Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύνφωνα με την ανακοίνωση μέχρι τις 3 Απριλίου. Αλλά η ανακοίνωση αυτή (το συγκεκριμένο τμήμα ) έχει αποσυρθεί.
Link to comment
Share on other sites

Σύνφωνα με την ανακοίνωση μέχρι τις 3 Απριλίου. Αλλά η ανακοίνωση αυτή (το συγκεκριμένο τμήμα ) έχει αποσυρθεί.

 

Ευχαριστώ , έτσι εξηγείται το ότι δεν βρήκα ανακοίνωση για τις μελλοντικές ανανεώσεις.

Είμαι καινούργιος στην vf και προσπαθώ να ενημερωθώ , αλλά όπως και στις άλλες κάποια πράγματα μόνο από παλαιότερους χρήστες μπορείς να τα μάθεις.

Έχω άλλη μια ερώτηση : Το ότι το μηδενικό υπόλοιπό μου λήγει σε έξι μήνες είναι φυσιολογικό ; Θα πρέπει να ανανεώσω γιατί θα μπει φραγή όπως και στις άλλες ή η μηνιαία ανανέωση των δωρεάν παροχών ανανεώνει και την ημερομηνία φραγής ;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους εχω συμβολαιο ενεργο στην vf το οποιο ληγει τον επομενο μηνα και θελω να μετατρεψω το νουμερο σου σε cu φοιτητικο μπορειτε να μου πειτε ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους εχω συμβολαιο ενεργο στην vf το οποιο ληγει τον επομενο μηνα και θελω να μετατρεψω το νουμερο σου σε cu φοιτητικο μπορειτε να μου πειτε ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω.Ευχαριστω

 

Όταν λήξει το συμβόλαιο, πήγαινε σε κατάστημα Vodafone και ζήτα να στο κάνουν καρτοκινητό CU (ή και καρτοκινητό Vodafone, με 1 τηλέφωνο γίνεται CU).

 

Όταν γίνει η ενεργοποίηση, στείλε τα δικαιολογητικά του φοιτητή γι αυτό τον αριθμό. Νομίζω γίνεται και από το ίντερνετ η διαδικασία. Μετά από μερικές μέρες, φαντάζομαι θα σου έρθει ειδοποίηση ότι έγινε φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ , έτσι εξηγείται το ότι δεν βρήκα ανακοίνωση για τις μελλοντικές ανανεώσεις.

Είμαι καινούργιος στην vf και προσπαθώ να ενημερωθώ , αλλά όπως και στις άλλες κάποια πράγματα μόνο από παλαιότερους χρήστες μπορείς να τα μάθεις.

Έχω άλλη μια ερώτηση : Το ότι το μηδενικό υπόλοιπό μου λήγει σε έξι μήνες είναι φυσιολογικό ; Θα πρέπει να ανανεώσω γιατί θα μπει φραγή όπως και στις άλλες ή η μηνιαία ανανέωση των δωρεάν παροχών ανανεώνει και την ημερομηνία φραγής ;

 

Αν είναι εξαμηνιαία η λήξη του , το πακέτο δεν λήγει ποτέ. Ανανεώνεται κάθε μήνα για 6 ακόμα μήνες χωρίς να κάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω νούμερο vodafone cu αλλά δεν έχω φοιτητικό πάσο μπορώ να μετατρέψω το cu μου σε φοιτητικό; Ευχαριστώ πολύ

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω νούμερο vodafone cu αλλά δεν έχω φοιτητικό πάσο μπορώ να μετατρέψω το cu μου σε φοιτητικό; Ευχαριστώ πολύ

 

Μόνο αν έχεις κάποιο γνωστό φοιτητή, που δεν το χρειάζεται. :p Νομίζω ότι μπορείς να κρατήσεις τον αριθμό στο δικό σου όνομα και να χρησιμοποιήσεις το δικό του πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Έχω ένα φοιτητικό στο οποίο δεν έχει κάνει ανανέωση απ ότι ακούω στο 1252 ένα χρόνο τώρα. Δυστυχώς δεν έχω προλάβει να του κάνω λογαριασμό και έτσι δεν μπορώ να του κάνω ανανέωση για να αρθεί η φραγή (δεν έρχεται μήνυμα για να κάνω λογαριασμό στο CU account) υπάρχει άλλος τρόπος η βάζω δεκαευρη?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Έχω ένα φοιτητικό στο οποίο δεν έχει κάνει ανανέωση απ ότι ακούω στο 1252 ένα χρόνο τώρα. Δυστυχώς δεν έχω προλάβει να του κάνω λογαριασμό και έτσι δεν μπορώ να του κάνω ανανέωση για να αρθεί η φραγή (δεν έρχεται μήνυμα για να κάνω λογαριασμό στο CU account) υπάρχει άλλος τρόπος η βάζω δεκαευρη?

 

αναγκαστικά είτε θα πας από κατάστημα είτε θα βάλεις κάρτα καλώντας το 1252 από περίπτερο , είτε από άλλο κινητό Vodafone καλώντας το 1254 βάζοντας τον αριθμό κινητού και μετά το κωδικό κάρτας ανανέωσης.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αναγκαστικά είτε θα πας από κατάστημα είτε θα βάλεις κάρτα καλώντας το 1252 από περίπτερο , είτε από άλλο κινητό Vodafone καλώντας το 1254 βάζοντας τον αριθμό κινητού και μετά το κωδικό κάρτας ανανέωσης.

