Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα προσπάθησα πριν από λίγο να βγάλω κάποιες νυχτερινές φωτογραφίες και πήρα μεγάλη απογοήτευση..Να εξηγήσω,όσες ρυθμίσεις και να έκανα με την Lumia camera και με την windows camera το αποτέλεσμα το ίδιο απογοητευτικό,πάρα πολύ κόκκος δηλαδή σε σημείο που να μην βλέπω σκοτάδι από τον κόκκο..επίσης παρατήρησα πριν τραβήξω την φωτογραφία,κοιτάζοντας την οθόνη δεν βλέπω το σκοτάδι της νύχτας αλλά μια οθόνη που προσπαθεί να φωτίσει τα σκοτεινά σημεία με κόκκους..Υπάρχει αυτό και σε εσάς?Είναι πρόβλημα αυτής της πειραματικής έκδοσης?Να γυρίσω στα 8.1 ή είναι πρόβλημα της κάμερας αυτής της συσκευής?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα προσπάθησα πριν από λίγο να βγάλω κάποιες νυχτερινές φωτογραφίες και πήρα μεγάλη απογοήτευση..Να εξηγήσω,όσες ρυθμίσεις και να έκανα με την Lumia camera και με την windows camera το αποτέλεσμα το ίδιο απογοητευτικό,πάρα πολύ κόκκος δηλαδή σε σημείο που να μην βλέπω σκοτάδι από τον κόκκο..επίσης παρατήρησα πριν τραβήξω την φωτογραφία,κοιτάζοντας την οθόνη δεν βλέπω το σκοτάδι της νύχτας αλλά μια οθόνη που προσπαθεί να φωτίσει τα σκοτεινά σημεία με κόκκους..Υπάρχει αυτό και σε εσάς?Είναι πρόβλημα αυτής της πειραματικής έκδοσης?Να γυρίσω στα 8.1 ή είναι πρόβλημα της κάμερας αυτής της συσκευής?

 

Δεν είναι τίποτα νομίζω. Μάλλον της πειραματικής είναι, απλά είναι σε υπερβολικό βαθμό. Όταν τραβάς νύχτα, βάζε πάντα iso 64 για να μειώσεις τον θόρυβο. Εμένα μου το έκανε και στα 8.1 αλλά σε μικρότερο βαθμό, και μόνο στα πολύ σκοτείνα σημεία..!

Άσε και κανένα comment στο feedback. ποτέ δεν ξέρεις..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Έχεις windows 10? Γιατί στο λινκ μου λέει δεν υπάρχει και άλλαξα την περιοχή απο Ελλάδα σε Αμερική ούτε στο αμερικανικο στορ δεν το βγαζει

 

Όχι με 8.1 ειμαι ακόμα, εμένα πάντως το κατεβάζει μια χαρά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Oύτε αυτή "υποχρεούται" να βγάζει συνεχώς εκδόσεις, ούτε και οι καταναλωτές "υποχρεούνται" να την ακολουθούν στην ανά αραιά διαστήματα εκπλήρωση των "υποχρεώσεων" της, εξ' ου και της πρoέκυψε το 2.5% της παγκόσμιας αγοράς smartphones.;)

 

+1 και εγω αυτό νομίζω...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

...αυτή είναι η πικρή αλήθεια...

...η ΜΣ είναι ένας βραδυκίνητος γίγαντας...

...της λείπει η ευελιξία & η ταχύτητα...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει όμως να το τρέξει όπως έτρεξε και το pc γιατί σε λίγο όλα θα ειναι σε ταμπλετ και κινητά υπολογιστή για editing και άλλου όσους βαριές επαγγελματικές δουλείες θα υπάρχουν.. Αν θεωρήσουμε ότι ένα surface ειναι η καλλίτερη επιλογή που υπάρχει μακραν σε ταμπλετ τότε ειναι σε καλο δρόμο

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

τα εχει βαλει καποιος στο 530;

ακομη δε μπορεσα να τα περασω, οσες προσπαθειες και να εχω κανει

Link to comment
Share on other sites

τα εχει βαλει καποιος στο 530;

ακομη δε μπορεσα να τα περασω, οσες προσπαθειες και να εχω κανει

 

Ελπίζω στην official έκδοση να μην έχεις το ίδιο πρόβλημα! :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

απ οτι διαβασα πριν λιγο, το 530 λενε δε θα παρει επισημα wp10 γιατι λεει εχει μονο 4gb μνημη

 

Εγώ όμως άκουσα ότι με κάρτα μνήμης θα μπορείς να τα πάρεις κανονικά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε.

