Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Jiayu S3


Giorgos9
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 728
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερουμε ποιο ακριβως μοντελο Mali T760 εχει? (δλδ ποσους πυρηνες). Γιατι βλεπω το M1 Note εχει ΜP2, ενω το iOcean M6752 λεει οτι εχει MP8.

 

http://ejiayu.com/en/Product-18.html

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

 

 

Λέει κάπου στο λνκ που εβαλες πόσους πυρήνες έχει η Mali?

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

 

Βγαίνει με μέχρι 16 εννοείς.

Στο συγκεκριμένο κινητό πόσους έχει είναι το ερώτημα.

Στο meizu note ας πούμε έχει 2.

Βγαίνει σε διάφορες εκδόσεις.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

ο ίδιος επεξεργαστής έιναι ρε παιδιά, 2 πυρίνες έχει ...

 

αυτο υπεθεσα και εγω, οτι εχει MP2 στα 700Mhz, αλλα επειδη το iocean με ιδιο επεξεργαστη λεει οτι εχει τον MP8, λεω μηπως εχουν βγει διαφορετικες εκδοσεις. Το πιθανοτερο ειναι να λεει παπατζες το σαιτ της iocean.

 

 

edit

συμφωνα με αυτο και το Jiayu εχει τον MP2

http://www.devicespecifications.com/en/comparison/c1db1d64f

Edited by Rocket_Raccoon
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους πραγματικό unboxing test camera κλπ! Οπότε προχωρά το πραγμα!

 

 

 

 

 

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

πάντως μόνο το meizu mx4 έχω δει να έχει διαφορετική έκδοση mediatek επεξεργαστή , οπότε μάλλον πρέπει να τα σκάσεις για να κάνεις κάτι τέτοιο και δύσκολα θα το κάνει μία εταιρία...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το android που φοράει τι ακριβώς είναι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από το site (El Chapuzas Informatico) που ανέβασε τα βίντεο που βρήκε ο THANKIN στο youtube...

 

Όπως θα υποθέσατε κι εσείς, το S3 τους το διέθεσε για review η Jiayu.es, το ισπανικό παράρτημα της Jiayu (από την οποία κατεβάζουμε και διάφορα... καλούδια για τα -παλιότερα- Jiayu μας :) ).

 

Μια σχετικά ενδιαφέρουσα αναφορά από τα σχόλια αναγνωστών που υπάρχουν κάτω από το άρθρο:

Javier

Cuando estara disponible y a que precio?

 

Borja Rodríguez Moderador

Precios lo tienes al final de la noticia, disponibilidad, es de esperar 1-2 semanitas. Obviamente en china creo que ya se ve sobre 170 euros.

το οποίο με λίγο... Google Translate:

Xavier

Πότε θα είναι διαθέσιμα και σε ποια τιμή;

 

Borja Rodríguez Συντονιστής

Τιμές ό, τι έχετε στο τέλος της ιστορίας, διαθεσιμότητα, ελπίζουμε 1-2 βραχεία εβδομάδα. Προφανώς στην Κίνα Νομίζω ότι είναι περίπου 170 ευρώ.

(η επισήμανση σε κόκκινο δική μου)

 

Edit: Ουπς, παρέλειψα το "τέλος της ιστορίας" με τις τιμές! Ιδού...:

Podremos adquirir el Jiayu S3 en la tienda española Jiayu.es próximamente a un precio aún por concretar, pero debería rondar los 240 euros para el modelo aquí analizado con 3 GB de RAM y unos 215 euros para el modelo recortado con 2 GB.

ήτοι...:

Μπορούμε να αγοράσει το Jiayu S3 Κατάστημα στα ισπανικά Jiayu.es σύντομα σε τιμή ακόμα να καθοριστεί, αλλά θα πρέπει να είναι περίπου 240 ευρώ για το μοντέλο αναλύονται εδώ με 3 GB RAM και € 215 για το μοντέλο στολισμένα με 2 GB.

(λίγο... κορακίστικα μας μετέφρασε αυτό το δεύτερο μέρος, αλλά νομίζω βγαίνει νόημα...)

 

Απευθείας από Κινέζο reseller, μπορούμε -ελπίζω- να περιμένουμε και πιο χαμηλές τιμές...

 

Edit 2:

Τώρα συνειδητοποίησα τι διαβάζω τόση ώρα...!

Οι λεβέντες δοκιμάζουν το μοντέλο με τα 3GB RAM - που σημαίνει ότι ήταν ήδη διαθέσιμο - έστω για αυτήν την πρώιμη δοκιμή...!

