Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα σας. Θα ήθελα να μου πείτε για το NOTE 4c η εφαρμογή Battery doctor χρειάζεται! !! Εσείς ποια προτείνετε! !!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα σας. Θα ήθελα να μου πείτε για το NOTE 4c η εφαρμογή Battery doctor χρειάζεται! !! Εσείς ποια προτείνετε! !!

Καμία. Άστο όπως είναι.

Ολα τα Batteries assist applications είναι άχρηστα κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Καμία. Άστο όπως είναι.

Ολα τα Batteries assist applications είναι άχρηστα κατά τη γνώμη μου.

Συμφωνώ και εγώ. Δεν υπάρχει πρόγραμμα που να κάνει κάτι καλύτερο για την φόρτιση.

Όπως και το clean Master κατά τη γνώμη μου

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ από kit kat σε lollilop παρατηρώ καλύτερη απόκριση π.χ. στην μπαταρία σε καταστάση αναμονής που πέφτει με το σταγονόμετρο... Τώρα για το αν ξεκλειδώσει στα 64 ή όχι δεν καίγομαι και πολύ… ότι καλό λάβουμε στο μέλον είναι ευπρόσδεκτο! :)

ειδικά στο θέμα με τη μπαταρία, και το λέω επειδή το έχω διαβάσει πολλές φορές το ίδιο οπότε δεν αμφιβάλω, αλλά προηγουμένως με το kit kat μου κρατούσε παραπάνω. Βέβαια έχω σκεφτεί και το ενδεχόμενο να γίνεται λόγω του ότι το ειχα καμια δεκαριά μέρες με το kit kat (λίγο καιρό δηλαδή) και έπειτα βγήκε το lolipop, και μετά απο αυτές τις 10 μέρες μπήκαν και άλλες εφαρμογές πάνω οπότε ίσως να οφείλεται η πτώση σε αυτό. Και μπήκε πολύ πράμα μετά. Αλλά σίγουρα κρατούσε περισσότερο πριν. Και μου κάνει εντύπωση που διάβασα ΜΙΑ ΦΟΡΑ κάποιον που είπε ότι του κρατούσε λιγότερο μετά κιτ κατ, όπως τυγχάνει να έχει γίνει σε μένα. Αλλά η πλειοψηφία λέει ότι η μπαταρία δουλεύει καλύτερα (παραπάνω μάλλον), οπότε μια πτώση της μπορεί να οφείλεται σε κάτι άλλο.

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινω 3 εφαρμογες που μου ειναι απαραιτητες, σε καθε συσκευη μου με ανδροιδ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lionmobi.powerclean (καλλιτερο και απειρως ελαφρυτερο απο το cleanmaster)

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm (καθαριζει και αυτο πολυεργαλειο προγραμμα)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify (κλεινει τις εφαρμογες που επιλεγεις να μην τρωνε μνημη στο back)

βεβαιως και τα 3 προγραμματα δεν τα δουλευοθμε στον αυτοματο διαβαζουμε τι κανει τι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αισθητηρα εγγυτητας το c εχει? γιατι ενω ειναι ενεργοποιημενο το περασμα της παλαμης απο πανω το κινητο δεν ανταποκρινεται.. Edited by Ippotas
Link to comment
Share on other sites

ειδικά στο θέμα με τη μπαταρία, και το λέω επειδή το έχω διαβάσει πολλές φορές το ίδιο οπότε δεν αμφιβάλω, αλλά προηγουμένως με το kit kat μου κρατούσε παραπάνω. Βέβαια έχω σκεφτεί και το ενδεχόμενο να γίνεται λόγω του ότι το ειχα καμια δεκαριά μέρες με το kit kat (λίγο καιρό δηλαδή) και έπειτα βγήκε το lolipop, και μετά απο αυτές τις 10 μέρες μπήκαν και άλλες εφαρμογές πάνω οπότε ίσως να οφείλεται η πτώση σε αυτό. Και μπήκε πολύ πράμα μετά. Αλλά σίγουρα κρατούσε περισσότερο πριν. Και μου κάνει εντύπωση που διάβασα ΜΙΑ ΦΟΡΑ κάποιον που είπε ότι του κρατούσε λιγότερο μετά κιτ κατ, όπως τυγχάνει να έχει γίνει σε μένα. Αλλά η πλειοψηφία λέει ότι η μπαταρία δουλεύει καλύτερα (παραπάνω μάλλον), οπότε μια πτώση της μπορεί να οφείλεται σε κάτι άλλο.

