Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένω να δω συγκριτικό φωτογραφίας μεταξύ 6 και 6 Plus για να δω αν το OIS δίνει πλεονέκτημα στο plus έναντι του απλού.

 

Μόνο στις βραδινές φώτο θα δεις διαφορά και στα βίντεο στις πολύ μικρές κινήσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο στις βραδινές φώτο θα δεις διαφορά και στα βίντεο στις πολύ μικρές κινήσεις.

 

 

Νομιζω στα βιντεο οχι, γιατι και το μικρο εχει sw σταθεροποιητη, ενω το ois απο την αλλη ειναι μινο για φωτο.

Νομιζω.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού με ενδιαφέρει πολύ. Αποφεύγω όσο μπορώ το φλας (τις περισσότερες φορές καταστρέφει την φωτό αντί να βοηθάει) και αν όντως το OIS κάνει καλή δουλειά, είναι ένας λόγος παραπάνω να προτιμήσω το Plus έναντι του απλού.
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού με ενδιαφέρει πολύ. Αποφεύγω όσο μπορώ το φλας (τις περισσότερες φορές καταστρέφει την φωτό αντί να βοηθάει) και αν όντως το OIS κάνει καλή δουλειά, είναι ένας λόγος παραπάνω να προτιμήσω το Plus έναντι του απλού.

 

Με το ois σε χαμηλό φωτισμό, έχεις καλύτερη ευκρίνεια.

Μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα κουνημενης φωτογραφία με iPhone.

Το πρόβλημα μου σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ήταν ο θόρυβος στα πιο σκοτεινά σημεία.

Εκεί ελπίζω να έχουν κάνει βελτιώσεις με κάποιο processing το οποίο σε συνάρτηση με το ois δεν θα μειώνει την οξύτητα της εικόνας όπως στα galaxy S.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ, επίδοξοι κάτοχοι του iPhone 6 plus και fans των iPhone: Σας πάει η καρδιά να αγοράσετε κάτι που λυγίζει και παίρνει, άστοχα, τη μορφή του ποδιού και με μεγάλη ευκολία και που το πρώτο update που έλαβε το βγάζει έκτος δικτύου οποτε και αποσύρθηκε ; Με ποια λογική θα αγοραζε κάποιος ένα προϊόν εξ'αρχης προβληματικο, με σοβαρά κατασκευαστικά προβλήματα μάλιστα. Η αγάπη στο κομμένο μήλο μονάχα ; Ειλικρινά, αναμενω τις απόψεις σας
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ, επίδοξοι κάτοχοι του iPhone 6 plus και fans των iPhone: Σας πάει η καρδιά να αγοράσετε κάτι που λυγίζει και παίρνει, άστοχα, τη μορφή του ποδιού και με μεγάλη ευκολία και που το πρώτο update που έλαβε το βγάζει έκτος δικτύου οποτε και αποσύρθηκε ; Με ποια λογική θα αγοραζε κάποιος ένα προϊόν εξ'αρχης προβληματικο, με σοβαρά κατασκευαστικά προβλήματα μάλιστα. Η αγάπη στο κομμένο μήλο μονάχα ; Ειλικρινά, αναμενω τις απόψεις σας

 

Στην κλειστή σου ερώτηση θα σου απαντήσω, Ναι!

 

Όσο αφορά τη λογική, προσωπική μου άποψη παρότι δεν μου αρέσει το back cover της συσκευής και δεν ξέρω πότε θα προχωρήσω στην απόκτηση του, όταν κάνω μία αγορά ηλεκτρονικής συσκευής ποτέ δεν κοιτάω την αντοχή της, δεν την πετάω κάτω να δω αν σπάει, δεν την βουτάω στο νερό για να δω πόσο θα αντέξει, δεν της ρίνχω υγρό άζωτο, δεν τη βάζω στο blender και τέλος δεν την πυροβολώ με Hk11 οπλοπολυβόλο.

 

Η αγορά μου συνοδεύεται και με μία θήκη προστασίας, συνήθως pouch ώστε να έχω την αίσθηση της συσκευής και screen protector για να γλυτώσω τη θράυση σε περίπτωση πτώσης (περισσότερες πιθανότητες).

