Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΤΟ I PHONE 6 ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΕΠΑΝΝΕΚΙΝΗΣΗ.ΓΙΑΤΙ?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΕΓΩ?

 

Που του άλλαξες τη μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΤΟ I PHONE 6 ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΕΠΑΝΝΕΚΙΝΗΣΗ.ΓΙΑΤΙ?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΕΓΩ?

 

Δεν είναι καλό αυτό

Μήπως υγρασία;

Ίσως έπαθε κάτι η μπαταρία αλλιώς η μητρική

Κράτησε αν μπορείς τουλάχιστον τα δεδομένα σου, επαφές φωτογραφίες και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα κ καλο χειμωνα! Ωφειλω να παραδεχτω την μηλια οτι αναστηθηκε το κινητο μας
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλο χειμωνα! Ωφειλω να παραδεχτω την μηλια οτι αναστηθηκε το κινητο μας

 

Αυτές οι παλιές συσκευές όντως χρειάζονταν μια ανάσα σε επίπεδο λειτουργίας

Το 6αρι που είχα πριν κανα μήνα στα χέρια μου όντως ζοριζόταν και δεν τα πήγαινε καθόλου καλά σε καθημερινή χρήση με απλές λειτουργίες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ειμαι σε ενα μερος που δεν εχει wi fi οταν αλαζω καρτα σιμ μου ζηταει να κανω ενεργοποιηση με wi fi h me itunes υπαρχει καμια ρυθμιση ωστε να μπορω να αποφυγω αυτο το θεμα. να αλλαζω καρτα κ να ειναι ενεργο οποις γνωριζει ας μου απαντηση ευχαριστο πολυ

 

 

Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπερα,

 

Αλλαξα την μπαταρια του μεσω της i-system.Το φορτισα μεσω του λαπτοπ κ οταν εφτασε στο 100% το εβγαλα.Εκανε περιπου 5 ωρες.Επειδη του ειχα στειλει με κουριερ κ οταν το παρελαβα πισω κ το ανοιξα εδειχνε 18% μπαταρια.Τι λετε θα επρεπε να το αφησω να φορτισω παραπανω μεσω του λαπτοπ η οχι? Να το φορτιζω μονο απο εκει η στο τοιχο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Αλλαξα την μπαταρια του μεσω της i-system.Το φορτισα μεσω του λαπτοπ κ οταν εφτασε στο 100% το εβγαλα.Εκανε περιπου 5 ωρες.Επειδη του ειχα στειλει με κουριερ κ οταν το παρελαβα πισω κ το ανοιξα εδειχνε 18% μπαταρια.Τι λετε θα επρεπε να το αφησω να φορτισω παραπανω μεσω του λαπτοπ η οχι? Να το φορτιζω μονο απο εκει η στο τοιχο?

 

Το άφησες 5 ώρες να φορτιζει;

Ιεροσυλία

Βάλε στον κανονικό φορτιστή και μην σκέφτεσαι το πότε και πόσο

Οπότε είναι κάρφωσε το και να έχεις κινητό συνέχεια

Δεν παθαίνει τίποτα

Μην το ψάχνεται τόσο έτσι κι αλλιώς 1.5 χρόνο πηγαίνουν οι μπαταρίες μετά έχουν χάσει πάνω από 20% οπότε θέλουν αλλαγή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το άφησες 5 ώρες να φορτιζει;

Ιεροσυλία

Βάλε στον κανονικό φορτιστή και μην σκέφτεσαι το πότε και πόσο

Οπότε είναι κάρφωσε το και να έχεις κινητό συνέχεια

Δεν παθαίνει τίποτα

Μην το ψάχνεται τόσο έτσι κι αλλιώς 1.5 χρόνο πηγαίνουν οι μπαταρίες μετά έχουν χάσει πάνω από 20% οπότε θέλουν αλλαγή

 

Καλως.Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Εχεις δικιο:)

Link to comment
Share on other sites

Μην το ψάχνεται τόσο έτσι κι αλλιώς 1.5 χρόνο πηγαίνουν οι μπαταρίες μετά έχουν χάσει πάνω από 20% οπότε θέλουν αλλαγή

 

Καλό θα ήταν να μην βγάζουμε αυθαϊρετα συμπεράσματα περί ποσοστών μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μην βγάζουμε αυθαϊρετα συμπεράσματα περί ποσοστών μπαταρίας...

 

Από το 2007 έχω αλλάξει 50 iphone

Τα περισσότερα μετά τους 500 κύκλους θέλουν μπαταρία

Εγώ στον χρόνο και κάτι παραπάνω πιάνω αυτούς τους 500

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παντως με την αλλαγη μπαταριας που του εκανα το κινητο πεταει ξανα!:)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

 

η καμερα μου επαθε ακριβως αυτο που δειχνει στο βιντεο, ξερει κανεις τι εχει και κοστος επισκευης???

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα, στο IPhone 6 Plus παρουσιάστηκε πρόβλημα στην οθόνη αφής. Απευθύνθηκα σε τεχνικό και μου είπε ότι θέλει αντικατάσταση το τσιπάκι οθόνης αφής. Μου ζήτησε 80 ευρώ. Ύστερα από μια μικρή έρευνα διαπίστωσα ότι μπορώ να προμηθευτώ το τσιπάκι με 17-20 ευρώ. Είναι τόσο ακριβή η εργασία; 60ευρω; Ή κάτι άλλο συμβαίνει που μου διαφεύγει; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ειναι 60-65 ευρω η εργασια, συν του οτι ειναι iPhone και το τσιμπανε λιγο,

αλλα ειναι πολλα τα 60ευρω για καποιον που θα ανοιξει το κινητο σου και θα ξεκολλησει ενα ολοκληρωμενο και θα κολλησει ενα αλλο με οτι ρισκο αυτο περιεχει;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά μου έκαναν δώρο ένα iphone 6 plus από την Αμερική μόλις έβαλα την κάρτα μου το κινητό λέει ότι δεν είναι συμβατή υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξεκλειδώσω συγνώμη που ρωτάω εδώ δεν γνωρίζω
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κλειδωμένο σε δίκτυο , ο πρώην ιδιοκτήτης μπορεί να σου το ξακλειδώσει εφόσον έχει περάσει το διάστημα δεύσμευσης.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κλειδωμένο σε δίκτυο , ο πρώην ιδιοκτήτης μπορεί να σου το ξακλειδώσει εφόσον έχει περάσει το διάστημα δεύσμευσης.

 

Τι πρέπει να του 0ωννα μιλήσει με την apple Αμερικής πχ Γιά να ξεκλειδώσει;σίγουρα πρέπει να έχει περάσει ο χρόνος επίσης γνωρίζεις αν θα έχει οικονομικό κόστος ..;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κλειδώνει από την Apple αλλά από την εταιρεία κινητής τηλεφωνίας.

Με αυτήν θα μιλήσει.

Το κόστος πιθανόν είναι μηδενικό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κλειδώνει από την Apple αλλά από την εταιρεία κινητής τηλεφωνίας.

Με αυτήν θα μιλήσει.

Το κόστος πιθανόν είναι μηδενικό.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου ίσως τους πω δεν είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...