 

Αν δεν κάνεις την ίδια χρήση στις δύο εκδόσεις(ίδιες εφαρμογές, παρόμοιο στήσιμο, παρόμοιο σήμα κλπ) δεν γίνεται να συγκρίνεις.

Από προσωπική εμπειρία η μπαταρία στο note 4 είναι παρόμοια και στις δύο εκδόσεις, πιθανές αυξομειώσεις που πιθανόν υπάρχουν είναι αμελητέες.

Τουλάχιστον έτσι ήταν σε δύο note 4(1c & 1f) που έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις την ίδια χρήση στις δύο εκδόσεις(ίδιες εφαρμογές, παρόμοιο στήσιμο, παρόμοιο σήμα κλπ) δεν γίνεται να συγκρίνεις.

Από προσωπική εμπειρία η μπαταρία στο note 4 είναι παρόμοια και στις δύο εκδόσεις, πιθανές αυξομειώσεις που πιθανόν υπάρχουν είναι αμελητέες.

Τουλάχιστον έτσι ήταν σε δύο note 4(1c & 1f) που έχω δοκιμάσει.

Συμφωνώ απόλυτα. Είχα και κιτ κατ και δεν είδα τρελή διαφορά. Έμεινα στα ίδια καλά επίπεδα η μπαταρια.

 

Πάντως μετά από ένα μήνα + που έχω το τηλέφωνο στα χέρια μου μόνο θετικά σχόλια μπορώ να κάνω. Με έχει βγάλει από δύσκολες καταστάσεις λόγο της εύκολης χρήσης με το s Pen και είναι σταθερό χωρίς πολλά κολλήματα. Λίγο το θέμα με τα recents να ήταν καλύτερο μόνο.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινω 3 εφαρμογες που μου ειναι απαραιτητες, σε καθε συσκευη μου με ανδροιδ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lionmobi.powerclean (καλλιτερο και απειρως ελαφρυτερο απο το cleanmaster)

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm (καθαριζει και αυτο πολυεργαλειο προγραμμα)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify (κλεινει τις εφαρμογες που επιλεγεις να μην τρωνε μνημη στο back)

βεβαιως και τα 3 προγραμματα δεν τα δουλευοθμε στον αυτοματο διαβαζουμε τι κανει τι

έχω μια σειρά εργαλεία της CM (ανέκαθεν τα είχα και σε άλλα android) όπως το clean master το antivirus κ.λ.π. . Τα κατέβασα αυτά που μου σύστησες , και γι'αυτο ρωτάω τώρα: Να το βγάλω το clean master ? Γιατί όπως ξέρεις, μια εταρεία που βγάζει μιε εφαρμογή π.χ. αντιβιοτικό και την κατεβάζεις, μετά σου συστήνει να κατεβάσεις δικά της εργαλεία για άλλες δουλειές και αλληλουποστηρίζονται. Απο την άλλη 2 cleaners πολλά είναι. πιο πολύ η χασούρα δλδ, παρά το καλό που κάνουν μετά :)

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ γιατί τα βρίσκω τόσο άσκοπα όλα αυτά τα προγράμματα?

