Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι player έχεις? Στον ΜΧ και τον VLC υπάρχει ρύθμιση repeat one (επανάληψη ενός). Την ενεργοποιείς και είσαι ΟΚ.
Με τον μαμά παίζω. Θα το αφήσω έτσι αν είναι και θα παίζω τις λίστες με vlc. Εξάλλου από ότι είδα για να αλλάξεις λίστα στον kodi πρεπει κάθε φορά να κάνεις ολόκληρη διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπορει καποιος να μου λυσει μια απορια;

Εχω δοκιμασει πολλα πραγματα μεσα απο τις ρυθμισεις του kodi αλλα τελευταια παρατηρω ενα εκνευριστικο φαινομενο.

Χρησιμοποιω το 4D Build μεσω GKN και συνεχεια αντιμετωπιζω skipping frames προβληματα.

Οχι παντα και οχι με ολους τους σερβερ αλλα αρκετα συχνα.

Παλαιοτερα δεν ειχα τετοιο προβλημα και μεχρι factory reset εκανα αλλα τιποτα.

Εχετε καποια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου λυσει μια απορια;

Εχω δοκιμασει πολλα πραγματα μεσα απο τις ρυθμισεις του kodi αλλα τελευταια παρατηρω ενα εκνευριστικο φαινομενο.

Χρησιμοποιω το 4D Build μεσω GKN και συνεχεια αντιμετωπιζω skipping frames προβληματα.

Οχι παντα και οχι με ολους τους σερβερ αλλα αρκετα συχνα.

Παλαιοτερα δεν ειχα τετοιο προβλημα και μεχρι factory reset εκανα αλλα τιποτα.

Εχετε καποια ιδεα;

Με καθαρό σύστημα και 2-3 add-on στο κάνει πάλι;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τελικά είναι μεγάλο παραμύθι ότι οι πηγές απο RD(RAL DEBRID) δέν κολλάνε.προσωπικά όταν βάζω ταινία 1080 απο εκεί απο Windows κολλάει στην αρχή και πρέπει να περιμένεις πολύ.κατα τα άλλα οι πηγές απο εκεί είναι με ταχυτατους server.

:lol::lol::lol::lol:

Nα πω και εγώ την αλήθεια τις τελευταίες ημέρες κανά 2-3 φορές σε 1080 είδα και εγώ κολλήματα σε tv box ανδροιδ.....δεν ξερω ίσως να είναι τυχαίο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Nα πω και εγώ την αλήθεια τις τελευταίες ημέρες κανά 2-3 φορές σε 1080 είδα και εγώ κολλήματα σε tv box ανδροιδ.....δεν ξερω ίσως να είναι τυχαίο

Εξαρτάται τι 1080p είναι !! Είναι 1.X gb η είναι 20+ gb; και πάντα τι γραμμή έχεις !!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι 1080p είναι !! Είναι 1.X gb η είναι 20+ gb; και πάντα τι γραμμή έχεις !!

 

1080 κάτω από 3 GB και από θέμα ταχύτητας δεν έχω θέμα , είμαι με inalan

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και 4Κ που είδα και μέγεθος +25g, δεν είχα πρόβλημα από rd.

Σε μια συνάντησα πρόβλημα και είχε μέγεθος περίπου 10g.

Fiber 30 έχω και συνήθως κλειδώνει στα 26-28 περίπου.

 

Το δικό μου προβλημα είναι άλλο. Ίσως είναι θέμα του urlresolver, ίσως και του πρόσθετου. Τρεις φορές σε διάστημα 5 ημερών, χρειάστηκε να κάνω εξουσιοδότηση του λογαριασμού μου. Οι ρυθμίσεις στο urlresolver και τις τρεις φορές, σαν να έκαναν reset και έβλεπα πως ήταν οι αρχικές.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως μπορώ να εγκαταστήσω το kodi σε LG smart tv?

Δεν γίνεται. Μόνο σε Sony,Philips,Thomson+ λίγες ακόμα που έχουν για λειτουργικό το ANDROID !! Οι Samsung,LG έχουν δεν έχουν Android

Samsung = tizen

LG = webOS

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανακαλυψα κατι κουλο στα windows που έχω θέμα. Πρεπει να κάνω pair για να βγαλει RD πηγές. οταν λήξει το pair 4 ώρες νομίζω ειναι σταματάει να βγαζει πηγές RD. Σηκωνο τα χέρια ψηλά εδώ. Οσο αναφορά για το mega ρε παιδιά πως γίνεται στο stream του καναλιού απο την ιστοσελιδα του να παίζει και στο alivegr να μην παιζει;Δειχνη ενα τρειλερ εκει.

