Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στο forum.

 

Έχω ένα lumia 532 dual κ εδώ κ ένα μήνα περίπου έχω εγκαταστήσει και εγώ τη beta των win10. Σε γενικές γραμμές, είμαι πολύ ικανοποιημένος καθώς βελτίωσε πολλά από τα θέματα που είχα στα 8.1 (3g only mode, streaming) αλλά μου έχει εμφανίσει το εξής πρόβλημα, φαντάζομαι λόγω beta: ανά διαστήματα, κ κυρίως μετά από το τέλος κάποιας κλήσης, κολλάει η οθόνη αφής και δεν ανταποκρίνεται. Δεν φαίνεται να κολλάει το τηλέφωνο γενικότερα καθώς τα υπόλοιπα πλήκτρα εκτός οθόνης λειτουργούν κανονικά ενώ και κλήσεις, μηνύματα, mail, ειδοποιήσεις έρχονται, απλά δεν μπορώ να τα διαχειριστώ γιατί δεν ανταποκρίνεται με αποτέλεσμα να πρέπει να βγάλω τη μπαταρία κ να το επανεκκινήσω.

 

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα κ πώς το έχει αντιμετωπίσει; Φαντάζομαι ότι με την επίσημη έκδοση θα διορθωθεί το πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν πέρασε το update 2 των 8.1 πρέπει να περάσεις την στοκ πάλι. Αφού βάλεις την στοκ θα πατήσεις μόνο fast ring
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να περασεις την 8.1 με το recovery tool της ms. μετα θα βαλεις την εφαρμογη insider και θα πατησεις το fast ring μονο.
Link to comment
Share on other sites

Άργησαν πολύ να δώσουν νέα έκδοση παρόλο που υποτίθεται μετά τα PC θα δινανε πιο συχνά.υποθετω ότι αξίζει η αναμονή και θα είναι build πολύ κοντά στην τελική σε απόδοση.να ρωτήσω όμως.ξερει κανεις ποτε θα έχουμε έκδοση που θα μπορούμε να την φλασαρουμε ?για clean install?υπάρχει περίπτωση πριν την τελική?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Κάνω αναβαθμιση απο 8.1 σε 10 αλλα αυτη τη στιγμη κατεβαζει την 10166...δεν επρεπε να κατεβασει απευθειας την 10512 η μετα την 10166 θα την κατεβασει??? ο
Link to comment
Share on other sites

απο το πρωι εχω περασει τα windows 10 στο 930 μεχρι τωρα ολα καλα αλλα βλεπω κατι που δεν μου αρεσει δεν κατεβαζει εφαρμογες απο το store τις εχει σε κατασταση pending οπως και τα update των εφαρμογων που υπαρχουν στο τηλ

επισης βλεπω οτι υπαρχει update σημερα νεο για την rom αλλα και αυτην δεν την ξεκινα να κατεβαινει

 

ξερουμε κατι για αυτο κανω κατι λαθος ;

Link to comment
Share on other sites

απο το πρωι εχω περασει τα windows 10 στο 930 μεχρι τωρα ολα καλα αλλα βλεπω κατι που δεν μου αρεσει δεν κατεβαζει εφαρμογες απο το store τις εχει σε κατασταση pending οπως και τα update των εφαρμογων που υπαρχουν στο τηλ

επισης βλεπω οτι υπαρχει update σημερα νεο για την rom αλλα και αυτην δεν την ξεκινα να κατεβαινει

 

ξερουμε κατι για αυτο κανω κατι λαθος ;

 

Εμένα δεν μου βγάζει αναβάθμιση. Είμαι στην 10512. Σε ποια είσαι?

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι στην 10166 και μιλαει για 10512 γιατι ουτε εμενα κανει την αναβαθμιση παρολο που την εχει βρει.Επισης δεν ενημερωνονται οι εφαρμογες στο store
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να περασεις την 8.1 με το recovery tool της ms. μετα θα βαλεις την εφαρμογη insider και θα πατησεις το fast ring μονο.

το εκανα αυτο.

