Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Jiayu S3


Giorgos9
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν ανακοινώσει κάτι για το 6000 η THL εντός των επομένων 15-20 ημερών, ορμάω και εγώ για το S3, να αντικαταστήσω το THL5000 που έχω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 728
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δλδ πχ εγω που ηδη το εχω ηδη παραγγείλει και εχω χρεωθει μεσω paypal στην visa μου μπορει να ερθει το vickmall και να μου πει φερε πχ αλλα 30 δολ για να στο στειλουμε? παιζει αυτο το σκηνικο?

Έχεις όντως ήδη παραγγείλει; Και σε έχουν ήδη χρεώσει κανονικά;

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά είχα την ελπίδα ότι θα έπαιζε κάποιο σκηνικό όμοιο με την προπαραγγελία του Cubot S200 από το GearBest, όπου τα χρήματα έγιναν μεν reserve στην τράπεζα/κάρτα (μέσω του PayPal), το μαγαζί όμως ζήτησε και τα εισέπραξε μόνο όταν το τηλέφωνο έγινε διαθέσιμο και απέστειλαν την παραγγελία (που μου ακούγεται σαφώς πιο τίμιο).

 

Πάντως δε νομίζω να σου κάνουν κάτι τέτοιο - να σου ζητήσουν κι άλλα λεφτά...

 

Το ενδιαφέρον θα ήταν να βλέπαμε τι θα συμβεί αν τελικά η τιμή αποδειχθεί... χαμηλότερη από αυτήν της προπαραγγελίας! :lol:

Αλλά νομίζω ότι το ενδεχόμενο αυτό είναι μόνο... θεωρητικό! :)

 

Αν δεν ανακοινώσει κάτι για το 6000 η THL εντός των επομένων 15-20 ημερών, ορμάω και εγώ για το S3, να αντικαταστήσω το THL5000 που έχω...

Για δώσε κανένα link για το 6000, να δούμε περί τίνος πρόκειται...!

 

Καλή η THL και τα τηλέφωνά της (και θα ψώνιζα χωρίς πολλή σκέψη), αλλά απ' ό,τι έχω δει ως τώρα, μου φαίνεται ότι έχουν... τσακωθεί με τα updates! Νομίζω ότι... παντρεύεσαι την έκδοση λειτουργικού με την οποία το αγόρασες - ως σήμερα τουλάχιστον.

Ελπίζω να αλλάξουν τακτική - είναι νομίζω ο μόνος τομέας που υστερούν (στον άλλο, από τις πολύ μικρές μπαταρίες, πήγαν στο άλλο άκρο, στις πολύ μεγάλες - και μπράβο τους!)

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όλα αυτά της ιδίας αρχιτεκτονικής (S3, M1, P7000, iOcean M6752, ZP920 κ.ο.κ.) θα πάρουν Lollipop - αλλιώς... χαμένοι θα πάνε οι 64bitοι επεξεργαστές τους! :p

Οι πιο πολλοί κατασκευαστές έτσι κι αλλιώς έχουν ανακοινώσει ότι το... παλεύουν με το Lollipop (νομίζω κάπου είχα δει και τη Jiayu να το λέει...)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις όντως ήδη παραγγείλει; Και σε έχουν ήδη χρεώσει κανονικά;

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά είχα την ελπίδα ότι θα έπαιζε κάποιο σκηνικό όμοιο με την προπαραγγελία του Cubot S200 από το GearBest, όπου τα χρήματα έγιναν μεν reserve στην τράπεζα/κάρτα (μέσω του PayPal), το μαγαζί όμως ζήτησε και τα εισέπραξε μόνο όταν το τηλέφωνο έγινε διαθέσιμο και απέστειλαν την παραγγελία (που μου ακούγεται σαφώς πιο τίμιο).

 

Πάντως δε νομίζω να σου κάνουν κάτι τέτοιο - να σου ζητήσουν κι άλλα λεφτά...

 

 

Ναι εχω κανει παραγγελία την εχω δει μεσω paypal την χρεώση αλλά και μεσω visa. Θεωρώ δεδεμένο οτι στο επόμενο λογαρισμό που είναι να χρεωθεί θα χρεωθεί κανονικά, εκτός αν παίζει αυτό που γραφεις οτι το μαγαζί εισεπραξε μονο οταν το εστειλε. Αλλα δεν ξερω καν αν υπάρχει τετοια δικλείδα στην visa.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ να σου πω στο thread του S200 το είχα δει το σχήμα - δεν ξέρω ακριβώς πώς παίζει...

