Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν έχω παρατηρήσει καμία δυσλειτουργία .

 

Ούτε εγω παρατήρησα κάτι τέτοιο

 

Ομοίως... (10 γράμματα)

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Χθες έκανα αναβαθμηση στην 9.3 iPhone 6s plus και σήμερα έχω πρόβλημα με το ακουστικό. Δεν λειτουργεί. Όπως και κάποιοι ήχοι (πχ στο clash of clans καθόλου ήχος) αν πατήσεις να επιλέξεις ήχο μια χαρά ακούγεται. Επίσης σε κλήσεις μια χαρά με ανοιχτή ακρόαση και ακουστικά. Έκανα και επαναφορά εργοστασιακων και διαμόρφωση ως νέο iPhone. Αλλά το πρόβλημα συνεχιζεται. Αγορασμένο από κωστοβολο. Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται? Και αν χρειάζεται service που μπορώ να πάω Αθήνα? Ευχαριστώ εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χθες έκανα αναβαθμηση στην 9.3 iPhone 6s plus και σήμερα έχω πρόβλημα με το ακουστικό. Δεν λειτουργεί. Όπως και κάποιοι ήχοι (πχ στο clash of clans καθόλου ήχος) αν πατήσεις να επιλέξεις ήχο μια χαρά ακούγεται. Επίσης σε κλήσεις μια χαρά με ανοιχτή ακρόαση και ακουστικά. Έκανα και επαναφορά εργοστασιακων και διαμόρφωση ως νέο iPhone. Αλλά το πρόβλημα συνεχιζεται. Αγορασμένο από κωστοβολο. Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται? Και αν χρειάζεται service που μπορώ να πάω Αθήνα? Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Κατέβασε την 9.2.1 και με shift restore πέρασε την

Ίσως εχει κάποιο θέμα η 9.3 και αργήσει να διορθωθεί.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αξίζει ή διάφορα χρημάτων για αγορά 6s plus?

 

Ρωτάς σε λάθος μέρος, εχεις ήδη ρωτήσει και άλλου, αρκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω ξανανεβάσει φώτο και παλιότερα αλλά δεν μπορώ να το πιστέψω όσο και να το βλέπω. Αυτή είναι σημερινή.

Εγώ αυτό το τηλέφωνο δεν πρόκειται να το αλλάξω ποτέ!! Με ios 8.0 εδώ και δύο περίπου χρόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ έτσι τις έκανα παλιά αλλά μου είπαν ότι κάθεται καλύτερα η αναβάθμιση μέσω υπολογιστή και itunes!

 

 

 

Αν και παλιό το ποστ δεν μπορώ να μην το σχολιάσω. Φίλε μου αυτό ακριβώς ειναι η λογική του android. Η ευκολία που σου προσφέρει το iPhone να μην χάνεις τα δεδομένα σου οπως και τις ρυθμίσεις ακομα δεν εχει καταφέρει κανένας να τις προσφέρει. Εγώ πάντα κανω αναβάθμιση οπως λέει και ο Τασος και ποτε δεν είχα θέμα. Γιατί να ταλαιπωρηθείς; :)

