Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι ακριβώς, όποιος θέλει μεγάλη οθόνη, αυτονομία και χαρακτηριστικά πάει Plus._

Το 6 Plus είναι νέο προϊόν και η ναυαρχίδα της Apple, που ανήκει στην κατηγορία phablet!

 

To 6 είναι αντικαταστάτης του 5s, πάντα στην κατηγορία smartphone.

 

Αυτά και η επιλογή είναι του καθενός τι θα επιλέξει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατά την ταπεινή μου γνώμη οι συζητήσεις για το ένα ή τα δύο χέρια είναι ανούσιες και είναι του στιλ "δεν έχουμε τι να κάνουμε ε, δεν πάμε για ψάρεμα" :lol:

 

Ναι, αλλά για να είμαστε ακριβείς ήταν "δάχτυλος" του ίδιου του δημιουργού του, Steve Jobs: "Το πλεονέκτημα του iPhone είναι ότι μπορείς να το χρησιμοποιείς με το αντίχειρα". Και τώρα έχει κολλήσει σαν ιός σε κάθε σχετικό και άσχετο, που έχει κάνει ευαγγέλιο την ατάκα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά για να είμαστε ακριβείς ήταν "δάχτυλος" του ίδιου του δημιουργού του, Steve Jobs: "Το πλεονέκτημα του iPhone είναι ότι μπορείς να το χρησιμοποιείς με το αντίχειρα". Και τώρα έχει κολλήσει σαν ιός σε κάθε σχετικό και άσχετο, που έχει κάνει ευαγγέλιο την ατάκα.

Ο Steve Jobs όπως και ο κάθε ένας ceo στο μυαλό του έχει πάντα να πουλήσει και σε αυτό το πλαίσιο λέει ότι λέει (έλεγε).

Εμείς γιατί τσιμπάμε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα 6+ 128GB Space Gray και ένα 6 64GB Gold (για τη γυναίκα). Νομίζω ότι ζηλεύω αυτό της γυναίκας μου! Είναι το ιδανικό μέγεθος (παρότι μεγάλο για τις ίντσες της οθόνης του). Δε μπορώ να καταλάβω γιατί τα έκαναν τόσο μεγάλα, όταν το LG G3 είναι πολύ μικρότερο από το Plus. Βέβαια το G3 έχει πιο τετραγωνισμένη οθόνη από όλα τα ανταγωνιστικά (χωρίς αυτό να το χαλάει αισθητικά), ενώ το Plus έχει πιο "κινηματογραφική" ευρυγώνια. Anyway, ας πρόσεχα, αν και μάλλον θα το συνηθίσω, όπως συνήθισα G3, Note 3, κλπ. Η οθόνη του πολύ καλή, αλλά όχι καλύτερη από του S5 (για τα δικά μου γούστα). Περιμένω να δω και του Note 4, αν και περιμένω και εκείνη να είναι καλύτερη. Δε το δοκίμασα ακόμη σε έντονο εξωτερικό φωτισμό.

Του έχω ήδη πάρει 4 θήκες και δυσκολεύομαι να αποφασίσω ποια είναι καλύτερη. Μία Cygnett διάφανη που φανερώνει όλη την ομορφιά του, αλλά σίγουρα θα κάνει σύντομα γρατσουνίτσες, μία Griffin με μαύρο ελαστικό πλαίσιο και διαφανές πλαστικό στην πλάτη (η καλύτερη από πλευράς προστασίας, αλλά το παχαίνει και άλλο), μία Puro από ματ ελαστικό πλαστικό με καλό κράτημα και ελάχιστο πάχος, αλλά και ελάχιστη προστασία σε περίπτωση πτώσης) και μία Incipio με πλαστικά πλαίσια και πλάτη από αλουμίνιο, που ενώ είναι η πιο πολυτελής, δεν καλύπτει πλήρως ολόκληρες τις πλευρές. Περιμένω και 3 Spigen που μάλλον θα μου αρέσουν περισσότερο (αν και θα καθυστερήσουν να έρθουν). Επίσης, θα ήθελα να δοκιμάσω και την original leather της Apple (αλήθεια, υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα; ). Από screen protector, για την ώρα φοράω μια ζελατίνα της Puro και τη σιχαίνομαι ήδη, αλλά δε μου έχει έρθει ακόμη το tempered glass. Εντούτοις, πιστεύω ότι δε θα κάθεται καλά σε ολόκληρη την οθόνη, λόγω κυρτότητας, οπότε με βλέπω χωρίς προστασία και με πολύ άγχος!

