Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, μου δωσανε για εταιρικο ενα 6+. Εκανα τη λαλακια και το αναβαμιση σε 10,3,3 και σερνεται, οταν λεω σερνεται κανει 5 δευτερολεπτα να ανοιξει το viber πχ. Μπορω επειδη το εκανα εχθες να το γυρισω πισω σε ios9 ? μαλλον οχι απο οτι διαβασα. ΕΠισης κατι σπαστικο , μπορω να απενεργοποιησω την αριστερη οθονη, οχι στην οθονη κλειδωματος, κανονικα εκει στην επιφανεια εργασιας? δεν μου χρειαζονται τα widget ουτε θελω την τερμα αριστερα οθονη.

 

Επιπλεον, itunes και επαναφορα θα ξαναφλασαρει την 10,3,3 ρομ απο την αρχη? ή κανει απλα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων? ρωταω γιατι παιδια ειναι πολυ αργο και δεν σπαω πλακα πρεπει να κανω κατι για αυτο και σκεφτομαι για φλασαρισμα απο την αρχη ξανα μπας και...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, μου δωσανε για εταιρικο ενα 6+. Εκανα τη λαλακια και το αναβαμιση σε 10,3,3 και σερνεται, οταν λεω σερνεται κανει 5 δευτερολεπτα να ανοιξει το viber πχ. Μπορω επειδη το εκανα εχθες να το γυρισω πισω σε ios9 ? μαλλον οχι απο οτι διαβασα. ΕΠισης κατι σπαστικο , μπορω να απενεργοποιησω την αριστερη οθονη, οχι στην οθονη κλειδωματος, κανονικα εκει στην επιφανεια εργασιας? δεν μου χρειαζονται τα widget ουτε θελω την τερμα αριστερα οθονη.

 

Επιπλεον, itunes και επαναφορα θα ξαναφλασαρει την 10,3,3 ρομ απο την αρχη? ή κανει απλα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων? ρωταω γιατι παιδια ειναι πολυ αργο και δεν σπαω πλακα πρεπει να κανω κατι για αυτο και σκεφτομαι για φλασαρισμα απο την αρχη ξανα μπας και...

 

Επαναφορα μεσα απο τις ρυθμισεις κανε και δεν το ξανακανεις update.Αλλα set up as new γιατι με την 10.3 και το apfs εχεις θεματα λογω του backup απο την 9.Το viber αποθηκευεται μεσω icloud νομιζω.

Τα widget απο την οθονη κλειδωματος και τις ειδοποιησεις αριστερα βγαινουν,απο την αρχικη οχι.Για μενα ξηλωσε τα ολα και ασε τον καιρο μονο.Αν δεις οτι κολλαει παλι μετα την επαναφορα απο τις ρυθμισεις και το set up as new πας για itunes.

Απο apps,google maps και gmail,τα αντιστοιχα της apple αστα,ειδικα τους χαρτες.

Φωτογραφιες στο Google Photos.

Ενα dropbox,onedrive,google drive μαζι με προγραμματα office θα σου χρειαστουν αν κανεις επαγγελματικη δουλεια.Αν εχεις cosmote,wifi calling και volte ειναι διαθεσιμα ηδη,ανοιξε τα απλως.

Εχω 5s στην 10.3.1,με ενα reset θα εισαι ενταξει.Γενικα με το ios 10 παλευεται το τηλεφωνο,λιγα reloads στο multitasking θα υπαρχουν αλλα ειναι υποφερτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση , βασικα κοιταξε να δεις , το πηρα το ανοιξα ειδα οτι ειχε την 9ρα και μου εβγαλε ειδοποιηση για την αναβθμιση. Κανενα προγραμμα δεν εβαλα παρα μονο μετα το τελος της αναβαθμισης. Θεωρεις λοιπον για να μην χανουμε χρονο να του κανω επαναφορα απο το κινητο ή το itunes?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά να είστε καλά έστρωσε άπειρα με το φορματ από το iTunes σαν να είναι άλλο τηλέφωνο !!!!ευχαριστω
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο , στην εφαρμογή του YouTube όταν κάνετε minimize ένα βίντεο δεν σκαλώνει πολύ η εφαρμογή ; που σέρνετε κάτω το βίντεο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο , στην εφαρμογή του YouTube όταν κάνετε minimize ένα βίντεο δεν σκαλώνει πολύ η εφαρμογή ; που σέρνετε κάτω το βίντεο

 

Ισχυει οτι λιγο σερνεται.Θεμα της εφαρμογης ειναι μαλλον.Δοκιμασε να τη διαγραψεις και να την ξαναβαλεις.

