Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγώ μάλλον τέλη του μήνα θα το έχω...όχι καινούργιο αλλά από τον αδερφό μου.....η μπαταρία τι λέει με το ios 10 ?

 

Το iOS 10 δείχνει αρκετά δουλεμένο για πρώτες εκδόσεις

Εγώ είδα διαφορά προς το καλύτερο πάντως από την πρώτη μέρα

Έτσι κι αλλιώς το 6 plus έχει καλή μπαταρια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι και εγώ να κάνω τράμπα το Nexus 6P μου με το 6 Plus το 16άρι. Δεν είχα ποτέ Iphone αλλά σκεφτόμουν κοντά στα Χριστούγεννα να επενδύσω στο 6s Plus οπότε η κατάσταση που μου παρουσιάστηκε τη θεωρώ ιδανική. Να χρησιμοποιήσω το 6 Plus ένα δίμηνο και αν μείνω ευχαριστημένος να πάω στο 6s Plus και σε μεγαλύτερη έκδοση φυσικά.

 

Ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με το IOS 10.x.x? Βλέπω και διαβάζω πολλούς στο ίντερνετ να λένε ''Downgrade back to 9.x.x''. Είναι όντως έτσι τα πράγματα? Από θέμα μπαταρίας και κάμερας έχω δει πολλά βίντεο λογικά είναι εφάμιλλο του 6Ρ που έχω τώρα. Με ενδιαφέρει να μην κολλάει!!

 

Ευχαριστώ!! :D:D

Edited by LoufasGR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι και εγώ να κάνω τράμπα το Nexus 6P μου με το 6 Plus το 16άρι. Δεν είχα ποτέ Iphone αλλά σκεφτόμουν κοντά στα Χριστούγεννα να επενδύσω στο 6s Plus οπότε η κατάσταση που μου παρουσιάστηκε τη θεωρώ ιδανική. Να χρησιμοποιήσω το 6 Plus ένα δίμηνο και αν μείνω ευχαριστημένος να πάω στο 6s Plus και σε μεγαλύτερη έκδοση φυσικά.

 

Ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με το IOS 10.x.x? Βλέπω και διαβάζω πολλούς στο ίντερνετ να λένε ''Downgrade back to 9.x.x''. Είναι όντως έτσι τα πράγματα? Από θέμα μπαταρίας και κάμερας έχω δει πολλά βίντεο λογικά είναι εφάμιλλο του 6Ρ που έχω τώρα. Με ενδιαφέρει να μην κολλάει!!

 

Ευχαριστώ!! :D:D

 

Μια χαρά είναι η συσκευή και το iOS 10

Τέτοια στο Ίντερνετ μπορείς να διαβάσεις άφθονα αλλα τα πιο πολλά είναι πράγματα που δεν γίνονται σήμερα.

Δηλαδή: Downgrade σε iOS 9 μπορούσες να κανεις λίγο καιρό μετα που εμφανίστηκε η έκδοση 10.0.0

Πλέον είμαστε σε 10.1 και έχουν ήδη σταματήσει να υπογράφονται iOS 9 και η έκδοση 10.0.0

Μπορείς μόνο σε 10.0.2.

Με λίγα λόγια υποστηρίζεται κάθε φορά η τρέχουσα και ίσως αν προλάβεις και την προτελευταία που είχε βγει για το τηλέφωνο.

Παράδειγμα: Υποστηρίζεται πχ σήμερα η τελευταία iOS 15.2.2. Θα μπορείς να είσαι μόνο σε αυτήν και ίσως αν δεν έχει σταματήσει και η 15.2.1 να υπογράφεται. Σε καμια άλλη

 

Παρ ολα αυτά θα είσαι εντάξει με την 10.1 δεν υπάρχει πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι και εγώ να κάνω τράμπα το Nexus 6P μου με το 6 Plus το 16άρι. Δεν είχα ποτέ Iphone αλλά σκεφτόμουν κοντά στα Χριστούγεννα να επενδύσω στο 6s Plus οπότε η κατάσταση που μου παρουσιάστηκε τη θεωρώ ιδανική. Να χρησιμοποιήσω το 6 Plus ένα δίμηνο και αν μείνω ευχαριστημένος να πάω στο 6s Plus και σε μεγαλύτερη έκδοση φυσικά.

