Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα εχω το παρον κινητο και τωρα τελευταια δεν περνει handsfree δοκιμασα 2-3 και παλι δεν τα δεχεται ενω δουλευουν σε αλλες συσκευες εκανα hard reset αλλα τιποτα

Τι μπορει να φτεει?:(:(:([/QU

απλα ακουστικα δεχεται ???

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους.

 

Απλά να αναφέρω σχετικά με το πρόβλημα, "Unfortunately υπηρεσίες google play has stopped" , ότι από τότε που γύρισα τον Power Manager σε Normal Mode (ακολουθώντας την συμβουλή του kandilak) το παράθυρο σταμάτησε να πετάγεται. Αν προκύψει κάτι άλλο θα ενημερώσω.

 

παροτι νομιζα οτι το εφτιαξα ??τωρα μου ξαναπεταγεται συνεχως και ενω ειμαι συνεχως στο normal mode στον powermanager :wacko:

Edited by jiannis50
Link to comment
Share on other sites

Εμενα σε καποια φαση που δε λειτουργουσαν τα ακουστικά, βρηκα οτι ειχε μπει ενα πολυ μικρο πετραδακι μες στην τρυπα και τα εμποδιζε να μπουν τελειως μεσα, μηπως ειναι τπτ τετοιο;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ναι το ελενξα ειδα και σε ενα βιντεο που ελεγε να βαλεις μια μπατονετα και να το καθαρισεις το εκανα και αυτο αλλα δεν εγινε τιποτα:mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

ναι το ελενξα ειδα και σε ενα βιντεο που ελεγε να βαλεις μια μπατονετα και να το καθαρισεις το εκανα και αυτο αλλα δεν εγινε τιποτα:mad::mad:

 

μηπως καποιο λαμακι επαφη μεσα στραβωσε και δεν κανει επαφη με το βυσμα των handsfree ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Ενας συνάδελφος ενδιαφέρεται για την αγορά 2 κομματιών απο vickmall για τα παιδιά του.

Απο διάβασα στις προηγούμενες σελίδες δεν αντιμετωπισατε κάποιο σοβαρό πρόβλημα με το κινητο.

Αν κάποιος εχει κάτι κατά νου,που πρεπει να προσέξει κατα την αγορα τους, ας μας βοηθησει.

 

Ευχαριστώ πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος εχει κάτι κατά νου,που πρεπει να προσέξει κατα την αγορα τους, ας μας βοηθησει.

Απο vickmall θα το παρει, αν θελει να κανει παζαρια μιλαει με την selina στο skype και της λεει να του στειλει δωρο δευτερη δερματινη θηκη και ακουστικα αλλιως θα τα παρει απο αλλου τα κινητα και οταν ερθουν τα κινητα να ξερει οτι θα πρεπει να κανει μερικες ρυθμισεις για να ειναι ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Απο vickmall θα το παρει, αν θελει να κανει παζαρια μιλαει με την selina στο skype και της λεει να του στειλει δωρο δευτερη δερματινη θηκη και ακουστικα αλλιως θα τα παρει απο αλλου τα κινητα και οταν ερθουν τα κινητα να ξερει οτι θα πρεπει να κανει μερικες ρυθμισεις για να ειναι ολα οκ.

 

Λεγοντας ρυθμισεις πιστευω κατι απλο?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Εμφανίστηκε μια εφαρμογή στο κινητό μάλλον τις λενοβο user center πρώτη φορά την βλέπω ξέρουμε σε τι χρησιμεύει;
Link to comment
Share on other sites