Και αν θες να εχεις φωτογραφιες εκτος icloud βαλε το Google Photos.

Το δοκιμαζω και σε μενα τωρα με 5s 16gb.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έβαλα την έκδοση 11, νομίζω πάει καλύτερα !!!! Αλλάξανε και το εικονίδιο ίσχυς του σήματος κινητής
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, επανάφεραν το εικονίδιο έντασης του σήματος δικτύου στο προ-iOS 7 στυλ.

Καλύτερα έτσι. Πιάνει λιγότερο χώρο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εγω την εβαλα στο δικο μου χωρις επαναφορες κλπ, νομιζω παει καλυτερα. Χειροτερα σιγουρα δεν παει σε σχεση με την 10.3.3.. Αλλα για να μην σας παρω στο λαιμο μου γιατι κανω εντελως επαγγελματικη χρηση και εχω ελαχιστες εφαρμογες μεσα, τηλεφωνα - email 99% χρηση
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σε 6+ που έχει την 11 ή την 10αρα, γίνεται να βάλουμε την 9αρα;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σε 6+ που έχει την 11 ή την 10αρα, γίνεται να βάλουμε την 9αρα;

 

Δεν μπορείς να πας προς τα πίσω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πως θα συχρονισει με mac os 10.7.5 Lion;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πως θα συχρονισει με mac os 10.7.5 Lion;

 

Δεν υποστηρίζεται η τελευταία έκδοση του iTunes;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12.2.2 η τελευταία που υποστηρίζεται.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Οσοι περιμένατε μπαταρια για την προσφορα της apple στα 39 ευρω πάπαλα ...διαθεσιμες μπαταριες στην infoquest αρχες του Απριλη....γκρρρρ....
Link to comment
Share on other sites

Οσοι περιμένατε μπαταρια για την προσφορα της apple στα 39 ευρω πάπαλα ...διαθεσιμες μπαταριες στην infoquest αρχες του Απριλη....γκρρρρ....

 

ξεστοκαρανε μια χαρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα παιδια,

 

Αξιζει το κινητο ακομα αν το παω μεταχειρισμενο? το σκέφτομαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

Αξιζει το κινητο ακομα αν το παω μεταχειρισμενο? το σκέφτομαι...

 

Μόνο αν το βρεις σε τιμή χώμα. Εννοώ κάτω από 200 ευρώ.

Εγώ προσωπικά δεν θα έπαιρνα ούτε καν 6s. Μόνο 7 σε μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν το βρεις σε τιμή χώμα. Εννοώ κάτω από 200 ευρώ.

Εγώ προσωπικά δεν θα έπαιρνα ούτε καν 6s. Μόνο 7 σε μεταχειρισμένο.

 

Καλως.Σε ευχαριστω για την απαντηση.Θα κοιτάξω κ για το 7.Το οικονομικο με περιοριζει για αυτό κ κοιταω τα πιο παλια μοντελα:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια καλησπερα,

 

Τελικα θα παρω το 6 plus λογο δεν μπορω να διαθεσω περισσοτερα για το 7 κλπ.Θελω να ρωτησω στα δικτυα μιας εχω κοσμοτε εχει το 2g η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Τελικα θα παρω το 6 plus λογο δεν μπορω να διαθεσω περισσοτερα για το 7 κλπ.Θελω να ρωτησω στα δικτυα μιας εχω κοσμοτε εχει το 2g η οχι?

 

Όχι φίλε δεν το έχει η COSMOTE

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν το έχει η COSMOTE

 

οποτε αναγκαστικα θα δουλευει η μπαντα 3g/4g? το ρωταω διοτι χρησιμοποιω ενα αντροιντ κινητο κ οι μονες επιλογες που εχει ειναι αυτες οι δυο:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...