Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Jiayu S3


Giorgos9
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην βιαζεστε να το αγορασετε σε προπωληση.Περιμενετε τουλαχιστον μεχρι τις 29/1 που η περιοδος προστασιας του Paypal θα γινει 180 μερες.

Ουτε η Jiayu δεν ξερει ποτε θα το κυκλοφορησει.

 

πρεπει να μπει κουμπακι like σαν στο insomnia,πρωτη συμβουλη!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 728
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην βιαζεστε να το αγορασετε σε προπωληση.Περιμενετε τουλαχιστον μεχρι τις 29/1 που η περιοδος προστασιας του Paypal θα γινει 180 μερες.

Ουτε η Jiayu δεν ξερει ποτε θα το κυκλοφορησει.

Εχοντας και γω "πιάσει" τουλάχιστον 5 μοντέλα της Jiayu (2 x G2F κυκλοφορούν στο σπίτι ακόμη, ενώ είχα ένα G4 για 6 μήνες) θα συστήσω και γω υπομονή - δυστυχώς, η εταιρία είναι "ασταθής", ρίχτε μια ματιά στο νήμα του G4 να δείτε ποσο καιρό το περιμέναμε και έκανε να εμφανιστεί...

Μπορεί στα χαρτιά να φαίνεται "τέλειο" αλλα ας πούμε ακόμη και τώρα, στο θέμα GPS, απροβλημάτιστο μοντέλο Jiayu ΔΕΝ υπάρχει.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Στο gps δεν θα έχουμε θέμα, το Soc βλέπει και glonass.

Δεν νομίζω οτι είναι μονο θέμα SoC, πχ το Huawei Honor 3C - με ΜΤΚ6582 - εχει απίθανο GPS, αλλα ειδικά στην Jiayu, θέμα κεραίας.-

Η "αυτοψία" θα δείξει...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Είδαν το τελευταιο βίντεο...θα έχει gestures τελικά; νομιζω δεν είχα διαβάσει κάτι τέτοιο ως τώρα.

Επίσης...δεν είδα να ανάβουν τα touch κουμπιά στο κάτω μέρος της οθόνης. Αυτο και το gps ηταν που με απετρεψαν απο το g4s....ουτε σε αυτό το jiayu θα ανάβουν;!

Led notification για μηνύματα, κλήσεις κτλ θα έχει;

 

Edit. Μόλις είδα και κάποια βίντεο που μπήκαν στην προηγούμενη σελιδα. Εκεί δείχνουν να ανάβουν τα touch κουμπιά.

 

PS. Άντε να δουμε και τι θα λέει και το xiaomi note 2!

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

έχεις εσφαλμένη άποψη για το παντα,σου εφιστώ την προσοχή.

κι εγώ άνετα αγοράζω από εκεί,απλά πρόσεχε γιατι το πάντα κάνει απανωτές ακυρώσεις

στα κινητά που έχεις παραγγείλει σε πολύ καλές τιμές,καθυστερεί συχνά να στείλει

και γενικά είναι από τα σίγουρα καταστήματα που ΔΕΝ πρεπει να προπαραγγείλει κανείς..

 

μακάρι να έκανα λάθος και να ήταν προσωπική μου εμπείρία..

όολους στην παρεα το πάντα κάπως έτσι είμαστε,3 άτομα σύνολο 30+παραγγελίες από παντα.

 

πληροφοριακά αυτά,δεν το παίζω έξυπνος.

 

εγώ Minideal,vickmall για προπαραγγελία θα προχωρήσω

 

Φαντάσου και γω ήταν να παραγγείλω από to2c και μου ήταν ψυχολογικά δύσκολο γιατί ένιωθα σιγουριά στο Pandawill! ...πάντως ως τώρα δεν έχω παράπονο!

τι εννοείς για ακυρώσεις? παραγγέλνεις και στο ακυρώνει?

για το to2c ...έχετε γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί στα χαρτιά να φαίνεται "τέλειο" αλλα ας πούμε ακόμη και τώρα, στο θέμα GPS, απροβλημάτιστο μοντέλο Jiayu ΔΕΝ υπάρχει.-

 

Πάντως στα test videos που εχουν αναρτηθεί στο νημα το gps του μοντέλου ηταν άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου και γω ήταν να παραγγείλω από to2c και μου ήταν ψυχολογικά δύσκολο γιατί ένιωθα σιγουριά στο Pandawill! ...πάντως ως τώρα δεν έχω παράπονο!