Παλι προβλημα με gapps και/ή location. Αρχικα ειχα προβλημα με το location στ insta.μετα απο πολλες προσπαθειες και.με την 1536 καταφερνω ν δουλεψει για λιγο. Χθες σταματαει, παλι τα ιδια. Κοιταζω και αντι για την 8.1.15 sστ google play services εχω την 8.3. Νταξ λεω θα κανω uninstall uopdates.. Kανω και.με γυρναει σε 8.0.5 ή κατι τετοιο.παλι δεν δουλευει..βρισκω apk για 8.1.15 και δουλευει μεν το location αλλα κρασαρει chrome, to gmail μου βγαζει unknown google service error(περιπου) και αλλα. Καμια ιδεα; αμα περασω το σωστο apk της 1536 με καποιο τροπο; πως μπορω να το βρω;
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ευχαριστώ και πάλι. Δουλεύει τέλεια. Επίσης παρατήρησα ότι με την αλλαγή στο Power manager το κινητο παει σφαιρα και δεν εχει παρουσιασει ουτε ενα bug. Πάντως ενα λαθος που εκανα και δεν θα ξαναεπαναλαβω ειναι να παρω ενα ρουταρισμενο κινητο απο Κινα μολις βγει και χωρις να δω καποια reviews για το λογισμικο του και την υποστηριξη του. Κακα τα ψεμματα, το εν λογω κινητο υποστηριζεται ελαχιστα σε επιπεδο firmware αλλα και γενικοτερου λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

Παλι προβλημα με gapps και/ή location. Αρχικα ειχα προβλημα με το location στ insta.μετα απο πολλες προσπαθειες και.με την 1536 καταφερνω ν δουλεψει για λιγο. Χθες σταματαει, παλι τα ιδια. Κοιταζω και αντι για την 8.1.15 sστ google play services εχω την 8.3. Νταξ λεω θα κανω uninstall uopdates.. Kανω και.με γυρναει σε 8.0.5 ή κατι τετοιο.παλι δεν δουλευει..βρισκω apk για 8.1.15 και δουλευει μεν το location αλλα κρασαρει chrome, to gmail μου βγαζει unknown google service error(περιπου) και αλλα. Καμια ιδεα; αμα περασω το σωστο apk της 1536 με καποιο τροπο; πως μπορω να το βρω;

 

Κάνε unistall updates στο play services και μετά άνοιξε τις ρυθμίσεις google play, πάτα τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά, μετά "βοήθεια και σχόλια", μετά πάλι τις τρεις τελίτσες, μετά Προβολή στο Google play store, και όταν εμφανίσεις τις Υπηρεσίες Google play στο playstore πάτα ενημέρωση.

Έχω την 8.3.00 και δεν έχω πρόβλημα με location. Κάθε εκδοση του play services έχεις έναν τριψίφιο αριθμό στο τέλος ο οποίος διαφέρει ανάλογα την έκδοση android , τον τύπο του επεξεργαστή, και το DPI της συσκευής που προορίζεται. Για το A806 είναι το 036. Αν δεν πρόσεξες και έβαλες όποια 8.1.15 έκδοση βρήκες τότε θα είχες πρόβλημα με τα gapps.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά θέλω να περάσω την rom του kandilak multi light version γιατί δεν θέλει morelocale.

είναι λειτουργική ?δεν με ενοχλούν οι επιπλέον ρυθμίσεις που θα κάνω.

είμαι ανάμεσα σε light του kandilak και miui από needrom.

θεωρώ την miui για τον χρήστη που θα χρησιμοποιεί το κιν πιο εύκολη την έχει δοκιμάσει κάποιος; έχει bugs?

επίσης στην ρομ του kandilak η κατανάλωση είναι καλή;

ευχαριστώ!

 

κανείς που να ξέρει?δεν έχω χρόνο αυτή την περίοδο για να δοκιμάσω ρομς!

θα ήθελα μια βοήθεια παρακαλώ τουλάχιστον για την miui αν είναι λειτουργική!!

αν όχι η light από kandilak έχει θέματα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

