Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Jiayu S3


Giorgos9
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 728
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σου ειπαν ημερομηνια αποστολης μηπως?

 

155 το βλεπω στο vickmall

http://www.vickmall.com/jiayu-s3-4g-fdd-lte-mtk6752-octa-core-1-7-ghz-android-4-4-smartphone-2gb-ram-16gb-rom-5-5-inch-fhd-gorilla-glass-screen-black.html

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

σου ειπαν ημερομηνια αποστολης μηπως?

 

155 το βλεπω στο vickmall

http://www.vickmall.com/jiayu-s3-4g-fdd-lte-mtk6752-octa-core-1-7-ghz-android-4-4-smartphone-2gb-ram-16gb-rom-5-5-inch-fhd-gorilla-glass-screen-black.html

 

Ναι τοσο το πληρωσα για την ακριβεια 162 γιατι μπαινει και το γνωστο κλεψιμο στην μετατροπη. Δεν μου ειπαν ακομα κατι για την παραλαβη. Σε ασπρο το πηρα

Link to comment
Share on other sites

Ναι τοσο το πληρωσα για την ακριβεια 162 γιατι μπαινει και το γνωστο κλεψιμο στην μετατροπη. Δεν μου ειπαν ακομα κατι για την παραλαβη. Σε ασπρο το πηρα

 

Σου ειπαν ποτε θα ναι διαθεσιμο?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σου ειπαν ποτε θα ναι διαθεσιμο?

 

Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία μιας και δεν εξαρτάται η ημερομηνία διαθεσιμότητας από το κατάστημα αλλά από τους προμηθευτές και πίσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βίντεο από τεστ gps του jiayu s3 οπου τα πηγαίνει εξαιρετικά ! Επισης πολυ καλη μου φαίνεται η οθονη του σε πραγματικές συνθήκες!

 

Link to comment
Share on other sites

του ριξε του zte στα αυτια :lol:

 

edit και αν προσεξα καλα δεν εχει ενεργοποιημενο wifi ουτε 3g η 4g σε κανενα απο τα 2 ωστε να βοηθηθει ο εντοπισμος

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Jiayu S3 playing music and net surfing>> youtu.be/HR5TUCOjReE

 

Jiayu S3 smartphone GPS testing inside a car>> youtu.be/XWEuZIof72I

 

Jiayu S3 smartphone testing version 4G network indoors>> youtu.be/Y1cN5ugCN3Y

 

Jiayu S3 smartphone testing version Playing Game NeedforSpeed 17>> youtu.be/hJpyaYHCcxE

 

Jiayu S3 smartphone testing version Touch Screen Show>> youtu.be/eaP4BqvLV4I

 

S3 testing version raw photo_1214>> mediafire.com/view/5r9dqijhdkyk36d

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ελπιδοφόρα το σερφάρισμα στο παραπάνω βιντεο οπως και η φωτογραφία!

 

Συγκριτικό μεταξυ 64bit battle: JiaYu S3 vs Elephone P7000 vs Zopo Zp920 vs Meizu m1 note οπου ο συντάξας προτιμα το s3 τελικα έναντι του Elephone

 

Το zopo το "κόβει" λόγω μόνου φλας και μικρής μπαταρίας, ενω το meizu λογω τιμής για την ωρα. Για το p7000 επιφυλάσσεται για την ποιοτητα κατασκευής μεχρι να το πιάσει.

 

Το jiayu το προκρίνει τελικα ως επιλογη για την ποιοτητα κατασκευής , τον σχεδιασμό του, την σονυ κάμερα με το διπλο led και την μεγάλη αποσπώμενη μπαταρία...

 

 

http://www.gizchina.com/2014/12/27/64bit-battle-jiayu-s3-vs-elephone-p7000-vs-zopo-zp920-vs-meizu-m1-note/

 

Επισης βιντεο απο 4g test

 

http://m.youtube.com/watch?v=BN_IGNlFsNA

 

Και εδω εντυπωσιάζει η λαμπερή οθονη σε καθαρα εξωτερικές συνθήκες , δείχνει να εχει τρομερη φωτεινότητα!

