Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Jiayu S3


Giorgos9
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι δεν είναι ακομα διαθέσιμα.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 728
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βρηκα διαθεσιμες στα 200$ ομως...οσοι ειχαν χαμηλοτερη τιμη ξεστοκαρανε?

 

ρωτα τους για διαθεσιμοτητα.Δεν υπαρχουν ακομα!!!

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

preorder ειναι κ μαλιστα ακριβο κ μονο το 2gb ram

 

εσκασαν κ αυτα ομως

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407101

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407144

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Να θυμίσω ότι εδώ είναι forum και όχι chat room.

Edited by athanaso77
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Χμμ...! Τι έχουμε εδώ αραγε...;

http://www.ejiayu.com/en/News2-1-197.html

"JiaYu S3 is On Sale in China"

50.000 κομμάτια από 26 Δεκεμβρίου.

Λες... ... ...;

 

Μπορεί με την παρουσίαση του Meilan (Meizu Blue Charm) Note και την ανακοίνωση του Elephone P7000 (άντε ίσως και του Zopo ZP920) να αισθάνθηκαν την πίεση και να είπαν να πατήσουν πόδι στην αγορά εγκαίρως.

 

Για να δούμε και τιμή (από τους resellers, για εμάς εις την Δύσιν)...

Link to comment
Share on other sites

presell 7 ιανουαριου 2015 το advanced (3gb ram) στο geekbuying?

 

ωραια, ξεκινα στα 180€ σε κανενα μηνα και με τον ανταγωνισμο απο meizu και elephone λογικα θα πεσει στα 150+€

 

http://www.geekbuying.com/item/Jiayu-S3-5-5--FHD-Android-4-4-Smartphone-4G-LTE-MTK6752-Octa-Core-1-7-GHz-3GB-RAM-16GB-ROM-13-0MP-NFC-Miracast-OTG-Black-339486.html

 

Questions & Answers

 

vaginak December 27,2014

please tell me. Smartphone is available?

 

Reply by GeekBuying December 27,2014

Dear Sir,

Thank you for your inquiry.

Yes, it will be available on Jan.7,2015

Thank you.

Hope you enjoy your shopping.

Best Regards!

 

 

ilias December 26,2014

this phone can works in greece the network?4G LTE can work in greece?this phone have play store or google store?greek lung?thanks for your time

 

Reply by GeekBuying December 26,2014

Dear Sir,

Thank you for your inquiry.

Yes, it works with Greece's 4G network.

It is pre-installed google play store and greek language.

Thank you.

Hope you enjoy your shopping.

Best Regards!

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε όμως... Αν για το S3 με τα 3GB δίνει διαθεσιμότητα 7 Ιανουαρίου, τότε το 2GB θα έπρεπε να... πωλείται ήδη από το... Νοέμβρη!

(πλάκα κάνω βεβαίως - η ίδια η Jiayu έχει ανακοινώσει ότι έχει προβλήματα με το firmware του και θα το βγάλει αρκετά αργότερα - μου ακούγεται να πηγαίνει για του γνωστού... αγίου!)

Οπότε υποψιάζομαι ότι τους ισχυρισμούς του GeekBuying πρέπει να τους δεχθούμε με αρκετή επιφύλαξη...

 

Από την άλλη βέβαια (και αν όντως έχει αρχίσει ήδη η διάθεση της συσκευής στην Κίνα - βλ. 2 posts παραπάνω), είναι πολύ πιθανό το 7 Ιανουαρίου τελικά να ισχύει για το 2GB version - και αυτά είναι βεβαίως καλά νέα!

Περιμένουμε όπως λες κι εσύ να πέσει λίγο και η τιμή (άντε ίσως και να διαβάσουμε τις πρώτες... γκρίνιες από νέους κατόχους - κάτι μου λέει ότι οι πρώτοι θα γίνουν/ουμε ολίγον από... πειραματόζωα!) και μετά... βουρ στον πατσά!

 

Και ήδη βλέπουμε αρκετές διαφορετικές τιμές σε presale (π.χ. εδώ ή εδώ) - αν και υποψιάζομαι ότι αυτές όλες θα αλλάξουν μόλις διατεθεί η συσκευή - και να δούμε προς τα πού θα πάνε.

Η ζήτηση (που θα τολμήσω την πρόβλεψη ότι αναμένεται μεγάλη!) θα τις σπρώξει λογικά προς τα πάνω, ο ανταγωνισμός όμως προς τα κάτω (είναι καλά π.χ. που η Elephone ανακοίνωσε επίσημη τιμή γύρω στα $200 για το P7000 - να δούμε πού θα κυμανθεί και το νέο Meizu...)

 

Οι προσεχείς μήνες αναμένονται ενδιαφέροντες! :)

(άντε να πέσει λίγο και το δολλάριο, γιατί τώρα οι αγορές... τσούζουν λίγο!)

