Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kandilak ευχαριστώ για την βοήθεια και την άμμεση απάντηση να φανταστώ οτι μπαίνει η καινούργια rom με τον οδηγό που έχει αναρτηθεί στο πρώτο Post για rooted συσκευες?

Και μια τελευταία ερώτηση που μάλλον ξέρω την απαντηση :), υπάρχει κάποιος τρόπος να παίξει το 3g-4g εδώ στην ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Kandilak ευχαριστώ για την βοήθεια και την άμμεση απάντηση να φανταστώ οτι μπαίνει η καινούργια rom με τον οδηγό που έχει αναρτηθεί στο πρώτο Post για rooted συσκευες?

Και μια τελευταία ερώτηση που μάλλον ξέρω την απαντηση :), υπάρχει κάποιος τρόπος να παίξει το 3g-4g εδώ στην ελλάδα?

 

Το 4G παιζει κανονικα εδω και καιρο. Απλα θα το καταλαβεις μονο στο downloading αφου δεις ποσο γρηγορα κατεβαζει. Στο browsing δεν προκειται να δεις καμια διαφορα.

 

Τσεκαρε τον παροχο της εταιριας σου και δες σημεια καλυψης 4g στην Ελλαδα.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Kandilak ευχαριστώ για την βοήθεια και την άμμεση απάντηση να φανταστώ οτι μπαίνει η καινούργια rom με τον οδηγό που έχει αναρτηθεί στο πρώτο Post για rooted συσκευες?

Και μια τελευταία ερώτηση που μάλλον ξέρω την απαντηση :), υπάρχει κάποιος τρόπος να παίξει το 3g-4g εδώ στην ελλάδα?

Ο οδηγός που αναφέρεις είναι για να εγκαταστήσεις επίσημη rom που δεν είναι root και δεν έχει playstore. Οπότε δεν είναι ακριβώς τα ίδια βήματα για αυτή τη rom. Για το 3g/4g στη συσκευή σου όπως είναι τώρα τα δίκτυα το ξεχνάς. Όμως κάπου είχα διαβάσει για TDD LTE από κάποιον πάροχο στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω φιλε μου, αλλα δεν το εχουν στην αποθηκη στην ευρωπη, τους εστειλα mail στις 16/10 και μου ειπε σε 2 εβδομαδα αλλα ακομα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

kandilak ολα καλα μπήκε η καινούργια ρομ στο Α 808Τ ,TonimanakHTC ( εχω το Α808Τ που δεν υποστηρίζει 3g,4g εδώ στην ελλάδα, αλλα ευχαριστω για την απάντησή σου) εύχομαι καλη συνέχεια στην πολύτιμη συνεισφορά σας στο foroum.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα

Η ρυθμίσεις ειναι σωστές απο την εταιρία μου ειπαν μετά απο πολλές προσπαθειες να το φτιάξουν αλλά ειναι θέμα τηλ.μου λένε ,δεν τους αφηνει να μπουν απο οτι ψιλοκαταλαβα

Το vf mobile internet ενεργοποιημένο ειναι κανονικα και είδα οτι μπαίνοντας στο μενου αυτουνου οτι και να πατάς δεν ανοίγει ,δεν γνωρίζω ομως αν έτσι ειναι η οχι ?????????

Τι μπορει να φταίει εκεί τώρα ????τι μπορεί να έχει φραγη στο δικο μου που δεν εχουν τα αλλα ?????

Θα με Τρελανει το ατιμο

 

Καντιλακ να σε ρωτησω. Πια ρομ να περασω απο τις 3 που παραθετεις στην υπογραφη σου ? Ειχα την 1501 αλλα ας δοκιμασω κατι νεοτερο

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο ερωτησεις.

Και στις δυο 1536 και την κανονικη και την light, δεν μου συσχετιζει αριθμούς με ονόματα απο τον κατάλογο, όταν πάω στα μηνύματα. Τι πρέπει να κάνω για να ισιώσει?