:):):)

 

Λογικά στην επόμενη αναβάθμιση ο Thgiliwt θα το διορθώσει.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ήθελα να μου πείτε αν μπορείτε επιγραμματικα κανένα πρόσθετο για τουρκικες σειρες και για ταινίες φυσικά όχι για μένα για την θεία μου που είναι λίγο κολλημένη. Επειδή έχω να ψάχνω πολύ καιρό με τα πρόσθετα και δεν ξέρω ποια δουλεύουν από τα παλιά για αυτό ρωτάω με πείτε κάνα 2 με 3 προσθετα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Ciao ragazzi! Μόλις έκανα συνδρομή στο RD και δεν μου βγάζει κανένα λινκ σε κανέναν παροχο. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη! Χρησιμοποιώ Gkobu σε raspberry pi3 B+. Έκανα ένα ψιλό ψάξιμο αλλά δεν βρήκα τίποτα συγκεκριμένο που βοηθάει.

 

Υ. Γ. Στο κινητό παίζει κανονικά με το Gkobu. Μάλλον φταίει το raspberry...

Edited by salvadore
Link to comment
Share on other sites

Ciao ragazzi! Μόλις έκανα συνδρομή στο RD και δεν μου βγάζει κανένα λινκ σε κανέναν παροχο. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη! Χρησιμοποιώ Gkobu σε raspberry pi3 B+. Έκανα ένα ψιλό ψάξιμο αλλά δεν βρήκα τίποτα συγκεκριμένο που βοηθάει.

 

Υ. Γ. Στο κινητό παίζει κανονικά με το Gkobu. Μάλλον φταίει το raspberry...

Το έχεις ενεργοποιήσει με το url Resolver αλλά και στο resolveUrl θέλει και στα δυο γιατί κάποια πάιζουν με το ένα και κάποια με το άλλο.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά διέγραψα τις ρυθμίσεις έκανα downgrade του urlresolve & resolveurl στην αμέσως προηγούμενη έκδοση και έπαιξε κανονικά. Δεν ξέρω άμα έχει σχέση ή ήταν τυχαίο αλλά δούλεψε οπότε δεν το πειράζω.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά.

Το urlresolver φαίνεται πως χάνει τις ρυθμίσεις του κάθε φορά που κλείνει το πρόγραμμα!

Είναι σφάλμα της έκδοσης;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα στο cinema apk? Οποιονδήποτε πάροχο και να επιλέξω, αν βάλω play with subtitles δεν παίζει το στρημ. Αν βάλω σκέτο play χωρίς υπότιτλους παίζουν όλοι οι πάροχοι μια χαρά. Δοκίμασα και με MX και με VLC και με Yes player. O Cinema player που είναι ενσωματωμένος στην εφαρμογή δεν υποστηρίζει υποτιτλους καν οπότε άκυρο κι αυτός. Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι ανάλογα τον player που επιλέγω μου εμφανίζει και διαφορετικούς υπότιτλους. Πχ στην ίδια ταινία με ΜΧ βγάζει έναν διαθέσιμο ελληνικό υποτιτλο, με VLC 5 υπότιτλους και με Yes 6 υπότιτλους (τυχαία τα νούμερα).
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα στο cinema apk? Οποιονδήποτε πάροχο και να επιλέξω, αν βάλω play with subtitles δεν παίζει το στρημ. Αν βάλω σκέτο play χωρίς υπότιτλους παίζουν όλοι οι πάροχοι μια χαρά. Δοκίμασα και με MX και με VLC και με Yes player. O Cinema player που είναι ενσωματωμένος στην εφαρμογή δεν υποστηρίζει υποτιτλους καν οπότε άκυρο κι αυτός. Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι ανάλογα τον player που επιλέγω μου εμφανίζει και διαφορετικούς υπότιτλους. Πχ στην ίδια ταινία με ΜΧ βγάζει έναν διαθέσιμο ελληνικό υποτιτλο, με VLC 5 υπότιτλους και με Yes 6 υπότιτλους (τυχαία τα νούμερα).
Κανένα απολύτως, αλλά για αυτό Ρωτάς στ θέμα των Android Tv box.

Όχι εδώ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Έχω το build 4D krypton 1.4. Πηγαίνω στις ρυθμίσεις του pinsentry αλλά δεν με βάζει σε αυτές καθώς εξ αρχής μου ζητάει pin το οποίο και δεν γνωρίζω. Τί κάνω για να μπω να το ρυθμίσω?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να περάσω το πρόσθετο filmnet;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Τι εννοείς;

Υπάρχει add-on με τέτοιο όνομα;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο πρόσθετο, ανήκει στο Greco Tm.. δεν γίνεται να το βάλουμε εμείς αν έχουμε άλλο build . Μπορείτε απλά να εγκαταστήσετε ένα από τα Builds της Greco Tm
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...