Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελευταια στο δικο μου μενει ανοιχτο το φως στην οθονη ,δεν κλεινει αυτοματα στον χρονο που του εχω ορισει χωρις να μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο ξαφνικα,ετσι το βραδυ πρεπει να το εχω κλειστο γιατι αν μου ερθει ειδοποιηση καθως κοιμαμαι τοτε το φως μενει ανοιχτο μεχρι να ξυπνησω,,δοκιμασα ολα τα γνωστα αλλα κανεναν αποτελεσμα,,το σμαρτ λοκ ειναι κλειστο.Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει να μην πηγαινω σε περασμα λειτουργικου παλι?

Γιατί σου ανοίγει η οθόνη αν έρθει ειδοποίηση; Το led σε ειδοποιεί δεν ανάβει η οθονη

Μου το έχει κάνει μια δυο φορές εμένα όταν δεν κλείνω την οθόνη

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο κάνει μόνο στη φόρτιση? Όταν ειδοποίηση απο συγκεκριμένη εφαρμογή?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα το Z3 τέλος καλοκαιριού καινούργιο από Public και δε το έχω ζορίζει.

Το τελευταίο μήνα ξεκίνησε να κάνει κάτι κουλά, όπως το ότι στο διπλό χτύπημα σε κλειδωμένη οθόνη δεν άνοιγε η άνοιγε με καθυστέρηση. Στη συνέχεια άρχισε να κάνει από μόνο του επανεκκινήσεις, με συχνότητα σίγουρα μιας το διήμερο.

Έχετε αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο, έχετε καμιά ιδέα του τι μπορεί να φταίει η το πάω Arvato?

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα και τα παιδιά από το επίσημο του Z3 (εδώ είναι του Z3+). Εγώ στη θέση σου πάντως θα έκανα επιδιόρθωση λογισμικού πρώτα από το Xperia Companion! Για δοκίμασε το
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, θα κάνω αυτό που μου είπες και αν δεν...τότε θα επανέλθω (στο σωστό forum).
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα και τα παιδιά από το επίσημο του Z3 (εδώ είναι του Z3+). Εγώ στη θέση σου πάντως θα έκανα επιδιόρθωση λογισμικού πρώτα από το Xperia Companion! Για δοκίμασε το

 

Εδώ είναι του Z3... Του Z3+ δεν έχει ούτε 40 σελίδες...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι του Z3... Του Z3+ δεν έχει ούτε 40 σελίδες...

 

Τα μετέφερα εγώ αυτούσια τα μηνύματα από το θέμα του Z3+ για αυτό μοιάζουν λίγο ξέμπαρκα. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ξυπνησει και εχω βρει ανοιχτο το φως της οθονης δυο τρεις φορες,αλλα το θεμα μου δεν ειναι αυτο,το θεμα μου ειναι γιατι σταματησε να κλεινει αυτοματα το φως της οθνης στα δευτερολεπτα που του εχω ορισει και συνεχιζει να αναβει επ απειρον,αν ξερει καποιος ας μου γραψει πιθανες λυσεις να τις δοκιμασω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω ξυπνησει και εχω βρει ανοιχτο το φως της οθονης δυο τρεις φορες,αλλα το θεμα μου δεν ειναι αυτο,το θεμα μου ειναι γιατι σταματησε να κλεινει αυτοματα το φως της οθνης στα δευτερολεπτα που του εχω ορισει και συνεχιζει να αναβει επ απειρον,αν ξερει καποιος ας μου γραψει πιθανες λυσεις να τις δοκιμασω.

 

Μήπως Settings-display-smart backlight control ON?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να κάνω κάτι για να φορτίζει πιο γρήγορα το κινητό;

 

Μεγαλυτερο φορτιστη.

Εγω πολλες φορες το φορτιζω με του ταμπλετ οταν βιαζομαι.

 

Επισης εχω την εντυπωση οτι απο τη μαγνητικη φορτιση φοτρισζει πιο γρηγορα χωρις ομως να εχω κρατησει χρονους.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ένας φίλος μου έχει το Ζ3 εδώ και λίγες μέρες.

 

Ως λάτρης της φωτογραφίας και των βίντεο όταν προσπάθησε να περάσει κάποια βιντεάκια στον υπολογιστή αυτά είχαν delay (ασυγχρονία εικόνας-ήχου).

 

Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει; καθώς σε σχόλια για το Ζ3 δεν διάβασα κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να κάνω κάτι για να φορτίζει πιο γρήγορα το κινητό;

Γρηγορότερη φόρτιση μόνο με μεγαλύτερο Output του φορτιστή σε mA. Περισσότερα mA σημαίνει μεγαλύτερη αύξηση της θερμοκρασίας στη μπαταρία οπότε και μεγαλύτερη φθορά της. Μείωση στη διάρκεια ζωής της με άλλα λόγια.

 

Έχε το υπόψη και δες τι χρειάζεσαι περισσότερο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε ότι είναι ένα κινητό που αν το αγοράσω σήμερα θα με βγάλει για τα επόμενα δύο χρόνια?

Το θέμα υπερθέρμανσης είναι τόσο μεγάλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ένας φίλος μου έχει το Ζ3 εδώ και λίγες μέρες.

 

Ως λάτρης της φωτογραφίας και των βίντεο όταν προσπάθησε να περάσει κάποια βιντεάκια στον υπολογιστή αυτά είχαν delay (ασυγχρονία εικόνας-ήχου).

 

Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει; καθώς σε σχόλια για το Ζ3 δεν διάβασα κάτι αντίστοιχο.

