Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνεχίζω να έχω πρόβλημα με τους υπότιτλους στις ταινίες Real Debrid και εγώ (και στο Subtitles.gr και στο opensubtiles).

Έκανα υπομονή μήπως ήταν κάτι προσωρινό αλλά τίποτα. Κάνει μια στιγμή ότι τους βρίσκει και δείχνει κάτι στην οθόνη αλλά αμέσως μετά εξαφανίζονται και δεν μπορώ να βρώ τίποτα.

Επίσης δοκίμασα χειροκίνητη αναζήτηση αλλά τίποτα.

Πρέπει να βάλω κάποιο add-on? Γίνεται να φορτώνω ταινία από Real Debrid και υπότιτλους από usb stick?

Y.Γ Ξέχασα να πώ ότι συνδέομαι μέσω VPN (PIA) δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

γιατί έχω την εντύπωση ότι vpn και RD δεν συμβαδίζουν ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδιά πείτε κάνα καλό add-on για ταινίες και σειρές γιατί είχα καιρό να το πιάσω. Έβαλα το νέο Exodus αλλά δεν παίζει κάποιες φορές.

 

Sent from my MI PAD 4 PLUS using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε κάνα καλό add-on για ταινίες και σειρές γιατί είχα καιρό να το πιάσω. Έβαλα το νέο Exodus αλλά δεν παίζει κάποιες φορές.

 

Sent from my MI PAD 4 PLUS using Tapatalk

Yoda και Neptune rising

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μία διευκρίνηση.άμα βάλω πληρωμένο vpn στο pc μου και το ενεργοπιήσω να δουλεύει ,δουλεύει ταυτόχρονα και στο kodi;η μήπως θέλει κάποιες ρυθμίσεις να κάνω απο kodi;

:):):):):):)

 

Αν το Kodi είναι στον ίδιο υπολογιστή δε χρειάζεται να κάνεις κάτι παραπάνω. Ολη η κίνηση του υπολογιστή περνάει από το VPN.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακολούθησα το 5ο βήμα και πραγματικά λύθηκε το πρόβλημα που είχα με κολλήματα ακόμα και με real debrid...

(Android TV, Kodi 17.6 με Gkobu, incursion)

https://www.firesticktricks.com/fix-kodi-buffering.html

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by vabiris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακολούθησα το 5ο βήμα και πραγματικά λύθηκε το πρόβλημα που είχα με κολλήματα ακόμα και με real debrid...

(Android TV, Kodi 17.6 με Gkobu, incursion)

https://www.firesticktricks.com/fix-kodi-buffering.html

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Εχει αναφερθει αυτος ο τροπος στο παρελθον πολλες φορες και με αυτα και με αλλα νουμερα.

Λυνεται το προβλημα σε μεγαλο βαθμο.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Έχω kodi στο laptop (windows 7) και δυσκολεύομαι πάρα πολύ να δω αγώνες στο sportsdevil, ελληνικό πρωτάθλημα και αγώνες superleague. Tι μπορεί να φταίει? Το sportsdevil ή το μπλοκάρισμα από τη nova ή και τα δύο? Άν εγκαταστήσω την έκδοση swiftstreamz για pc θα είναι καλύτερα? Κάποια άλλη πρόταση? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

οταν πηγαίνω στα acestream καναλια στο al jazerasports δεν παιζει.λεει παντα seeds 0 download 0 γιατι το κανει αυτο;θελει πολυ ωρα να περιμενω;

Απλή απάντηση ...seeds 0 .Χωρίς seeds πως περιμένεις να δουλέψει; Acestream=torrent

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά του Kodi, σκέφτομαι να βάλω και το Cinema στο Mi Box που περιμένω από Κίνα. Το συγκεκριμένο app ξέρετε αν υπάρχει στο Playstore ή θα πρέπει να κάνω sideloading??

Εναλλακτικές του Cinema μπορείτε να προτείνετε επίσης για ταινίες/σειρές??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά του Kodi, σκέφτομαι να βάλω και το Cinema στο Mi Box που περιμένω από Κίνα. Το συγκεκριμένο app ξέρετε αν υπάρχει στο Playstore ή θα πρέπει να κάνω sideloading??

Εναλλακτικές του Cinema μπορείτε να προτείνετε επίσης για ταινίες/σειρές??

Εδώ είναι μόνο για KODI.

Για CINEMA κλπ γράφουμε μόνο το Android tv box θέμα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Έχω Kodi (17,6, Gkobu) στο κινητό και χθές είχα την φαεινή ιδέα να το συνδέσω με καλώδιο usb στην τηλεόραση Phillips 42'' 10ετίας που έχω, ωστόσο μου έδωσε "αδειο" περιεχόμενο.

Αυτό ως προσωρινή λύση μέχρι να έρθει σε κάνα μήνα το tv box από Κίνα.

