Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mια χαρά είναι.

Κάποτε με το android παίρναν τις αναβαθμίσεις ακόμα λιγότερα στην αρχή.;)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mια χαρά είναι.

Κάποτε με το android παίρναν τις αναβαθμίσεις ακόμα λιγότερα στην αρχή.;)

 

Καλά, Android και αναβαθμίσεις είναι ακόμα "πονεμένη ιστορία". :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο store μου αναβάθμισε 25 εφαρμογές εκ των οποίο το store photos και άλλες. Αλλά οι εφαρμογές έχουν τον ίδιο αριθμό. Τι "παίζει" γνωρίζει κανείς?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο store μου αναβάθμισε 25 εφαρμογές εκ των οποίο το store photos και άλλες. Αλλά οι εφαρμογές έχουν τον ίδιο αριθμό. Τι "παίζει" γνωρίζει κανείς?

Τι εννοείς τον ίδιο αριθμό;

 

Μα, όπως και να το δεις, είναι πίσω από τους άλλους η Microsoft. Όσο κι αν μας αρέσουν τα WP, πρέπει να τα βλέπουμε κάποια πράγματα. Κι αυτό με τις 10 συσκευές δεν είναι και τόσο καλό...

Καλύτερα να μείνει πίσω τωρα, για να στρωθουν τα 10αρια καλά!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τον ίδιο αριθμό;

 

 

Καλύτερα να μείνει πίσω τωρα, για να στρωθουν τα 10αρια καλά!

Εννοώ αριθμό εφαρμογής

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δει πότε θα βγει η νέα έκδοση να μπει εδώ

 

Αυτό δείχνει ότι είναι διαθέσιμη 10536.1004 για να δούμε σήμερα κατά τις 20:00

Edited by braingd
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δείχνει ότι είναι διαθέσιμη 10536.1004 για να δούμε σήμερα κατά τις 20:00

Δεν νομίζω για σήμερα, για Τετάρτη το κόβω, όπως κάθε update...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αύριο ειπαν εκτός αν προκύψει καινούργιο πρόβλημα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα insiders,

 

Έχω το Lumia 532 κ τiς τελευταίες μέρες έχω τα εξής θεματάκια, τα οποία δεν αντιμετώπιζα μέχρι στιγμής:

 

a) δεν μου έρχονται αυτόματα οι ειδοποιήσεις στο viber κ στο ΙΜ+. Για να δω εάν έχω νέα μηνύματα, πρέπει να μπω στις εφαρμογές. Τις απεγκατέστησα κ εγκατέστησα εκ νέου αλλά το ίδιο πρόβλημα

 

b) Έχω την εφαρμογή ΤV SHOW για σειρές αλλά δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση για νέες σειρές γιατί μου βγάζει το μήνυμα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο server.

 

c) To σημαντικότερο: Συνδέεται σε wifi αλλά μου βγάζει ότι δεν έχει πρόσβαση στο internet

 

d) Προσπαθώ να κάνω ενημέρωση λογισμικού από τις ρυθμίσεις με 3g data (ευτυχώς, εργάζομαι σε εταιρία κινητής τηλεφωνίας οπότε έχω αρκετά διαθέσιμα) αλλά ενώ δείχνει να βρίσκει διαθέσιμες ενημερώσεις, μένει στο 0% σαν να μη ξεκινάει ποτέ η λήψη.

 

e) όπως είχα αναφέρει κ σε προηγούμενο post, κατά καιρούς κολλάει η οθόνη αφής και δεν ανταποκρίνεται - κυρίως μετά από κλήσεις - και χρειάζεται soft reset για να επανέλθει.