τι εννοείς για ακυρώσεις? παραγγέλνεις και στο ακυρώνει?

για το to2c ...έχετε γνώμη?

 

Ναι παραγγελνεις και στο ακυρωνει. Συνηθως σε καλες προσφορες αυτο μας κανει.......

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

το 2g το λεει in stock το 3g οχι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλό είναι αλλά το τηλέφωνο δεν είναι ακόμα διαθέσιμο

 

sto minideal τα 2g το εχει in stock ενω τα 3g οχι

Link to comment
Share on other sites

το 2g το λεει in stock το 3g οχι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

sto minideal τα 2g το εχει in stock ενω τα 3g οχι

 

συγχρονως λεει in stock και preorder 26 january.....

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Hands on

 

 

....φυσάει το κινητακι!

 

Μπορεί να γράφει με τα πρασινα γραμματα για 3gb ram, αλλά στο βίντεο φαίνεται οτι είναι το 2gb τόσο στο antutu όσο και στο cpu-z. Αρα θα έχει gestures και το 2gb. Το WiFi λογικά έχει τόσο χαμηλες στάθμες και λίγους δορυφόρους επειδή είναι σε εσωτερικό χώρο.

Κάτι που δεν μου πολυαρεσε είναι η μεγάλη κατανάλωση μνήμης (773mb είδα ελεύθερα σε κάποια φαση), αλλά κυρίως το πολύ λίγο μέγεθος internal storage (3.3gb γυμνό, πριν αρχισει κάποιος να φορτώνει πραγματα). Ελπίζω να μην υπάρχει θέμα με αυτό.

Α..και το WiFi δείχνει πολύ καλό σήμα, αλλά δεν ξέρουμε ποσο κοντά είναι το ρουτερ.

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο οτι φαίνεται θα κανουμε να το δούμε στα χερια μας καλο μαρτη μην ξεχνάμε οτι τελος Ιανουαρίου αρχίζει η εορτη της κινεζικης χρονιας και κραταει τελη Φλεβάρη και σταματάει καθε κινεζικη αποστολή Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Ώραιο ματι , άψογες παρατηρήσεις φίλε!

 

Επισης εχει εντυπωσιακά φωτεινή οθονη. Οταν την ρυθμίζει στο φουλ κυριολεκτικά αστράφτει στην κάμερα, την ρυθμίζει γύρω στο 70% σε εσώτερικο χωρο βέβαια και παλι ειναι υπεραρκετό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά απο οτι φαίνεται θα κανουμε να το δούμε στα χερια μας καλο μαρτη μην ξεχνάμε οτι τελος Ιανουαρίου αρχίζει η εορτη της κινεζικης χρονιας και κραταει τελη Φλεβάρη αρα κατα Μαρτη και βλέπουμε

 

Λέγε τέτοια λέγε τέτοια....:(

Link to comment
Share on other sites

19 Φεβρουαρίου είναι η κινεζική πρωτοχρονιά και κρατάει μια βδομάδα

 

Μας ηρεμησες φιλος!:)

Link to comment
Share on other sites

19 Φεβρουαρίου είναι η κινεζική πρωτοχρονιά και κρατάει μια βδομάδα

 

Ναι όντως είναι 19 Φλεβάρη καθε χρονο ειναι διαφορετικη ημερομηνια και κρατάει 15 ημερες. Αλλα, πολυ φοβαμαι αν η προ παραγγελίες λενε για τελη Γενάρη και αυτο ειναι διφορούμενο, ποτε θα εχουν διαθεσιμοτητα, τι παραγγελίες υπάρχουν, τον Μάρτιο τον βλεπω σίγουρα Συγνωμη για την απαισιοδοξία μου

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως είναι 19 Φλεβάρη καθε χρονο ειναι διαφορετικη ημερομηνια και κρατάει 15 ημερες. Αλλα, πολυ φοβαμαι αν η προ παραγγελίες λενε για τελη Γενάρη και αυτο ειναι διφορούμενο, ποτε θα εχουν διαθεσιμοτητα, τι παραγγελίες υπάρχουν, τον Μάρτιο τον βλεπω σίγουρα Συγνωμη για την απαισιοδοξία μου

 

Θεωρώ και ελπιζω οτι αυτοι που το προπαραγγείλαμε ήδη θα το πάρουμε νωρίτερα. Εγω δλδ προσωπικα θα τους ζάλισω στις ερωτήσεις απο την στιγμη που θα μάθω για διαθεσιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Τι αθλιος launcher ηταν τουτος...

