Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συνεχίζει το πρόβλημα. χτες άργησε να κλήσει μετά απο 2-3 τηλ - κοντά στα 2 λεπτά στο end call - και σήμερα το βράδυ έφαγε 100% -> 12 % την μπαταρία. το μόνταρα λίγο για την μπαταρία (άφησα ελάχιστα να τρέχουν στο παρασκήνιο) αλλά αν συνεχιστεί αυτό με τις κλήσεις δεν ξέρω τί θα κάνω...

 

Τα πάντα κλειστά στο παρασκήνιο γιατί βγάζει με το ζόρι 9 ώρες χωρίς χρήση... Έχει άλλος τα ίδια προβλήματα με το 535;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν σήμερα έκανα μια δοκιμή το connect που υπάρχει στις γρήγορες ενέργειες όταν κατεβάζουνμε και είδα πως λειτουργεί το continuum. Ένας μέρος του τουλάχιστον. Συνδέστε το σε μια smart tv, ανοίξτε word, excel, office (τα preview) και δείτε. Ολοκληρωτική επεξεργασία του κειμένου απο το κινητό. Ήθελα να δοκιμάσω και power point αλλά μου βγάζει error όταν πάω να το κατεβάσω.
Το continuum είναι το πιο ενδιαφέρον χαρακτηριστικό των Windows 10 phone. Έχει αλλάξει τίποτε στις τελευταίες δοκιμαστικές εκδόσεις;
Link to comment
Share on other sites

Το continuum είναι το πιο ενδιαφέρον χαρακτηριστικό των Windows 10 phone. Έχει αλλάξει τίποτε στις τελευταίες δοκιμαστικές εκδόσεις;

 

Δεν έχω δοκιμάσει από τότε πάλι, παρόλο που πήραμε καινούργια έκδοση και περιμένουμε και άλλη. Νομίζω πως όλα θα φανούν σε περίπου ένα μήνα όταν και θα παρουσιαστούν οι καινούργιες συσκευές..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει από τότε πάλι, παρόλο που πήραμε καινούργια έκδοση και περιμένουμε και άλλη. Νομίζω πως όλα θα φανούν σε περίπου ένα μήνα όταν και θα παρουσιαστούν οι καινούργιες συσκευές..!

 

Αν θυμάμαι καλά θα τρέχει μόνο στα καινούργια κινητά και όχι σε όλα.

Λέτε να έχουμε νέα έκδοση απόψε? Ας πούμε την 106xx...

 

Από κάποιον που δεν ξέρω άν ειναι αξιόπιστος (λέει ότι δουλεύει στην Microsoft) σήμερα δεν θα έχουμε νέα έκδοση, θα βγει αληθινός?

 

Edit: Το επιβεβαίωσε και ο Gabriel Aul, και μάλιστα χωρίς να αφήσει και υπόνοια για το πότε θα έρθει...

Edited by Alex_tz
Συνεχόμενα μηνύματα - Πατάμε τα κουμπιά "πολλαπλή παράθεση" και "τροποποίηση" αν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά θα τρέχει μόνο στα καινούργια κινητά και όχι σε όλα.

Λέτε να έχουμε νέα έκδοση απόψε? Ας πούμε την 106xx...

 

Από κάποιον που δεν ξέρω άν ειναι αξιόπιστος (λέει ότι δουλεύει στην Microsoft) σήμερα δεν θα έχουμε νέα έκδοση, θα βγει αληθινός?

 

Edit: Το επιβεβαίωσε και ο Gabriel Aul, και μάλιστα χωρίς να αφήσει και υπόνοια για το πότε θα έρθει...

 

είναι υπο δοκιμή, αυριο ή μεθαυριο πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά θα τρέχει μόνο στα καινούργια κινητά και όχι σε όλα.

Λέτε να έχουμε νέα έκδοση απόψε? Ας πούμε την 106xx...

 

Από κάποιον που δεν ξέρω άν ειναι αξιόπιστος (λέει ότι δουλεύει στην Microsoft) σήμερα δεν θα έχουμε νέα έκδοση, θα βγει αληθινός?

 

Edit: Το επιβεβαίωσε και ο Gabriel Aul, και μάλιστα χωρίς να αφήσει και υπόνοια για το πότε θα έρθει...

 

Ναι θα το πάρουν τα καινούργια μόνο. Και δεν είναι ίδιο με αυτό που δοκίμασα. Απλά σαν υλοποίηση ήταν εξαιρετικό και φαντάζομαι πως θα είναι και το continuum.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

είναι υπο δοκιμή, αυριο ή μεθαυριο πιστευω

 

Αν είναι στο Microsoft ring εχουμε ελπίδες, αν είναι στο OSG πάει για την άλλη εβδομάδα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το πάρουν τα καινούργια μόνο. Και δεν είναι ίδιο με αυτό που δοκίμασα. Απλά σαν υλοποίηση ήταν εξαιρετικό και φαντάζομαι πως θα είναι και το continuum.
Να υποθέσω οτι δεν συνέδεσες ποντίκι και πληκτρολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω οτι δεν συνέδεσες ποντίκι και πληκτρολόγιο.