 

Μετά από δύο μήνες, σκέφτομαι πλέον σοβαρά να επιστρέψω ξανά στα 8.1 και να στερηθώ το πολυαγαπημένο μου 3g only mode κ να περιμένω στωικά πότε θα δεήσει η MS να φέρει την οfficial version κ στα κινητά.:worry::worry::worry::worry::worry:

 

Όποιος έχει να προτείνει κάτι πάνω στα προηγούμενα προβλήματα, είμαι όλος αυτιά κ μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια ώρα που ήρθε που είμαστε εκτός αντε να βρούμε ίντερνετ

 

 

 

Υγ. Όποιος κανει hard reset δεν θα μπορεί να εγκαταστήσει πληκτρολόγιο μέχρι σήμερα το βράδυ που είπαν θα το φτιάξουν..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια ώρα που ήρθε που είμαστε εκτός αντε να βρούμε ίντερνετ

 

 

 

Υγ. Όποιος κανει hard reset δεν θα μπορεί να εγκαταστήσει πληκτρολόγιο μέχρι σήμερα το βράδυ που είπαν θα το φτιάξουν..

 

15/9 ώρα 7:41 (μέχρι να χει γραφτεί, μπορεί να πάει και 42 :p ) και ακόμα δεν έχουν φτιάξει τόσο στοιχειώδη πράγματα? :down:

Ας ελπίσουμε κατά τ'άλλα να έχουν φτιάξει μια σταθερή build. Το τέλος του Οκτώβρη είναι κοντά και σίγουρα η έκδοση που θα πάρουμε δεν θα είναι αποτέλεσμα της τελευταίας μέρας.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμη ειναι αλλα δεν λεει να ξεκολλησει απο το 0%

 

Τελικά έχει κατεβάσει κανείς τη νέα preview? Γιατί και σε εμένα μένει στο 0% η λήψη.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

εμενα κανει εγκατασταση τωρα.

να ρωτησω παιδια,ποτε θα εχουμε δυνατοτητα να κανουμε τα 10αρια καθαρη εγκατασταση με φλασαρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει κατεβάσει κανείς τη νέα preview? Γιατί και σε εμένα μένει στο 0% η λήψη.

 

Και μένα σε 930 από τις 8.30 ακόμη στο 0% είναι ...

Θα το αφήσω καμμιά ώρα ακόμη και μετά θα το γυρίσω σε 8.1 και μετά αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Και μένα σε 930 από τις 8.30 ακόμη στο 0% είναι ...

Θα το αφήσω καμμιά ώρα ακόμη και μετά θα το γυρίσω σε 8.1 και μετά αναβαθμιση

 

εγω φλασαρα σε 8.1 και η διαδικασια κατεβάσματος προετοιμασιες κρατησε 10 λεπτα μονο

Link to comment
Share on other sites

To γράφω εδώ, το έβαλα και στην ενότητα του 8Χ.

 

Σήμερα το πρωί ήρθε ειδοποίηση για ενημέρωση λειτουργικού στο ριγμένο μου 8Χ.

 

Γνωρίζει κάποιος?

 

10? Προετοιμασία για 10? 8.1.2?

 

Κάτι άλλο?

 

edit: http://answers.microsoft.com/en-us/mobiledevices/forum/mdwindows-mdupdate/htc-8x-w10m-tech-preview-pushed-out-to-fast-ring/58fc48dc-8ec8-4921-998d-9c4e0f4e283b?auth=1

 

Φαίνεται πως παίρνει τα 10ρια, αλλά είναι λίγο ασαφές αν λειτουργεί ή όχι.

 

Μέχρι αύριο που θα επιστρέψω από τη δουλειά, αν υπάρχουν πιο αξιόπιστα νέα ίσως το τολμήσω.

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

To γράφω εδώ, το έβαλα και στην ενότητα του 8Χ.

Σήμερα το πρωί ήρθε ειδοποίηση για ενημέρωση λειτουργικού στο ριγμένο μου 8Χ.

Γνωρίζει κάποιος?

10? Προετοιμασία για 10? 8.1.2?

Κάτι άλλο?

edit: http://answers.microsoft.com/en-us/mobiledevices/forum/mdwindows-mdupdate/htc-8x-w10m-tech-preview-pushed-out-to-fast-ring/58fc48dc-8ec8-4921-998d-9c4e0f4e283b?auth=1

Φαίνεται πως παίρνει τα 10ρια, αλλά είναι λίγο ασαφές αν λειτουργεί ή όχι.