2η ερώτηση, στο A808 που έφερα για έναν φίλο, καινούργιο sim, ανοιχτο 4G απο τις ρυθμίσεις, Cosmote και αυτος, εγώ Full 4G, αυτός Full 3G. Τι μπορεί να φταίει?

 

EDIT : Την 1η απορία την έλυσα με αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5807935#post5807935

Χωρις να φλασάρω. Μόνο την ρύθμιση έκανα.

Edited by andreasp
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο -> αριστερό κουμπί μενού -> επιπλέον χαρακτηριστικά - ρυθμισεις -> επιπλέον επιλογές προβολής -> ταίριασμα ψηφίων αριθμου -> 7 ψηφία.
Link to comment
Share on other sites

Καντιλακ να σε ρωτησω. Πια ρομ να περασω απο τις 3 που παραθετεις στην υπογραφη σου ? Ειχα την 1501 αλλα ας δοκιμασω κατι νεοτερο

Την 3η βάλε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω δυο ερωτησεις.

Και στις δυο 1536 και την κανονικη και την light, δεν μου συσχετιζει αριθμούς με ονόματα απο τον κατάλογο, όταν πάω στα μηνύματα. Τι πρέπει να κάνω για να ισιώσει?

2η ερώτηση, στο A808 που έφερα για έναν φίλο, καινούργιο sim, ανοιχτο 4G απο τις ρυθμίσεις, Cosmote και αυτος, εγώ Full 4G, αυτός Full 3G. Τι μπορεί να φταίει?

 

EDIT : Την 1η απορία την έλυσα με αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5807935#post5807935

Χωρις να φλασάρω. Μόνο την ρύθμιση έκανα.

Για την 2η απορία το A808t μόνο full 2g μπορεί να πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Θενκς. Διαβασα μερικα ποστ και ξεκινησα ηδη.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου, αλλα δεν το εχουν στην αποθηκη στην ευρωπη, τους εστειλα mail στις 16/10 και μου ειπε σε 2 εβδομαδα αλλα ακομα τιποτα.

Υπαρχουν περιπτωσεις που πλεον το κινητο ερχεται απο την Κινα σε λιγοτερο απο 10μερες, αλλα αν δεν εισαι τυχερος μπορει και να αργησει κανα 27μερο.

Link to comment
Share on other sites

Την 3η βάλε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την 2η απορία το A808t μόνο full 2g μπορεί να πιάσει.

 

Ειδες αμα ποσταρω μετα απο 16 ωρες εργασια?

Για το A806 μιλάω. Αυτό το δικό μας. Ενα ίδιο με το δικό μου, και του το έφερα απο το ίδιο μαγαζί to2c.com

Του φόρεσα ίδιο firmware, στο ίδιο σήμειο, με το ίδιο δύκτιο.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια η 1536 light. Σφαιρα παει...

 

Ερωτηση

 

Στην φουλ φωτεινοτητα χωρις αυτοματη ρυθμιση διακρινω μια αυξομειωση μετα απο μερικα λεπτα η ειναι ιδεα μου ?

 

Προς το παρον δεν εχω αλλες αποριες. Ολα ειναι βατα

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παγωσω την μαμά εφαρμογή του dialer με το titanium αλά δεν την βρίσκω.

Αν ξερει καποιος πως ονομάζεται θα με βοηθούσε!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Εννοώ ολο το πακέτο. Επαφές, μήνυματα, τηλέφωνο.

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παγωσω την μαμά εφαρμογή του dialer με το titanium αλά δεν την βρίσκω.

Αν ξερει καποιος πως ονομάζεται θα με βοηθούσε!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Εννοώ ολο το πακέτο. Επαφές, μήνυματα, τηλέφωνο.

Πρόγραμμα διαχείρισης επαφών ονομάζεται και αφορά τις Επαφές, dialer , μηνύματα. Για τα μηνύματα θα πρέπει να βάλεις κάποια ανάλογη εφαρμογή γιατί το true dialer δεν τα υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Προτεινόμενη εφαρμογή για Μηνύματα;

Textra πολύ καλό όπως και το chomp sms πού κάνει και για δικαρτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρόγραμμα διαχείρισης επαφών ονομάζεται και αφορά τις Επαφές, dialer , μηνύματα. Για τα μηνύματα θα πρέπει να βάλεις κάποια ανάλογη εφαρμογή γιατί το true dialer δεν τα υποστηρίζει.