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

αυτο υπεθεσα και εγω, οτι εχει MP2 στα 700Mhz, αλλα επειδη το iocean με ιδιο επεξεργαστη λεει οτι εχει τον MP8, λεω μηπως εχουν βγει διαφορετικες εκδοσεις. Το πιθανοτερο ειναι να λεει παπατζες το σαιτ της iocean.

 

 

edit

συμφωνα με αυτο και το Jiayu εχει τον MP2

http://www.devicespecifications.com/en/comparison/c1db1d64f

Δεν μου φαίνεται και πολύ ακριβές αυτά που γράφουν. Ειδικα για το s3 με τα 3gb ram, ξέρουμε οτι υποστηριζει nfc αλλά εκεί δεν το αναφέρουν καθολου

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το site (El Chapuzas Informatico) που ανέβασε τα βίντεο που βρήκε ο THANKIN στο youtube...

 

Όπως θα υποθέσατε κι εσείς, το S3 τους το διέθεσε για review η Jiayu.es, το ισπανικό παράρτημα της Jiayu (από την οποία κατεβάζουμε και διάφορα... καλούδια για τα -παλιότερα- Jiayu μας :) ).

 

Μια σχετικά ενδιαφέρουσα αναφορά από τα σχόλια αναγνωστών που υπάρχουν κάτω από το άρθρο:

 

το οποίο με λίγο... Google Translate:

 

(η επισήμανση σε κόκκινο δική μου)

 

Edit: Ουπς, παρέλειψα το "τέλος της ιστορίας" με τις τιμές! Ιδού...:

 

ήτοι...:

 

(λίγο... κορακίστικα μας μετέφρασε αυτό το δεύτερο μέρος, αλλά νομίζω βγαίνει νόημα...)

 

Απευθείας από Κινέζο reseller, μπορούμε -ελπίζω- να περιμένουμε και πιο χαμηλές τιμές...

 

Edit 2:

Τώρα συνειδητοποίησα τι διαβάζω τόση ώρα...!

Οι λεβέντες δοκιμάζουν το μοντέλο με τα 3GB RAM - που σημαίνει ότι ήταν ήδη διαθέσιμο - έστω για αυτήν την πρώιμη δοκιμή...!

Νομιζω οτι αν είναι αυτές οι τιμες είναι λίγο ακριβουτσικο. Εγώ πάντως θα το ξανά σκεφτόμουν να αγοράσω. Μια τιμή στα 150-160€ για τα 3gb τα έδινα ευχαρίστως.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φαίνεται και πολύ ακριβές αυτά που γράφουν. Ειδικα για το s3 με τα 3gb ram, ξέρουμε οτι υποστηριζει nfc αλλά εκεί δεν το αναφέρουν καθολου

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομιζω οτι αν είναι αυτές οι τιμες είναι λίγο ακριβουτσικο. Εγώ πάντως θα το ξανά σκεφτόμουν να αγοράσω. Μια τιμή στα 150-160€ για τα 3gb τα έδινα ευχαρίστως.

 

Εντάξει 150 ευρω με τις προδιαγραφές που το συνοδεύουν και με 3gb ram και με +41000 στο antutu θα ηταν τρομερη τιμη για εκκίνηση, αλλα λίγο δύσκολη. Ακολουθεί τον ανταγωνισμό τιμολογιακά, ουτε φθηνό ουτε ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Θυμηθείτε ότι η Jiayu.es είναι επίσημος εισαγωγέας - πληρώνει ΦΠΑ, δασμούς κλπ και πρέπει να βγάλει και κάποιο κέρδος, οπότε οι τιμές της είναι αναμενόμενα πιο υψηλές από αυτές της Κίνας.

Ας πάρουμε για παράδειγμα το G4S, που το πουλάνε €199.

Στους Κινέζους το βρίσκεις με $165 (το βρίσκεις και φτηνότερα, αλλά ας πάρουμε μια "συντηρητική" τιμή), τα οποία με την τρέχουσα (άθλια...) ισοτιμία του δολλαρίου αντιστοιχούν σε περίπου €145 .

Με μια αναγωγή, μπορούμε λοιπόν έτσι να πάρουμε μια ιδέα για τις τιμές που μπορούμε να περιμένουμε για το S3 από τα κινέζικα μαγαζιά...

Link to comment
Share on other sites

Στα 190$-220$ είναι μια χαρά το 2gb.

Παραπάνω θα χάσει πωλήσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το minideal ειναι καλο site για παραγγελιες? :)

 

Καλό είναι αλλά το τηλέφωνο δεν είναι ακόμα διαθέσιμο

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω το Jiayu s3. Ακόμα δεν έχει ερθει και θέλω τις γνώμες σας.

