Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια "συγκριση" για το πως καθεται στο χερι το 6 plus σε σχεση με το iphone 5, χρησιμοποιώντας την θήκη της apple.

 

 

 

Ειναι απίστευτα μεγάλο!! Ελπίζω απο το teardown να μάθουμε καλά νέα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περίμενα να δω το μαύρο σε κάποιο hands-on βίντεο (πρώτη φορά μου αρέσει το μαύρο περισσότερο από το άσπρο) για να δω την πλάτη του και πως φαίνονται οι γραμμές από τις κεραίες. Είχε αναφερθεί ότι από την παρουσίαση δεν είχαμε δει ούτε μία φωτο από την πλάτη του μαύρου, και μόλις διαπίστωσα ότι δεν είχαμε δει καμία φωτο γιατί πολύ απλά δεν είναι μαύρη η πλάτη αλλά ασημί. Ορίστε και ένα
όπου φαίνεται καθαρά.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει led για ειδοποιήσεις. Το home button έχει ενσωματωμένο αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων.
Link to comment
Share on other sites

απλα ειδα στο βιντεο που ανεβαζες σαν να ειχε φωτακι γυρο γυρο το κουμπι και σκεφτηκα μηπως το καναν και για τις ειδοποιησεις...
Link to comment
Share on other sites

απλα ειδα στο βιντεο που ανεβαζες σαν να ειχε φωτακι γυρο γυρο το κουμπι και σκεφτηκα μηπως το καναν και για τις ειδοποιησεις...

 

Υπάρχει ήδη η δυνατότητα για ειδοποιήσεις φωτός με τίτλο "Λάμψη στις υπενθυμίσεις". Η επιλογή αυτή ενεργοποιεί το flash της συσκευής, προκειμένου να σε ειδοποιήσει οπτικά για εισερχόμενη κλήση, μήνυμα, γνωστοποιήση, υπενθύμιση, γεγονός ημερολογίου κλπ. Ακολουθήστε τη διαδρομή

 

Ρυθμίσεις >Γενικά >Προσβασιμότητα >και θέστε την εναλλαγή Λάμψη στις υπενθυμίσεις στο on! :)

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να δω το μαύρο σε κάποιο hands-on βίντεο (πρώτη φορά μου αρέσει το μαύρο περισσότερο από το άσπρο) για να δω την πλάτη του και πως φαίνονται οι γραμμές από τις κεραίες. Είχε αναφερθεί ότι από την παρουσίαση δεν είχαμε δει ούτε μία φωτο από την πλάτη του μαύρου, και μόλις διαπίστωσα ότι δεν είχαμε δει καμία φωτο γιατί πολύ απλά δεν είναι μαύρη η πλάτη αλλά ασημί. Ορίστε και ένα
όπου φαίνεται καθαρά.

 

Οι γράμμες στο πίσω μέρος στις συσκευές είναι σε τρεις αποχρώσεις ανάλογα το χρώμα που θα επιλέξεις. Έντονα φαίνονται στην gold έκδοση καθώς οι γραμμές είναι λευκές. Στο silver είναι light grey, ενώ στην απόχρωση Space grey είναι πιο σκούρες και με βλέπω εκεί να καταλήγω, αλλά όχι στην έκδοση plus :)

Link to comment
Share on other sites

Μία βασική λειτουργία που πάντοτε μου έλειπε στο iOS είναι landscape mode το οποίο υποστηρίζεται μόνο στο plus. Συν η καλύτερη μπαταρία αλλά και η υψηλότερη ανάλυση με κάνουν να καλοβλέπω το 64άρι plus. Με τα βιντεάκια που βλέπω όμως αλλά και τις συγκριτικές φωτο, το ξανασκέφτομαι αφού είναι πολύ μεγάλο. Θα περιμένω σίγουρα να το πιάσω και να το δουλέψω πριν προχωρήσω στην επιλογή μεταξύ αυτού και του απλού.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη η δυνατότητα για ειδοποιήσεις φωτός με τίτλο "Λάμψη στις υπενθυμίσεις". Η επιλογή αυτή ενεργοποιεί το flash της συσκευής, προκειμένου να σε ειδοποιήσει οπτικά για εισερχόμενη κλήση, μήνυμα, γνωστοποιήση, υπενθύμιση, γεγονός ημερολογίου κλπ. Ακολουθήστε τη διαδρομή