 

Σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογώ την Apple για τη λάθος επιλογή υλικών και αναρτώ άρθρο επ' αυτού, σε καμία περίπτωση, από εκεί κι έπειτα ένα smartphone είναι λίγο πολύ μία ευαίσθητη φορητή συσκευή και πρέπει να τη χειρίζεσαι με προχοχή, εγώ αυτό κάνω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ, επίδοξοι κάτοχοι του iPhone 6 plus και fans των iPhone: Σας πάει η καρδιά να αγοράσετε κάτι που λυγίζει και παίρνει, άστοχα, τη μορφή του ποδιού και με μεγάλη ευκολία και που το πρώτο update που έλαβε το βγάζει έκτος δικτύου οποτε και αποσύρθηκε ; Με ποια λογική θα αγοραζε κάποιος ένα προϊόν εξ'αρχης προβληματικο, με σοβαρά κατασκευαστικά προβλήματα μάλιστα. Η αγάπη στο κομμένο μήλο μονάχα ; Ειλικρινά, αναμενω τις απόψεις σας

Γιατί δηλαδή να μην μας πάει η καρδιά; Ζητήσαμε λεφτά από κανένα; Δηλαδή όλοι οι άλλοι κατασκευαστές βγάζουν αψεγάδιαστες συσκευές και λειτουργικά; Ποτέ καμία συσκευή άλλου κατασκευαστή δεν βγάζει προβλήματα;

 

Αν έχεις παρακολουθήσει παλιότερες ειδήσεις θα θυμάσαι ότι για κάθε μια συσκευή iphone από το 4 και μετά πάντα κάτι βγάζουν. Επίσης αν θυμάσαι και τα 5/5s λύγιζαν. Διάβασες κανένα να παραπονιέται; Εμένα το δικό μου 5 γιατί δεν έχει λυγίσει; Ή έπρεπε να του κάνω τεστ αντοχής για να δω αν λυγίζει; Είμαι ανώμαλος που απλά το δουλεύω 2 ολόκληρα χρόνια χωρίς πρόβλημα;

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασχολείστε σε όλα τα θέματα με τους κατόχους των iPhones; Εμείς ως χρήστες σας λέμε τι να πάρετε και τι όχι; Ο καθένας κάνει κουμάντο στην τσέπη του και αντιμετωπίζει με το δικό του σκεπτικό τι θα αγοράσει. Αν εγώ πιστεύω ότι η apple με κοροϊδεύει δεν θα πάρω 6 ή 6 plus. Δεν θα περιμένω τον διπλανό μου που δεν είχε ποτέ iphone ή που δεν έχει ασχοληθεί ποτέ με την Apple να μου πει αν θα το πάρω ή όχι όταν τα τελευταία χρόνια έχω συσκευή apple (κινητό και υπολογιστή). Για να έχω συσκευή apple πάει να πει ότι ξέρω τι παίρνω. Εκτός και αν εμείς που αγοράζουμε iphones μας θεωρείτε χαζούς σαν καταναλωτές. Αυτό είναι άλλο θέμα.

 

Δηλαδή η συσκευή που έχεις στο avatar πούλησε αψεγάδιαστες συσκευές; Το 1020 που είχε προβλήματα με την μπαταρία; Έγινε κάτι; Ήρθαν οι χρήστες των iphones να πουν γιατί το αγοράζουν; Τότε η Nokia δεν ήταν απαράδεχτη; Μόνο η Apple είναι; Όταν είχε γίνει χαμός με προβλήματα στην οθόνη του HTC ONE άνοιξε μύτη; Εμφανίστηκαν πάλι οι οπαδοί της Apple να πουν γιατί αγοράζουν HTC ONE όσοι αγοράζουν;

 

Εάν έκανε λάθος η Apple το ξέρουν εκείνοι και μονάχα εκείνοι. Όπως ξέρουν και πως θα διορθώσουν τα σφάλματα στην κατασκευή των νέων iPhones. Το ίδιο έγινε και στα σημάδια του 5. Οι πρώτες παρτίδες είχαν θέμα και οι επόμενες ήταν μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα. Το ίδιο έγινε και στο 5s, έμαθαν από το λάθος του 5 και το διόρθωσαν. Εγώ σαν υποψήφιος αγοραστής απλά θα περιμένω να δω πως θα αντιμετωπίσει αυτό το θέμα που δημιουργήθηκε.