 

Τα βίντεο τα έγραψε σε κάρτα μνήμης? Αν ναι, ήταν class 10 ή κατηγορίας uhs? Σε τι ανάλυση(full hd, 4k)? Έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού? Με ποιο πρόγραμμα αναπαραγωγής στο pc είχατε το delay?

 

Θεωρείτε ότι είναι ένα κινητό που αν το αγοράσω σήμερα θα με βγάλει για τα επόμενα δύο χρόνια?

Το θέμα υπερθέρμανσης είναι τόσο μεγάλο?

 

Δεν έχει θέμα υπερθέρμανσης το z3... Θα σε βγάλει άνετα αν κάνεις απλή χρήση(φωτό, Facebook, Chat, browsing κλπ.)Αυτή τη στιγμή πάιζει στα High settings ακόμη και τα πιο βαριά παιχνίδια του playstore.. Οπότε δεν νομίζω να έχεις κάποιο θέμα στα επόμενα δύο χρόνια, ειδικά αν είσαι φανατικός mobile gamer..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε ότι είναι ένα κινητό που αν το αγοράσω σήμερα θα με βγάλει για τα επόμενα δύο χρόνια?

Το θέμα υπερθέρμανσης είναι τόσο μεγάλο?

 

Προσωπικα μετα το root και το καθαρισμα η παγωμα αχρηστων εφαρμογων σχεδον δεν παρατηρω θερμανση.

Με λιγο περιποιηση μια φορα την βδομαδα sdmaid,htc boost,και χειροκινητο καθαρισμο ειναι παντα σε φουλ γκαζια.

Σαν μπαταρια με βαρια χρηση απο 9 πρωι μεχρι 12 βραδυ εχει 25% υπολοιπο.

Φωτεινοτητα 50-60%,οχι αυτοματο.time out οθονης 30sec.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει άλλος τρόπος (συνδυασμός πλήκτρων) να κάνουμε hard reset εκτός από το μενού?
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει άλλος τρόπος (συνδυασμός πλήκτρων) να κάνουμε hard reset εκτός από το μενού?

 

έχει ένα κουμπάκι μέσα από το κάλυμμα της θύρας sd - sim, με την άκρη μια οδοντογλυφίδας το κρατάς πατημένο για 2 δευτερόλεπτα και κάνει force shutdown.

Link to comment
Share on other sites

έχει ένα κουμπάκι μέσα από το κάλυμμα της θύρας sd - sim, με την άκρη μια οδοντογλυφίδας το κρατάς πατημένο για 2 δευτερόλεπτα και κάνει force shutdown.

Καλησπέρα και ευχαριστώ. Με ενδιαφέρει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αυτό εννοείς?

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσα από το menu η επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων ή το φλασάρεις από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσα από το menu η επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων ή το φλασάρεις από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα, σε ευχαριστώ πολύ.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήρα μια θήκη scr24 αυτή με το παραθυράκι. Συνδέεται με NFC καταναλωνει πολύ μπαταρία ? Γιατί έχω δει μια αύξηση στην κατανάλωση.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχουμε τη νεότερη lockscreen και τα θέματα των Xperia X (και έπειτα) ;

Χρειάζεται να επέμβει κανείς στο λογισμικό με root και λοιπά ;

 

Επίσης υπάρχει λόγος να πάει κανείς σε custom rom ;

Υπάρχει κάτι καλύτερο από άποψη απόδοσης και μπαταρίας ;

Επίσης η διαδικασία είναι απλή ; Υπάρχει κίνδυνος όπως υπήρχε παλαιότερα να χάσεις τους αλγορίθμους της Sony από κάποια κρυφά partition ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχουμε τη νεότερη lockscreen και τα θέματα των Xperia X (και έπειτα) ;

Χρειάζεται να επέμβει κανείς στο λογισμικό με root και λοιπά ;

 

Επίσης υπάρχει λόγος να πάει κανείς σε custom rom ;

Υπάρχει κάτι καλύτερο από άποψη απόδοσης και μπαταρίας ;

Επίσης η διαδικασία είναι απλή ; Υπάρχει κίνδυνος όπως υπήρχε παλαιότερα να χάσεις τους αλγορίθμους της Sony από κάποια κρυφά partition ;

 

Σε Ζ5 που ειμαι εγω, ναι εχω περασει τη νεα lockscreen. Νομιζω υπαρχει και για Ζ3 αλλα οπως και να εχει χρειαζεσαι ροοτ.

Σε custom πας αν θελεις να εχεις μια αισθηση καθαρου android ή καποια εκδοση MIUI(Υπαρχουν βεβαια και stock based με καποια extra παραπανω οπως sounds mods κτλ). Γενικα με ροοτ και ενα xposed εισαι κομπλε. Βεβαια αν δουλευει καλα καλυτερα μεινε στη μαμα και παιξε εκει.

Με βαση το Ζ5 θα σου απαντησω στο τελευταιο ερωτημα, κανονικα χρειαζεσαι ροοτ για να αλλαξεις ΡΟΜ και ξεκλειδωτο bootlader για να αλλαξεις κερνελ. Στην περιπτωση μου για να γινω ροοτ επρεπε να ειμαι και ξεκλειδωτος. Ναι θα εχανα τα κλειδια DRM που επηρεαζουν διαφορα(καμερα, bravia engine κτλ) αλλα ειχε βγει τροπος να κρατησω τα original οποτε και προχωρησα σε τετοιες διαδικασιες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...