αλλα και παλι, γιατι να μην παιρνει τις τωρινες εκδοσεις;

ειναι ενημερωμενο με λεει (windows 8.1 update) ενω ενεργοποιησα το insider

Link to comment
Share on other sites

@mol καλύτερα να ρωτήσεις αν τα έχει περάσει κανείς με 530 μέχρι τώρα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

τα εχει βαλει καποιος στο 530;

ακομη δε μπορεσα να τα περασω, οσες προσπαθειες και να εχω κανει

 

Ελπίζω στην official έκδοση να μην έχεις το ίδιο πρόβλημα! :confused:

 

θα με τρελανεις :lol::lol::lol::lol:

τι ρωτησα στις 11:52; :lol:

Link to comment
Share on other sites

θα με τρελανεις :lol::lol::lol::lol:

τι ρωτησα στις 11:52; :lol:

 

Εννοούσα εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=396365 ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγω τα εχω βαλει σε 530. δυσκολευτηκα αλλα τα εβαλα.
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

στην 10 και στην μπάρα γρήγορων ενεργειών και ρυθμίσεων μου βγάζει ενεργοποιημένη την ειδοποίηση Ώρες αναστολής , τι είναι αυτό και πως την απενεργοποιώ?
Link to comment
Share on other sites

στην 10 και στην μπάρα γρήγορων ενεργειών και ρυθμίσεων μου βγάζει ενεργοποιημένη την ειδοποίηση Ώρες αναστολής , τι είναι αυτό και πως την απενεργοποιώ?

 

Εάν είσαι στην τελεύταια έκδοση απο τα 10, τότε αυτό είναι bug και δεν απενεργοποιείται κάπως.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ελπίζω να μη χρειαστούν όλα αυτά στη κανονική έκδοση και να περάσουν απευθείας απο την ενημέρωση του τηλεφώνου!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπητοί insiders και συμφορουμίτες.Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα τις τελευταίες ώρες.Εκεί λοιπόν που είμαι στην lockscreen πατάω τον κωδικό δεν μου δίνει πρόσβαση στην κεντρική οθόνη.Δηλαδή ανοίγω το κινητό (pin το έχω απενεργοποιημένο) και όταν βάζω τον "passcode" είναι λες και δεν το έβαλα ποτέ.Δηλαδή η οθόνη είναι τελείως αδρανής.

Σας έχει συμβεί???,καμία ιδέα???

---κινητό lumia 535---

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι στην τελεύταια έκδοση απο τα 10, τότε αυτό είναι bug και δεν απενεργοποιείται κάπως.

 

ναι στην τελευταία είμαι, οπότε το αφήνουμε όπως είναι?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπητοί insiders και συμφορουμίτες.Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα τις τελευταίες ώρες.Εκεί λοιπόν που είμαι στην lockscreen πατάω τον κωδικό δεν μου δίνει πρόσβαση στην κεντρική οθόνη.Δηλαδή ανοίγω το κινητό (pin το έχω απενεργοποιημένο) και όταν βάζω τον "passcode" είναι λες και δεν το έβαλα ποτέ.Δηλαδή η οθόνη είναι τελείως αδρανής.

Σας έχει συμβεί???,καμία ιδέα???

---κινητό lumia 535---

μου το είχε κάνει και εμένα κάποια στιγμή, του έκανα soft reset και το άφησα μετά ένα τέταρτο και έστρωσε.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ναι στην τελευταία είμαι, οπότε το αφήνουμε όπως είναι?

 

Ναι. το αφήνεις έτσι και θα φτιάξει λογικά στην επόμενη ενημέρωση..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...