 

Αυτό το πέσιμο ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω. Είναι πέρα κάθε λογικής και ειδικά της δικής μου λογικής.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα στο λειτουργικό υπάρχουν. Δεν χρειάζεται να βιάζεται κάποιος για την αναβάθμιση.

Οποίος έχει Android έτσι κι αλλιώς δεν έχει τέτοιο πρόβλημα αφού μετά απο πολλούς μήνες παίρνει αναβάθμιση και όχι την ίδια μέρα.

 

Όσον αφορά την κατασκευή όλοι βγάζουν φήμες για διαφήμιση. Μην τα πιστεύετε.

Υπάρχουν προβλήματα του τύπου δεν δουλεύει το κουμπί όχι κάτι το ηχείο όχι δεν φορτίζει και τέτοια είναι λογικό σε όλες τις εταιρίες.

Τα ρομπότ έχουν το τυπικό σφάλμα και απόκλιση απο τα 1000 κομμάτια έχουν ενα 2-3% σφάλμα βάλτο αυτό σε εκατομμύρια συσκευές και θα δεις.

Και δεν είναι ενα ρομπότ είναι πολλά άρα πολλά και τα προβληματικά εξαρτήματα.

Έτσι είναι η φύση της συναρμολογησης με ρομπότ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε ποτε θα πεσει στα χερια μου και σε μενα. Ισως την αλλη βδομαδα, θα δειξει. Πιστευω οτι θα ειναι perfect match με το iPad Air, διοτι το iPad Mini ηταν αρκετα μεγαλο για να μπει σε μια τσεπη ενω το Plus εχει το σωστο μεγεθος ως mini tablet για τις δικες μου απαιτησεις. Upgrade λοιπον απο 5s σε 6 Plus. Φυσικα με θηκη οπως ολες οι συσκευες που εχουν περασει απο τα χερια μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

εδω, σε επισημα τεστ και οχι μπουρδολογιες του youtube και του καθε τυχαρπαστου, δειχνει οτι το 6 plus αντεχει περισσοτερο απο το 6 και απο το HTC M8 (που ειναι επισης αλουμινενιο) .

 

to Consumer Reports ειναι γνωστο και δε χρειαζεται συστασεις , λειτουργει απο το 1936 , εκδιδει και περιοδικο με 7.5 εκατμ. αναγνωστες.

 

 

 

http://www.consumerreports.org/cro/index.htm

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

Άσκοπα τα βλέπω τα τεστ. Όλοι προσέχουν τις συσκευές τους. Δεν γίνεται να βάλεις βάρος 60 κιλά επάνω. Κι εσύ να καθίσεις πάνω η δύναμη δεν ασκείται σ ενα σημείο αλλα σε μεγάλη επιφάνεια οπότε δεν ειναι τόσο εύκολο να λυγίσει.

 

Έπρεπε όμως το τεστ να έχει κι άλλες συσκευές όπως S4, S5, One+ Και γενικά καμία 6-7 της κατηγορίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει νοημα με τα υπολοιπα πλαστικα...προφανως ειναι πιο δυνατα ,λογω πολλων υλικων.

Το 6 kai 6 plus ειναι unibody οπως και το htc m8, γι αυτι κι εχει μεγαλη σημασια.

Στα βιντεο που ναρτηθηκαν τις προηγουμενες μερες δειχναν οτι το 6 plus στραβωνε πιο ευκολα απο το 6 και απο το M8.

Δεν ισχυει αυτο .... συμφωνα με τα τεστ που εγιναν, με μετρησεις και οχι "με τα χερια" .