επιμενει ομως να μην βγαζει καμια ενημερωση σε win10

 

εχω δοκιμασει να δηλωσω χωρα ΗΠΑ, οπως και γλωσσα αγγλικα μπας και αλλαξει κατι. τζιφος

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η νέα αναβάθμιση;

 

Όχι, Τρίτη βγαίνει (Τετάρτη για Ελλάδα, λόγο διαφοράς ώρας). Τώρα, δεν ξέρω αν θα βγει αυτή την εβδομάδα κάτι...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με την μπαταρία. Μου έδειχνε 67%, έκανα ένα soft reset γιατί δεν έπιανε 3g η wind, και πέφτει στο 46%. Το βάζω να φορτίσει και μέσα σε ένα μισάωρο έχει πάει 100%. :blink: :blink: :blink:
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο.

επιμενει ομως να μην βγαζει καμια ενημερωση σε win10

 

εχω δοκιμασει να δηλωσω χωρα ΗΠΑ, οπως και γλωσσα αγγλικα μπας και αλλαξει κατι. τζιφος

 

Έχεις κάνει εγγραφή σαν insider;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

τελικά εχτές αργά το βράδυ έκανε και νέα ενημέρωση και πήρε τα update από το store

 

αυτό που δεν βλέπω να έχει γίνει ειναι να έχει ενεργοποιηθει αν έχει βέβαια το led για τις ειδοποιήσεις στο 930

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι η ιδέα μου ή όντως η 166 είναι πιο σβέλτη από την τελευταία;, χθες και αφού είχα γυρίσει στα 8 άρια από την 512 πέρα ξανά τα 10 άρια, μου πέρασε πάλι τα 166 και βλέπω ότι πάει πολύ καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι η ιδέα μου ή όντως η 166 είναι πιο σβέλτη από την τελευταία;, χθες και αφού είχα γυρίσει στα 8 άρια από την 512 πέρα ξανά τα 10 άρια, μου πέρασε πάλι τα 166 και βλέπω ότι πάει πολύ καλύτερα.

 

 

 

Εγώ θυμάμαι ότι είχα την αντίθετη ιδέα όταν πήγα 512 άλλα και μόνο που δεν κολλάει το κινητό στα καλά καθούμενα μου φτάνει.. Αυτό που ειναι αργο εκτος την ώρα στο lockscreen ειναι όταν στην αρχική οθόνη σερνης αριστερά για να δεις τις εφαρμογές.. Εκεί ειναι αργούτσικο :)

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πολλές φορές Όταν άνοιγα ή έκλεινα μια εφαρμογή κολλούσε στο "φορτώνει"... Σε σημείο που να αναγκάζομαι να κλείνω την εφαρμογή από τον τασκ μάνατζερ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει το TeamViewer έχουμε καμία καλή εναλλακτική η να το φορτώσουμε με άλλο τρόπο;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει το TeamViewer έχουμε καμία καλή εναλλακτική η να το φορτώσουμε με άλλο τρόπο;

 

Πως δεν υπάρχει;

 

http://www.windowsphone.com/s?appid=afadc741-961a-4677-b490-c1777bdfe9e5

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα δεν έχει νέα έκδοση. Και σκεφτιτε οτι έλεγαν πως μετά την 29η Ιουλίου θα πήγαιναν ποιο γρήγορα στις νέες εκδόσεις. Τελικά το πολύ μικρό μερίδιο στην αγορά δεν είναι τυχαίο. Με τα μυαλά που έχουν δεν θα μείνει κανένας στο τμήμα κινητής, θα έχουν απολυθεί όλοι.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου είναι insider εκδόσεις δεν υποχρεούται να βγάζει συχνά για να σε έχει χαρούμενο. εγώ είμαι με 8.1 μια έχω το κεφάλι μου ήσυχο και περιμένω υπομονετικά.
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Έχεις windows 10? Γιατί στο λινκ μου λέει δεν υπάρχει και άλλαξα την περιοχή απο Ελλάδα σε Αμερική ούτε στο αμερικανικο στορ δεν το βγαζει

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...