 

Όχι δεν σύνδεσα.. :/ :/

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μιας και φτάνουμε σιγά σιγά προς το τέλος ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν εγκαταστήσει την δοκιμαστική έκδοση σε παλαιότερα μοντέλα όπως πχ το 1020 το 920 ή το 1520... Πως αντιδρά από άποψη απόκρισης ή λαγκ η συσκευή?? Σε σχέση με πριν πάντα... Φαντάζομαι σίγουρα η τελική έκδοση σε 2 μήνες θα είναι καλύτερη αλλά καλό είναι να έχουμε και μία εικόνα :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

εγω στο 1520 που το δοκιμασα, η αποκριση εχει μεινει η ιδια με τα 8.1 δηλαδη τελεια. Λαγκ στον edge δεν θα υπαρχει απο οτι ειδα ειναι σβελτος με πολυ μικρα προβληματα που στο τελος δεν θα υπαρχουν.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και φτάνουμε σιγά σιγά προς το τέλος ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν εγκαταστήσει την δοκιμαστική έκδοση σε παλαιότερα μοντέλα όπως πχ το 1020 το 920 ή το 1520... Πως αντιδρά από άποψη απόκρισης ή λαγκ η συσκευή?? Σε σχέση με πριν πάντα... Φαντάζομαι σίγουρα η τελική έκδοση σε 2 μήνες θα είναι καλύτερη αλλά καλό είναι να έχουμε και μία εικόνα :)

Θα ήταν καλυτερα να είχαμε και μια εικόνα απο συσκευές με 512 ram, όσοι τα πέρασαν. Αν σ' αυτές της συσκευές πάνε ικανοποιητικά τα 10, τότε στις υπόλοιπες θα πετάνε νομίζω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μιας και φτάνουμε σιγά σιγά προς το τέλος ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν εγκαταστήσει την δοκιμαστική έκδοση σε παλαιότερα μοντέλα όπως πχ το 1020 το 920 ή το 1520... Πως αντιδρά από άποψη απόκρισης ή λαγκ η συσκευή?? Σε σχέση με πριν πάντα... Φαντάζομαι σίγουρα η τελική έκδοση σε 2 μήνες θα είναι καλύτερη αλλά καλό είναι να έχουμε και μία εικόνα :)

 

 

 

Και 1520 και 920 σε άλλα πράγματα ειναι πιο γρήγορο και σε άλλα πιο αργο άλλα θα στρώσει.. Μπορεί να υπάρξει και κάτι που στο τέλος θα ειναι πιο αργο απο 8.1 άλλα θα ειναι για καλό..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Χτες, με 10166 (slow ring), μετά από ένα κλείσιμο και άνοιγμα της συσκευής, πολλές εφαρμογές δεν άνοιγαν και η ειδοποίηση έλεγε να ψάξω στο store, για αντίστοιχη. Μετά από ένα ακόμα restart, δεν αναγνώριζε η συσκευή τη micro sd, οπότε άλλο ένα restart. Τώρα, όλα λειτουργούν καλά. Όχι άψογα, αλλά καλά. Θέλει λίγη δουλειά ακόμα, για να γίνει πλήρως λειτουργικό και να μην υπάρχουν τα παραπάνω φαινόμενα.

 

Και κάτι για να γελάσουμε..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παντως υστερα σχεδον ενα μηνα με το κινητο (1520) σε Win 10

Γυρισα σε 8.1 τα οποια πρωτη φορα δοκιμαζω καθ οτι κατευθειαν με το που πηρα τη συσκευη τα εβαλα αμεσως.

Προσωπικα επαθα ενα τεχνολογικο Σοκ γιατι τα 10αρια ειναι οντως πολυ καλυτερα σε UI ,σε οργανωση , πιο κοντα σε Android θα ελεγα γενικα, αλλα τα 8 απο ταχυτητα δεν παιζονται οπως και smoothness.

Πραγματικα το κινητο παει σφαιρα και το store οπως και apps ανοιγουν πολυ πιο γρηγορα.ΟΚ φαινεται λιγο "παλιομοδητικο" σχετικα και μου τη σπαει που ειναι ολα τοσο μεγαλα (πχ εχω βλεπω μονο 3 σειρες καθετες να εχει) αλλα θα μεινω για λιγο εδω μεχρι να βγει η επομενη Preview που πιστευω να διορθωσει μερικα προβληματα και βλεπουμε.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι τα W10 θα ειναι πολυ καλο OS πιστευω οπως και το γεγονος οτι χρειαζονται αρκετο ρεφιναρισμα ακομη.

