Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Jiayu S3


Giorgos9
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω μήπως μπερδευεις δολλάρια με ευρώ...γιατί στα 190 δολλάρια που υπάρχει αυτό σε προπωληση...μεταφράζεται σε 161 ευρώ. Που σημαίνει 109 ευρώ διαφορά με το G2 που αναφέρεις. Πες μας εσύ το ποσοστο λοιπον με δικούς σου υπολογισμούς. 60%? Ιδιαίτερα αξιοσέβαστο ποσοστό θα έλεγα.

 

1) μακάρι να πουληθει 161 ευρώ (και να μην στο ακυρώσουν οπως εχει ξαναγίνει)

2) μακάρι να δουλευει σωστα

3) εγγυηση δεν θα εχει παντως

 

Οποτε αν κατι πάει στραβά στο τυπικό ωφέλιμο της ζωής του, θα το έχεις πληρώσει πάρα πολυ ποιο ακριβά απο το G2.

 

Γυρεύω κινέζικο δίκαρτο αναγκαστικά, αλλα δεν τρέφω ψευδαισθήσεις σχετικά με του τι αγοράζω και τι πρεπει να περιμένω. Ειναι ρίσκο και μάλιστα μεγάλο. Επίσης μην συγκρίνεις βουρτσες με αχλάδια στην τιμή. Συγκρινε τουλάχιστον με την ακριβή εκδοση 3GB με NFC το οποιο ειναι βασικο functionality.

Edited by Alphaleader
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 728
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1) μακάρι να πουληθει 161 ευρώ (και να μην στο ακυρώσουν οπως εχει ξαναγίνει)

2) μακάρι να δουλευει σωστα

3) εγγυηση δεν θα εχει παντως

 

Οποτε αν κατι πάει στραβά στο τυπικό ωφέλιμο της ζωής του, θα το έχεις πληρώσει πάρα πολυ ποιο ακριβά απο το G2.

 

Γυρεύω κινέζικο δίκαρτο αναγκαστικά, αλλα δεν τρέφω ψευδαισθήσεις σχετικά με του τι αγοράζω και τι πρεπει να περιμένω. Ειναι ρίσκο και μάλιστα μεγάλο.

 

 

1) ποιος σου είπε οτι το έχω προπαραγγειλει; γιατί δεν...

2) γιατί να μην;

3) εγγύηση έχει ενα χρονο

4) τελικά συμφώνησες στο ποσο φθηνότερη είναι η τιμή πώλησης του; 60% εκείνης του G2.

 

Ακυρώσεις σε προπαραγγελιες έχουν μεν γίνει, αλλά απο μαγαζιά που θεωρούνται 2ης και 3ης ταχύτητας, όχι πρώτης όπως το minideal. Θα δούμε λοιπον.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

1) μακάρι να πουληθει 161 ευρώ (και να μην στο ακυρώσουν οπως εχει ξαναγίνει)

2) μακάρι να δουλευει σωστα

3) εγγυηση δεν θα εχει παντως

 

Οποτε αν κατι πάει στραβά στο τυπικό ωφέλιμο της ζωής του, θα το έχεις πληρώσει πάρα πολυ ποιο ακριβά απο το G2.

 

Γυρεύω κινέζικο δίκαρτο αναγκαστικά, αλλα δεν τρέφω ψευδαισθήσεις σχετικά με του τι αγοράζω και τι πρεπει να περιμένω. Ειναι ρίσκο και μάλιστα μεγάλο. Επίσης μην συγκρίνεις βουρτσες με αχλάδια στην τιμή. Συγκρινε τουλάχιστον με την ακριβή εκδοση 3GB με NFC το οποιο ειναι βασικο functionality.

 

Νομιζω πως υπερβαλλεις καπως, το λεω με ολη την καλη διαθεση συζητησης.

 

1) Κι εγω το εχω προπαραγγειλει απο το Vickmall, το οποιο ειναι ισως το κορυφαιο μαγαζι απο Κινα, και εξαιρετικα αξιοπιστο. Δινω ενα 0.00001% πιθανοτητα να μας κανουν μουμού.