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει νοημα με τα υπολοιπα πλαστικα...προφανως ειναι πιο δυνατα ,λογω πολλων υλικων.

Το 6 kai 6 plus ειναι unibody οπως και το htc m8, γι αυτι κι εχει μεγαλη σημασια.

Στα βιντεο που ναρτηθηκαν τις προηγουμενες μερες δειχναν οτι το 6 plus στραβωνε πιο ευκολα απο το 6 και απο το M8.

Δεν ισχυει αυτο .... συμφωνα με τα τεστ που εγιναν, με μετρησεις και οχι "με τα χερια" .

 

Η συσκευή μια χαρά ειναι.

Τα περισσότερα προβλήματα γίνονται όταν πέσει το τηλέφωνο και μετά πας για αλλαγή οθόνης και αφής και ζητάνε κάτι ποσά 150+ ευρώ.

Εκεί ας κάνουν κάτι να μην σπάει με την πτώση τόσο εύκολα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει νοημα με τα υπολοιπα πλαστικα...προφανως ειναι πιο δυνατα ,λογω πολλων υλικων.

Το 6 kai 6 plus ειναι unibody οπως και το htc m8, γι αυτι κι εχει μεγαλη σημασια.

Στα βιντεο που ναρτηθηκαν τις προηγουμενες μερες δειχναν οτι το 6 plus στραβωνε πιο ευκολα απο το 6 και απο το M8.

Δεν ισχυει αυτο .... συμφωνα με τα τεστ που εγιναν, με μετρησεις και οχι "με τα χερια" .

 

με τα χερια λογω μεγεθους η πιεση ασκειται στο ευαισθητο σημειο του σωματος που ειναι κοντα στα κουμπακια.

Με το τεστ το επιστημονικο ασκειται ομοιομορφα στο κεντρο της συσκευης και σιγα σιγα.

τεσπα βαριεμαι να γραφω αλλο γι αυτο το ζητημα.

Ο καθενας αγοραζει η οχι και κανει τις επιλογες του με τα χρηματα του.

Εγω δεν αγορασα.

 

Αν θελετε κινητο με iOS και κορυφαια μπαταρια το Plus ειναι μονοδρομος αλλα ειναι πραγματικα τεραστιο και ασχημο με αυτα τα bezels.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε τα 2-3 φθηνότερα sites παγκοσμίως όπου μπορώ να αγοράσω αξιόπιστα και με απόλυτη ασφάλεια προκειμένου να μην χάσω τα λεφτά μου, ένα ORIGINAL iPhone 6 Plus στην χαμηλότερη τιμή?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ανήκω και εγώ πλέον στη παρέα των 6 Plus, σε Space Gray με 128GB. Πραγματικά το iPhone 6 Plus είναι εξαιρετικό!

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Η συσκευή έχει άψογη σχεδίαση και ποιότητα κατασκευής. Το φινίρισμα ή αλλιώς η συναρμολόγηση δεν αφήνει το παραμικρό διάκενο να φανεί μεταξύ μεταλλικού πλαισίου και οθόνης.

 

Πρόκειται για μια πολύ στιβαρή κατασκευή, δοκίμασα να το λυγίσω σε λογικά πλαίσια και δεν συμβαίνει το παραμικρό. Αν το βάλω ομως με στόχο να το σπάσω σίγουρα θα συμβεί όπως σε όλες τις άλλες συσκευές στις ίδιες περίπου ίντσες. Οποιος έχει σκοπό να αποκτήσει τη συσκευή και ανησυχεί με τα όσα έχουν διαβάσει, σας ενημερώνω ότι το θέμα λυγισματος έχει πάρει υπερβολική έκταση δίχως λόγο. Θα τα αναφέρω και στη σχετικη ειδηση περί bentgate. Με λίγα λόγια, μπορείτε να αποκτήσετε τη συσκευή χωρίς ανησυχία, θα μείνετε πολύ ευχαριστημένοι.