Δηλαδή να βάλουμε το clean Master και να καθαρίζει τα άχρηστα αρχεία τα οποία δημιουργουνται ξανά μετά από λίγα δευτερόλεπτα?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

έχω μια σειρά εργαλεία της CM (ανέκαθεν τα είχα και σε άλλα android) όπως το clean master το antivirus κ.λ.π. . Τα κατέβασα αυτά που μου σύστησες , και γι'αυτο ρωτάω τώρα: Να το βγάλω το clean master ? Γιατί όπως ξέρεις, μια εταρεία που βγάζει μιε εφαρμογή π.χ. αντιβιοτικό και την κατεβάζεις, μετά σου συστήνει να κατεβάσεις δικά της εργαλεία για άλλες δουλειές και αλληλουποστηρίζονται. Απο την άλλη 2 cleaners πολλά είναι. πιο πολύ η χασούρα δλδ, παρά το καλό που κάνουν μετά :)

 

Όχι, ξήλωσε τα όλα, ούτε clean master, ούτε antivirus, μόνο κακό κάνεις.

Το μόνο που βοηθά είναι το greenify αν και σε τέτοιες συσκεύες με τέτοια specs δεν βρίσκω το λόγο ούτε γι'αυτό.

 

Ρε παιδιά εγώ γιατί τα βρίσκω τόσο άσκοπα όλα αυτά τα προγράμματα?

Δηλαδή να βάλουμε το clean Master και να καθαρίζει τα άχρηστα αρχεία τα οποία δημιουργουνται ξανά μετά από λίγα δευτερόλεπτα?

 

Σε αδύναμες συσκεύες όπως το s3, ή ακόμα παλιότερα έχουν κάποια χρησιμότητα, στα σημερινά θηρία όμως περισσότερο κακό παρά καλό κάνουν.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ξήλωσε τα όλα, ούτε clean master, ούτε antivirus, μόνο κακό κάνεις.

Το μόνο που βοηθά είναι το greenify αν και σε τέτοιες συσκεύες με τέτοια specs δεν βρίσκω το λόγο ούτε γι'αυτό.

 

 

 

 

Σε αδύναμες συσκεύες όπως το s3, ή ακόμα παλιότερα έχουν κάποια χρησιμότητα, στα σημερινά θηρία όμως περισσότερο κακό παρά καλό κάνουν.

Για anti virus ποια η γνώμη σας;;; χρειάζεται;; προσωπικά έχω αλλά δεν ξέρω αν πράγματι χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

Για anti virus ποια η γνώμη σας;;; χρειάζεται;; προσωπικά έχω αλλά δεν ξέρω αν πράγματι χρειάζεται

 

Δεν βρίσκω καμία χρησιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αδύναμες συσκεύες όπως το s3, ή ακόμα παλιότερα έχουν κάποια χρησιμότητα, στα σημερινά θηρία όμως περισσότερο κακό παρά καλό κάνουν.

Τα τύπου clean master βοηθούν μετά από την απεγκατάσταση κάποιου προγράμματος να καθαρίσουν τα data τα οποία είναι και αρκετά.

Για anti virus ποια η γνώμη σας;;; χρειάζεται;; προσωπικά έχω αλλά δεν ξέρω αν πράγματι χρειάζεται

Δυστυχώς για τις εταιρείες των anti-virus προγραμμάτων δεν έχουν καταφέρει να μεγαλώσουν την αγορά με τον τρόπου που έκαναν στα Windows PC, και ο νοών νοείτω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τα τύπου clean master βοηθούν μετά από την απεγκατάσταση κάποιου προγράμματος να καθαρίσουν τα data τα οποία είναι και αρκετά.

.

Αυτό δεν το κάνει και ο es Explorer? Εμένα όταν κάνω απεγκατασταση με ρωτάει αν θέλω να διαγράψει και τα data. Offtopic sorry

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γίνεται να έχω full screen στον stock browser και να μην φαίνεται η μπάρα ειδοποιήσεων όταν είμαι σε ένα site;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω το C, με lollipop, και είδα σε ένα video το nova launcher. Το προτείνετε....? Θα παίξει σωστά...? Έχει κ΄ποιες ουσιαστικές ευκολίες/παροχές ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γίνεται να έχω full screen στον stock browser και να μην φαίνεται η μπάρα ειδοποιήσεων όταν είμαι σε ένα site;

 

Βεβαίως και γίνεται. Πατάς στις 3 τελίτσες δεξιά, επιλέγεις ρυθμίσεις και ξετικάρεις τη γραμμή κατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω το C, με lollipop, και είδα σε ένα video το nova launcher. Το προτείνετε....? Θα παίξει σωστά...? Έχει κ΄ποιες ουσιαστικές ευκολίες/παροχές ?