 

2) Δεν βρισκω λογο να μην δουλευει σωστα, ενα Coolpad F1 που ειχα εδω και 6 μηνες μεχρι την προηγουμενη βδομαδα που το πουλησα για να παραγγειλω το S3 δουλευε αψογα χωρις το παραμικρο κολλημα ακομα και με 6-7 ανοιχτες εφαρμογες, κατι που δεν μπορω να πω για πολλα "επωνυμα" που εχουν δει τα ματια μου..

Κινεζικο δεν σημαινει αυτοματα θα χαλασει, ειδικα με εταιριες οπως Coolpad, Jiayu, Meizu, Xiaomi. Αυτο ισχυε πριν 6-7 χρονια που σε σταματαγαν στο δρομο και σου εδιναν " iphone με 40 ευρω ", και πολλοι που δεν ηξεραν ψαρωναν και μετα κλαιγοντουσαν στους φιλους τους..

 

3) Οσες φορες εχει χρειαστει να ερθω σε επαφη με το customer care του Vickmall ( ή εισαγετε αντιστοιχο εμπιστο κινεζικο μαγαζι ), σε 5-10 λεπτα το προβλημα μου το ειχε λυσει η Selina μεσω skype.

Οσοι γνωριζω που τους εχει χαλασει κινητο και το εστειλαν πισω στην Κινα κιολας, επισης ετυχαν αψογης αντιμετωπισης..

Αντιθετως, πριν 5 μηνες μου χαλασε το SAMSUNG ATIV S και το πηγα για εγγυηση, με το customer care της samsung τους ενοχλουσα καθε 10 μερες επειδη καθε φορα μου ελεγαν οτι θα επικοινωνησει μαζι μου συντομα καποιος υπευθυνος, ποτε δεν επικοινωνουσε κανεις και ετσι τους ενοχλουσα καθε 10 μερες τρωγοντας ετσι 1μισι μηνα, μετα για 3 ολοκληρους μηνες το ξεχασαν εντελως το θεμα, τοσο που μολις επικοινωνησα εκπληκτος μετα απο 3 μηνες σιωπης και τους ζητησα εξηγησεις και ο υπαλληλος ο ιδιος δεν το πιστευε πως το θεμα ειχε ξεχαστει εντελως και μου ζητησε χιλια συγγνωμη..

 

Απο τοτε, ξανα μανα παλι συνεννοησεις και αυτη τη στιγμη μετα απο 5 μηνες πλεον, περιμενω απο μερα σε μερα τηλεφωνημα για λεπτομερειες παραλαβης της συσκευης αντικαταστασης του τηλεφωνου μου..

 

 

Τελος, το να συγκρινουμε το Jiayu των 3gb με το Lg G2, που και η εκδοση των 2gb σκοραρει ψηλοτερα απο τον snapdragon των 800αρη χωρις καν να εχει παρει ακομα Lollipop που ειναι στην ουσια τα χωραφια του, εκει να δεις μηλα, αχλαδια, μπανανες και καρπουζια, αφου το G2 θα αρχισει να τρεχει να παρει τα βουνα και τους λοφους..

 

Nfc δεκτο, κατα πασα πιθανοτητα δε θα εχει, και δεχομαι οτι δεν ειναι και ασημαντη λεπτομερεια, και γω θα γουσταρα πολυ να εχω nfc στην επομενη συσκευη μου, αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχει την ιδια βαρυτητα με 1gb ram επιπλεον κατα τη γνωμη μου..

Edited by Bilias
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Μπιλιας πολυ ωραια η επιχειρηματολογια σου εισαι ωραιος! Χαιρομαι να διαβαζω τετοιες εμπεριστατωμενες αποψεις.

 

Τωρα καταλαβα ποσο πολυ καλη επιλογη ειναι το s3. Αντε να μπει σε διαθεσιμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Μπιλιας πολυ ωραια η επιχειρηματολογια σου εισαι ωραιος! Χαιρομαι να διαβαζω τετοιες εμπεριστατωμενες αποψεις.

 

Τωρα καταλαβα ποσο πολυ καλη επιλογη ειναι το s3. Αντε να μπει σε διαθεσιμοτητα.

Εξήγησε μας και εμάς πώς κατάλαβες τώρα ειδικά ότι είναι καλή επιλογή μια συσκευή που δεν την έχει πάρει κανείς ουσιαστικά εκτός από reviewers.