 

Ρυθμίσεις >Γενικά >Προσβασιμότητα >και θέστε την εναλλαγή Λάμψη στις υπενθυμίσεις στο on! :)

 

Και ειναι μια φορα η λαμψη η συνεχεια; Ερχομαι απο το κοσμο του ΒΒ και το κοκκινο φωτακι για τα email μου ειναι πολυτιμο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μία βασική λειτουργία που πάντοτε μου έλειπε στο iOS είναι landscape mode το οποίο υποστηρίζεται μόνο στο plus. Συν η καλύτερη μπαταρία αλλά και η υψηλότερη ανάλυση με κάνουν να καλοβλέπω το 64άρι plus. Με τα βιντεάκια που βλέπω όμως αλλά και τις συγκριτικές φωτο, το ξανασκέφτομαι αφού είναι πολύ μεγάλο. Θα περιμένω σίγουρα να το πιάσω και να το δουλέψω πριν προχωρήσω στην επιλογή μεταξύ αυτού και του απλού.

 

Για καποιον που γραφει πολλα email παντως το landscape ειναι μονοδρομος....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Με την διαφορά όμως οτι το led για τις ειδοποιήσεις για το οποίο γίνεται λόγος, ειναι στο πίσω μέρος της συσκευής και όχι στην μπροστινή όψη όπως σε αντίστοιχες υλοποιήσεις άλλων κατασκευαστών.
Link to comment
Share on other sites

Με την διαφορά όμως οτι το led για τις ειδοποιήσεις για το οποίο γίνεται λόγος, ειναι στο πίσω μέρος της συσκευής και όχι στην μπροστινή όψη όπως σε αντίστοιχες υλοποιήσεις άλλων κατασκευαστών.

 

Πίστεψέ με όπως κι αν έχεις τη συσκευή φαίνεται, και δει στα νέα iPhones που εχουν το κενό της cameras :)

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με όπως κι αν έχεις τη συσκευή φαίνεται, και δει στα νέα iPhones που εχουν το κενό της cameras :)

 

Για αυτο το λόγο το εκανε να εξέχει η κάμερα! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Και επισήμως με 1GB RAM το 6 plus και μπαταρία 2915.

 

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

πρώτες εντυπώσεις και από εμένα (σίγουρα θα βρείτε πολύ πιο εκτενή review παντού):

-είναι εντυπωσιακά γρήγορο, σαφώς πιο γρήγορο από ipad air.

-είναι μεγάλο. δε θα έλεγα απαγορευτικά μεγάλο, χωράει σε πίσω τσέπη τζιν, αλλά δε θα το βάλεις ποτέ σε armband να πας για τρέξιμο.

-μου άρεσε η υλοποίηση του email client και κυρίως του calendar σε landscape. Πιστεύω ότι μπορεί να αντικαταστήσει σε πολλά το tablet, εκτός ίσως από την ανάγνωση πολυσέλιδων κειμένων-pdfs (κυριότερος λόγος αγοράς για μένα)

-το scaling εφαρμογών που δεν έχουν γραφτεί για αυτή την ανάλυση είναι οκ. Μην περιμένετε θαύματα φυσικά.

-η οθόνη είναι στα επίπεδα του iphone 5. Ίσως λίγο καλύτερο contrast?

-Δε μου πολυάρεσε το γκρι αλουμίνιο στην πλάτη. Νομίζω δείχνει αρκετά πιο όμορφο με τη μαύρη θήκη της apple, ταιριάζει ίσως πιο πολύ στον χαρακτήρα του. Θα τη συνιστούσα σίγουρα, είναι αρκετά καλή ποιοτικά.