πηγα σημερα να φλασαρω μια ρομ για να τη δοκιμασω, εκανα τη βλακεια και το ειχα το κινητο χωρις το καπακι του, και για να μην σας τα πολυλογω το κινητο επεσε, η μπαταρια βγηκε και το κινητο εκλεισε. Οταν ανοιξα το κινητο, εκεινο εκανε μπουταρε στη ρομ που ειχα πριν δοκιμασω το τελευταιο φλασαρισμα ( στην τελευταια ρομ του kandilak). Μπαινοντας ομως στο twrp για να κανω restore το backup που ειχα κανει μου βγαζει σφαλμα e: unable to unmount cache. Επισης δεν μπορω να φλασαρω αλλη ρομ αφου δεν μπορω να κανω wipe το cache. Εψαξα πολυ αλλα δεν βρηκα καποια λυση οποτε σκεφτηκα να ρωτησω εδω μπας και βρω κατι. Το κινητο κατα τ'αλλα δουλευει κανονικα απλα δεν μπορω να κανω πλεον back up, restore, factory reset install αφου σε ολα αυτα μου βγαζει το παραπανω σφαλμα. Αν εχει καποιος καποια ιδεα, ας βοηθησει.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τη ρομ του Kandilak, δεν εχει κανένα θέμα, μια χαρα καταναλωση και πολλή ελεύθερη μνήμη. Τόσες σελίδες έχουν γίνει νιανιά αυτά.. Η miui δεν υποστηρίζει black screen control και για μένα αυτό αρκεί για να μη μπει σε αυτό το κινητό

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

τι μπορω να κανω αν γινει αυτο?

 

τι να σου πω ???η το ανοιγεις μονος σου να δεις ??η το πας καπου για ελεγχο (προτιμωτερο )

Link to comment
Share on other sites

Λεγοντας ρυθμισεις πιστευω κατι απλο?

Κανα 2 επιλογες απο τις ρυθμισεις και κατεβαζοντας την εφαρμογη link2sd θα βγαλει 4-5 κινεζικες εφαρμογες. Ειναι απλη διαδικασια, οταν ερθουν τα κινητα μας ξαναγραφεις εδω και σε βοηθαμε.

Link to comment
Share on other sites

τι μπορουμε να κανουμε για να εχουμε 160 χαρακτηρες στην stock εφαρμογη sms? υπαρχει τροπος εκτος απο το να περασουμε αλλη? θυμαμαι σε αλλα μοντελα με κατι αλλαγες σε ενα αρχειο μπορουσε να γινει...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Άλλα μοντέλα είχαν και άλλη stock εφαρμογή και γιαυτό μπορούσε να γίνει...

 

Χρησιμοποίησε το textra και κάνε αυτή stock εφαρμογή για τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Εμφανίστηκε μια εφαρμογή στο κινητό μάλλον τις λενοβο user center πρώτη φορά την βλέπω ξέρουμε σε τι χρησιμεύει;

Εκανε update το my account και μετονομάστηκε σε User Center. Είναι η εφαρμογή διαχείρισης λογαριασμού της Lenovo που χρησιμοποιεί το syncit για backup στο cloud της Lenovo.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, προχτές κατάλαβα τι εννοούσες με το Multi Light.

Την πέρασα σε έναν φίλο που του έφερα ενα a806 απο το to2c.com , και στο καπάκι την πέρασα και σε εμένα.

Παίζει μία χαρά και διορθώθηκαν και τα σπασίματα στο youtube.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

τι μπορουμε να κανουμε για να εχουμε 160 χαρακτηρες στην stock εφαρμογη sms? υπαρχει τροπος εκτος απο το να περασουμε αλλη? θυμαμαι σε αλλα μοντελα με κατι αλλαγες σε ενα αρχειο μπορουσε να γινει...

 

Βάλε chomp sms, σφυράει! Εχω δοκιμάσει τα άπαντα και θεωρώ ότι είναι η καλύτερη. Πάγωσε την stock εφαρμογή με το titanium και καθάρισες. Επίσης βάλε την εφαρμογή true dialer και ξεφορτώσου τον άθλιο kinezo contact manager και θ αρχίζει να μοιάζει με κανονικό τηλέφωνο.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

παροτι νομιζα οτι το εφτιαξα ??τωρα μου ξαναπεταγεται συνεχως και ενω ειμαι συνεχως στο normal mode στον powermanager :wacko:

 

 

Μια απο τα ιδια και σε μενα με το google play services :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και σε μενα με το google play services :mad::mad:

 

Αν εχεις το power manager σε εξοικονομηση ενέργειας γύρισε το στην κανονική λειτουργία.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...