 

Αυτό που φοβόμουν... Κρίμα τα δέκα που θα εξαφανιστούν... Τουλάχιστον αξίζει κάποιο πακέτο να μην πάνε τελείως χαμένα? Δεν μπορώ να τα στείλω και στο άλλο μου κινητό υποθέτω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση παίδες... Γιατί μου τρώει πρώτα από το πακέτο μου μια τα shake k τα just surf bonus μένουν ακλονητα?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση παίδες... Γιατί μου τρώει πρώτα από το πακέτο μου μια τα shake k τα just surf bonus μένουν ακλονητα?

 

Καταναλώνει πρώτα από το πακέτο που λήγει νωρίτερα.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Μα πως.. Λήγουν την ίδια μέρα και ώρα...

 

Κάποιο από αυτά τα δύο θα λήγει έστω και κάποια λεπτά νώριτερα.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Και αφού λήγουν την ίδια ώρα γιατί έχεις πρόβλημα ;
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν έχεις κάποιο γνωστό φοιτητή, που δεν το χρειάζεται. :p Νομίζω ότι μπορείς να κρατήσεις τον αριθμό στο δικό σου όνομα και να χρησιμοποιήσεις το δικό του πάσο.

 

Δεν μπορεις να τον κρατησεις.

Στη Vodafone ο αριθμος πρεπει να ειναι στο ιδιο ονομα με το φοιτητικο πασο.

Και για να παρεις τρεις μηνες δωρεαν 1000' και 600MB καθε μηνα(δηλαδη το πακετο Students Xclusive 7) μαζι με τα 600' προς CU και 600MB που μπαινουν καθε μηνα δωρο οσο το νουμερο ειναι φοιτητικο πρεπει να παρεις νεο νουμερο.

Αυτο οταν προσπαθουσα να βαλω τη φοιτητικη προσφορα σε υπαρχον νουμερο που ειχα με το Under 24.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και αφού λήγουν την ίδια ώρα γιατί έχεις πρόβλημα ;

 

γιατι τα πρωτα ειναι απο το πακετο που αγοραζω και τα δευτερα ειναι απο την δεκαευρη ανανεωση

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ΣE ENHMEPΩNOYME OTI MEXPI THN KYPIAKH 27/1 H ΦOITHTIKH ΠPOΣΦOPA ΣOY ΘA ΛHΞEI KAI ΘA ANTIKATAΣTAΘEI ME TH NEA ΠPOΣΦOPA CU SPECIAL. XPEΩΣIMA ΠAKETA ΠOY EXEIΣ ENEPΓOΠOIHΣEI ΘA ΠAPAMEINOYN ΓIA XPHΣH EΩΣ TH ΛHΞH TOYΣ. ΘA ΛABEIΣ ΣYNTOMA SMS ME THN ENEPΓOΠOIHΣH THΣ NEAΣ ΠPOΣΦOPAΣ.

 

Πάει το φοιτητικό cu μου. Το είχα βγάλει το 2010. Δεν με πείραν κανένα τηλέφωνο να πουν κάτι παρόλο που το πάσο έχει φυσικά λήξει. Ξέρει κανείς τι δίνει το cu special?

Link to comment
Share on other sites

Πάει το φοιτητικό cu μου. Το είχα βγάλει το 2010. Δεν με πήραν κανένα τηλέφωνο να πουν κάτι παρόλο που το πάσο έχει φυσικά λήξει. Ξέρει κανείς τι δίνει το cu special?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474614

Link to comment
Share on other sites

ΣE ENHMEPΩNOYME OTI MEXPI THN KYPIAKH 27/1 H ΦOITHTIKH ΠPOΣΦOPA ΣOY ΘA ΛHΞEI KAI ΘA ANTIKATAΣTAΘEI ME TH NEA ΠPOΣΦOPA CU SPECIAL. XPEΩΣIMA ΠAKETA ΠOY EXEIΣ ENEPΓOΠOIHΣEI ΘA ΠAPAMEINOYN ΓIA XPHΣH EΩΣ TH ΛHΞH TOYΣ. ΘA ΛABEIΣ ΣYNTOMA SMS ME THN ENEPΓOΠOIHΣH THΣ NEAΣ ΠPOΣΦOPAΣ.

 

Πάει το φοιτητικό cu μου. Το είχα βγάλει το 2010. Δεν με πείραν κανένα τηλέφωνο να πουν κάτι παρόλο που το πάσο έχει φυσικά λήξει. Ξέρει κανείς τι δίνει το cu special?

 

Περίπου τα ίδια με το φοιτητικό αλλά κατά το ήμισυ οι παροχές.

 

Πρέπει να είμαι από τους λίγους τυχερούς που το έχω ακόμα το φοιτητικό.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φοιτητής μεταπτυχιακού του ΕΑΠ

Για προσωπικούς λόγους δεν έχω ολοκληρώσει τη φοίτηση αλλά εξακολουθώ να παρακολουθώ να δίνω εξετάσεις κτλ

Μου ήρθε αντιστοιχο μήνυμα περί λήξης!

Τι γίνεται ξέρεις κανείς αν στείλω εκ νέου βεβαίωση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να τον κρατησεις.

Στη Vodafone ο αριθμος πρεπει να ειναι στο ιδιο ονομα με το φοιτητικο πασο.

Και για να παρεις τρεις μηνες δωρεαν 1000' και 600MB καθε μηνα(δηλαδη το πακετο Students Xclusive 7) μαζι με τα 600' προς CU και 600MB που μπαινουν καθε μηνα δωρο οσο το νουμερο ειναι φοιτητικο πρεπει να παρεις νεο νουμερο.

Αυτο οταν προσπαθουσα να βαλω τη φοιτητικη προσφορα σε υπαρχον νουμερο που ειχα με το Under 24.

 

Το έχω κάνει. Δεν πήρα καινούργιο νούμερο και το όνομα στο πάσο είναι διαφορετικό από το όνομα στον αριθμό του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...