-(με τη θήκη φορεμένη) το πλήκτρο on/off δεν έχει τόσο καλή απόκριση, πατιέται δύσκολα.

-με αρκετή χρήση η μπαταρία έχει πέσει από το 84% στο 62%. Φυσικά είναι πολύ νωρίς για οποιοδήποτε συμπέρασμα.

 

α, και μια φωτογραφία! :)

 

με χαρά να απαντήσω σε όποια απορία έχει κάποιος φίλος/φίλη

Link to comment
Share on other sites

πρώτες εντυπώσεις και από εμένα (σίγουρα θα βρείτε πολύ πιο εκτενή review παντού):

-είναι εντυπωσιακά γρήγορο, σαφώς πιο γρήγορο από ipad air.

-είναι μεγάλο. δε θα έλεγα απαγορευτικά μεγάλο, χωράει σε πίσω τσέπη τζιν, αλλά δε θα το βάλεις ποτέ σε armband να πας για τρέξιμο.

-μου άρεσε η υλοποίηση του email client και κυρίως του calendar σε landscape. Πιστεύω ότι μπορεί να αντικαταστήσει σε πολλά το tablet, εκτός ίσως από την ανάγνωση πολυσέλιδων κειμένων-pdfs (κυριότερος λόγος αγοράς για μένα)

-το scaling εφαρμογών που δεν έχουν γραφτεί για αυτή την ανάλυση είναι οκ. Μην περιμένετε θαύματα φυσικά.

-η οθόνη είναι στα επίπεδα του iphone 5. Ίσως λίγο καλύτερο contrast?

-Δε μου πολυάρεσε το γκρι αλουμίνιο στην πλάτη. Νομίζω δείχνει αρκετά πιο όμορφο με τη μαύρη θήκη της apple, ταιριάζει ίσως πιο πολύ στον χαρακτήρα του. Θα τη συνιστούσα σίγουρα, είναι αρκετά καλή ποιοτικά.

-(με τη θήκη φορεμένη) το πλήκτρο on/off δεν έχει τόσο καλή απόκριση, πατιέται δύσκολα.

-με αρκετή χρήση η μπαταρία έχει πέσει από το 84% στο 62%. Φυσικά είναι πολύ νωρίς για οποιοδήποτε συμπέρασμα.

 

α, και μια φωτογραφία! :)

 

με χαρά να απαντήσω σε όποια απορία έχει κάποιος φίλος/φίλη

 

Καλορίζικο! Και ξεκινάμε με τη πρώτη ερώτηση. Χοροπηδάει όταν είναι ξάπλα λόγω κάμερας? Το έχουμε δει σε video αλλά για να είμαστε σίγουροι. Επίσης, πως είναι στο χέρι? BIG? Στο αυτί? More than BIG ή BIGGER than BIGGER?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

πρώτες εντυπώσεις και από εμένα (σίγουρα θα βρείτε πολύ πιο εκτενή review παντού):

-είναι εντυπωσιακά γρήγορο, σαφώς πιο γρήγορο από ipad air.

-είναι μεγάλο. δε θα έλεγα απαγορευτικά μεγάλο, χωράει σε πίσω τσέπη τζιν, αλλά δε θα το βάλεις ποτέ σε armband να πας για τρέξιμο.

-μου άρεσε η υλοποίηση του email client και κυρίως του calendar σε landscape. Πιστεύω ότι μπορεί να αντικαταστήσει σε πολλά το tablet, εκτός ίσως από την ανάγνωση πολυσέλιδων κειμένων-pdfs (κυριότερος λόγος αγοράς για μένα)

-το scaling εφαρμογών που δεν έχουν γραφτεί για αυτή την ανάλυση είναι οκ. Μην περιμένετε θαύματα φυσικά.

