Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 1536 δεν εχει προεγκατεστημενο το locale more pro? :confused:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικές επαφές και dialer?

 

Φίλοι του φόρουμ έβαλα την έξοχη 1536 ! Μπράβο kandilak !!!

Εχω όμως μια "δυσκολία" με τον dialer, επειδή δεν μπορώ να γράψω Ελληνικά τις επαφές μου (που είναι στα Ελληνικά) τις βρίσκω μόνο με εύρεση. Υπάρχει τρόπος να γίνεται αυτό μέσω dialer (που εμένα μου δείχνει μόνο Αγγλικούς χαρακτήρες και αριθμούς).

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Όχι, δοκίμασε τον exdialer από το playstore.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η 1536 δεν εχει προεγκατεστημενο το locale more pro? :confused:

Είναι προεγκατεστημενο αλλά όχι σαν εφαρμογή στο σύστημα. Όμως για ποιο λόγο το γυρεύεις αφού η δουλειά του γίνεται από τις ρυθμίσεις γλώσσας του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δοκίμασε τον exdialer από το playstore.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι προεγκατεστημενο αλλά όχι σαν εφαρμογή στο σύστημα. Όμως για ποιο λόγο το γυρεύεις αφού η δουλειά του γίνεται από τις ρυθμίσεις γλώσσας του συστήματος.

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, εγω έκανα λάθος, πήγε το μυαλό μου στις συντομεύσεις δεξια του καταλόγου

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο security στο privacy guard και δες μήπως έχεις μπλοκάρει την λήψη τοποθεσίας στο instagram. Πήγαινε και στις ρυθμίσεις συστήματος - Εφαρμογές - πάτα πλήκτρο menu και μετά επέλεξε "Ρυθμίσεις απορρήτου της εφαρμογής" στην καρτέλα Τοποθεσία βρες και επέλεξε το instagram και δες αν είναι κάτι κλειστό και εκεί.

[ATTACH]64413[/ATTACH]

[ATTACH]64414[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]64413[/ATTACH]

[ATTACH]64414[/ATTACH]

Ωραία ! Μέσα στις συμβουλές που σου είχα δώσει για το συγκεκριμένο πρόβλημα ήταν να απεγκαταστησεις και να ξαναεγκαταστησεις το instagram και κάτι μου λέει ότι δεν το εκανες. Το δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο που έκανα ήταν.

 

edit: ξαναεκανα uninstall & install και όλα οκ. Thnx.

 

edit2: βάζω κάποια locations, όλα καλά, παλι τα ίδια τώρα.

Edited by Jordi_7
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο που έκανα ήταν.

 

edit: ξαναεκανα uninstall & install και όλα οκ. Thnx.

 

edit2: βάζω κάποια locations, όλα καλά, παλι τα ίδια τώρα.

το edit2 δεν το κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα uninstall & install και δουλεψε. Και μετά απο λίγο παλι σταμάτησε να αναγνωρίζει τις τοποθεσίες

 

Μάλλον εγώ δεν καταλαβαίνω πως δουλεύει το instagram. Εσύ πχ βρίσκεσαι στο Παγκράτι. Δεν σε δείχνει στο Παγκράτι? Γιατί μιλάς για τοποθεσίες σε πληθυντικό?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρίσκομαι στο Παγκράτι. Όταν πάω να βάλω την τοποθεσία δεν φορτώνει τίποτα. Ουτε το Παγκράτι, ουτε κάποια places όπως εστιατόρια πχ. Couldn't load location λέει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρίσκομαι στο Παγκράτι. Όταν πάω να βάλω την τοποθεσία δεν φορτώνει τίποτα. Ουτε το Παγκράτι, ουτε κάποια places όπως εστιατόρια πχ. Couldn't load location λέει.

 

Αυτό συμβαίνει και σε σύνδεση δεδομένων και σε Wi-Fi?

Τώρα έβαλα πάλι το instagram και δουλεύει μια χαρά το location. Κάτι δεν πάει καλά στο δικό σου setup αλλά τι μπορεί να είναι.

Αν δεν είναι κάτι που έχεις κάνει εσύ και επηρεάζει την συμπεριφορά του instagram τότε το μόνο που μπορώ να προτείνω είναι ξαναφλασαρισμα με την 3η μέθοδο.

Link to comment
Share on other sites

εσεις που εχετε την 1536 βλεπετε το menu της καρτας sim?? η εχει εξαφανιστει?!

Ποιο είναι το menu της SIM? Αν μιλάς για το menu δικτύων κινητής , ναι υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

οχι αυτο... ενα μενου που εμφανιζεται σαν εφαρμογη και σου παρεχει πληροφοριες απο την εταιρεια κινητης... καταλοιπο παλιοτερων ετων...