 

Πάντως το Vickmall έχει -μέχρι στιγμής- εξαιρετική φήμη ανάμεσα στα κινεζο-μάγαζα, οπότε δε νομίζω να κάνει οποιαδήποτε... λαδιά! :)

 

Το μόνο ερώτημα είναι πόσο θα αργήσει (άραγε) η διάθεση της συσκευής και τι κάνεις αν τελικά δεις να πλησιάζουν οι 45 μέρες (το όριο για PayPal dispute) - και βεβαίως έχουν όντως ήδη εισπράξει τα λεφτά με την υποβολή της προπαραγγελίας...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ να σου πω στο thread του S200 το είχα δει το σχήμα - δεν ξέρω ακριβώς πώς παίζει...

 

Πάντως το Vickmall έχει -μέχρι στιγμής- εξαιρετική φήμη ανάμεσα στα κινεζο-μάγαζα, οπότε δε νομίζω να κάνει οποιαδήποτε... λαδιά! :)

 

Το μόνο ερώτημα είναι πόσο θα αργήσει (άραγε) η διάθεση της συσκευής και τι κάνεις αν τελικά δεις να πλησιάζουν οι 45 μέρες (το όριο για PayPal dispute) - και βεβαίως έχουν όντως ήδη εισπράξει τα λεφτά με την υποβολή της προπαραγγελίας...

 

Τωρα απαντησε ο vick οτι 20-25/1 θα ειναι διαθεσιμο το τηλεφωνο. Τα λεφτα λογω preorder εχουν δεσμευτει οπως μου ειπαν σε on line επικοινωνια γιατι είναι preorder!! Μπορουν φυσικα να μου τα επιστρέψουν αν το ζητήσω. Εναλλακτικα μου πρότειναν το elephone p3000s oταν τους ζητησα εναλλακτικα αμεσα διαθεσιμο τηλεφωνο. Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω λεω αξιζει η αναμονη, το τηλεφωνο απο αυτα που εχουν ανακοινωθει φαινεται να ειναι το πιο πληρες και τουμπανο, θα λεγα να μην την ακυρωσεις με τιποτα την προπαραγγελια γιατι οταν στοκαρουν και αρχισουν να στελνουν και θα ειναι παντου out of stock λογω τρελης ζητησης, μυριζομαι 210 ντολαρς και πανω χαλαρα παντου και μετα θα πρεπει να περιμενεις 1-2 μηνες να φτασει 190 και κατω και θα το μετανοιωσεις..

 

Πιστευω το τηλεφωνο ειναι φοβερη επιλογη και future proof λογω armv8, η πιο σωστη και σοφη αγορα πιστευω με τα νεα δεδομενα..

Link to comment
Share on other sites

ε, ο καιρός γαρ εγγύς... :)

Μιας και την έκανες την κίνηση, εγώ θα έλεγα περίμενε λίγο!

 

Μακάρι να είναι όντως διαθέσιμο κάπου εκεί, να παραγγείλουμε και οι υπόλοιποι! :p

Τα λεφτα λογω preorder εχουν δεσμευτει οπως μου ειπαν

"Δεσμευτεί" άραγε σημαίνει ότι τα έχουν εισπράξει κιόλας, ή ότι απλώς τα έχουν δεσμεύσει με προοπτική να τα πάρουν όταν το προϊόν γίνει διαθέσιμο προς αποστολή...;

 

Πρέπει να βρούμε πώς ακριβώς δουλεύει αυτό το σχήμα - φαντάζομαι ανάλογο θα εφαρμόζεται και από τα άλλα μαγαζιά, οπότε το πράγμα παρουσιάζει ενδιαφέρον...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω λεω αξιζει η αναμονη, το τηλεφωνο απο αυτα που εχουν ανακοινωθει φαινεται να ειναι το πιο πληρες και τουμπανο, θα λεγα να μην την ακυρωσεις με τιποτα την προπαραγγελια γιατι οταν στοκαρουν και αρχισουν να στελνουν και θα ειναι παντου out of stock λογω τρελης ζητησης, μυριζομαι 210 ντολαρς και πανω χαλαρα παντου και μετα θα πρεπει να περιμενεις 1-2 μηνες να φτασει 190 και κατω και θα το μετανοιωσεις..

