Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 φορες σημερα πρασινισε.Πες μου πως γινεται ομως,γιατι δεν το ξερω.

 

Συνεχόμενα το power off-on μαζί με το volume down μέχρι να δεις ένα θαυμαστικό ή να νιώσεις το τηλέφωνο να δονείται δυο η τρεις φορές.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμένα στα tp,απλά κάνει reboot έτσι.Δεν αλλάζει κάτι ουσιαστικά,απλά δεν βγάζει στην οθόνη,ότι έβγαζε στα 8,1

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προς τους εμπειρους...ποια ειναι η σωστη διαδικασια για οταν παρουμε τα 10αρια?δηλαδη...οταν θα μου ερθει αναβαθμιση να κανω πρωτς μια επαναφορα,μετα εγκατασταση 10 και ξανα επαναφορα και μετα στησιμο?ποια ειναι η πιο σωστη διαδικασια πιστευτε?για να μαθαινουμε και εμεις
Link to comment
Share on other sites

Προς τους εμπειρους...ποια ειναι η σωστη διαδικασια για οταν παρουμε τα 10αρια?δηλαδη...οταν θα μου ερθει αναβαθμιση να κανω πρωτς μια επαναφορα,μετα εγκατασταση 10 και ξανα επαναφορα και μετα στησιμο?ποια ειναι η πιο σωστη διαδικασια πιστευτε?για να μαθαινουμε και εμεις

 

κατα την γνώμη μου αν έχεις το 8,1 κάνεις την αναβάθμιση έτσι όπως είσαι και όταν τελειώσεις μετά κάνεις ένα hard reset και φορματ την SD σου και μετά περνάς μέσα εφαρμογές,φωτογραφίες,τραγούδια και ότι άλλο έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχόμενα το power off-on μαζί με το volume down μέχρι να δεις ένα θαυμαστικό ή να νιώσεις το τηλέφωνο να δονείται δυο η τρεις φορές.

 

 

 

Το εκανα και ολα οκ ως τωρα.Αλλιως θα ξανακανω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

κατα την γνώμη μου αν έχεις το 8,1 κάνεις την αναβάθμιση έτσι όπως είσαι και όταν τελειώσεις μετά κάνεις ένα hard reset και φορματ την SD σου και μετά περνάς μέσα εφαρμογές,φωτογραφίες,τραγούδια και ότι άλλο έχεις.

 

Έτσι ακριβώς. Δεν έχει κάποιο νόημα να κάνεις επαναφορά πριν κάνεις την αναβάθμιση.

 

Χθες 2 φορές στα ξαφνικά δεν μου διάβαζε την SIM. Μου έβγαλε την επιλογή για κλήσεις ανάγκης και χρειάστηκαν 2-3 soft reset για να νιώσει. Αφού την αναγνώρισε είδα ότι είχε σαν μέγιστη ταχύτητα 4G παρόλο που δεν την είχα αλλάξει εγώ αυτήν την επιλογή από το 3G που το έχω πάντα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Προς τους εμπειρους...ποια ειναι η σωστη διαδικασια για οταν παρουμε τα 10αρια?δηλαδη...οταν θα μου ερθει αναβαθμιση να κανω πρωτς μια επαναφορα,μετα εγκατασταση 10 και ξανα επαναφορα και μετα στησιμο?ποια ειναι η πιο σωστη διαδικασια πιστευτε?για να μαθαινουμε και εμεις

 

Εγώ θα σου έλεγα αν δεν έχεις προβλήματα να το αφήσεις το hard reset. Όχι τίποτε άλλο αλλά για να μη βάζεις ξανά προγράμματα, τυχόν αρχεία (εκτός one drive) κλπ. Σε εμένα εδώ και ένα χρόνο που έχω το κινητό (730) του έχω κάνει μόνο ένα soft reset, αντίστοιχο δηλαδή με το να βγάλεις τη μπαταρία. Το θέμα είναι ότι μου έκατσε καλά το update σε windows 10 οπότε δε χρειάστηκε κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω ότι αν κάτσει καλά το update δεν απαιτείται hard reset. Μόνο αν παρατηρήσεις θέματα στην πρώτη εγκατάσταση χρειάζεται.
Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες windows δουλευουν ρολοι σε lumia 925 650 620 550 ολα με win 10 και φων, οδηγιες ..:lol:

 

Καλο νεο. Δεν το ηξερα γιατι το εχω σε αγγλικα ωστε να λειτουργει η cortana και να μπορει να περναει κατευθειαν τα δεδομενα πλοηγησης απο την φωνητικη αναζητηση (πχ του κοντινοτερου βενζιναδικου) στην εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες windows δουλευουν ρολοι σε lumia 925 650 620 550 ολα με win 10 και φων, οδηγιες ..:lol:

 