-η οθόνη είναι στα επίπεδα του iphone 5. Ίσως λίγο καλύτερο contrast?

-Δε μου πολυάρεσε το γκρι αλουμίνιο στην πλάτη. Νομίζω δείχνει αρκετά πιο όμορφο με τη μαύρη θήκη της apple, ταιριάζει ίσως πιο πολύ στον χαρακτήρα του. Θα τη συνιστούσα σίγουρα, είναι αρκετά καλή ποιοτικά.

-(με τη θήκη φορεμένη) το πλήκτρο on/off δεν έχει τόσο καλή απόκριση, πατιέται δύσκολα.

-με αρκετή χρήση η μπαταρία έχει πέσει από το 84% στο 62%. Φυσικά είναι πολύ νωρίς για οποιοδήποτε συμπέρασμα.

 

α, και μια φωτογραφία! :)

 

με χαρά να απαντήσω σε όποια απορία έχει κάποιος φίλος/φίλη

 

καλορίζικο, είσαι σίγουρος πως είναι το iPhone 6 Plus? στη photo φαίνεται για iPad mini ;)

Link to comment
Share on other sites

H νεα αναλυση κτλ ειναι φουλ μαρκετινγκ οπως περιμεναμε η οντως βλεπεις βελτιωση αισθητη? Ο ηχος ειναι δυνατοτερος απ τα προηγουμενα? Η μπαταρια με νοιαζει περισσοτερο αλλα θα παρω το 4.7 οποτε δεν θα χει σχεση.Το feat με το double tap στο home button δουλευει καλα?

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

πρώτες εντυπώσεις και από εμένα (σίγουρα θα βρείτε πολύ πιο εκτενή review παντού):

 

-είναι εντυπωσιακά γρήγορο, σαφώς πιο γρήγορο από ipad air.

 

-είναι μεγάλο. δε θα έλεγα απαγορευτικά μεγάλο, χωράει σε πίσω τσέπη τζιν, αλλά δε θα το βάλεις ποτέ σε armband να πας για τρέξιμο.

 

-μου άρεσε η υλοποίηση του email client και κυρίως του calendar σε landscape. Πιστεύω ότι μπορεί να αντικαταστήσει σε πολλά το tablet, εκτός ίσως από την ανάγνωση πολυσέλιδων κειμένων-pdfs (κυριότερος λόγος αγοράς για μένα)

 

-το scaling εφαρμογών που δεν έχουν γραφτεί για αυτή την ανάλυση είναι οκ. Μην περιμένετε θαύματα φυσικά.

 

-η οθόνη είναι στα επίπεδα του iphone 5. Ίσως λίγο καλύτερο contrast?

 

-Δε μου πολυάρεσε το γκρι αλουμίνιο στην πλάτη. Νομίζω δείχνει αρκετά πιο όμορφο με τη μαύρη θήκη της apple, ταιριάζει ίσως πιο πολύ στον χαρακτήρα του. Θα τη συνιστούσα σίγουρα, είναι αρκετά καλή ποιοτικά.

 

-(με τη θήκη φορεμένη) το πλήκτρο on/off δεν έχει τόσο καλή απόκριση, πατιέται δύσκολα.

 

-με αρκετή χρήση η μπαταρία έχει πέσει από το 84% στο 62%. Φυσικά είναι πολύ νωρίς για οποιοδήποτε συμπέρασμα.

 

 

 

α, και μια φωτογραφία! :)

 

 

 

με χαρά να απαντήσω σε όποια απορία έχει κάποιος φίλος/φίλη

 

 

Καλορίζικο φίλε μου να το χαρείς στο έπακρο! Έχω το 4S και σκεφτόμουν για επόμενη συσκευή τη συγκεκριμένη "παντόφλα" :P ! Οι λόγοι που σκεφτόμουν περισσότερο αυτήν την επιλογή είναι

α) η διπλάσια μπαταρία από το 5S ,βλέπεις όντως μεγάλη διαφορά ; Ξέρω είναι νωρίς αλλά μια 1η γεύση

Β) η ύπαρξη OIS στην κάμερα γιατί οκ έχουν βελτιωθεί τα οπτικά αλλά να δικαιολογείται το και το εξωγκομα :P

Γ) η ύπαρξη FHD οθόνης! Υπάρχει διαφορά!