 

Το 6 Plus είναι ακόμη πιο όμορφο απο κοντά σε σχέση με τις επίσημες φωτογραφίες και videos. Είναι άλλη αίσθηση να το δεις απο κοντά και να το πιάσεις στα χέρια σου. Το μέγεθος του περίμενα να ήταν μεγαλύτερο αλλά δεν είναι τόσο όπως το περίμενα, ίσως βοηθάει το πόσο λεπτό είναι. Επίσης η κάμερα εξέχει πολύ λιγότερο απο τα επίσημα video και φωτογραφίες που έχουν αναρτηθεί.

 

Γενικά, η όλη συσκευή είναι άνετη στο χέρι και πανέμορφη. Η ποιότητα του είναι εξαιρετική. Τέλος, επειδή είχα διαβάσει να αναφέρουν ότι το Gold είναι πιο έντονο στο χρώματα απο το προηγούμενο μοντέλο, εμένα μου φάνηκε να έχει τον ίδιο χρωματισμό.

 

Θα επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες όσο το επεξεργάζομαι. Στο μεταξύ αν έχετε κάποιος απορίες, please let me know.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα το πηρες από Αγγλια?

 

Έπεσες μέσα, είμαι σίγουρος ότι θα βρω και 6αρι. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσες μέσα, είμαι σίγουρος ότι θα βρω και 6αρι. ;)

 

Για λεγε, από ποιο Απλ στορ; Πως τα ειδες τα πραγματα από διαθεσιμότητες;

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε φίλος μου από Αγγλία και είδα το 6 plus.

Είναι αλήθεια ότι προβληματιζόμουν για το μέγεθος, αν και είχα το Sony Z2, αλλά άλλαξα πολύ εύκολα γνώμη.

Άλλο να το βλέπεις στο διαδίκτυο και άλλο να το κρατάς στο χέρι.

Τώρα είμαι απολύτως σίγουρος για το ποιο θα είναι το επόμενο τηλέφωνο μου.

Υ.Γ. Αυτό με το bending του τηλεφώνου είναι περισσότερο παραμύθι από ότι φανταζόμουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανήκω και εγώ πλέον στη παρέα των 6 Plus, σε Space Gray με 128GB. Πραγματικά το iPhone 6 Plus είναι εξαιρετικό!

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Η συσκευή έχει άψογη σχεδίαση και ποιότητα κατασκευής. Το φινίρισμα ή αλλιώς η συναρμολόγηση δεν αφήνει το παραμικρό διάκενο να φανεί μεταξύ μεταλλικού πλαισίου και οθόνης.

 

Πρόκειται για μια πολύ στιβαρή κατασκευή, δοκίμασα να το λυγίσω σε λογικά πλαίσια και δεν συμβαίνει το παραμικρό. Αν το βάλω ομως με στόχο να το σπάσω σίγουρα θα συμβεί όπως σε όλες τις άλλες συσκευές στις ίδιες περίπου ίντσες. Οποιος έχει σκοπό να αποκτήσει τη συσκευή και ανησυχεί με τα όσα έχουν διαβάσει, σας ενημερώνω ότι το θέμα λυγισματος έχει πάρει υπερβολική έκταση δίχως λόγο. Θα τα αναφέρω και στη σχετικη ειδηση περί bentgate. Με λίγα λόγια, μπορείτε να αποκτήσετε τη συσκευή χωρίς ανησυχία, θα μείνετε πολύ ευχαριστημένοι.

 

Το 6 Plus είναι ακόμη πιο όμορφο απο κοντά σε σχέση με τις επίσημες φωτογραφίες και videos. Είναι άλλη αίσθηση να το δεις απο κοντά και να το πιάσεις στα χέρια σου. Το μέγεθος του περίμενα να ήταν μεγαλύτερο αλλά δεν είναι τόσο όπως το περίμενα, ίσως βοηθάει το πόσο λεπτό είναι. Επίσης η κάμερα εξέχει πολύ λιγότερο απο τα επίσημα video και φωτογραφίες που έχουν αναρτηθεί.

 

Γενικά, η όλη συσκευή είναι άνετη στο χέρι και πανέμορφη. Η ποιότητα του είναι εξαιρετική. Τέλος, επειδή είχα διαβάσει να αναφέρουν ότι το Gold είναι πιο έντονο στο χρώματα απο το προηγούμενο μοντέλο, εμένα μου φάνηκε να έχει τον ίδιο χρωματισμό.