Link to comment
Share on other sites

εγω καποιο MT6752 (3gb ram το δυνατον) θα αγορασω μπας και κρατησει χωρις να σερνεται καμποσο,αν δεν δω ομως reviews και νορμαλ τιμες δεν κουνιεμαι

 

παιζει να εχουν τρεξει λογω ανταγωνισμου,λογικα καπου στον ιανουαριο ολοι θα εχουν βγαλει καποιες εκδοσεις τους στην αγορα

 

φεβρουαριο η μαρτιο εικαζω θα συζηταμε τιμες στα 150

 

καπου εκει θα βγαινουν και με lollipop και θα ξερουμε και πραγματικες επιδοσεις

 

υπομονη και μην τσιμπατε σε προσφορες,η αγορα αλλαζει λογω των νεων 64bit soc

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Παραγγέλθηκε και απο εμενα η εκδοςη 2gb στα 162 ευρω με τα μεταφορικα με το γνωστό καπέλο 4-5 ευρω που βάζουν ολα τα κινεζομαγαζα στην μετατροπή. Αντε να δουμε αν κάναμε καλη επιλογη.
Link to comment
Share on other sites

ωραιος,σου ειπανε ποτε θα στο στειλουν?

 

απο geekbuying?

 

πιστευω να μας κανεις unboxing και review ε?

 

πως και πως το ζαχαρωνουμε τουτο

 

απο υποστηριξη σε roms και αξιοπιστια πως τα παει η Jiayu?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο υποστηριξη σε roms και αξιοπιστια πως τα παει η Jiayu?

 

Η jiayu έχει πολύ κακό όνομα στην απόδοση του GPS σχεδόν σε όλες τις συσκευές της. Ελπίζω να μη συνεχιστεί η παράδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
thankin το εχει ετοιμοπαραδωτο για αποστολη το geekbuying??..η ειναι presalle?

 

Presale, συνεπώς, ας εξοπλιστεί ο φίλος που το αποφάσισε με... πολύ υπομονή!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με μια γρηγορη ματια το 2gb στα περισσοτερα μαγαζια ξεκινα απο 155€

 

preorder φυσικα με αγνωστες ημερομηνιες φανταζομαι η με τις γνωστες κινεζικες παπαντζες

 

καθολου κακες τιμες και ακομα δεν κυκλοφορησε

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Απο custom roms κυκλοφορουν αρκετες. Στο needrom για παραδειγμα κυκλοφορουν 51 rom για το G3S και αλλες τοσες για το g4s. Στο 4pda.ru επίσης ασχολουνται πολλοι developers με custoμιες για τα jiayu. Θεωρω οτι και το s3 θα εχει το ιδιο ενδιαφέρον
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

απο αξιοπιστια γενικοτερα?

 

ειδα κανα δυο θεματα με κινητα της με χαλασμενα κουμπια,κατι λαμακια που ξεκολλαγανε και μερικα που πεθαναν στον χρονο

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Eγω δύο έχω πάρει και δεν είχαν πρόβλημα, περιμένω άλλα δύο να έρθουν.. Τα λεφτά τους τα έχουν βγάλει 100%. To λαμάκι εφυγε και σε εμένα στο g3s αλλά πραγματικά ειναι γελοίο το πρόβλημα.Το εχουν τραγικοποιήσει πολύ το θέμα. Το τηλεφ. το έχω 13 μήνες και γρατζουνιά η οθόνη δεν έχει. Του έχω μια απλή θήκη σιλικόνης.

Μπορεί να έχω περάσει και ότi ρομ υπάρχει και ποτέ δεν έπαθε κατι το software.

Δεν μπορώ όμως να σου εγγυηθώ ότι το δικό σου δε θα πάθει κάτι. Εγώ πάντως jiayu θα ξαναέπαιρνα και αν το s3 ήταν 5άρι θα το χτύπαγα σίγουρα με αυτά τα specs και αυτή την τιμή. Θα περίμενα ίσως λίγο για τυχών παιδικές ασθένειες.

Τωρα για το gps όπως έχω ξαναγράψει πιστεύω ότι ειναι θέμα ρομ. Εχω αλλάξει καμιά 50αριά ρομ και σε μερικές π.χ στις 4.4 με εβρισκε σε κατω απο 10 δεύτερα, ενώ σε μερικές δεν κλειδωνε με τιποτα. Τωρα π.χ φοράω miui και το gps κλειδώνει πολύ γρήγορα.

Άρα αυτά περι hardware δε με πείθουν.

Αυτά τα ολίγα. Ότι άλλο θες ρώτα ελεύθερα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση

 

γενικως οπως ειπα θελω κατι σε mt6752 με 3gb ram και χωρις χαζους περιορισμους οπως fix μπαταριες ,χωρις sd κλπ

 

οποτε αν αφαιρεσω meizu m1 note κ τα κακοφημα elephone (p7000)

 

μενει το Jiayu ,ωραια λοιπον εχεις custom roms αφθονες,μια χαρα

 

νεες εκδοσεις android δινει η Jiayu

 

ποιοτητα κατασκευης καλη?