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με τις ζέστες όταν βγάζω το κινητό από την τσέπη μπλοκάρει η αφή και πατάει ο,τι να ναι! Νόμιζα πως το προστατευτικό που είχα αλλά σήμερα που το είχα χωρίς προστατευτικό το μεσημερι έκανε πάλι τα ίδια !!! Τον χειμώνα δεν τα κανει αυτά... Και πέρυσι το καλοκαίρι το έκανε!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σε όλους .κατοχος iPhone 6 Plus με την τελευταία ενημέρωση 9.3.3.το κινητό το εχω δυο εβδομάδες κ την 9.3.3 την πέρασα εγω .Λοιπον ηθελα τα φώτα σας .η ένταση του ακουστικού μου φαίνεται πιο χαμηλή απο άλλες συσκευές που είχα τις apple.Δεν νομίζω πως ειναι η ιδέα μου τόσο πια ...Μπορω βέβαια κ συνενοουμαι με τον συνομιλητή μου αλλα σε χώρο με φασαρία θα δυσκολευτώ ..άλλοι μου είπαν για restore άλλοι μου είπαν να το καθαρίσω το ακουστικό με οδοντόβουρτσα κάποιοι άλλοι πως αυτή ειναι η ένταση του ..να πω πως το πήρα απο συνάδελφο το τηλέφωνο μεταχειρισμένο αλλα γενικά ειναι πολυ ψειρας κ το πρόσεχε πολυ .Αν ήταν πρόβλημα ακουστικού απλα θα Ακουγόταν χαμηλότερα ;;η θα έκανε διακοπές κατα την κλήση η κ να μην ακούγεται καθόλου ;;επίσης αν μιλάω σε σταθερό τηλέφωνο παρατηρώ πως ακούγεται πιο δυνατά ..οπως κ σε κάποια κινητά κάποιες φορές επίσης βλέπω πως ακούγεται καλύτερα ..τι λέτε εσείς ;συγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο ποστ ελπίζω να μου δώσετε τα φώτα σας
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει με το κινητο σου αλλά αυτό που ξέρω ειναι οτι παίζει ρολο και το κινητο που σε παίρνει ο άλλος.Εμενα,όταν μιλάω με την γυναίκα μου( έχει Samsung S5+) μου παίρνει τα αυτια.Εχω 6s.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .κατοχος iPhone 6 Plus με την τελευταία ενημέρωση 9.3.3.το κινητό το εχω δυο εβδομάδες κ την 9.3.3 την πέρασα εγω .Λοιπον ηθελα τα φώτα σας .η ένταση του ακουστικού μου φαίνεται πιο χαμηλή απο άλλες συσκευές που είχα τις apple.Δεν νομίζω πως ειναι η ιδέα μου τόσο πια ...Μπορω βέβαια κ συνενοουμαι με τον συνομιλητή μου αλλα σε χώρο με φασαρία θα δυσκολευτώ ..άλλοι μου είπαν για restore άλλοι μου είπαν να το καθαρίσω το ακουστικό με οδοντόβουρτσα κάποιοι άλλοι πως αυτή ειναι η ένταση του ..να πω πως το πήρα απο συνάδελφο το τηλέφωνο μεταχειρισμένο αλλα γενικά ειναι πολυ ψειρας κ το πρόσεχε πολυ .Αν ήταν πρόβλημα ακουστικού απλα θα Ακουγόταν χαμηλότερα ;;η θα έκανε διακοπές κατα την κλήση η κ να μην ακούγεται καθόλου ;;επίσης αν μιλάω σε σταθερό τηλέφωνο παρατηρώ πως ακούγεται πιο δυνατά ..οπως κ σε κάποια κινητά κάποιες φορές επίσης βλέπω πως ακούγεται καλύτερα ..τι λέτε εσείς ;συγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο ποστ ελπίζω να μου δώσετε τα φώτα σας

 

Γενικά νομίζω οτι το iPhone δεν έχει πολυ ένταση στο ακουστικό

Το δικό σου ίσως έχει μεσα βρωμια γι αυτό δεν αφήνει τον ήχο απο την σίτα να βγει.