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ο Steve Jobs όπως και ο κάθε ένας ceo στο μυαλό του έχει πάντα να πουλήσει και σε αυτό το πλαίσιο λέει ότι λέει (έλεγε).

 

Εμείς γιατί τσιμπάμε;

 

 

Μην ξεχνάτε παίδες για ποιά συσκευή το έλεγε. Τώρα, έφυγε ο jobs, άλλαξαν και οι συσκευές. Μην μένουμε στα παλιά...

La vie est belle!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα 6+ 128GB Space Gray και ένα 6 64GB Gold (για τη γυναίκα). Νομίζω ότι ζηλεύω αυτό της γυναίκας μου! Είναι το ιδανικό μέγεθος (παρότι μεγάλο για τις ίντσες της οθόνης του). Δε μπορώ να καταλάβω γιατί τα έκαναν τόσο μεγάλα, όταν το LG G3 είναι πολύ μικρότερο από το Plus. Βέβαια το G3 έχει πιο τετραγωνισμένη οθόνη από όλα τα ανταγωνιστικά (χωρίς αυτό να το χαλάει αισθητικά), ενώ το Plus έχει πιο "κινηματογραφική" ευρυγώνια. Anyway, ας πρόσεχα, αν και μάλλον θα το συνηθίσω, όπως συνήθισα G3, Note 3, κλπ. Η οθόνη του πολύ καλή, αλλά όχι καλύτερη από του S5 (για τα δικά μου γούστα). Περιμένω να δω και του Note 4, αν και περιμένω και εκείνη να είναι καλύτερη. Δε το δοκίμασα ακόμη σε έντονο εξωτερικό φωτισμό.

Του έχω ήδη πάρει 4 θήκες και δυσκολεύομαι να αποφασίσω ποια είναι καλύτερη. Μία Cygnett διάφανη που φανερώνει όλη την ομορφιά του, αλλά σίγουρα θα κάνει σύντομα γρατσουνίτσες, μία Griffin με μαύρο ελαστικό πλαίσιο και διαφανές πλαστικό στην πλάτη (η καλύτερη από πλευράς προστασίας, αλλά το παχαίνει και άλλο), μία Puro από ματ ελαστικό πλαστικό με καλό κράτημα και ελάχιστο πάχος, αλλά και ελάχιστη προστασία σε περίπτωση πτώσης) και μία Incipio με πλαστικά πλαίσια και πλάτη από αλουμίνιο, που ενώ είναι η πιο πολυτελής, δεν καλύπτει πλήρως ολόκληρες τις πλευρές. Περιμένω και 3 Spigen που μάλλον θα μου αρέσουν περισσότερο (αν και θα καθυστερήσουν να έρθουν). Επίσης, θα ήθελα να δοκιμάσω και την original leather της Apple (αλήθεια, υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα; ). Από screen protector, για την ώρα φοράω μια ζελατίνα της Puro και τη σιχαίνομαι ήδη, αλλά δε μου έχει έρθει ακόμη το tempered glass. Εντούτοις, πιστεύω ότι δε θα κάθεται καλά σε ολόκληρη την οθόνη, λόγω κυρτότητας, οπότε με βλέπω χωρίς προστασία και με πολύ άγχος!

 

Σε μένα έγινε το αντίθετο. :lol:

 

Η σύζυγος ζήλεψε το Plus και επέστρεψα το 6αρι πίσω. Όποτε έχουμε space gray 128αρια Plus και οι δυο. :D

 

Πιστεύω ότι το έκαναν τόσο μεγάλο για να υπάρχει κάτι γνώριμο στο σχήμα του. Έχω την εντύπωση ότι θα μικρύνουν το μέγεθος οταν πάει στο iPhone 7. ;)

 

Όσο για θήκη, η leather της Apple είναι εξαιρετική. Πιστεύω ότι και μια θήκη σε στυλ iPad Air Apple case, θα είχε ενδιαφέρον σε αυτό το μέγεθος. :happy:

 

In any case, καλορίζικα και τα δυο. Θα τα ευχαριστηθείς, ακόμη και το Plus που σου φάινεται μεγάλο. :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα που ακομα δεν μπορω να καταλαβω ειναι οταν ερθει το καλοκαιρι πως θα το μεταφερετε το plus.

Ας απαντήσουν αυτοί που έχουν Android συσκευές π.χ. Sony z2, samsung Galaxy s5, note κ.λ.π.

Αυτοί ξέρουν...