Στα specs μια χαρά φαίνεται βέβαια.

 

1) μακάρι να πουληθει 161 ευρώ (και να μην στο ακυρώσουν οπως εχει ξαναγίνει)

2) μακάρι να δουλευει σωστα

3) εγγυηση δεν θα εχει παντως

 

Οποτε αν κατι πάει στραβά στο τυπικό ωφέλιμο της ζωής του, θα το έχεις πληρώσει πάρα πολυ ποιο ακριβά απο το G2.

 

Γυρεύω κινέζικο δίκαρτο αναγκαστικά, αλλα δεν τρέφω ψευδαισθήσεις σχετικά με του τι αγοράζω και τι πρεπει να περιμένω. Ειναι ρίσκο και μάλιστα μεγάλο. Επίσης μην συγκρίνεις βουρτσες με αχλάδια στην τιμή. Συγκρινε τουλάχιστον με την ακριβή εκδοση 3GB με NFC το οποιο ειναι βασικο functionality.

 

Το NFC από πότε θεωρείται βασικό function ?

Έχω 2 χρόνια συσκευή με NFC και το έχω δουλέψει ελάχιστες φορές. Ούτε η τεχνολογία βελτίωσε την χρήση του σε αυτό το διάστημα.

 

Στα υπόλοιπα συμφωνώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα περι nfc, βουρτσων κι αχλαδιων (ωραια επιχειρηματολογία) έγιναν edit μετα το quote της απάντησης μου, απανταω τώρα:

Ουτε εγώ χρησιμοποιώ το nfc στο lg 4x μου, οποτε δεν μου έλειψε σαν function στο coolpad f1 ουτε θα μου λείψει σε κάποιο άλλο.

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με διαφορα σχόλια που διαβασα πιο πανω.

1. Αγοράζουμε κινητα που εχουν συγκεκριμενη τιμη, οχι γενικα κινητα χωρις να ενδιαφερομαστε για την τιμη τους. Δλδ τις ίδιες απαιτήσεις θα έχουμε από ένα κινητό των 80 ευρώ και τις ιδιες από ένα 600?!

2. Αυτό με τις ακυρώσεις στις τιμές προπαραγγελίας δεν νομίζω να παίζει όταν υπάρχει στην μέση ένα αξιοπιστο μαγαζι και το paypal ως διαδικασία

3. Από την δική μου εμπειρία , φυσικα γνωρίζω οτι δεν συμβαίνουν παντα ετσι τα πραγματα, 17 χρονια που εχω κινητά ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν χρειαστηκα να κανω χρηση της εγγυησης!!

4. Το κινητο εχει εγγυηση 1 ετους. Τι θα πει δεν εχει εγγύηση?!

5. Περι μηλα και αχλαδια μεταξυ ενός δυνατου κινεζικου και ενος καλου μη κινεζικου 2ετιας ας μην μιλαμε καλυτερα . Οι επιδοσεις στα συγκριτικα μάλλον ντροπιαζουν τα «καλα» μη κινεζικα.

6. To ΝFS που παρουσιαζεται πιο πανω σαν να μιλαμε για bluetooth τοσο απαραίτητο , 2,5 χρόνια με το νοτε 2 δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε ουτε μια φορά! Φυσικα όποιος το θελει αγοραζει ενα κινητο με τετοιο.

 

Δυστυχως ή ευτυχως η στροφη της αγορας στα κινεζικα κινητα το 2015 θα ειναι συντριπτικη, οσο οι τιμες κυκλοφοριας των καλων εταιρειων ειναι στο θεο (850 ευρω για κινητο ειναι αδιανοητο!!!), και οσο θα ανεβαζουν ποιοτητα κατασκευης τα κινεζικα και θα υποστηριζουν ολο και περισσοτερο τις συσκευες που κυκλοφορουν σε αναβαθμισεις.