Ο. Κ ΛΥΘΗΚΕ. Απλά το έλεγε σαν πρόγραμμα διαχείρισης σκέτο.

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρόγραμμα διαχείρισης επαφών ονομάζεται και αφορά τις Επαφές, dialer , μηνύματα. Για τα μηνύματα θα πρέπει να βάλεις κάποια ανάλογη εφαρμογή γιατί το true dialer δεν τα υποστηρίζει.

Ο. Κ ΛΥΘΗΚΕ. Απλά το έλεγε σαν πρόγραμμα διαχείρισης σκέτο.

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά!!!!

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Ο. Κ ΛΥΘΗΚΕ. Απλά το έλεγε σαν πρόγραμμα διαχείρισης σκέτο.

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά!!!!

 

Αν παγώσες απλά ένα πρόγραμμα διαχείρισης τότε ξανά δες το γιατί αυτό που σου είπα αυτό ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Αυξομειωσεις φωτεινοτητας... Καμια απαντηση ? Η διαφορα ειναι εμφανης...

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω μια απορια με εκδοση v2.0 9432 παρατηρω εδω και δυο μερες καθε φορα που συνδεω το φορτιστη μου λεει η υπηρεσιες google play εχει σταματησει εκανα εκαθαριση προσωρινης μνημξς στις υπηρεσιες αλλα.και παλι το.ιδιο τωρα καθε φορα που αποσυνδεω το φορτιστη πεταει αυτο το μηνυμα, καμια ιδεα ?
Link to comment
Share on other sites

Παντως με την 1536 το μοναδικο "αρνητικο" που εχω δει σε σχεση με την 1441 ειναι οτι εχει αργο ζουμ σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου και οταν γινεται η ληψη με χρονοδιακοπτη.
Link to comment
Share on other sites

Παντως με την 1536 το μοναδικο "αρνητικο" που εχω δει σε σχεση με την 1441 ειναι οτι εχει αργο ζουμ σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου και οταν γινεται η ληψη με χρονοδιακοπτη.

Σου προτείνω να μην τραβάς με ζουμ. Ψηφιακό ζουμ = απώλεια πληροφορίας

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω και γω μια απορια με εκδοση v2.0 9432 παρατηρω εδω και δυο μερες καθε φορα που συνδεω το φορτιστη μου λεει η υπηρεσιες google play εχει σταματησει εκανα εκαθαριση προσωρινης μνημξς στις υπηρεσιες αλλα.και παλι το.ιδιο τωρα καθε φορα που αποσυνδεω το φορτιστη πεταει αυτο το μηνυμα, καμια ιδεα ?

Να διαβάσεις τις τελευταίες 10 σελίδες του forum.

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω να μην τραβάς με ζουμ. Ψηφιακό ζουμ = απώλεια πληροφορίας

Το εγραψα λαθος, την εστιαση εννοουσα.

Οταν θελω να βγαλω φωτογραφια παταω κανονικα πανω στην οθονη και μετα ξαναπαταω για να βγαλω την φωτο, ομως οταν θελω να βγαλω με χρονοδιακοπτη σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου στην 1536 δυσκολευεται να κανει σωστη εστιαση και βγαινει θολη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω μια απορια με εκδοση v2.0 9432 παρατηρω εδω και δυο μερες καθε φορα που συνδεω το φορτιστη μου λεει η υπηρεσιες google play εχει σταματησει εκανα εκαθαριση προσωρινης μνημξς στις υπηρεσιες αλλα.και παλι το.ιδιο τωρα καθε φορα που αποσυνδεω το φορτιστη πεταει αυτο το μηνυμα, καμια ιδεα ?

 

Και σεμενα αυτό βγαζει εδώ και 10 μερες ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...