Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ'όσο γνωρίζω στις low end συσκευές δε δουλεύουν πολύ καλά. Καλύτερα να περιμένεις την επίσημη.

Με λίγα λόγια πρέπει να έχεις τουλάχιστον 1GB ram για να εγκατασταθούν καλύτερα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με λίγα λόγια πρέπει να έχεις τουλάχιστον 1GB ram για να εγκατασταθούν καλύτερα;

 

Πολύ πιθανό να φταίει η χαμηλή ram. Στην επίσημη πάντως λογικά θα τρέχουν καλύτερα, ίσως με κάποιες μειωμένες δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2015/09/09/an-update-on-windows-10-insider-mobile-preview-builds/

Δια στόματος Gabe... Οπότε υπάρχει πιθανότητα αυτή την εβδομάδα να έχουμε νέα preview...

Αυτό που με προβληματίζει είναι πως αναφέρει ότι βελτιώθηκε ο χρόνος εμφάνισης του ρολογιού στη lockscreen και όχι ότι διορθώθηκε...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

έχει καποιος 10ρια για καιρο στο 535?

αξιζει να τα βαλω η θα μου σπασουν τα νευρα?

 

τα έχω σχεδόν 2 μήνες. τα έβγαλα για καμιά βδομάδα μετά απο μια version γιατί δεν κράταγε η μπαταρία ούτε μισή μέρα, τα έβαλα στην επόμενη release.

 

αρχικά προβλήματα με μαιλ έχουν λυθεί. γενικά δεν έχω διαφορές απο την 8.1. κάτι λεπτομέρειες που αναφέρουν και οι φίλοι είναι λογικές για preview εκδόσεις - αν δεν σε ενοχλούν βάλτα τα 10

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψηφοφορία ο Gabriel Aul της Microsoft ανακοίνωσε ότι αύριο (αν όχι σήμερα αργά ώρα US Pasific Time) θα δοθεί η 10536 στο fast ring. Έχει ένα bug όπου κάποιες φορές δεν μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές από το Store. Ειδικά όταν εχει πρόβλημα μνήμης, μετά από επανεκκίνηση φτιάχνει, μέχρι να εμφανιστεί πάλι. Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψηφοφορία ο Gabriel Aul της Microsoft ανακοίνωσε ότι αύριο (αν όχι σήμερα αργά ώρα US Pasific Time) θα δοθεί η 10536 στο fast ring. Έχει ένα bug όπου κάποιες φορές δεν μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές από το Store. Ειδικά όταν εχει πρόβλημα μνήμης, μετά από επανεκκίνηση φτιάχνει, μέχρι να εμφανιστεί πάλι.

 

λαθος,να αγορασεις λεει η να κατεβασεις εφαρμογή για πρωτη φορα,καποιες που τις εχεις ξανακατεβασει και απλα θα τις ξαναβαλεις δεν εχει θεμα....το διευκρινιζει σε ένα ποστ του..οποτε μικρο το κακο..

 

TheRackow Updates not affected, nor installing already purchased apps. A reboot usually fixes until memory pressure occurs again.

Edited by giabritsos
..
Link to comment
Share on other sites

λαθος,να αγορασεις λεει η να κατεβασεις εφαρμογή για πρωτη φορα,καποιες που τις εχεις ξανακατεβασει και απλα θα τις ξαναβαλεις δεν εχει θεμα....το διευκρινιζει σε ένα ποστ του..οποτε μικρο το κακο..

 

TheRackow Updates not affected, nor installing already purchased apps. A reboot usually fixes until memory pressure occurs again.

 

Σωστός! δεν το διευκρίνισα αυτό. :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ανοίγει το Store σε εσάς σήμερα γιατί σε εμένα δεν θέλει αν και του έκανα ένα reboot αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ανοίγει το Store σε εσάς σήμερα γιατί σε εμένα δεν θέλει αν και του έκανα ένα reboot αλλά τίποτα.

 

Με ποια έκδοση είσαι; Για να δοκιμάσω και στο δικό μου τώρα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Nokia Lumia 925 Windows 10.0.10512.1000

 

Fast ring, ε; Με slow ring, 10166, σε Lumia 820, δεν έχει κάποιο θέμα.

 

Αν γυρίσω σε fast ring, θα πάρω την έκδοση που έχεις;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Fast ring, ε; Με slow ring, 10166, σε Lumia 820, δεν έχει κάποιο θέμα.

 

Αν γυρίσω σε fast ring, θα πάρω την έκδοση που έχεις;

 

Λογικά ναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ότι διορθώθηκε γιατί τώρα που δοκίμασα δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ότι διορθώθηκε γιατί τώρα που δοκίμασα δουλεύει.

 

Χμ. Ούτως ή άλλως λέω να το δοκιμάσω.. Για να δούμε. Θα πάρουμε το update σήμερα...