Μέχρι αύριο που θα επιστρέψω από τη δουλειά, αν υπάρχουν πιο αξιόπιστα νέα ίσως το τολμήσω.

 

OXI μην το βαλεις ουτε για αστειο ... θα μπλοκαρει και μετα μπει σε boot loop ... MAKΡYA !!!

εμενα κανει εγκατασταση τωρα.

να ρωτησω παιδια,ποτε θα εχουμε δυνατοτητα να κανουμε τα 10αρια καθαρη εγκατασταση με φλασαρισμα?

 

Δηλαδή αν, αφού τα περάσεις, κάνεις ένα σκληρό φορμάτ και το στήσεις από την αρχή, δεν είναι καθαρή εγκατάσταση;

 

Αυτο ακριβως ειναι το ιδιο με το να το φλασσαρεις απο υπολογιστη.

Ισως ο φιλος εννοει ποτε θα βγουν κανονικα τα 10αρια. Η απαντηση σε αυτο ειναι μαλλον Νοεμβριο

 

εγω φλασαρα σε 8.1 και η διαδικασια κατεβάσματος προετοιμασιες κρατησε 10 λεπτα μονο

Και πανω που ημουν ετοιμος για φλασσαρισμα πηρε μπρος και τρεχει ... αργησε παρα πολυ ομως αυτην την φορα και εχει και δευτερο update μετα

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα είναι στο 0% 3 ώρες τώρα, και εχω δοκιμάσει και restart. Το ερώτημα βασικά είναι αν αυτό συμβαίνει γιατί εχει η MS κάποιο threshold και αφήνει με σειρά τα Downloads ή είναι απλά local πρόβλημα της συσκευής ? Τι λέτε ?

 

OXI μην το βαλεις ουτε για αστειο ... θα μπλοκαρει και μετα μπει σε boot loop ... MAKΡYA !!!

 

 

 

 

Αυτο ακριβως ειναι το ιδιο με το να το φλασσαρεις απο υπολογιστη.

Ισως ο φιλος εννοει ποτε θα βγουν κανονικα τα 10αρια. Η απαντηση σε αυτο ειναι μαλλον Νοεμβριο

 

 

Και πανω που ημουν ετοιμος για φλασσαρισμα πηρε μπρος και τρεχει ... αργησε παρα πολυ ομως αυτην την φορα και εχει και δευτερο update μετα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 930 από τις 8:00 το πρωί τελείωσε γύρω στις 12:00 είχε κολλήσει στο 0% 2 ώρες αλλά μετά όλα καλά! Του έκανα και ενα hard reset και το στήνω πάλι από την αρχή..Παιδιά λίγη υπομονή θέλει..!!
Link to comment
Share on other sites

Αρα υποθέτω οτι υπάρχει κάποια "ουρά" αναμονής απο τους σερβερ. Αν εσύ είσαι απο τις 8.00 εγω που το περιμένω απο τις 10. θεωρητικά θα πρέπει κατά τις 15.00 να ξεκολλήσει. Εσένα takglos ήταν δηλαδή μέχρι τις 10.00 στο 0% και μετά συνέχισε ??

 

Το δικό μου 930 από τις 8:00 το πρωί τελείωσε γύρω στις 12:00 είχε κολλήσει στο 0% 2 ώρες αλλά μετά όλα καλά! Του έκανα και ενα hard reset και το στήνω πάλι από την αρχή..Παιδιά λίγη υπομονή θέλει..!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 930 από τις 8:00 το πρωί τελείωσε γύρω στις 12:00 είχε κολλήσει στο 0% 2 ώρες αλλά μετά όλα καλά! Του έκανα και ενα hard reset και το στήνω πάλι από την αρχή..Παιδιά λίγη υπομονή θέλει..!!

 

Μπορείς να κατεβάσεις το ελληνικό πληκτρολόγιο;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...