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα που ακομα δεν μπορω να καταλαβω ειναι οταν ερθει το καλοκαιρι πως θα το μεταφερετε το plus.

 

όπως και το 5s:: στο χέρι, σε τσάντα, σε τσαντάκι, στο αυτοκίνητο, πάνω στα τραπέζια, κλπ… που έγκειται ο βαθμός δυσκολίας?

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου 5 ειναι παντα στην μπροστινη δεξια τσεπη. Ποτε σε αυτα που ανεφερες.

 

Εγώ έχω 5αρι και πριν 4s.

Ποτέ στην τσέπη. Το καλοκαίρι σε τσαντακι. Και τα πιο μεγάλα το ίδιο.

Τον χειμώνα στο μπουφάν εντάξει λογικό.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μόλις βρήκα τρελό bug και μου έρχεται να το πάω να τους το δώσω να το φάνε (και θα χορτάσουν και τόσο που είναι)! Δοκίμασα ζεύξη με 3 bluetooth car kits και ενώ συνδέεται κανονικά σε όλα, από κανένα δε μπορείς να έχεις έλεγχο της κλήσης. Με απλά λόγια, ενώ π.χ. όταν σε καλούν ακούγεται ο ήχος κλήσης, δεν μπορείς να απαντήσεις από τα πλήκτρα των car kits (μόνο από τη συσκευή). Αν, λοιπόν, έχεις το κινητό σε μια τσέπη ή τσάντα, πρέπει να το βγάλεις για να μπορέσεις να απαντήσεις!!! Ακόμη, σε όσα car kits έχουν οθόνη, δε μεταφέρονται σε αυτή οι πληροφορίες της κλήσης ή η στάθμη του σήματος κλπ. Μωρέ, καλά λένε κάποιοι ότι οι υπερτιμημένες συσκευές της Apple είναι απλά σκουπίδια τυλιγμένα σε ένα όμορφο πακέτο...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μόλις βρήκα τρελό bug και μου έρχεται να το πάω να τους το δώσω να το φάνε (και θα χορτάσουν και τόσο που είναι)! Δοκίμασα ζεύξη με 3 bluetooth car kits και ενώ συνδέεται κανονικά σε όλα, από κανένα δε μπορείς να έχεις έλεγχο της κλήσης. Με απλά λόγια, ενώ π.χ. όταν σε καλούν ακούγεται ο ήχος κλήσης, δεν μπορείς να απαντήσεις από τα πλήκτρα των car kits (μόνο από τη συσκευή). Αν, λοιπόν, έχεις το κινητό σε μια τσέπη ή τσάντα, πρέπει να το βγάλεις για να μπορέσεις να απαντήσεις!!! Ακόμη, σε όσα car kits έχουν οθόνη, δε μεταφέρονται σε αυτή οι πληροφορίες της κλήσης ή η στάθμη του σήματος κλπ. Μωρέ, καλά λένε κάποιοι ότι οι υπερτιμημένες συσκευές της Apple είναι απλά σκουπίδια τυλιγμένα σε ένα όμορφο πακέτο...

 

Κάποιο πρόβλημα του iOS 8 ειναι.

Θα τα διορθώσουν στις επόμενες αναβαθμισεις.

Έχεις δίκιο να φωνάζεις αλλα θα δεις ότι θα ειναι εντάξει μετά απο κάποιες εβδομάδες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μόλις βρήκα τρελό bug και μου έρχεται να το πάω να τους το δώσω να το φάνε (και θα χορτάσουν και τόσο που είναι)! Δοκίμασα ζεύξη με 3 bluetooth car kits και ενώ συνδέεται κανονικά σε όλα, από κανένα δε μπορείς να έχεις έλεγχο της κλήσης. Με απλά λόγια, ενώ π.χ. όταν σε καλούν ακούγεται ο ήχος κλήσης, δεν μπορείς να απαντήσεις από τα πλήκτρα των car kits (μόνο από τη συσκευή). Αν, λοιπόν, έχεις το κινητό σε μια τσέπη ή τσάντα, πρέπει να το βγάλεις για να μπορέσεις να απαντήσεις!!! Ακόμη, σε όσα car kits έχουν οθόνη, δε μεταφέρονται σε αυτή οι πληροφορίες της κλήσης ή η στάθμη του σήματος κλπ. Μωρέ, καλά λένε κάποιοι ότι οι υπερτιμημένες συσκευές της Apple είναι απλά σκουπίδια τυλιγμένα σε ένα όμορφο πακέτο...

