Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, εγκατέστησα σήμερα την VIBEUI_V2.0_1536_ST_A806_rgxk_Multi _light στο Lenovo A806 και όλα πηγαίνουν ρολόι , προς το παρών, ευχαριστώ τον δημιουργό της, καθώς και για τους χρήσιμους οδηγούς εγκατάστασης.
Link to comment
Share on other sites

ουτε το vickmail ουτε το minideal το εχουν διαθεσιμο στο eu warehouse (δηλαδη σε αποθηκες στην ευρωπη).

Υπαρχουν και περιπτωσεις που το κινητο ηρθε απο Κινα σε 7-8 μερες. Αρα αν δεν το βρεις απο Ευρωπη παρτο απο το vickmall και ισως ερθει σε 7-8 μερες αλλιως κανα 20ημερο.

στην 1536 το benchmark του antutu σας ολοκληρωνεται κανονικα η κρασαρει στο 100%?

Κρασαρει και σε μενα.

Link to comment
Share on other sites

Για να απαντήσω στην ερώτηση μου με σκοπό να βοηθήσω όποιον έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα (επαφές στα Ελληνικά και stock dialer που ΔΕΝ υποστηρίζει Ελληνικά) προτείνω να δοκιμάσετε αυτό τον dialer που υποστηρίζει Ελληνικά. Βάλτε τον και γράψτε μου τη γνώμη σας...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

Ομολογουμένως μια από πάρα πολύ καλή εφαρμογή η οποία μπορεί να αντικαταστήσει πλήρως τη stock εφαρμογή διαχείρισης επαφών της Lenovo. Δεν είναι απλά ένας dialer.

mikekgr πολύ καλή η ανακάλυψη σου. Έχω ήδη παγώσει το Πρόγραμμα διαχείρισης επαφών της Lenovo και χρησιμοποιώ το true dialer.

Link to comment
Share on other sites

στην 1536 το benchmark του antutu σας ολοκληρωνεται κανονικα η κρασαρει στο 100%?

 

Και σε εμένα κρασάρει.

Νομίζω πώς με την 1516 δούλευε καλύτερα το τηλέφωνο μου.

Υπάρχει τρόπος να την ξαναβάλουμε?

Edited by andreasp
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα κρασάρει.

Νομίζω πώς με την 1516 δούλευε καλύτερα το τηλέφωνο μου.

Υπάρχει τρόπος να την ξαναβάλουμε?

Αν θυμάμαι καλά το Antutu και σε μένα είχε κρασαρει την 1η φορά που το εκτελεσα στην 1536. Από εκεί και πέρα όμως δεν το ξανάκανε.

Την 1516 μπορεις να την ξαναβάλεις ακολουθωντας τις οδηγίες του 1ου link στην υπογραφή μου αν νομίζεις ότι δούλευε καλύτερα σε σένα.

Συμβουλή: Μείνε στην 1536 multi light.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το Antutu και σε μένα είχε κρασαρει την 1η φορά που το εκτελεσα στην 1536. Από εκεί και πέρα όμως δεν το ξανάκανε.

Την 1516 μπορεις να την ξαναβάλεις ακολουθωντας τις οδηγίες του 1ου link στην υπογραφή μου αν νομίζεις ότι δούλευε καλύτερα σε σένα.

Συμβουλή: Μείνε στην 1536 multi light.

 

Τι είναι το "multi light" ?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

multi= multilanguage

light= Ελαφρια (έχουν αφαιρεθεί κάποιες εφαρμογές)

 

Που θα την βρω αυτή? Είναι αυτή η 1536 που έχεις σηκώσει? ή κάποια άλλη?

Πάντως όπως έχω γράψει και παραπάνω, στην 1536 εχω θεματακια στο Youtube.

Κανένα video δεν μπορω να το δω χωρις διακοπες στην εικονα και τον ηχο. Οταν λεω διακοπες , εννοω στιγμιαιες. Κλάσμα του δευτερολεπτου. Σκάλωμα-πάγωμα.

Πώς κάποιες φορές στο ποντίκι στο pc αμα τελειωνει η μπαταρια ή κάνει κάτι άλλο βαρυ ο υπολογιστης εκεινη την στιγμη κάνει σπασίματα στην κίνηση? Κάπως έτσι αλλά ακόμα μικρότερη διάρκεια.

Δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα.

Edited by andreasp
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Που θα την βρω αυτή? Είναι αυτή η 1536 που έχεις σηκώσει? ή κάποια άλλη?

Πάντως όπως έχω γράψει και παραπάνω, στην 1536 εχω θεματακια στο Youtube.

Κανένα video δεν μπορω να το δω χωρις διακοπες στην εικονα και τον ηχο. Οταν λεω διακοπες , εννοω στιγμιαιες. Κλάσμα του δευτερολεπτου. Σκάλωμα-πάγωμα.

Πώς κάποιες φορές στο ποντίκι στο pc αμα τελειωνει η μπαταρια ή κάνει κάτι άλλο βαρυ ο υπολογιστης εκεινη την στιγμη κάνει σπασίματα στην κίνηση? Κάπως έτσι αλλά ακόμα μικρότερη διάρκεια.

Δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα.

Εσύ για ποια 1536 μιλάς? Έκανες update μέσω της ενημέρωσης του τηλεφώνου?

Εγώ μιλάω για αυτή του 3ου link στην υπογραφή μου.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και περιπτωσεις που το κινητο ηρθε απο Κινα σε 7-8 μερες. Αρα αν δεν το βρεις απο Ευρωπη παρτο απο το vickmall και ισως ερθει σε 7-8 μερες αλλιως κανα 20ημερο.

 

Κρασαρει και σε μενα.

 

ναι αλλα τι θα παιξει με τους φορους, θα είναι μονο 15-20€ ή θα βρεθω χρεωμένος πολλα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα τι θα παιξει με τους φορους, θα είναι μονο 15-20€ ή θα βρεθω χρεωμένος πολλα παραπάνω;

 

Δεν θα παίξει κατι με μεγάλη πιθανότητα, το δηλώνουν οι κινέζοι σαν δώρο και με χαμηλή αξία και είσαι οκ. Δεν το παίρνω και πάνω μου αλλά εχω πάρει δυο κινητά τον τελευταίο χρόνο απο Κίνα και αρκετά ακόμα συμπράγκαλα και δεν είχα θέμα όπως και οι πιο πολλοί εδώ.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα τι θα παιξει με τους φορους, θα είναι μονο 15-20€ ή θα βρεθω χρεωμένος πολλα παραπάνω;

Δεν υπαρχουν φοροι, οτι πληρωσεις στο vickmall. :)

Link to comment
Share on other sites

Για το μην. ηλεκτρονικό.ταχ δεν είμαι σίγουρος αν θα υπάρξει κάποιο άλλο θέμα , τα υπόλοιπα όμως μπορείς να τα σβησεις. Απορία το shareit το έχεις δοκιμάσει και δεν το χρειάζεσαι? Γιατί εγώ το έχω βάλει σε όσες Android συσκευές έχω .

 

Δεν το έχω χρησιμοποιησει ποτέ και δεν νομίζω ότι πρόκειται να μου χρειαστεί

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε freeze τον contact manager για να αντικαταστήσουμε τον dialer;

 

Titanium backup pro is your friend

Edited by t123321
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που το true phone dialer δεν δουλεύει όταν είσαι σε κατάσταση απόλυτης εξοικονόμησης ενέργειας, δυστυχώς..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το antutu δεν κρασαρε. Έχω την 1536 με την τριτη μέθοδο εγκαταστασης

 

Και εγω με την τριτη μεθοδο την περασα και κρασαρει.... πολυ περιεργο! ξερουμε γιατι γινεται αυτο?

οχι τοσο για την εφαρμογη, απλα για καποια τυχον δυσλειτουργια του τηλεφωνου...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που το true phone dialer δεν δουλεύει όταν είσαι σε κατάσταση απόλυτης εξοικονόμησης ενέργειας, δυστυχώς..

Τι εννοεις, το δοκιμασα και ξεκινάει κανονικά ο dialer

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος στην 1501 να κάνω να τραβάει φωτογραφίες με τα κουμπία της έντασης?

Αν όχι υπάρχει κάποια rom που να μπορεί να το κάνει και να μην έχει γενικά θέματα? Δεν με ενδιαφέρει η ρομ να ειναι εξελληνισμενη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος στην 1501 να κάνω να τραβάει φωτογραφίες με τα κουμπία της έντασης?

Αν όχι υπάρχει κάποια rom που να μπορεί να το κάνει και να μην έχει γενικά θέματα? Δεν με ενδιαφέρει η ρομ να ειναι εξελληνισμενη.

Ευχαριστώ

Στην 1536 τραβάει σίγουρα όπως και στη 1508st που είχα.

Edited by mula
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το πάγωμα του Προγράμματος διαχείρισης επαφών, όντως υπάρχει πρόβλημα στην κατάσταση απόλυτου εξοικονόμησης ενέργειας, όχι για τον dialer αλλά για επαφές και SMS. Αν δεν χρησιμοποιείται η εξοικονόμηση ενέργειας δεν υπάρχει θέμα εκτός του ότι θα πρέπει να εγκατασταθεί κάποια εφαρμογή για τα SMS γιατί ο true dialer δεν τα υποστηρίζει.
Link to comment
Share on other sites

Στην 1536 τραβάει σίγουρα όπως και στη 1508st που είχα.

 

H 1536 ειναι stable? Σου έχει βγάλει κανένα θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με την τριτη μεθοδο την περασα και κρασαρει.... πολυ περιεργο! ξερουμε γιατι γινεται αυτο?

οχι τοσο για την εφαρμογη, απλα για καποια τυχον δυσλειτουργια του τηλεφωνου...

Ξαναδοκιμασα με το antutu, κρασαρε στο 100% αλλα στο ιστορικο της εφαρμογης μου κρατησε κανονικα το σκορ.

 

Τελικα ξαναετρεξα πριν λιγο την εφαρμογη και αυτη την φορα δεν κρασαρε. Δεν ξερω τι φλασιες τρωει.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...