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Jiayu και απο εμενα εκτος απροοπτων

 

δεν ηξερα οτι ειναι full μεταλλικο

 

στην elephone χρησιμοποιουν interpolation για να φουσκωσουν τα megapixels,το soc δεν σηκωνει πανω απο 13 megapixels

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Jiayu και απο εμενα εκτος απροοπτων

 

δεν ηξερα οτι ειναι full μεταλλικο

 

στην elephone χρησιμοποιουν interpolation για να φουσκωσουν τα megapixels,το soc δεν σηκωνει πανω απο 13 megapixels

 

Στο επίσημο σάιτ μιλάει για πλαστικό πάντως . Το κράμα που γράφει το gizchina δεν ξερω σε τι ακριβώς αναφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο aliexpress μου λενε οτι υπαρχει διαθεσιμο και αν παραγγειλω τωρα θα στειλουν την παρασκευη.203.78 η καλη εκδοση.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για εμένα το aliexpress είναι μόνο για θήκες, και screen protector, άντε και καμιά μπαταρία,. Μέχρι εκεί όμως. Προσωπική άποψη βέβαια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο aliexpress μου λενε οτι υπαρχει διαθεσιμο και αν παραγγειλω τωρα θα στειλουν την παρασκευη.203.78 η καλη εκδοση.

 

unicom η το κινεζικο?

 

http://ejiayu.com/en/News2-1-197.html

 

εδω λεει οτι εχουν προωθησει στην αγορα μονο τα 2gb και οπως ειπε και ο απο πανω απο aliexpress μονο ψιλικα

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει 4 τηλεφωνα απο ali και μαλιστα σε ενα χρειαστηκα εγγυση και ειχα πολυ καλη εξυπηρετηση καμια σχεση για παραδειγμα με το geekbuying.Μου λεει οτι ειναι η εκδοση που υποστηριζει

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/1900/2100MHz

4G: FDD-LTE 1800/2600MHz

μου ειπε οτι ειναι το unicom και οτι εχουν απευθειας συνεργασια με το εργοστασιο γι αυτο το χουν διαθεσιμο.

οποτε αν ειναι αληθεια ειμαστε οκ

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

96.6% positive feedback

 

οτι εχω αγορασει απο ali δεν ειχα ποτε προβλημα αλλα ηταν ολα ψιλοπραγματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.aliexpress.com/item/New-JIAYU-S3-4G-FDD-LTE-WCDMA-MTK6752-Octa-Core-Android-4-4-1-7Ghz-2GB/32249961127.html

 

99.0% Positive feedback

 

και το εχει σε καλυτερη τιμη,για ρωτα τον

 

eu uk stock λεει στην εικονα του κινητου

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

[/color]http://www.aliexpress.com/item/New-JIAYU-S3-4G-FDD-LTE-WCDMA-MTK6752-Octa-Core-Android-4-4-1-7Ghz-2GB/32249961127.html

 

99.0% Positive feedback

 

και το εχει σε καλυτερη τιμη,για ρωτα τον

 

eu uk stock λεει στην εικονα του κινητου

 

ships out within 25 business days)

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

ακυρο

 

ειναι θεμα συνεννοησης ,εγω δεν θα ρισκαρα απο ali,ειναι πολυ νωρις

 

ολα δειχνουν οτι το κινητο ειναι οκ αλλα ας περιμενουμε στοκ απο αξιοπιστα μαγαζια και κανενα ανεξαρτητο review

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

[/color]http://www.aliexpress.com/item/New-JIAYU-S3-4G-FDD-LTE-WCDMA-MTK6752-Octa-Core-Android-4-4-1-7Ghz-2GB/32249961127.html

 

99.0% Positive feedback

 

και το εχει σε καλυτερη τιμη,για ρωτα τον

 

eu uk stock λεει στην εικονα του κινητου

 

ships out within 25 business days)

 

σε 10 με 20 μερες λεει....

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

θα το στειλει απο ευρωπη?

 

δεν ξερω ,σε καταλαβαινω βεβαια αλλα κανε λιγο υπομονη

 

και εγω οπως εσυ ειμαι ψημενος του κερατα με το μαραφετι

 

NOTICE

For EU,we have two customs and duty free shipping ways.

Seller's shipping method=UK Royal Mail,need 12 to 18 days to delivery.

Fedex IP=UK Fedex IP,need 8 to 10 days to delivery.

 

αυτος εχει και πακετα με original θηκες ,temperd glass κλπ

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να μαστέ προσεχτικοί γιατί διαβάζω από άλλον το παρακάτω

 

S3 black 2gb version, Jiayu possibly sell it early or mid January, accept pre-order now, send as soon as we get it;

 

S3 white 2gb version, Jiayu possibly sell it 2-3 months later,

 

S3 black 3gb version, Jiayu possibly sell it 2-3 months later,

 

S3 white 3gb version, Jiayu possibly sell it 2-3 months later,

 

Έχω την εντύπωση ότι έχει φύγει μια παρτίδα 50000 κομματιών μονο των 2gb στην αγορά τις κίνας και η επομενη θα είναι στα μέσα Ιανουαρίου πάλι των 2gb !! για τα 3gb δεν υπάρχει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

αφου ειχε καλη αξιολογηση δεν πιστευω να ναι απατη και να μ στειλει με τα 2 gb τι να πω.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...