Το minideal μεχρι στιγμής είναι το πιο φτηνο για την απλή έκδοση

http://tinyurl.com/lkl7m38

 

 

και για την Advance τα 3GB εδώ (αλλά νομίζω όταν βγει θα αλλάξουν την τιμή, γιατί τώρα δεν σε αφήνει να το κάνει pre-sale)

http://www.coolicool.com/j...tphone-g-35452

Edited by SpY

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes

 

-= SpY =-

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το android που φοράει τι ακριβώς είναι;

Φαίνεται απολύτως όμοιο με όλα τα προηγούμενα Jiayu που έχουμε δει.

Τα Jiayu γενικά φοράνε ένα εντελώς "στάνταρ" Android, χωρίς "κινεζιές", custom-ιές τύπου Miui, FlyMe και άλλα τέτοια - και είναι ένας λόγος που τα εκτιμώ ιδιαίτερα.

Η μόνη ιδιαιτερότητα του είδους που έχουν είναι ο 'μαμά' launcher, ο οποίος ακολουθεί το στυλ της Lewa (ή και Miui, στην τελική) και είναι αυτό το... πράγμα που βλέπεις στα βίντεο.

Σε κάποιους αρέσει. Προσωπικά, με το που πάρω το τηλέφωνο στα χέρια μου, είναι το πρώτο πράγμα που... πετιέται και αντικαθίσταται με έναν (από τους πολλούς διαθέσιμους - προσωπική μου επιλογή ο Holo launcher) που του δίνει και stock Android look and feel - κάτι που συμφωνεί τελικά και με την αίσθηση όλου του υπολοίπου λειτουργικού.

 

Τώρα συνειδητοποίησα τι διαβάζω τόση ώρα...!

Οι λεβέντες δοκιμάζουν το μοντέλο με τα 3GB RAM - που σημαίνει ότι ήταν ήδη διαθέσιμο - έστω για αυτήν την πρώιμη δοκιμή...!

Μπα, τρίχες μου φαίνεται γράφανε τελικά οι Ιθπανοί... Κρίνοντας από το screenshot του CPU-Z που έχουν στο review, το 2GB μοντέλο είναι τελικά...

(όχι ότι μας χαλάει κι αυτό βέβαια!)

 

Αν διαβάσατε επίσης, τους τα χάλασε λίγο η κάμερα... Οι φωτογραφίες που έβγαλε φαίνονται πολύ καλές, αλλά το βίντεο ήταν σαφώς χειρότερο των προσδοκιών. Πιστεύουν όμως ότι είναι θέμα firmware (πολύ λογικό μου ακούγεται...), οπότε σύντομα μπορεί να φτιαχτεί - ελπίζουμε ίσως και μέχρι τη διάθεση της international έκδοσης...

 

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω το Jiayu s3. Ακόμα δεν έχει ερθει και θέλω τις γνώμες σας.

Το minideal μεχρι στιγμής είναι το πιο φτηνο για την απλή έκδοση

http://tinyurl.com/lkl7m38

 

 

και για την Advance τα 3GB εδώ (αλλά νομίζω όταν βγει θα αλλάξουν την τιμή, γιατί τώρα δεν σε αφήνει να το κάνει pre-sale)

http://www.coolicool.com/j...tphone-g-35452

Τα Vickmall και MiniDeal είναι -νομίζω- από τα πιο καλά και αξιόπιστα μαγαζιά του είδους (και με αυτήν τη σειρά θα έλεγα...) και αν δεις, έχουν ακριβώς τις ίδιες τιμές.

Το CooliCool θεωρείται επίσης καλό (αν και δεν έχω ψωνίσει για να έχω ιδίαν άποψη).

 

Το 2GB μοντέλο του S3 αναμένουμε (/ελπίζουμε...) να γίνει διαθέσιμο μέσα στον Ιανουάριο (οκ, λέμε τώρα...)

Το 3GB πιθανότατα θα αργήσει, ίσως και αρκετά, οπότε δε θα συνιστούσα να κάνει κανείς προ-παραγγελία από τώρα.

 

Γενικά για τα υπέρ και τα κατά μιας προπαραγγελίας, δες τα διάφορα σχόλια που έχουν γίνει 1-2 σελίδες πίσω.