 

P.S.: Τη 10536 εννοώ..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χμ. Ούτως ή άλλως λέω να το δοκιμάσω.. Για να δούμε. Θα πάρουμε το update σήμερα...

 

P.S.: Τη 10536 εννοώ..

 

To store είχε θέμα το οποίο και διορθώθηκε πριν 3 ώρες.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δει πότε θα βγει η νέα έκδοση να μπει εδώ
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμο μέχρι στιγμής στα Windows 10 TP το tethering μέσω USB όπως σε Android/iOS?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δει πότε θα βγει η νέα έκδοση να μπει εδώ

 

Αυτό δείχνει ότι είναι διαθέσιμη η 10536 αλλά δεν είναι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δείχνει ότι είναι διαθέσιμη η 10536 αλλά δεν είναι ακόμα.

 

Προφανώς επειδή άλλαξε η ημερομηνία. Θεωρώ ότι από τις 2000 (δική μας ώρα) θα την δώσουν.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση;

 

Μου έχουν στείλει κάτι φωτογραφίες με Bluetooth και δεν τις βρίσκω πουθενά στο κινητό...

 

Που τις αποθηκεύει;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς επειδή άλλαξε η ημερομηνία. Θεωρώ ότι από τις 2000 (δική μας ώρα) θα την δώσουν.

Μπααα....

 

This build has been cancelled for distribution by Microsoft.

Those expecting build 10536 to be released today are no longer to be expecting it to be downloaded to their device.

This is due to the "UpdateGen" process in this build which enabled the build-to-build upgrade process on mobile devices.

A new build will be released early next week which has the reported Store fix and mobile hotspot fixes.

 

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μπααα....

 

This build has been cancelled for distribution by Microsoft.

Those expecting build 10536 to be released today are no longer to be expecting it to be downloaded to their device.

This is due to the "UpdateGen" process in this build which enabled the build-to-build upgrade process on mobile devices.

A new build will be released early next week which has the reported Store fix and mobile hotspot fixes.

 

 

Πραγματικά, όσο και να μου αρέσουν τα WP και αυτά που θέλει να κάνει η Microsoft, καθυστερεί πάαααααρα πολύ... Έχει βγάλει τα W10 για υπολογιστές και ακόμα να δούμε μια "σταθερή" insider έκδοση... Για να μη μιλήσω για την official.. Επίσης, πολλά χαρακτηριστικά μετατέθηκαν στα W10.. Ακόμα και οι καινούριες συσκευές, που έγιναν leak, θα καθυστερήσουν πολύ... Κουνήσου, MS! :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα στην εγκατάσταση του Viber σε Νοκια 830 με technical preview 10512, ενώ το έχω ρυθμίσει να εγκαθιστά τις νέες εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη, συνεχώς μου βγάζει το ίδιο μήνυμα ξανά και ξανά προτρέποντάς με να ρυθμίσω αυτό που ήδη έχω ρυθμίσει, μου έχει σπάσει τα νεύρα, γνωρίζει κανείς αν πρόκειται για ιδιοτροπία της συγκεκριμένης ρομ ή υπάρχει κάτι στο οποίο μπορώ να παρέμβω και να το διορθώσω ?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, όσο και να μου αρέσουν τα WP και αυτά που θέλει να κάνει η Microsoft, καθυστερεί πάαααααρα πολύ... Έχει βγάλει τα W10 για υπολογιστές και ακόμα να δούμε μια "σταθερή" insider έκδοση... Για να μη μιλήσω για την official.. Επίσης, πολλά χαρακτηριστικά μετατέθηκαν στα W10.. Ακόμα και οι καινούριες συσκευές, που έγιναν leak, θα καθυστερήσουν πολύ... Κουνήσου, MS! :p

 

Δεν καθυστερεί, δοκιμές προσαρμογής λογισμικού κάνει! Τα official θα έρθουν τον Οκτώβρη όπως είπε! Απλά οι πρώτες συσκευές που θα πάρουν την official θα ειναι 10 μονο! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν καθυστερεί, δοκιμές προσαρμογής λογισμικού κάνει! Τα official θα έρθουν τον Οκτώβρη όπως είπε! Απλά οι πρώτες συσκευές που θα πάρουν την official θα ειναι 10 μονο! ;)

 

Αυτό νομίζω και εγώ, άλλωστε η καθυστέρηση στην 10536 δείχνει ότι το πάει για να είναι η RTM ή έστω η πρότελευταία.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν καθυστερεί, δοκιμές προσαρμογής λογισμικού κάνει! Τα official θα έρθουν τον Οκτώβρη όπως είπε! Απλά οι πρώτες συσκευές που θα πάρουν την official θα ειναι 10 μονο! ;)

 

Μα, όπως και να το δεις, είναι πίσω από τους άλλους η Microsoft. Όσο κι αν μας αρέσουν τα WP, πρέπει να τα βλέπουμε κάποια πράγματα. Κι αυτό με τις 10 συσκευές δεν είναι και τόσο καλό...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...