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτισαμε...δεν πα να κανει 80 ή 800 ευρώ...ο κάθε αγοραστής έχει την ΑΠΑΙΤΗΣΗ να δουλεύουμε ΟΛΑ τουλαχιστον όπως πρεπει βαση των σπεκς του...αμα σου ερθει και δεν λοκαρει το GPS ή το σήμα χάνεται ή δεν ξέρω τι άλλο θα κατσεις να πεις "Εντάξει μωρέ τουλαχιστον έδωσα μονο 80 ευρώ";

Δεν είναι λογική αυτή...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο κινέζικο της τάξεως των 200€, που έχει τέτοια θέματα? Ούτε το το Jiayu F1 των 60€ δεν τα κάνει αυτά την σήμερον ημέραν...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γράφει με τα πρασινα γραμματα για 3gb ram, αλλά στο βίντεο φαίνεται οτι είναι το 2gb τόσο στο antutu όσο και στο cpu-z. Αρα θα έχει gestures και το 2gb. Το WiFi λογικά έχει τόσο χαμηλες στάθμες και λίγους δορυφόρους επειδή είναι σε εσωτερικό χώρο.

Κάτι που δεν μου πολυαρεσε είναι η μεγάλη κατανάλωση μνήμης (773mb είδα ελεύθερα σε κάποια φαση), αλλά κυρίως το πολύ λίγο μέγεθος internal storage (3.3gb γυμνό, πριν αρχισει κάποιος να φορτώνει πραγματα). Ελπίζω να μην υπάρχει θέμα με αυτό.

Α..και το WiFi δείχνει πολύ καλό σήμα, αλλά δεν ξέρουμε ποσο κοντά είναι το ρουτερ.

Εγώ απο οτι κατάλαβα , στο antutu φαίνεται οτι το τηλέφωνο έχει 16gb ram, είναι χωρισμένο σε δυο partition και γι αυτό φαίνεται οτι έχει μονο 3gb ελευθερα. Είναι για το πρωτο partition . Το άλλο έχει ελεύθερα γύρω στα 9 οποτε σύνολο είναι γύρω στα 12-13 gb ελεύθερα. Πάντως,εκ πείρας, όλα τα κινέζικα έχουν κάποια θέματα, μικρά 'η μεγαλα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο κινέζικο της τάξεως των 200€, που έχει τέτοια θέματα? Ούτε το το Jiayu F1 των 60€ δεν τα κάνει αυτά την σήμερον ημέραν...

 

Το ανεφερα σαν παραδειγμα σε καποιους (στους περισσοτερους μαλλον) που παραλληλιζουν την ποιοτητα μιας συσκευης με την τιμη της.Παιρνει καποιος μια συσκευη ας πουμε 100 ευρω και γραφει πως μοιαζει για συσκευη 3πλασιας/4πλασιας λες και υπαρχει καποιος αγραφος κανονας που λεει πως πρεπει να ειναι οι συσκευες του 500ρικου.

Το δικο μου κινεζικο π.χ. (120 ευρω) το εχω ενα χρονο και δεν εχει κανει κυριολεκτικα κιχ ενω ας πουμε το g2 που αναφερθηκε πιο πανω ακομα θυμαμαι το θεμα με το gps που αντιμετωπιζαν πολλοι χρηστες (μεχρι και thread εχει ανοιχτει).Οποτε το ποιοτητα/τιμη ειναι ατοπο.Αμα εισαι λογικος δεν θα κατσεις να επιλεξεις μια συσκευη επειδη "δειχνει" ακριβοτερη.Κοιταζεις να σε καλυπτουν τα σπεκς και η τιμη,περιμενεις να διαβασεις εντυπωσεις χρηστων για να δεις τις εντυπωσεις τους(η θεωρια απο τη πραξη διαφερει πολλες φορες) και μετα προχωρας.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο κινέζικο της τάξεως των 200€, που έχει τέτοια θέματα? Ούτε το το Jiayu F1 των 60€ δεν τα κάνει αυτά την σήμερον ημέραν...

 

Eμπειρια δεν εχω ως τωρα απο κινεζικα. Εκεινο που εχω ακουσει ειναι οτι γενικα τα κινεζικα εχουν θεμα με τις μπαταριες! Δεν ξερω αν αφορα το συνολο των κινητων ή καποια κινητα καπου καποτε...