 

Ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με το IOS 10.x.x? Βλέπω και διαβάζω πολλούς στο ίντερνετ να λένε ''Downgrade back to 9.x.x''. Είναι όντως έτσι τα πράγματα? Από θέμα μπαταρίας και κάμερας έχω δει πολλά βίντεο λογικά είναι εφάμιλλο του 6Ρ που έχω τώρα. Με ενδιαφέρει να μην κολλάει!!

 

Ευχαριστώ!! :D:D

Αφού έχεις 6Ρ τότε το σωστό είναι να πας κατευθείαν σε 6s plus. Το 6 plus είναι μοντέλο του 2014 και θα δεις διαφορά με το 6Ρ που έχεις τώρα. Εγώ αυτό θα έκανα στην θέση σου. Το 6Ρ είναι στα ίδια specs με 6s plus και όχι με το 6 plus.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και συγγνωμη αν ποσταρω σε λαθος τοπικ απλα ενδιαφερομαι και εγω να καταφυγω σε μεταχειρισμενη λυση για την αγορα του 6s ή του 6s plus και θα ηθελα να ρωτησω πανω κατω τι κοστολογηση παιζει σε αυτα τα 2 μοντελα . Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα και συγγνωμη αν ποσταρω σε λαθος τοπικ απλα ενδιαφερομαι και εγω να καταφυγω σε μεταχειρισμενη λυση για την αγορα του 6s ή του 6s plus και θα ηθελα να ρωτησω πανω κατω τι κοστολογηση παιζει σε αυτα τα 2 μοντελα . Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Οι τιμές ποικίλουν ανάλογα με την κατάσταση, την εγγύηση, τα παρελκόμενα κτλ. Θα πρέπει να κάνεις τη σχετική αναζήτηση σε site αγγελιών και να κρίνεις αναλόγως. Να θυμίσω επίσης ότι εδώ συζητάμε για το 6 Plus και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
έχει αντιμετωπίσει άλλος πρόβλημα με το μικρόφωνο ? δεν με ακούνε καθόλου καλά και ενώ εχθές πήγα και πέρασε βουρτσάκι και φάνηκε να βελτιώθηκε η κατάσταση πάλι σήμερα δεν με ακούνε.....
Link to comment
Share on other sites

έχει αντιμετωπίσει άλλος πρόβλημα με το μικρόφωνο ? δεν με ακούνε καθόλου καλά και ενώ εχθές πήγα και πέρασε βουρτσάκι και φάνηκε να βελτιώθηκε η κατάσταση πάλι σήμερα δεν με ακούνε.....

 

Αν έχει μαζέψει πολύ βρωμια είναι λογικό

Όπως βλέπεις την συσκευή η κάτω αριστερή οπή είναι το μικρόφωνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

έχει αντιμετωπίσει άλλος πρόβλημα με το μικρόφωνο ? δεν με ακούνε καθόλου καλά και ενώ εχθές πήγα και πέρασε βουρτσάκι και φάνηκε να βελτιώθηκε η κατάσταση πάλι σήμερα δεν με ακούνε.....

 

Έχει ανοιχτεί ποτέ η συσκευή, π.χ. για αλλαγή οθόνης τίποτα;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

έχει αντιμετωπίσει άλλος πρόβλημα με το μικρόφωνο ? δεν με ακούνε καθόλου καλά και ενώ εχθές πήγα και πέρασε βουρτσάκι και φάνηκε να βελτιώθηκε η κατάσταση πάλι σήμερα δεν με ακούνε.....

 

Με ανοιχτή ακρόαση σε ακούν κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα έφεραν σε φίλη μου iPhone 7 από Dubai. Τι παιζει με την εγγύηση; Είναι καλυμμένο η θα πρέπει να ψάχνει ναυτικό για αποστολή στα ξένα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έφεραν σε φίλη μου iPhone 7 από Dubai. Τι παιζει με την εγγύηση; Είναι καλυμμένο η θα πρέπει να ψάχνει ναυτικό για αποστολή στα ξένα.