 

Στο video ωραιο φαινεται, στην πραξη θα φανει τι ψαρια πιάνει. Στα χαρτια πχ και το Zopo 999 καλο φαινόταν, αλλα πλεον διαμαρτυρονται λιγο πολυ πως ειναι καταβοθρα μπαταρίας. Μακάρι να ναι καλο, γιατι οτι κινεζιά παρακολουθώ ως τώρα εχει τα θέματα της, αλλοτε h/w αλλοτε s/w...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Τι αθλιος launcher ηταν τουτος...

 

Στο video ωραιο φαινεται, στην πραξη θα φανει τι ψαρια πιάνει. Στα χαρτια πχ και το Zopo 999 καλο φαινόταν, αλλα πλεον διαμαρτυρονται λιγο πολυ πως ειναι καταβοθρα μπαταρίας. Μακάρι να ναι καλο, γιατι οτι κινεζιά παρακολουθώ ως τώρα εχει τα θέματα της, αλλοτε h/w αλλοτε s/w...

 

Έχουν τα θέματα τους αλλα εχουν και υποπολλαπλάσια τιμη απο τα "καλα" κινητα που επισης μπορει να εχουν τα θέματα τους παρότι τα εχουμε πληρώσει ενα βασικο μικτό μισθό! Και μην πούμε ξανά για το lg g2 που εχει 270 ευρω γιατι και αυτο οταν κυκλοφόρησε ειχε +3 φορές πάνω απο ενα "καλο" κινεζικό τηλέφωνο. Και ακομα και τωρα σχεδον 2 χρονια μετα την κυκλοφορία του κοστιζει 80% πάνω απο ενα "ακριβό" κινεζικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν τα θέματα τους αλλα εχουν και υποπολλαπλάσια τιμη απο τα "καλα" κινητα που επισης μπορει να εχουν τα θέματα τους παρότι τα εχουμε πληρώσει ενα βασικο μικτό μισθό! Και μην πούμε ξανά για το lg g2 που εχει 270 ευρω γιατι και αυτο οταν κυκλοφόρησε ειχε +3 φορές πάνω απο ενα "καλο" κινεζικό τηλέφωνο. Και ακομα και τωρα σχεδον 2 χρονια μετα την κυκλοφορία του κοστιζει 80% πάνω απο ενα "ακριβό" κινεζικό.

 

 

ναι... εγω ομως δεν αγοραζω την τιμή, αλλα το προιον και κατ επεκταση την λειτουργικότητα αυτου. Αν δεν ειναι, ή ειναι ανάπηρο... τι να το κάνω που κόστισε λίγο? ;)

 

Btw, πολλά καλά κινέζικα κοστίζουν 200+... οπως και το παρών. Τα 270 του G2 λοιπον ειναι πολυ λίγα αν λαβεις υποψην την εγγυημενη ποιοτητα κατασκευης, την εγγύηση, την καλη ROM. Το 80% ειναι just made up statistic...

 

To μονο "προβλημα" των μεγάλων κατασκευαστών ειναι η ελλειψη δίκαρτων. Οταν ξυπνήσουν και αρχίσουν να τα προσφέρουν 2 πράγματα μπορεί να συμβούν. Η να σβήσουν απο τον χάρτη οι κινέζοι ή να πέσουν δραστικά οι τιμές τους. 1-2 θα ξεχωρίσουν και θα ανταγωνιστουν στα ίσα...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

 

Btw, πολλά καλά κινέζικα κοστίζουν 200+... οπως και το παρών. Τα 270 του G2 λοιπον ειναι πολυ λίγα αν λαβεις υποψην την εγγυημενη ποιοτητα κατασκευης, την εγγύηση, την καλη ROM. Το 80% ειναι just made up statistic...

 

Δεν ξέρω μήπως μπερδευεις δολλάρια με ευρώ...γιατί στα 190 δολλάρια που υπάρχει αυτό σε προπωληση...μεταφράζεται σε 161 ευρώ. Που σημαίνει 109 ευρώ διαφορά με το G2 που αναφέρεις. Πες μας εσύ το ποσοστο λοιπον με δικούς σου υπολογισμούς. 60%? Ιδιαίτερα αξιοσέβαστο ποσοστό θα έλεγα.

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...