 

Το τσουβαλιασμα ολων των κινεζικων γινεται είτε απο αυτους που εχουν συνφεροντα απο τις "καλες" μαρκες με τον ενα ή αλλο τροπο ή νομιζουν οτι επειδη εχουν σκασει μερικα χιλιαρικα τα τελευταια χρονια για ακριβα κινητα , "τσαντιζονται" οταν βλεπουν οτι καποιος μπορει με 150-200 ευρω να βρει και καλη οθονη , και εμφανιση και specs , και κατασκευη και επιδοσεις και νοιωθουν @@λακες που εσκασαν τοσα λεφτα και πρεπει να υποστηριξουν την επιλογη τους!

 

Και εγω πληρωσα κάποτε το htc desire hd και το note 2 μια "περιουσια" αλλα δεν μενω να θαβω οτι αλλο κυκλοφορει ....Τι να κανουμε οι κινεζοι εχουν κανει αλματα τεραστια και λογω χαμηλων εργατικων , οχι οτι η apple εχει ακριβα λεμε τωρα, και γιατι τους ενδιαφερει να παρουν κομματι απο την πιτα εχουν χαμηλη κερδοφορια. Το κινεζικο κοστιζει 120 και το πουλανε 170 , τα καλα κοστιζουν 170 και φτανουν στον καταναλωτη 700!!! και πρεπει να περιμένεις ενα 6μηνο τουλαχιστον για να πανε στα 350 μπας και το παρουν...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλέπω ότι κάποιοι έχετε ήδη κάνει προπαραγγελίες, μήπως μπορείτε να μας διαφωτίσετε σχετικά με το τι ακριβώς συμβαίνει τελικά με το ποσό της αγοράς;

 

Σας το δέσμευσε η τράπεζα / πιστωτική κάρτα με προοπτική όμως μελλοντικής του είσπραξης από το μαγαζί (Vickmall, MiniDeal κλπ) όταν το τηλέφωνο γίνει διαθέσιμο στο μέλλον*, ή το ποσό εισπράχθηκε κιόλας ήδη από το μαγαζί;

 

Πιστεύω η πληροφορία θα είναι χρήσιμη για όλους...

 

_______________________________________________________________________

* Αυτό διάβαζα στο σχετικό νήμα ότι είχε γίνει με το Cubot S200 και την προπαραγγελία από το GearBest

Link to comment
Share on other sites

I couldn't agree more!
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλέπω ότι κάποιοι έχετε ήδη κάνει προπαραγγελίες, μήπως μπορείτε να μας διαφωτίσετε σχετικά με το τι ακριβώς συμβαίνει τελικά με το ποσό της αγοράς;

 

Σας το δέσμευσε η τράπεζα / πιστωτική κάρτα με προοπτική όμως μελλοντικής του είσπραξης από το μαγαζί (Vickmall, MiniDeal κλπ) όταν το τηλέφωνο γίνει διαθέσιμο στο μέλλον*, ή το ποσό εισπράχθηκε κιόλας ήδη από το μαγαζί;

 

Πιστεύω η πληροφορία θα είναι χρήσιμη για όλους...

 

_______________________________________________________________________

* Αυτό διάβαζα στο σχετικό νήμα ότι είχε γίνει με το Cubot S200 και την προπαραγγελία από το GearBest

 

Σε εμένα η χρεωση έγινε κανονικα στην πιστωτική χωρις καποιο όρο, ανεξαρτητα του ποτε θα παρω το τηλεφωνο. Οταν εκ των υστερων ρωτησα τον vick απαντησε οτι επειδη είναι προπαραγγελία το ποσο δεσμευεται . Φυσικά μου είπε αν ανυσηχω ή έχω μετανιώσει εξαιτίας της οποιας καθυστερησης είναι προθυμοι ή να αλλάξω επιλογη με ενα διαθεσιμο ή ακομα και να μου επιστρεψουν τα λεφτα.

Το σταθμησα και αφου διαβαζω εδω οτι προκειται για αξιοπιστο μαγαζι αποφασισα οτι αξιζει την υπομονη , και θεωρώντας οτι οταν βγει διαθεσιμο το κινητο θα τσιμπησει 30 δολαρια στην αρχη .

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Αυτό νομίζω ότι είναι όντως χρήσιμο να το ξέρουμε.

Άρα επίσης έτσι αρχίζει να μετράει από την υποβολή της (προ)παραγγελίας και το όριο των 45 ημερών για πιθανό dispute προς το PayPal, σε περίπτωση (μεγάλης) στραβής.