Τα iphone εχουν 1 ετος εγγυηση απο την Apple ανεξαρτητα απο την χωρα προελευσης.Στην ευρωπαικη ενωση ομως επειδη υποχρεωτικα πρεπει να δινει ο κατασκευαστης 2 χρονια συμφωνα με την ευρωπαικη νομοθεσια,τοτε μεσω αποδειξης αγορας/τιμολογιο εχεις και 2ο χρονο εγγυησης.Στην περιπτωση της φιλης σου εχει 1 χρονο εγγυηση.Καλυτερα ομως να περιμενεις να απαντητσουν και ατομα πιο εμπειρα,καθως πρωτη φορα πηρα iphone(το 5s) και δεν εχω μεγαλη εμπειρια με apple προιοντα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα έφεραν σε φίλη μου iPhone 7 από Dubai. Τι παιζει με την εγγύηση; Είναι καλυμμένο η θα πρέπει να ψάχνει ναυτικό για αποστολή στα ξένα.

 

Εν ολίγοις ισχύει ότι ειπώθηκε παραπάνω. Η εγγύηση το καλύπτει κανονικά και στη χώρα μας για ένα (1) χρόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Την προβλημάτισε αρκετά καθώς είναι σημαντική. Σκεφτόταν να το σκοτώσει όσο όσο γι'αυτό αυτό το λόγο. Αλλά τώρα νομίζω πως όχι. Θα το κρατήσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα συνφορουμίτες,

εδω και 4 μηνες κατοχος του iphone 6 plus και απο χθες ξαφνικά η καμερα είναι θολη άρα και οι φωτο.

Ουτε οταν παταω για εστιαση τπτ,φακο εχω καθαρίσει γενικα το κινητο λειτουργουσε αψογα.

 

Το εχει παθει κανενας?

Λύνεται ή παει για service?

 

Οποιδηποτε ιδεα-βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα συνφορουμίτες,

εδω και 4 μηνες κατοχος του iphone 6 plus και απο χθες ξαφνικά η καμερα είναι θολη άρα και οι φωτο.

Ουτε οταν παταω για εστιαση τπτ,φακο εχω καθαρίσει γενικα το κινητο λειτουργουσε αψογα.

 

Το εχει παθει κανενας?

Λύνεται ή παει για service?

 

Οποιδηποτε ιδεα-βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω

 

Για κάποιον λόγο σου πέρασε μέσα υγρασία

Κλειστό και φυσηξε το με ένα πιστολάκι αλλά προσεκτικά όχι πολύ ώρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα συνφορουμίτες,

εδω και 4 μηνες κατοχος του iphone 6 plus και απο χθες ξαφνικά η καμερα είναι θολη άρα και οι φωτο.

Ουτε οταν παταω για εστιαση τπτ,φακο εχω καθαρίσει γενικα το κινητο λειτουργουσε αψογα.

 

Το εχει παθει κανενας?

Λύνεται ή παει για service?

 

Οποιδηποτε ιδεα-βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω

Όταν είχαν βγει τα 6 plus κάποια κομμάτια είχαν ένα θέμα με την κάμερα που ξαφνικά παρουσίαζε αυτή την θολούρα που λες. Πήγαινε σε αυτή την σελίδα https://www.apple.com/gr/support/iphone6plus-isightcamera/ βάλε το ΙΜΕΙ της συσκευής σου και θα σου πει αν είναι από τις παρτίδες με αυτό το πρόβλημα. Οπότε το πας στην isquare για να δουν τι έχει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχαν βγει τα 6 plus κάποια κομμάτια είχαν ένα θέμα με την κάμερα που ξαφνικά παρουσίαζε αυτή την θολούρα που λες. Πήγαινε σε αυτή την σελίδα https://www.apple.com/gr/support/iphone6plus-isightcamera/ βάλε το ΙΜΕΙ της συσκευής σου και θα σου πει αν είναι από τις παρτίδες με αυτό το πρόβλημα. Οπότε το πας στην isquare για να δουν τι έχει.