 

Πιστευω το τηλεφωνο ειναι φοβερη επιλογη και future proof λογω armv8, η πιο σωστη και σοφη αγορα πιστευω με τα νεα δεδομενα..

 

Μαλλον και εγω ετσι την βλεπω την δουλεια. Το θέμα είναι οταν θα φτασει 20-25/1 μην μου πουν τελικα πάμε για 10/2 κοκ....Και σε αυτα υπολογιζω και το 20 ημερο που θελει να ερθει αφου σταλει...Θα μου πεις δεν τα ηξερες?! η αληθεια ειναι οτι τσιμπησα γιατι αφενως το χρειάζομαι και αφετέρου στις 29/12 που εβαλα την παραγγελια είχαν διαθεσιμοτητα 7/1! τώρα το 7 πάει 20-25 να δουμε...

Το τηλεφωνο είναι όντως τουμπανο. Μάλλον θα το περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ ψάξιμο, απέρριπτα το ένα μετά το άλλο κινητό, λόγω κάποιων αδυναμιών τους, όπως πχ το Zoppo 999 (αδύναμο φλας και ήχος), OnePlus One (ενσωματωμένη μπαταρία και τιμή:p ) και κατέληξα στο JIAYU S3 .....αλλά χθες είδα το ASUS Zenfone 2 με 4GB RAM και θα βγει όμως το δευτερο τέταρτο του χρόνου όπως λένε σε τιμή περίπου 249$ το τούμπανο, οχι το απλό! Αξίζει η αναμονή που θα είναι και ατελείωτη?

http://www.asus.com/Phones/ZenFone_2_ZE551ML/

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ ψάξιμο, απέρριπτα το ένα μετά το άλλο κινητό, λόγω κάποιων αδυναμιών τους, όπως πχ το Zoppo 999 (αδύναμο φλας και ήχος), OnePlus One (ενσωματωμένη μπαταρία και τιμή:p ) και κατέληξα στο JIAYU S3 .....αλλά χθες είδα το ASUS Zenfone 2 με 4GB RAM και θα βγει όμως το δευτερο τέταρτο του χρόνου όπως λένε σε τιμή περίπου 249$ το τούμπανο, οχι το απλό! Αξίζει η αναμονή που θα είναι και ατελείωτη?

http://www.asus.com/Phones/ZenFone_2_ZE551ML/

 

Κοιτά να στο πω αλλιώς. Οταν ειναι να κυκλοφορήσει το asus που λες θα υπαρχει στα σκαριά ενα αλλο σουπερ τούμπανο που θα πρεπει απλως να το περιμένεις αλλους 2-3 μηνες και θα σε ξαναβάλει παλι στο διλημμα . Γενικά καλυτερα να παίρνεις το κινητό που παίζει την εποχή που το θελεις, αντε με ενα δυο μηνες υπομονη αλλα να περιμένεις ενα 6μηνο για ενα κινητό που συνεχώς ανανεώνονται δεν εχει νοημα. Εκτός αν αλλάζεις κινητό καθε 3ετια οπότε αλλάζει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά να στο πω αλλιώς. Οταν ειναι να κυκλοφορήσει το asus που λες θα υπαρχει στα σκαριά ενα αλλο σουπερ τούμπανο που θα πρεπει απλως να το περιμένεις αλλους 2-3 μηνες και θα σε ξαναβάλει παλι στο διλημμα . Γενικά καλυτερα να παίρνεις το κινητό που παίζει την εποχή που το θελεις, αντε με ενα δυο μηνες υπομονη αλλα να περιμένεις ενα 6μηνο για ενα κινητό που συνεχώς ανανεώνονται δεν εχει νοημα. Εκτός αν αλλάζεις κινητό καθε 3ετια οπότε αλλάζει το θέμα.

Σωστό σε βρίσκω THANKIN! ...έτσι θα κάνω, γιατί τόοοση υπομονή δεν έχω!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σωστό σε βρίσκω THANKIN! ...έτσι θα κάνω, γιατί τόοοση υπομονή δεν έχω!:wacko:

 

 

Ε ναι βρε παιδιά, εδώ με το ζόρι θα περιμένουμε μέχρι τέλος του μήνα.