Καθάρισε το αρχικά και θα δεις

Δύσκολα να έχει πρόβλημα. Δεν θα έπαιζε καθόλου η ίσως γρατζουνουσε

90% έχουν σκόνη μεσα στα τηλέφωνα τα ακουστικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου κάνει εντύπωση ειναι ως οταν μιλάω σε σταθερό ακούγεται πιο δυνατά !η συνομιλία ειναι ευκολότερη οταν η κλήση που κάνω ειναι σε σταθερό τηλέφωνο και ο συνομιλητής μου ακούγεται πιο δυνατά ..τόσο πια ιδέα μου να ειναι ;;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου κάνει εντύπωση ειναι ως οταν μιλάω σε σταθερό ακούγεται πιο δυνατά !η συνομιλία ειναι ευκολότερη οταν η κλήση που κάνω ειναι σε σταθερό τηλέφωνο και ο συνομιλητής μου ακούγεται πιο δυνατά ..τόσο πια ιδέα μου να ειναι ;;

 

Τυχαίνει στα κινητά να μην έχει καλή κάλυψη ο άλλος και δεν ακούς τίποτα η ακούς βαθιά

Ειναι γενικό το φαινόμενο σου; Με όλους τους άλλους που μιλάς στα κινητά ακούγεται χαμηλά η έτυχε σε 2-3 και σου φαίνεται τώρα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι κλήσεις σε κινητά ακούγονται οι συνομιλητές μου πιο χαμηλά ..ουτε διακοπές ουτε κάποιος περίεργος θόρυβος απο το ηχείο τπτ απολυτος.μονο ακούγονται χαμηλά .παντα μιλάω για χώρους που εχει φασαρία γιατι αν ειμαι σε ήρεμο μέρος μπορω κ συνενοουμαι άνετα .αν ήταν θέμα του ηχείου απλα θα ακουγοτανε πιο χαμηλά ;;δεν θα έπρεπε να κάνει διακοπές η να μην ακούγεται καθόλου ;
Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι κλήσεις σε κινητά ακούγονται οι συνομιλητές μου πιο χαμηλά ..ουτε διακοπές ουτε κάποιος περίεργος θόρυβος απο το ηχείο τπτ απολυτος.μονο ακούγονται χαμηλά .παντα μιλάω για χώρους που εχει φασαρία γιατι αν ειμαι σε ήρεμο μέρος μπορω κ συνενοουμαι άνετα .αν ήταν θέμα του ηχείου απλα θα ακουγοτανε πιο χαμηλά ;;δεν θα έπρεπε να κάνει διακοπές η να μην ακούγεται καθόλου ;

 

Τι κινητό είχες πριν το iPhone? Γιατί εγώ είχα nexus 6 που μου έπερνε τα αυτιά και μετά μου φαινόταν κάπως το iPhone ώσπου τώρα το έχω συνηθίσει και μάλιστα το έχω κοντά στη μέση της έντασης.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι κλήσεις σε κινητά ακούγονται οι συνομιλητές μου πιο χαμηλά ..ουτε διακοπές ουτε κάποιος περίεργος θόρυβος απο το ηχείο τπτ απολυτος.μονο ακούγονται χαμηλά .παντα μιλάω για χώρους που εχει φασαρία γιατι αν ειμαι σε ήρεμο μέρος μπορω κ συνενοουμαι άνετα .αν ήταν θέμα του ηχείου απλα θα ακουγοτανε πιο χαμηλά ;;δεν θα έπρεπε να κάνει διακοπές η να μην ακούγεται καθόλου ;

 

Η σίτα αυτή που έχει μπροστά ειναι παράξενη. Δεν αφήνει μεσα να περάσει τίποτα αλλά μαζεύει πολυ βρωμια

Έχω καθαρίσει πολλά τηλέφωνα και ειναι μέρα με την νύχτα μετά.

Σίγουρα απο αυτό ειναι. Βρες τροπο να την καθαρίσεις. Δεν έχει πρόβλημα το ακουστικό σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πως να την καθαρίσω ;θα πρέπει να το ανοίξω ετσι δεν ειναι ;

 

Μια εύκολη λύση ειναι αφού το έχεις απενεργοποιήσει να πάρεις λίγο βαμβάκι με οινόπνευμα και με κάτι μυτερό πχ οδοντογλυφίδα να το καθαρίσεις έτσι απο εξω

Αν το τρίβεις θα δεις οτι μένει βρωμια στο βαμβάκι.