Πολύ καλό αυτό. Thanks! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι... Ειμαι κανονικα γραμμενος σε technical preview κλπ και στο 930 μου πηρα κανονικα και την 10586.164. Σε κινητο φιλου ομως (Lumia 830) δεν παει ετσι η κατασταση. εχει κολλησει στην 10586.107 χωρις να του βρισκει νεα updates ουτε αυτοματα ουτε χειροκινητα. τι μπορει να φταιει? απεγκατασταση και εγκατασταση παλι το insider η ειναι ασχετο ?? η μηπως χρειαζεται καμια εναλλαγη απο fast σε slow κλπ?Ευχαριστω εκ των προτερων :) Edited by nikosxm3
συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι... Ειμαι κανονικα γραμμενος σε technical preview κλπ και στο 930 μου πηρα κανονικα και την 10586.164. Σε κινητο φιλου ομως (Lumia 830) δεν παει ετσι η κατασταση. εχει κολλησει στην 10586.107 χωρις να του βρισκει νεα updates ουτε αυτοματα ουτε χειροκινητα. τι μπορει να φταιει? απεγκατασταση και εγκατασταση παλι το insider η ειναι ασχετο ?? η μηπως χρειαζεται καμια εναλλαγη απο fast σε slow κλπ?Ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

Release Preview θα επιλέξει. Το Fast δεν θα του κατεβάσει τίποτε γιατί είναι για την έκδοση redstone που λειτουργεί μόνο σε κινητά L550, L650 και L950.

Link to comment
Share on other sites

Release Preview θα επιλέξει. Το Fast δεν θα του κατεβάσει τίποτε γιατί είναι για την έκδοση redstone που λειτουργεί μόνο σε κινητά L550, L650 και L950.

 

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πληθαίνουν οι αναφορές για πολλές εταιρίες κινητής όπου θα ξεκινήσουν αύριο (17/3) το επίσημο

rollout των 10ριών. Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, είμαι Insider με Release Preview, χρειάζεται να '' γυρίσω '' σε 8.1 για να πάρω τα 10ρια ή είμαι ok και απλώς να περιμένω (535 Lumia)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, είμαι Insider με Release Preview, χρειάζεται να '' γυρίσω '' σε 8.1 για να πάρω τα 10ρια ή είμαι ok και απλώς να περιμένω (535 Lumia)

 

Εχεις ηδη την 164 οποτε δεν θα σου κατεβασει τιποτε. Μολις βγει ανωτερη επισημη εκδοση (μετα απο δεκα - δεκαπεντε μερες) θα στην περασει πανω απο την 164.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει και για τους drivers άραγε ;; Τώρα έχω την .164 σε release preview, αν επιλέξω το production και βγει πιο μεγάλο (επίσημο) build από το .164 θα μου περάσει και τα drivers η όχι ;Και αν όχι τι πρέπει να κάνω, να πάω πίσω στα 8.1 και μετά να περάσω τα 10.... ;;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει και για τους drivers άραγε ;; Τώρα έχω την .164 σε release preview, αν επιλέξω το production και βγει πιο μεγάλο (επίσημο) build από το .164 θα μου περάσει και τα drivers η όχι ;Και αν όχι τι πρέπει να κάνω, να πάω πίσω στα 8.1 και μετά να περάσω τα 10.... ;;

 

Αν βγούνε drivers λογικά θα σου έρθει με αναβάθμιση firmware μέσω του production ring.

Edited by niotheros
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. :)

Μια ερώτηση για όσους έχουν το 1020, είναι καλά και σταθερά τα 10άρια? Αξίζει να τα βάλω με Insider ή να περιμένω την επίσημη αναβάθμιση? Έχω την αίσθηση ότι θα αργήσει για εμάς :P

Link to comment
Share on other sites

Αν βγούνε drivers λογικά θα σου έρθει με αναβάθμιση firmware μέσω του production ring.

 

Πάντως και από τα επίσημα χείλη του Gabe Aul μέσω twitter, από τον Μάρτιο και μετά ότι firmware βγει για κάθε συσκευή θα δοθεί σε όλα πλέον τα ring, καθώς όπως είπε θα συγχρονίσουν το production με τα υπόλοιπα του insider.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. :)

Μια ερώτηση για όσους έχουν το 1020, είναι καλά και σταθερά τα 10άρια? Αξίζει να τα βάλω με Insider ή να περιμένω την επίσημη αναβάθμιση? Έχω την αίσθηση ότι θα αργήσει για εμάς :P

 

Εδώ που φτάσαμε δεν αξίζει να το κάνεις. Σύντομα θα πάρεις τα επίσημα 10ρια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εν τέλη να πάμε στα 8,1 για να πάρουμε τα επίσημα και καλά ή να μείνω στα αυγουλάκια μου για ακόμα μια φορά;:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εν τέλη να πάμε στα 8,1 για να πάρουμε τα επίσημα και καλά ή να μείνω στα αυγουλάκια μου για ακόμα μια φορά;:lol:

 

Ανακοινώθηκαν τα επίσημα https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/03/17/upgrading-existing-windows-phone-8-1-devices-to-windows-10-mobile/

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Κάτι χαζά, ούτε εδώ είναι, να τα official το έτσι το αλλιώς. Τέλος πάντων.

Απ' ότι κατάλαβα κατεβάζεις Upgarde Advisor και από κει κατεβαίνουν αν είναι βέβαια στις

υποστηριζόμενες συσκευές. Προσπαθώ να βάλω screenshot από τον UA αλλά δεν.

Στο 635 λεει ΟΚ υπάρχει αναβάθμηση. Άρα τους carriers γιοκ?

Edited by venejo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...