Γενικά αυτοί οι 3 λόγοι με έκαναν να παραβλέψω το ΤΕΡΑΣΤΙΟ μέγεθος και την τιμή και με έκαναν να αρχίσω να σκέφτομαι.

ΕΣΥ τι πιστεύεις υπάρχει διαφορά ή να πάω στο απλό 6αρι που εκεί το μόνο που με χαλάει είναι η ύπαρξη μικρής μπαταρίας.

Εννοείται θα περιμένουμε με τον καιρό περισσότερα και αναλυτικότερα πράγματα.

Edited by thanasiskok
Link to comment
Share on other sites

tο ηχειο πως τα παει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

πρώτες εντυπώσεις και από εμένα

 

Καλορίζικο και καλοδούλευτο.

 

Το χαρακτηριστικό που με ενδιαφέρει περισσότερο ειναι το landscape mode. Όσο το δουλεύεις πες μας πόσο αξιοποιείται η μεγάλη οθόνη του για έξτρα πληροφορίες (στα πρότυπα των iPads) σε οριζόντια διάταξη σε σύγκριση με τα υπόλοιπα iPhones.

 

Το rotation δουλεύει καλά σε όλες τις οθόνες ή εχεις παρατηρήσει κολλήματα;

 

Κανε και ένα συγκριτικό να μας πεις αν εχει βελτιωθεί η ακουστική του ηχείου.

Link to comment
Share on other sites

update:

 

-Το landscape mode είναι όντως πολύ ενδιαφέρον σε mail, calendar και safari. Στον safari σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις tabs σε landscape mode, χρήσιμο σε συνδυασμό με το feature που σε πηγαίνει στο desktop site. To rotation είναι άμεσο, και χωρίς κολλήματα.

-Παραδόξως (δε το περίμενα, και δε θα το έψαχνα, αλλά είδα ότι ενδιαφέρει πολλούς) το ηχείο είναι βελτιωμένο σε σύγκριση με το iphone 5. Δίνει λίγο πιο "γεμάτο" και δυνατό ήχο, προφανώς λόγω μεγέθους (?). Φυσικά σε πολύ υψηλή ένταση ο ήχος παραμορφώνεται κάπως.

-Η οθόνη είναι στα επίπεδα του iphone 5/ipad air. Δεν μπορώ να πω ότι εγώ βλέπω σημαντικές διαφορές στην ποιότητα απεικόνισης. Ναι, έχει καλύτερο contrast, αλλά για να δεις διαφορές σε σχέση με το iphone 5 πρέπει να τα βάλεις δίπλα-δίπλα και να σκύψεις από πάνω. Θέλω να τη δοκιμάσω και κάτω από έντονο ήλιο.

-Για τη μπαταρία δε μπορώ να πω πολλά φυσικά, ενώ battery stats δεν υπάρχουν γιατί δεν έχει προηγηθεί πλήρης φόρτιση. Mετά από σχεδόν μια μέρα έντονου σκαλίσματος έχει πέσει από το 84% στο 26%. Εκτιμώ ότι μπορεί να βγάζει 2 μέρες κανονικής χρήσης.

-Το εξόγκωμα δεν είναι κάτι τραγικό 1-1.5 χιλιοστό εξέχει. Εγώ το έβαλα σε θήκη βέβαια, οπότε... Για την ποιότητα των φωτογραφιών σε low light και το OIS θα πρέπει να το ψάξω παραπάνω, τράβηξα μια-δυο φώτο μόνο. Πάντως από πρότερη εμπειρία μου με OIS συστήματα, μην περιμένετε ότι όλες οι άφλασες φωτογραφίες στα σκοτάδια θα βγαίνουν sharp, γιατί θα απογοητευτείτε....