Που δεν το πολυ-βλέπω βέβαια, μιας και κοιτάμε να διαλέξουμε κάποιο μαγαζί με καλή φήμη...

 

Επίσης έτσι μπορεί να βρεθεί κανείς ευνοημένος -ή ριγμένος- από την ισοτιμία ευρώ-δολλαρίου

(το οποίο, όπως πάει, το βλέπω να πηγαίνει προς το... 1:1 - πού οι... παλιές καλές εποχές -πριν λίγους μήνες ήτανε!- που ψωνίζαμε με κάτι 1.35:1 (δολ/ευρ) ή και καλύτερα... :p)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο οτι κατάλαβα , στο antutu φαίνεται οτι το τηλέφωνο έχει 16gb ram, είναι χωρισμένο σε δυο partition και γι αυτό φαίνεται οτι έχει μονο 3gb ελευθερα. Είναι για το πρωτο partition . Το άλλο έχει ελεύθερα γύρω στα 9 οποτε σύνολο είναι γύρω στα 12-13 gb ελεύθερα. Πάντως,εκ πείρας, όλα τα κινέζικα έχουν κάποια θέματα, μικρά 'η μεγαλα.

Μάλλον μπερδεύτηκες.

Άλλο η ram που είναι μέχρι 4gb και άλλο ο χώρος αποθήκευσης που μπορεί να είναι μερικές δεκάδες gb.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, από vickmall, δεν μπορεί, τώρα, κάποιος να το προπαραγγείλει!!! και να επωφεληθεί της προσφοράς στα 189.99$

Σε επικοινωνία μαζί τους, μου είπαν ότι μπορεί να αργήσει το κινητό να εμφανιστεί προς αγορά,

και δεν ξέρουν εάν θα είναι πιο ακριβό ή πιο φθηνό, ή δεν θέλουν να πούνε!

Από τη εταιρία τους είπαν για 26/1.

 

Για προπαραγγελία, στα 189.99$ αυτό είναι εφικτό, τώρα, μόνο από minideal!

Αλλο κατάστημα προς το παρόν δεν εμπιστεύομαι.

 

Το ερώτημα είναι τι κάνουμε τώρα;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, από vickmall, δεν μπορεί, τώρα, κάποιος να το προπαραγγείλει!!! και να επωφεληθεί της προσφοράς στα 189.99$

Σε επικοινωνία μαζί τους, μου είπαν ότι μπορεί να αργήσει το κινητό να εμφανιστεί προς αγορά,

και δεν ξέρουν εάν θα είναι πιο ακριβό ή πιο φθηνό, ή δεν θέλουν να πούνε!

Από τη εταιρία τους είπαν για 26/1.

 

Για προπαραγγελία, στα 189.99$ αυτό είναι εφικτό, τώρα, μόνο από minideal!

Αλλο κατάστημα προς το παρόν δεν εμπιστεύομαι.

 

Το ερώτημα είναι τι κάνουμε τώρα;:confused:

 

Kαι εμενα για 25-26/1 μου έχουν πει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μπερδεύτηκες.

Άλλο η ram που είναι μέχρι 4gb και άλλο ο χώρος αποθήκευσης που μπορεί να είναι μερικές δεκάδες gb.

Μάλλον εσύ μπερδευτικες. Ο ergaleios μιλάει καθαρά για internal storage. Για του λογου το αληθές "Κάτι που δεν μου πολυαρεσε είναι η μεγάλη κατανάλωση μνήμης (773mb είδα ελεύθερα σε κάποια φαση), αλλά κυρίως το πολύ λίγο μέγεθος internal storage (3.3gb γυμνό, πριν αρχισει κάποιος να φορτώνει πραγματα)."

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

με καποιον τροπο κρατηστε το 26/1 να γινει 29/1 !!

 

χε κι εγω πιστεύω θανέβει η τιμή πρώτες μέρες..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι να κανω;

Να το παραγγειλω τωρα με pre order απο minideal?

Πιστευω πως τελος Φεβρουαριου θα το εχω στα χερια μου.

 

Γιατι εαν περιμενω μεχρι να γινει in stock ,

θα ανεβει η τιμη του περιπου ενα 40αρι,

και θα ειμαι αναγκασμενος να περιμενω την επομενη παρτιδα καλο Μαρτη!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...