Ειδικά εγώ που έχω κινητό τριετίας και βάλε (x peria ray) δεν μπορώ να το τρενάρω άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό το merimobiles να βγάζει τιμή στο Jiayu S4 330 δολάρια; Έχει βγει το κινητό;

 

Preorder γράφει, από κάτω μετά γράφει 0$ preorder, Full Balance due on the release date, Reserve yours Now!

 

Κάντε ρεζερβέ δηλαδή, ότι να'ναι, και θα έχει το S3 200$ και to s4 330$, νομίζω δεν είναι αξιοπιστο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Preorder γράφει, από κάτω μετά γράφει 0$ preorder, Full Balance due on the release date, Reserve yours Now!

 

Κάντε ρεζερβέ δηλαδή, ότι να'ναι, και θα έχει το S3 200$ και to s4 330$, νομίζω δεν είναι αξιοπιστο μαγαζί.

 

Το S4 θα βγει μετά τον Φεβρουάριο; Δεν ξέρουμε ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτή είναι η επίσημη σελίδα της εταιρίας, ή όχι?

http://www.jiayu-store.com/jiayu-s3-4g-5-5-inch-mt6752-octa-core-ram-3gb-1080p-screen-dual-sim-4g-lte-mobile-phone.html

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα, όλα αυτά τα www.όνομα_εταιρίας-store.com δεν είναι επίσημα site πώλησης της εκάστοτε εταιρίας, αλλά απλοί resellers (όπως και τα υπόλοιπα "μαγαζιά" που γνωρίζουμε και σχολιάζουμε εδώ), που ελπίζουν να προσελκύσουν κόσμο χρησιμοποιώντας ένα τέτοιο όνομα.

 

Για το συγκεκριμένο δεν είμαι και 100% σίγουρος, νομίζω όμως ότι υπάγεται στην ίδια κατηγορία.

Πάντως έχω δει κατά καιρούς posts από αρκετούς που έχουν ψωνίσει από εκεί χωρίς πρόβλημα, οπότε υποθέτω πως το ότι δεν είναι το "επίσημο" site δεν το κάνει απαραίτητα και αναξιόπιστο...

 

To site της εταιρίας είναι (κατά πάσα πιθανότητα) αυτό: http://www.ejiayu.com/en/

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον και εγω ετσι την βλεπω την δουλεια. Το θέμα είναι οταν θα φτασει 20-25/1 μην μου πουν τελικα πάμε για 10/2 κοκ....Και σε αυτα υπολογιζω και το 20 ημερο που θελει να ερθει αφου σταλει...Θα μου πεις δεν τα ηξερες?! η αληθεια ειναι οτι τσιμπησα γιατι αφενως το χρειάζομαι και αφετέρου στις 29/12 που εβαλα την παραγγελια είχαν διαθεσιμοτητα 7/1! τώρα το 7 πάει 20-25 να δουμε...

Το τηλεφωνο είναι όντως τουμπανο. Μάλλον θα το περιμένω...

Δηλαδή τότε που το έβαλες παραγγελία δεν έβγαζε Presell?

Φέρανε δηλαδή 5 κομμάτια και τους φύγανε και τα υπόλοιπα σε 1 μήνα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τότε που το έβαλες παραγγελία δεν έβγαζε Presell?

Φέρανε δηλαδή 5 κομμάτια και τους φύγανε και τα υπόλοιπα σε 1 μήνα;

 

presell ηταν και τοτε. Απλα εγραφε 7/1 ημερομηνία διαθεσιμοτητας.

Link to comment
Share on other sites

presell ηταν και τοτε. Απλα εγραφε 7/1 ημερομηνία διαθεσιμοτητας.

τότε κακώς έβαλες παραγγελία κινητό που χρειάζεσαι και το οποίο είναι presale.

Πάντα καθυστερούν αυτά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτή είναι η επίσημη σελίδα της εταιρίας, ή όχι?

http://www.jiayu-store.com/jiayu-s3-4g-5-5-inch-mt6752-octa-core-ram-3gb-1080p-screen-dual-sim-4g-lte-mobile-phone.html

Όχι δεν είναι αυτή. Μερικά ποστ πιο πίσω γράφουμε ποιο είναι το official site

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

τότε κακώς έβαλες παραγγελία κινητό που χρειάζεσαι και το οποίο είναι presale.

Πάντα καθυστερούν αυτά.

 

Tελικα βολεύτηκα οποτε μπορώ να περιμένω καποιο ευλογο χρονικό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...