Γνωστο αυτό το πρόβλημα στην 8.0.2. Εχει ηδη διορθωθεί στην 8.1 και θα πρεπει να περιμενεις 2 εβδομάδες ακομα για να δωθει το update.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μόλις βρήκα τρελό bug και μου έρχεται να το πάω να τους το δώσω να το φάνε (και θα χορτάσουν και τόσο που είναι)! Δοκίμασα ζεύξη με 3 bluetooth car kits και ενώ συνδέεται κανονικά σε όλα, από κανένα δε μπορείς να έχεις έλεγχο της κλήσης. Με απλά λόγια, ενώ π.χ. όταν σε καλούν ακούγεται ο ήχος κλήσης, δεν μπορείς να απαντήσεις από τα πλήκτρα των car kits (μόνο από τη συσκευή). Αν, λοιπόν, έχεις το κινητό σε μια τσέπη ή τσάντα, πρέπει να το βγάλεις για να μπορέσεις να απαντήσεις!!! Ακόμη, σε όσα car kits έχουν οθόνη, δε μεταφέρονται σε αυτή οι πληροφορίες της κλήσης ή η στάθμη του σήματος κλπ. Μωρέ, καλά λένε κάποιοι ότι οι υπερτιμημένες συσκευές της Apple είναι απλά σκουπίδια τυλιγμένα σε ένα όμορφο πακέτο...

 

Νομίζω ότι είναι γενικό το πρόβλημα. Περίμενε λίγες ημέρες για την 8.1.

Και εδώ επίσης εκτενέστερο ρεπορτάζ.

Edited by madgreek
Προσθήκη είδησης από GSMArena
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι γενικό το πρόβλημα. Περίμενε λίγες ημέρες για την 8.1.

 

Α, ΟΚ, αλλά νομίζω ότι είναι ανεπίτρεπτο. Καλά, πώς γίνεται να χαλάσεις κάτι που λειτουργούσε σωστά εώς τώρα σε όλες τις προηγούμενες συσκευές;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Α, ΟΚ, αλλά νομίζω ότι είναι ανεπίτρεπτο. Καλά, πώς γίνεται να χαλάσεις κάτι που λειτουργούσε σωστά εώς τώρα σε όλες τις προηγούμενες συσκευές;

 

Δεν αντιλέγω. Δίκαιο έχεις. Γενικά η έκδοση 8.0 δεν "κάθισε" καλά σε καμία συσκευή. Είδες τι έγινε με την 8.0.1. Άρχισε να "χαλάει" η εταιρεία. Ας ελπίσουμε ότι είναι παροδικό και δεν θα είναι μόνιμο.

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας πόσο αργό γίνεται το iPad 2 στο άνοιγμα εφαρμογών τρίτων αλλά και στο browsing, το multitasking γίνεται ανύπαρκτο, πιστεύω ότι το ios 8 έχει πολύ μεγαλύτερες απαιτήσεις.

 

Μπορεί στις νεότερες συσκευές να μην γίνεται αντιληπτό, όμως σίγουρα τις επιβαρύνει.

 

Περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί μέχρι την τελική του έκδοση για να βεβαιωθώ αν αρκεί το 1 γιγα ραμ για αξιοπρεπές multitasking.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

3 συσκευές στης 3 εχουν προβλημα με την συνδεση στο wi fi. Αν δεν το έβλεπα με τα ματια μου δεν θα το πίστευα! Aδύνατο σήμα και συχνές αποσυνδέσεις. Δοκιμάστηκαν και σε διαφορετικά router και η κατασταση ειναι δράμα. Ειναι πράγματα αυτα για συσκευή 1000 ευρω ?

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

3 συσκευές στης 3 εχουν προβλημα με την συνδεση στο wi fi. Αν δεν το έβλεπα με τα ματια μου δεν θα το πίστευα! Aδύνατο σήμα και συχνές αποσυνδέσεις. Δοκιμάστηκαν και σε διαφορετικά router και η κατασταση ειναι δράμα. Ειναι πράγματα αυτα για συσκευή 1000 ευρω ?

 

 

Επιβεβαιωνω τα λεγόμενα σου. Δυστυχώς έχει πάρει τον κάτω δρόμο η εταιρεία μετά τον θάνατο του αφεντικου.

 

Καλά τα λέει ο φυρερ στο βίντεο

 

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Σε δυο Plus, δεν έχω πρόβλημα με Wifi. Έχουν το τελευταίο update.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...