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Στο Pandawill λέει διαθέσιμο από 14 Φεβρουαρίου η 3GB RAM/16GB ROM έκδοση 230$

http://www.pandawill.com/jiayu-s3-smartphone-4g-lte-mtk6572-octa-core-3gb-16gb-55-inch-ogs-fhd-screen-black-p97209.html

 

και για την έκδοση των 2GB RAM/16GB ROM 200$ , στις 31 Ιανουαρίου

http://www.pandawill.com/jiayu-s3-smartphone-4g-lte-mtk6572-octa-core-2gb-16gb-55-inch-ogs-fhd-screen-black-p97208.html

 

ΥΓ Απο Pandawill έχω πάρει 3 τηλέφωνα! Όλα Οκ, επαγγελματίες! μάλιστα το πρώτο είχε έρθει σε 11 μέρες, τα άλλα δυο μέσα στο 20ημερο τα ειχα πάρει!!

 

ΥΓ2 Παιδιά το τηλέφωνο αυτό, δεν έχει LED Notification? ...να και το πρώτο μείον του!:p

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

Στο Pandawill λέει διαθέσιμο από 14 Φεβρουαρίου η 3GB RAM/16GB ROM έκδοση 230$

http://www.pandawill.com/jiayu-s3-smartphone-4g-lte-mtk6572-octa-core-3gb-16gb-55-inch-ogs-fhd-screen-black-p97209.html

 

και για την έκδοση των 2GB RAM/16GB ROM 200$ , στις 31 Ιανουαρίου

http://www.pandawill.com/jiayu-s3-smartphone-4g-lte-mtk6572-octa-core-2gb-16gb-55-inch-ogs-fhd-screen-black-p97208.html

 

ΥΓ Απο Pandawill έχω πάρει 3 τηλέφωνα! Όλα Οκ, επαγγελματίες! μάλιστα το πρώτο είχε έρθει σε 11 μέρες, τα άλλα δυο μέσα στο 20ημερο τα ειχα πάρει!!

 

ΥΓ2 Παιδιά το τηλέφωνο αυτό, δεν έχει LED Notification? ...να και το πρώτο μείον του!:p

 

έχεις εσφαλμένη άποψη για το παντα,σου εφιστώ την προσοχή.

κι εγώ άνετα αγοράζω από εκεί,απλά πρόσεχε γιατι το πάντα κάνει απανωτές ακυρώσεις

στα κινητά που έχεις παραγγείλει σε πολύ καλές τιμές,καθυστερεί συχνά να στείλει

και γενικά είναι από τα σίγουρα καταστήματα που ΔΕΝ πρεπει να προπαραγγείλει κανείς..

 

μακάρι να έκανα λάθος και να ήταν προσωπική μου εμπείρία..

όολους στην παρεα το πάντα κάπως έτσι είμαστε,3 άτομα σύνολο 30+παραγγελίες από παντα.

 

πληροφοριακά αυτά,δεν το παίζω έξυπνος.

 

εγώ Minideal,vickmall για προπαραγγελία θα προχωρήσω

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

έχεις εσφαλμένη άποψη για το παντα,σου εφιστώ την προσοχή.

κι εγώ άνετα αγοράζω από εκεί,απλά πρόσεχε γιατι το πάντα κάνει απανωτές ακυρώσεις

στα κινητά που έχεις παραγγείλει σε πολύ καλές τιμές,καθυστερεί συχνά να στείλει

και γενικά είναι από τα σίγουρα καταστήματα που ΔΕΝ πρεπει να προπαραγγείλει κανείς..

 

μακάρι να έκανα λάθος και να ήταν προσωπική μου εμπείρία..

όολους στην παρεα το πάντα κάπως έτσι είμαστε,3 άτομα σύνολο 30+παραγγελίες από παντα.

 

πληροφοριακά αυτά,δεν το παίζω έξυπνος.

 

εγώ Minideal,vickmall για προπαραγγελία θα προχωρήσω

Συμφωνώ απόλυτα με το παραπάνω.

Όχι presale από Panda, γιατί είναι ρισκο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μην βιαζεστε να το αγορασετε σε προπωληση.Περιμενετε τουλαχιστον μεχρι τις 29/1 που η περιοδος προστασιας του Paypal θα γινει 180 μερες.

Ουτε η Jiayu δεν ξερει ποτε θα το κυκλοφορησει.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μην βιαζεστε να το αγορασετε σε προπωληση.Περιμενετε τουλαχιστον μεχρι τις 29/1 που η περιοδος προστασιας του Paypal θα γινει 180 μερες.

Ουτε η Jiayu δεν ξερει ποτε θα το κυκλοφορησει.

 

Αφου τα μαγαζια γράφουν για 25/1. Βρηκες κατι διαφορετικό?

 

Jiayu S3 testing version locked screen gesture

 

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...