-το double tap δουλεύει χωρίς προβλήματα, αλλά εγώ μάλλον δε θα το χρησιμοποιήσω γιατί έχω αρκετά μεγάλη παλάμη/δάχτυλα.

-η δόνηση είναι πολύ δυνατή, γι αυτό ίσως να χοροπηδάει? Ακόμα και μέσα στη θήκη κουνιέται αρκετά πάνω στο τραπέζι όταν χτυπάει στο αθόρυβο.

-ναι, είναι BIG! όταν μιλάω χωρίς hands free είναι σα να κρατάω το ακουστικό του σταθερού :) Ίσως και να είναι λίγο αστείο το θέαμα. Θα έλεγα ότι είναι τάμπλετ που παίρνει και τηλέφωνα, για να μη χρειάζεται να κουβαλάς μαζί δεύτερη συσκευή.

 

Για τον φίλο thanasiskok που σκέφτεται την αναβάθμιση από το 4S: Αν το δεις από κοντά και σε βολέψει το μέγεθος (έχω το 4s σα δεύτερο τηλέφωνο και θα το κρατήσω), πιστεύω ότι αξίζει η αναβάθμιση. Θα δεις σημαντική διαφορά στις φωτογραφίες, και η οθόνη είναι του αρκετά βελτιωμένη. Πιστεύω και από τη μπαταρία θα μείνεις ευχαριστημένος.

 

ευχαριστώ όλους και για καλορίζικα!

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω χθες. Καποιες αρχικες παρατηρησεις:

 

1. Ειναι τεραστιο...Τοσο μεγαλο που θα του δωσω 1 εβδομαδα για να δω αν με βολεψει και ισως το επιστρεψω για το κανονικο 6αρι.

2. Το ηχειο πολυ δυνατο πολυ καλυτερο απο 5s και retina mini

3. Τα scalled apps ειναι χαλια...χρειαζονται γρηγορα updates γιατι ειναι κωμικα μεγαλα στην οθονη

4. Battery μοιαζει εξαιρετικη μεχρι στιγμης αλλα σιγουρα θελει λιγες μερες για να μπορω να πω με σιγουρια.

5. Χρειαζεται θηκη...Ειναι πολυ slippery χωρις θηκη και λογω μεγεθους σου δινει την εντυπωση οτι θα σου φυγει απο το χερι

 

Happy να απαντησω σε οπιαδηποτε αλλη απορια εχετε

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω χθες. Καποιες αρχικες παρατηρησεις:

 

1. Ειναι τεραστιο...Τοσο μεγαλο που θα του δωσω 1 εβδομαδα για να δω αν με βολεψει και ισως το επιστρεψω για το κανονικο 6αρι.

2. Το ηχειο πολυ δυνατο πολυ καλυτερο απο 5s και retina mini

3. Τα scalled apps ειναι χαλια...χρειαζονται γρηγορα updates γιατι ειναι κωμικα μεγαλα στην οθονη

4. Battery μοιαζει εξαιρετικη μεχρι στιγμης αλλα σιγουρα θελει λιγες μερες για να μπορω να πω με σιγουρια.

5. Χρειαζεται θηκη...Ειναι πολυ slippery χωρις θηκη και λογω μεγεθους σου δινει την εντυπωση οτι θα σου φυγει απο το χερι

 

Happy να απαντησω σε οπιαδηποτε αλλη απορια εχετε

 

Καλορίζικο καταρχήν και να το χαρείς, ο λόγος που διάλεξες το μεγαλύτερο μοντέλο;

Link to comment
Share on other sites

Σημερινες φωτο απο ενα καταστημα Apple στη Μελβουρνη. Χτες, πρωτη μερα. σε 2 ωρες φυγανε ολα τα 6Plus, το απογευμα τα μικρα.. Edited by s5607
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...