 

εννοειται δεν ζηταω εγγυησεις απο κανεναν

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

απο αξιοπιστια γενικοτερα?

 

ειδα κανα δυο θεματα με κινητα της με χαλασμενα κουμπια,κατι λαμακια που ξεκολλαγανε και μερικα που πεθαναν στον χρονο

Τα κινητά της Jiayu (ιδίως τα G3S και G4), αν και πάντα θεωρώ ότι έχαιραν εκτίμησης, είδαν μια μεγάλη αύξηση στις πωλήσεις από πέρυσι το φθνόπωρο περίπου. Πιστεύω ότι κατά την περίοδο αυτή η Jiayu προσπάθησε να καλύψει τη ζήτηση αυξάνοντας την παραγωγή και αφήνοντας την ποιότητα σε 2η μοίρα.

Έτσι εμφανίστηκαν π.χ. πολλά G3S με οθόνες που χάλασαν (μέχρι σήμερα έχω μετρήσει... 4 μόνο σε γνωστούς και φίλους), ή με τα μεταλλικά διακοσμητικά στην πρόσοψη να ξεκολλάνε, μέχρι και γελοία -αλλά προφανώς σοβαρά για τον κάτοχο- προβλήματα (π.χ. στο thread του G4 θα δεις μέχρι και αναφορές για το τζαμάκι της κάμερας να πέφτει από το πίσω μέρος!)

Παρακολουθώντας τα σχετικά threads, νομίζω ότι μετά τον περασμένο χειμώνα η Jiayu (πρέπει να) μάζεψε την... κατάσταση και τώρα μπορεί να θεωρηθεί (ξανά) ως ένας αρκούντως ποιοτικός κινέζος κατασκευαστής.

 

Όσοι έχουν εξετάσει το εσωτερικό τους έχουν να λένε για την προσεγμένη κατασκευή, οι οθόνες τους είναι απλώς εξαιρετικές για την εκάστοτε κατηγορία, οι μπαταρίες τους... γενναιόδωρες και το λειτουργικό (αν και δε "βλέπει" τόσες -επίσημες- αναβαθμίσεις όσες σε άλλες μάρκες) σταθερό και γενικά απροβλημάτιστο (είναι και πολύ κοντά σε standard / vanilla Android, κάτι που -προσωπικά- θεωρώ ατού σε σχέση με customised πράγματα όπως Miui, FlyMe, αυτό της Lenovo κλπ - αλλά αυτό είναι θέμα... γούστου).

 

Πολύ καλή απόδοση έχουν επίσης σε λήψη 2G/3G, wi-fi και σε ποιότητα ήχου (σε συνομιλία) - εκτός βέβαια από τις περιπτώσεις που εμφανιζόταν κάποιο πρόβλημα ή δυσλειτουργία σε κάποια συσκευή, όπως έγραψα παραπάνω.

Το GPS όμως ήταν... πονεμένη ιστορία - όπως σωστά σημειώνει ο athanaso77 παραπάνω.

Τώρα η Jiayu λέει ότι κατέβαλλε ιδιαίτερη προσπάθεια να έχει (και) καλό GPS στο S3. Αυτό μένει να το δούμε...

 

Εγώ πάντως μάλλον θα τους εμπιστευθώ ξανά - εκτός βέβαια και αν έχουμε καμιά περίεργη ανατροπή στη νέα αυτή κατηγορία μέσα στο προσεχές διάστημα (κάτοχος G3S, το οποίο μέχρι στιγμής λειτουργεί υποδειγματικά - φτου, φτου, καθώς έβλεπα τα όμοιά του τριγύρω να χαλάνε... :worry:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τα αναλυτικοτατα posts σας

 

αν δεν προκυψουν απογοητευτικα reviews η καποιο αλλο καλυτερο με το ιδιο soc και τετοια specs και εγω για Jiayu S3 advanced ειμαι

 

ειναι 100% οτι ζηταω τουλαχιστον ως προδιαγραφες

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Για τις custom rom ειπα παραπάνω για συγκεκριμένα μοντέλα ότι υπάρχουν άφθονες. Στο g4s εχει δωσει 2-3 αναβαθμίσεις η εταιρεία αν δεν κάνω λάθος. Για το s3 αν μεινει χαμηλά η τιμή και υπάρξει αγοραστική κίνηση είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα υπάρξουν πολλά ''κοστούμια''.

Επίσης υπαρχουν πολλές συγκεχυμένες πληροφορίες ακόμη για τη συσκευή οπότε καλύτερα να περιμένουμε να κυκλοφορήσει.

 

Τώρα που βλέπω ότι βγάζει και άλλα χρώματα εκτός απο μαύρο μπορεί να μην κρατηθώ :p

 

http://www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/jiayu-s3-rear-5.png

 

http://www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/jiayu-s3-rear-2.png

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...