εμφανιζεται μονο οταν εχεις εισαγει sim.

 

http://www.android-hilfe.de/attachments/sc20111103-002103-png.55705/

https://en.wikipedia.org/wiki/SIM_Application_Toolkit

Link to comment
Share on other sites

οχι αυτο... ενα μενου που εμφανιζεται σαν εφαρμογη και σου παρεχει πληροφοριες απο την εταιρεια κινητης... καταλοιπο παλιοτερων ετων...

εμφανιζεται μονο οταν εχεις εισαγει sim.

 

http://www.android-hilfe.de/attachments/sc20111103-002103-png.55705/

https://en.wikipedia.org/wiki/SIM_Application_Toolkit

Μάλιστα....αυτό το έχω αφαιρέσει από την 1536 multi light. Ο λόγος είναι αυτός ακριβώς που είπες. Αν το έχεις πολύ ανάγκη θα κανονίσω να φτιάξω ένα zip να το κάνεις install από το TWRP.

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι! απορια εξεφρασα... τι να το κανεις εν ετη 2015...

Αψογη η rom για την ωρα... κοιταω να δω λιγο την αυτονομια γιατι με την 1516 ειχα μια περιεργη καταναλωση...

 

το μοναδικο που συναντησα και με πεδεψε ηταν οτι ηθελα να απεγκαταστησω το Titanium Backup για να βαλω μια "πειρατμενη" που ειχα...

Συναντουσα διαρκως προβλημα με το signature κατα την εγκατασταση. Ελεγε οτι η εφαρμογη υπαρχει ηδη με αλλο signature ενω την ειχα απεγκαταστησει 100 φορες.

( και επανεγκατασταση απο Playstore και απεγκατασταση και 1002 καθαρισμοι) ολα εδειχναν οτι το signature εμενε στο συστημα (προφανως σε αλλο χρηστη?) και δεν αφηνε να εγκαταστησω το apk που ηθελα.

 

Τελικα το προβλημα λυθηκε με το Xinstaller αφου επελεξα να κανει ignore το signature κατα το install...

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικές επαφές και dialer?

 

Φίλοι του φόρουμ έβαλα την έξοχη 1536 ! Μπράβο kandilak !!!

Εχω όμως μια "δυσκολία" με τον dialer, επειδή δεν μπορώ να γράψω Ελληνικά τις επαφές μου (που είναι στα Ελληνικά) τις βρίσκω μόνο με εύρεση. Υπάρχει τρόπος να γίνεται αυτό μέσω dialer (που εμένα μου δείχνει μόνο Αγγλικούς χαρακτήρες και αριθμούς).

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Για να απαντήσω στην ερώτηση μου με σκοπό να βοηθήσω όποιον έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα (επαφές στα Ελληνικά και stock dialer που ΔΕΝ υποστηρίζει Ελληνικά) προτείνω να δοκιμάσετε αυτό τον dialer που υποστηρίζει Ελληνικά. Βάλτε τον και γράψτε μου τη γνώμη σας...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω μια ερώτηση,αν σβήσω εφαρμογές όπως share it,vibe expert,καιρός lenovo,μην.ηλεκτρ.ταχ,κλείδωμα με ένα πλήκτρο,players tutorial,υπάρχει περίπτωση να επηρεαστεί η λειτουργία του τηλεφώνου?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στειλτε καποιο αξιοπιστο site να παραγγειλω το lenovo a806

ουτε το vickmail ουτε το minideal το εχουν διαθεσιμο στο eu warehouse (δηλαδη σε αποθηκες στην ευρωπη).

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

Έχω ένα converter για φλασάκι USB που το δουλεύω σε άλλο τηλέφωνο άψογα.

Ξέρει κανείς αν γίνεται να παίξει και στο Α806;

Κι αν ναι τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν παίζει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω μια ερώτηση,αν σβήσω εφαρμογές όπως share it,vibe expert,καιρός lenovo,μην.ηλεκτρ.ταχ,κλείδωμα με ένα πλήκτρο,players tutorial,υπάρχει περίπτωση να επηρεαστεί η λειτουργία του τηλεφώνου?Ευχαριστω.
Για το μην. ηλεκτρονικό.ταχ δεν είμαι σίγουρος αν θα υπάρξει κάποιο άλλο θέμα , τα υπόλοιπα όμως μπορείς να τα σβησεις. Απορία το shareit το έχεις δοκιμάσει και δεν το χρειάζεσαι? Γιατί εγώ το έχω βάλει σε όσες Android συσκευές έχω .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...