 

Τι λάθος κάνω ενδεχομένως ή κάποια επιπρόσθετη ενέργεια? Είχα διαβάσει κάπου εδώ ότι κάποιος συμφορουμίτης το έκανε. Καμία ιδέα??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

 

 

Έχω Kodi (17,6, Gkobu) στο κινητό και χθές είχα την φαεινή ιδέα να το συνδέσω με καλώδιο usb στην τηλεόραση Phillips 42'' 10ετίας που έχω, ωστόσο μου έδωσε "αδειο" περιεχόμενο.

 

Αυτό ως προσωρινή λύση μέχρι να έρθει σε κάνα μήνα το tv box από Κίνα.

 

 

 

Τι λάθος κάνω ενδεχομένως ή κάποια επιπρόσθετη ενέργεια? Είχα διαβάσει κάπου εδώ ότι κάποιος συμφορουμίτης το έκανε. Καμία ιδέα??

 

 

 

Τι θέλεις να κάνεις; Να δεις kodi στην τηλεόραση από το τηλέφωνο ή να δεις την αυτά που έχεις αποθηκεύσει στο τηλέφωνό σου;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να δω Kodi με καλώδιο usb στη θύρα της τηλεόρασης, δεν θέλω να χρησιμοποιήσω όμως Chromecast. Να προσθέσω επίσης ότι έχω και συνδεδεμένο αποκωδικοποιητή της Cosmote TV, αν παίζει βέβαια κάποιο ρόλο.
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να δω Kodi με καλώδιο usb στη θύρα της τηλεόρασης, δεν θέλω να χρησιμοποιήσω όμως Chromecast. Να προσθέσω επίσης ότι έχω και συνδεδεμένο αποκωδικοποιητή της Cosmote TV, αν παίζει βέβαια κάποιο ρόλο.

 

 

 

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να εγκαταστήσω την λειτουργία cec στην έκδοση 18 Leia του Kodi για να ελέγχω το tv box με το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης μου;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Έχω Kodi (17,6, Gkobu) στο κινητό και χθές είχα την φαεινή ιδέα να το συνδέσω με καλώδιο usb στην τηλεόραση Phillips 42'' 10ετίας που έχω, ωστόσο μου έδωσε "αδειο" περιεχόμενο.

Αυτό ως προσωρινή λύση μέχρι να έρθει σε κάνα μήνα το tv box από Κίνα.

 

Τι λάθος κάνω ενδεχομένως ή κάποια επιπρόσθετη ενέργεια? Είχα διαβάσει κάπου εδώ ότι κάποιος συμφορουμίτης το έκανε. Καμία ιδέα??

Η σύνδεση με USB είναι για να μεταφέρεις αρχεία από τη μια συσκευή στην άλλη. Για να μεταφέρεις εικόνα και ήχο θες HDMI. Υπάρχει ένα καλώδιο τύπου MHL (micro usb σε HDMI) που είναι για σύνδεση κινητού στην τηλεόραση αλλά πρέπει και το κινητό να υποστηρίζει λειτουργία MHL αλλιώς δεν παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι φοβερός!!!

 

Πως μπορώ να ελέγξω αν υποστηρίζεται η λειοτυργία MHL από το κινητό μου? Έχω ένα Xiaomi Redmi 3 Pro και η σύζυγος ένα Hawuei Y6 2017.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είσαι φοβερός!!!

 

Πως μπορώ να ελέγξω αν υποστηρίζεται η λειοτυργία MHL από το κινητό μου? Έχω ένα Xiaomi Redmi 3 Pro και η σύζυγος ένα Hawuei Y6 2017.

 

Μάλλον δε θα τα καταφέρεις... Αν θυμάμαι καλά το πρότυπο αυτό το υποστήριζε η Samsung κάποιες γενιές πίσω. Νομίζω ότι έχει σταματήσει πλέον. Εγώ το κάνω με ένα Galaxy S4 και δουλεύει άψογα. Στο Redmi Note 3 μου όμως δε δούλεψε. Καλή τύχη!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να εγκαταστήσω την λειτουργία cec στην έκδοση 18 Leia του Kodi για να ελέγχω το tv box με το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης μου;

 

Πρέπει να υποστηρίζεται από το box η λειτουργία

Link to comment
Share on other sites

Είσαι φοβερός!!!

 

Πως μπορώ να ελέγξω αν υποστηρίζεται η λειοτυργία MHL από το κινητό μου? Έχω ένα Xiaomi Redmi 3 Pro και η σύζυγος ένα Hawuei Y6 2017.

Το ελέγχεις κατεβάζοντας στο κινητό αυτή την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wikimediacom.MHLChecker&hl=el

Την τρέχεις και σου λέει αν υποστηρίζεται MHL ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...