 

Θα επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες όσο το επεξεργάζομαι. Στο μεταξύ αν έχετε κάποιος απορίες, please let me know.

 

Καλορίζικο! Τελικά και 'γω εμμένω στην αρχική μου επιλογή, ότι πρέπει να πάω σε Plus και εκεί τελειώνει το θέμα!

Είναι μεγάλο σε μήκος, αλλά έχει και χαρακτηριστικά Plus (αυτονομία, οθόνη, ανάλυση full HD, ppi, οριζόντιo μενού και OIS στην κάμερα) !!!!

 

Αυτά και το αναμένουμε με χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Θα κανω αλλαγη απο Note 3 σε iphone 6 plus ξερει κανεις αν θα το βρω στο αεροδρόμιο της Ολλανδίας ?
Link to comment
Share on other sites

Εγω στην αρχή έλεγα για το απλό 6 αλλα μόλις έπιασα στα χέρια μου το plus άλλαξα γνωμη αμέσως . Δεν ειναι αισθητικά άσχημο λόγω μεγέθους , βοηθάει που ειναι λεπτό . Το έβαλα στο σακάκι μου και στην μπροστινη τσέπη παντελονιού (Λινό) χώρος να με εμποδίζει . Σε παντελόνι τζιν σίγουρα υπάρχει προβλημα . Οταν με το καλο έρθει Ελλάδα θα το πάρω σίγουρα .
Link to comment
Share on other sites

Για λεγε, από ποιο Απλ στορ; Πως τα ειδες τα πραγματα από διαθεσιμότητες;

 

Covent Garden, απο διαθεσιμότητα είναι δύσκολα τα πράγματα. Φεύγουν αμέσως!

 

Καλορίζικο! Τελικά και 'γω εμμένω στην αρχική μου επιλογή, ότι πρέπει να πάω σε Plus και εκεί τελειώνει το θέμα!

Είναι μεγάλο σε μήκος, αλλά έχει και χαρακτηριστικά Plus (αυτονομία, οθόνη, ανάλυση full HD, ppi, οριζόντιo μενού και OIS στην κάμερα) !!!!

 

Αυτά και το αναμένουμε με χαρά.

 

Είναι σαν ένα σωστό μίνι, mini iPad, θα σου αρέσει πολύ πιστεύω.

 

Καλησπερα σε ολους! Θα κανω αλλαγη απο Note 3 σε iphone 6 plus ξερει κανεις αν θα το βρω στο αεροδρόμιο της Ολλανδίας ?

 

Συνήθως Amsterdam υπάρχουν συσκευές, έχω πάρει απο εκεί στο παρελθόν iPad.

 

Εγω στην αρχή έλεγα για το απλό 6 αλλα μόλις έπιασα στα χέρια μου το plus άλλαξα γνωμη αμέσως . Δεν ειναι αισθητικά άσχημο λόγω μεγέθους , βοηθάει που ειναι λεπτό . Το έβαλα στο σακάκι μου και στην μπροστινη τσέπη παντελονιού (Λινό) χώρος να με εμποδίζει . Σε παντελόνι τζιν σίγουρα υπάρχει προβλημα . Οταν με το καλο έρθει Ελλάδα θα το πάρω σίγουρα .

 

Εμένα με έχει βολέψει πολύ, σαν ένα μικρό mini iPad. Το περίμενα μεγαλύτερο με όσα είχα διαβάσει στο διαδίκτυο αλλά απο κοντά είναι αλλη αίσθηση λόγω λεπτού σχεδιασμού.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

To βαζεις στο σακακι φανταζομαι; Γιατι δεν νομιζω να μπορει να μπει στις τσεπες του παντελονιου όπως το 5.

 

ΥΓ πως τα κατάφερες και το βρηκες στο Λονδινο, ειδικα στο Κοβεντ που γινεται χαμος σε καθημερινη βαση....:X

Take five..
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...