:O

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Χτες, με 10166 (slow ring), μετά από ένα κλείσιμο και άνοιγμα της συσκευής, πολλές εφαρμογές δεν άνοιγαν και η ειδοποίηση έλεγε να ψάξω στο store, για αντίστοιχη. Μετά από ένα ακόμα restart, δεν αναγνώριζε η συσκευή τη micro sd, οπότε άλλο ένα restart. Τώρα, όλα λειτουργούν καλά. Όχι άψογα, αλλά καλά. Θέλει λίγη δουλειά ακόμα, για να γίνει πλήρως λειτουργικό και να μην υπάρχουν τα παραπάνω φαινόμενα.

 

Και κάτι για να γελάσουμε..

 

Το πάθαινα και εγώ όταν πρωτοέβαλα την τελευταία έκδοση. Άμα το άφηνες, μετά από κανα 15λεπτο θα έστρωνε. Τουλάχιστον έτσι έκανε εμένα..! :D

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Το πάθαινα και εγώ όταν πρωτοέβαλα την τελευταία έκδοση. Άμα το άφηνες, μετά από κανα 15λεπτο θα έστρωνε. Τουλάχιστον έτσι έκανε εμένα..! :D

 

Η έκδοση του fast ring είναι καλύτερη ή έχει τα ίδια θέματα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του fast ring είναι καλύτερη ή έχει τα ίδια θέματα;

 

Οι ίδιες εκδόσεις είναι αλλά με διαφορά ταχύτητας. Μπορεί στο fast ring, όταν βγει νέα έκδοση, να την πάρεις κατευθείαν και να είναι καλύτερη αλλά μπορεί να έχει bugs που να μην τα δεις αμέσως και μετά δεν θα μπορείς να τα ξεφορτωθείς. Φτάνοντας όμως προς την τελική (?) έκδοση σιγά σιγά πιστεύω πως το fast ring θα είναι πιο σταθερό και καλύτερο για να έχεις ό,τι τελευταίο.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του fast ring είναι καλύτερη ή έχει τα ίδια θέματα;

 

Οι ίδιες εκδόσεις είναι αλλά με διαφορά ταχύτητας. Μπορεί στο fast ring, όταν βγει νέα έκδοση, να την πάρεις κατευθείαν και να είναι καλύτερη αλλά μπορεί να έχει bugs που να μην τα δεις αμέσως και μετά δεν θα μπορείς να τα ξεφορτωθείς. Φτάνοντας όμως προς την τελική (?) έκδοση σιγά σιγά πιστεύω πως το fast ring θα είναι πιο σταθερό και καλύτερο για να έχεις ό,τι τελευταίο.

 

Νομίζω είναι καλύτερη. Ποιο σταθερή και χωρίς κάποια bugs που είχα στην 10166. Όπως αυτό με τα τηλέφωνα πχ. που με έπαιρναν και δεν μου εμφάνιζε τις αναπάντητες..! Πιο γρήγορο σε κάποιες εφαρμογές, πιο αργό σε άλλες. Περιμένουμε την επόμενη τώρα. είπαν ότι θα δοθεί αργά ή γρήγορα..! Πάντως γενικά συμφωνώ με τον Parafron. Σιγά σιγά θα εξισορροπούνται οι διαφορές και οι καθυστερήσεις..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

ουτε σε slow ουτε σε fast με βγαζει ενημερωση για τα 10.

μονο την 8.1 update 2 εκανε.

πως θα βαλω τα 10?

νοκια 530 εχω

Link to comment
Share on other sites

ουτε σε slow ουτε σε fast με βγαζει ενημερωση για τα 10.

μονο την 8.1 update 2 εκανε.

πως θα βαλω τα 10?

νοκια 530 εχω

Θα χρειαστείς και μια καλή SD να εχεις, αν δεν έχεις, για να τα περάσεις, όποτε τα περάσεις!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

με απλη sd δε γινετια δουλεια;

δε το χρησιμοποιω το τηλεφωνο. το εχω σαν Back up.

 

Δεν ξέρω σίγουρα, αλλά ειναι η μοναδική συσκευή Lumia που έχει μόλις 4GB RAM και χωρίς SD δε θα μπορείς να κανεις την αναβάθμιση των 10αριών! Το λογισμικό θα περάσει μεν στη ram αλλά οι εφαρμογές θα αποθηκεύονται στην SD, απ' ότι λεγανε σε άλλο ποστ!

 

Δες κι εδώ:

http://www.nokiapoweruser.com/windows-10-mobile-devices-with-4-gb-storage-can-upgrade-but-require-sd-card-slot/

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...