Ίσως αν έχει αρκετή να χρειαστεί να βγει η οθόνη και μετά απο πίσω έχει λίγο δουλειά και θέλει μεγάλη πρόσοψη.

Κάνε το 1ο αρχικά όσο να ναι θα δεις διαφορά σίγουρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Από bamboo iPhone 6 plus είπα να πάω σε concrete iPhone 6 plus https://goo.gl/photos/VtSJ2svbnCYMUPKi6

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπαίνουν εύκολα; Τα βλέπω πολύ καιρό αλλά δεν παραγγέλνω γιατί θεωρώ απίθανο να καταφέρω να τα βάλω καλά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνουν εύκολα; Τα βλέπω πολύ καιρό αλλά δεν παραγγέλνω γιατί θεωρώ απίθανο να καταφέρω να τα βάλω καλά.

Αυτό που είναι "μισή" πλάτη, όπως αυτή που έχω στην φωτογραφία, μπαίνει σχετικά εύκολα. Θέλει κανένα 20λεπτο. Το ολόσωμο όμως που καλύπτει όλο το κινητό θέλει παραπάνω ώρα, εγώ τουλάχιστον θέλω κανένα 45λεπτο και βάλε για να το βάλω 100% σωστά. Εδώ θα βρεις και βίντεο που δείχνει πως τα περνάς, https://dbrand.com/skins/how-to-apply/iphone-6s-plus.

 

Τώρα βέβαια με τα 7/7 plus θα υπάρχει μόνο ολόσωμο αυτοκόλλητο με επιλογή αν θες να φαίνεται το apple logo ή όχι, https://dbrand.com/shop/iphone-7-plus-skins.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είναι "μισή" πλάτη, όπως αυτή που έχω στην φωτογραφία, μπαίνει σχετικά εύκολα. Θέλει κανένα 20λεπτο. Το ολόσωμο όμως που καλύπτει όλο το κινητό θέλει παραπάνω ώρα, εγώ τουλάχιστον θέλω κανένα 45λεπτο και βάλε για να το βάλω 100% σωστά. Εδώ θα βρεις και βίντεο που δείχνει πως τα περνάς, https://dbrand.com/skins/how-to-apply/iphone-6s-plus.

 

Τώρα βέβαια με τα 7/7 plus θα υπάρχει μόνο ολόσωμο αυτοκόλλητο με επιλογή αν θες να φαίνεται το apple logo ή όχι, https://dbrand.com/shop/iphone-7-plus-skins.

 

Έκανα έναν δοκιμαστικό συνδυασμό. Δεν μου φαίνεται κακή η τιμή αλλά 1ον δεν παίζει να το βάλω (δεν τα καταφέρνω ούτε με τις ζελατίνες) και 2ον στο σκούρο ξύλο που μου αρέσει το λευκό home button δεν φαίνεται καθόλου ωραίο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλησπερα σκεφτομαι να το παρω το κινητο και θα ηθελα να ρωτησω τους ηδη κατεχοντες αν τρεχει καλα ή λογω hardware αρχιζει να παρακμαζει??Απο ενημερωσεις κτλ τι παιζει
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σκεφτομαι να το παρω το κινητο και θα ηθελα να ρωτησω τους ηδη κατεχοντες αν τρεχει καλα ή λογω hardware αρχιζει να παρακμαζει??Απο ενημερωσεις κτλ τι παιζει

 

Είναι μια χαρά η συσκευή. Κανένα πρόβλημα.

Με iOS 10 πάει σφαίρα.

Ενημερώσεις κανονικά μέχρι και 2 χρόνια ακόμα θα παίρνει κανονικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

και εγώ μάλλον τέλη του μήνα θα το έχω...όχι καινούργιο αλλά από τον αδερφό μου.....η μπαταρία τι λέει με το ios 10 ?
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...