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα ,μια χαρά κάθεται ο nova στην συσκευή ,υπαρχει σχετικο θέμα οπου μπορείς να ενημερωθείς .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και γίνεται. Πατάς στις 3 τελίτσες δεξιά, επιλέγεις ρυθμίσεις και ξετικάρεις τη γραμμή κατάστασης.

Για ποιές τελίτσες λες;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιές τελίτσες λες;

 

Για Αυτές που σου δείχνω στην εικόνα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για Αυτές που σου δείχνω στην εικόνα .

Τις τελίτσες,τις βρήκα,και μου βγάλανε τρία πράγματα.

Προβολή,επεξεργασία,βοήθεια.

Μετά,τι κάνουμε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και γίνεται. Πατάς στις 3 τελίτσες δεξιά, επιλέγεις ρυθμίσεις και ξετικάρεις τη γραμμή κατάστασης.

Πωωωωωω ξεφτίλα :) Μπροστά μου και δεν το είδα. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ; )

Link to comment
Share on other sites

έχω μια σειρά εργαλεία της CM (ανέκαθεν τα είχα και σε άλλα android) όπως το clean master το antivirus κ.λ.π. . Τα κατέβασα αυτά που μου σύστησες , και γι'αυτο ρωτάω τώρα: Να το βγάλω το clean master ? Γιατί όπως ξέρεις, μια εταρεία που βγάζει μιε εφαρμογή π.χ. αντιβιοτικό και την κατεβάζεις, μετά σου συστήνει να κατεβάσεις δικά της εργαλεία για άλλες δουλειές και αλληλουποστηρίζονται. Απο την άλλη 2 cleaners πολλά είναι. πιο πολύ η χασούρα δλδ, παρά το καλό που κάνουν μετά :)

 

το power cleaner ειναι καλλιτερο γιατι ειναι ελαφρυ προγραμμα και κανει δουλεια χωρις διαφημησεις και ιστοριες, το clean master μην το αφηνεις μεσα τραβα απεγκατασταση αμεσα, α και στις επιλογες οταν ψαχνει και σου βγαζει τι θα καθαρισει βγαλε απο τα επιλεγμενα για καθαρισμα το memory boost, οχι οτι θα κανεις ζημια οπως λενε καπιοι φιλοι αλλα καταλωνεισ πορους του συστηματος που θα ηταν πτοτιμοτερο να τσ καταναλωσεις σε κλησεις, αναπαραγωγη βιντεο κλπ. το τρεχεισ μια φορα στη βδομαδα ασ πουμε οχι συνεχεια για τον ανωτερο λογο, το ιδιο και για το sd maid και αυτο στο quick access καθαριζει 4 πραγματα και αυτο μια τη βδομαδα και εισαι οκ, για την προσωρινη μνημη το καλλιτερο ειναι ο τασκ μανατζερ του ανδροιδ, και εδω τα ιδια μια φορα την μερα πριν κλεισεις την οθονη για το αφησεις στην ακρη κανε ενα καθαρισμο. Αυτα απο μενα ...καθαρα εμπειρικα (antivirus δεν χρειαζεται μαλλον ενας σοβαρος browser me pop up block και ads block)

Edited by goku86
Link to comment
Share on other sites

πηρε προσφατα ο αδερφος μου ενα note 4 n910c..το εβαλα στο τραπεζι μετην οθονη προς τα κατω και κανει καπως σαν curve..δηλ εκει που ειναι καμερα εχει σαν λιγο βαθος,παραθετω μια φωτογραφια,δεν ξερω αν φαινεται καλα..ειναι φυσιολογικο αυτο η εχει προβλημα???
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...