 

Ευχαριστώ πολυ και τους δύο για τις αμεσες απαντησεις.

Οντως με το που εβαλα το σειριακο αριθμο που εβγαλε πως καλυπτομαι απο το προγραμμα!

 

τωρα μενει να δω απο γιαννενα που συμφερει να το στειλω

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ και τους δύο για τις αμεσες απαντησεις.

Οντως με το που εβαλα το σειριακο αριθμο που εβγαλε πως καλυπτομαι απο το προγραμμα!

 

τωρα μενει να δω απο γιαννενα που συμφερει να το στειλω

ήμουν σίγουρος ότι ήταν αυτό. Αυτή η θολούρα είχε εμφανιστεί και σε 6 plus φίλης. Πάρε ένα τηλέφωνο σε ένα istorm ή στην isquare για να σου πουν την διαδικασία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ και τους δύο για τις αμεσες απαντησεις.

Οντως με το που εβαλα το σειριακο αριθμο που εβγαλε πως καλυπτομαι απο το προγραμμα!

 

τωρα μενει να δω απο γιαννενα που συμφερει να το στειλω

 

Οκ. Πάλι καλά. Δεν το θυμόμουν καθόλου αυτό σαν ελάττωμα της συσκευής

Νόμιζα θολό ήταν το τζάμι και μέσα ή κάμερα όχι οι φωτογραφίες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα iphone εχουν 1 ετος εγγυηση απο την Apple ανεξαρτητα απο την χωρα προελευσης.Στην ευρωπαικη ενωση ομως επειδη υποχρεωτικα πρεπει να δινει ο κατασκευαστης 2 χρονια συμφωνα με την ευρωπαικη νομοθεσια,τοτε μεσω αποδειξης αγορας/τιμολογιο εχεις και 2ο χρονο εγγυησης.Στην περιπτωση της φιλης σου εχει 1 χρονο εγγυηση.Καλυτερα ομως να περιμενεις να απαντητσουν και ατομα πιο εμπειρα,καθως πρωτη φορα πηρα iphone(το 5s) και δεν εχω μεγαλη εμπειρια με apple προιοντα.

 

απο οσο ξερω ειναι ευρωπαικη οδηγια και δεν αποτελει νομο του Ελληνικου Κρατους οποτε γιατι να εχει 2 χρονια εγγυηση η συσκευη που εχει αγοραστει πχ απο Ελλάδα?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2,5 χρόνια χρήσης μου έχει μειωθεί αισθητά η διάρκεια της μπαταρίας. Θεωρείτε καλή λύση την αντικαταστασή της στην infoquest όπου φαντάζομαι θα τοποθετηθεί αυθεντική apple μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2,5 χρόνια χρήσης μου έχει μειωθεί αισθητά η διάρκεια της μπαταρίας. Θεωρείτε καλή λύση την αντικαταστασή της στην infoquest όπου φαντάζομαι θα τοποθετηθεί αυθεντική apple μπαταρία?

 

τιμη ομως? ρωτησες? γιατι ειναι λιγο ακριβα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι 160 ή 180 ευρώ για να σου αλλάξουν μπαταρία σε iStorm και δεν την αλλάζουν αμέσως, το στέλνουν στα κεντρικά κάνουν την αλλαγή και ξανά πίσω. Ρώτησα πριν 1 μήνα γιατί ήθελα να δω πόσο κοστίζει η αλλαγή σε 6 plus.

Ενώ αν πας πχ στο iRepair στην αλλάζουν επιτόπου και είναι γύρω στα 60 ευρώ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Είναι 160 ή 180 ευρώ για να σου αλλάξουν μπαταρία σε iStorm και δεν την αλλάζουν αμέσως, το στέλνουν στα κεντρικά κάνουν την αλλαγή και ξανά πίσω. Ρώτησα πριν 1 μήνα γιατί ήθελα να δω πόσο κοστίζει η αλλαγή σε 6 plus.

Ενώ αν πας πχ στο iRepair στην αλλάζουν επιτόπου και είναι γύρω στα 60 ευρώ.

 

πω πω πολυ ακριβα μου φαινεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...