Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι περιγραφές θα είναι πάντα στα κινέζικα (εκτός άμα αλλάξει κάτι στο μέλλον, χλωμό το κόβω), κάντε την αναβάθμιση και join the club.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Blackmart Alpha και το appdroid τι είναι ακριβώς (έχω ακούσει διάφορα αλλά ρωτάω και εσάς που ασχολίστε); Αξίζει; Και τι είναι το σκαμ που ανέφερες aplostra;

blackmart, mobilism market ,appdroid κλπ ειναι εφαρμογες σαν το playstore για να κατεβαζεις "δωρεαν" εφαρμογες . Scamarisma παρε σαν μια γενικη απαντηση οτι ειναι κλοπη (σου πουλαω ενα ψευτικο κινητο στην αξια του κανονικου πχ). Στην περιπτωση παραπανω προσπαθουν να σου πουν οτι εχει προβλημα το κινητο (ενω δεν εχει) για να σου πουλήσουν υπηρεσια επισκευης

Edited by chkritop
Link to comment
Share on other sites

blackmart, mobilism market ,appdroid κλπ ειναι εφαρμογες σαν το playstore για να κατεβαζεις "δωρεαν" εφαρμογες . Scamarisma παρε σαν μια γενικη απαντηση οτι ειναι κλοπη (σου πουλαω ενα ψευτικο κινητο στην αξια του κανονικου πχ).

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Κάτι τετοιο είχα ακούσει. Άρα αξίζει να τα έχουμε. Είναι κάποιο καλύτερο ή οποιο και να βάλουμε είμαστε οκ;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Κάτι τετοιο είχα ακούσει. Άρα αξίζει να τα έχουμε. Είναι κάποιο καλύτερο ή οποιο και να βάλουμε είμαστε οκ;

εχω το mobilism marker τα αλλα δεν καταφερα να τα κανω να δουλεψουν

Link to comment
Share on other sites

Το 02 εχω, και ναι, κ σε μενα η 307 ηταν στα κινεζικα. Την περασα κ το κινητο παει σφαιρα.

 

Εγώ μόλις έλεγξα αλλά τίποτα.

Και για να ξεκαθαρισω κάτι. Οταν λέμε ΟΤΑ εννοούμε το online update μεσα από τις ενημερώσεις συστηματος του κινητου; Σωστα;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

''Παράθεση από aquarius1 >

Το 02 εχω, και ναι, κ σε μενα η 307 ηταν στα κινεζικα. Την περασα κ το κινητο παει σφαιρα.

Εγώ μόλις έλεγξα αλλά τίποτα.

Και για να ξεκαθαρισω κάτι. Οταν λέμε ΟΤΑ εννοούμε το online update μεσα από τις ενημερώσεις συστηματος του κινητου; Σωστα;''

 

ακριβως αυτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω όλα αυτά τα μαγαζιά σε apk. Αν θέλετε στείλτε μου να σας τα δώσω Pm.

 

Με adaway θα μου βγάζει αυτό το scam;

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειχε μεγεθος 467mb τωρα την βαζω ...:)

 

πολυ ποιο ωραιο...τελειο θα ελεγα μπραβο στην huawei :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω όλα αυτά τα μαγαζιά σε apk. Αν θέλετε στείλτε μου να σας τα δώσω Pm.

 

Με adaway θα μου βγάζει αυτό το scam;

Αν είσαι root βαλτο, αλλιώς δεν θα δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Καμια λυση για το pages manager για τον ηχο ειδοποιησης πηγαινοντας απο τις ρυθμίσεις να το αλλαξω μου κρασαρει η εφαρμογη .....
Link to comment
Share on other sites

3. Επισης ενα θεμα που βρήκα εγώ ηταν οτι δεν δουλευει σωστα το facebook messenger...ενω ερχετε η ειδοποιηση και χτυπαει το κουδουνακι δεν εμφανίζετε ο κυκλος με την εικονα στην οθονη. Ξέρεις κανεις γιατι???

............

Όταν το είχα εγκαταστήσει μου δούλεψε κανονικότατα...τώρα δεν ξέρω για να σου πω... γιατί δεν το έχω!!!

......

καμια πληροφορία για το extreme edision έχει κανείς???

.......

Romanos fake εεε η Bank??

Γι αυτό η κ...άλα μου έστειλε μήνυμα μετά και μου έλεγε ό,τι αν δεν μείνω ικανοποιημένος να μην τον βάλω negative και ότι θα ικανοποιήσει όλες τις απαιτήσεις μου???

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

3. Επισης ενα θεμα που βρήκα εγώ ηταν οτι δεν δουλευει σωστα το facebook messenger...ενω ερχετε η ειδοποιηση και χτυπαει το κουδουνακι δεν εμφανίζετε ο κυκλος με την εικονα στην οθονη. Ξέρεις κανεις γιατι???

............

Όταν το είχα εγκαταστήσει μου δούλεψε κανονικότατα...τώρα δεν ξέρω για να σου πω... γιατί δεν το έχω!!!

......

καμια πληροφορία για το extreme edision έχει κανείς???

.......

Romanos fake εεε η Bank??

Γι αυτό η κ...άλα μου έστειλε μήνυμα μετά και μου έλεγε ό,τι αν δεν μείνω ικανοποιημένος να μην τον βάλω negative και ότι θα ικανοποιήσει όλες τις απαιτήσεις μου???

 

Το extreme edition δεν νομίζω να το βρει κανείς, επίσης αν θυμάμαι είναι και "συλλεκτικό" αφού κυκλοφόρησε σε μόλις 999 ή 9999 συσκευές. Άμα δεις της Xiaomi το Power Bank στα 10400 mAh που είναι αυθεντικότατο θα καταλάβεις πολύ εύκολα και γρήγορα πως αυτό που πόσταρες δεν είναι 20.000 μάλλον για 2.000 πάει και αν :p

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να φύγει απο πανω αριστερά στη μπάρα ειδοποίησεων το λογότυπο του παρόχου;;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά ενώ το τηλέφωνο μ αρέσει πολύ και θα το αγόραζα τσακ μπαμ, με ενοχλεί φοβερά το θέμα με την κιτρινίλα στην οθόνη που αναφέρουν μερικοί.

Είναι πολύ συχνό φαινόμενο?

θεωρείτε ότι για τα λεφτά αυτά το πρόβλημα αυτό είναι ασήμαντο?

Τα κινεζομάγαζα αναγνωρίζουν το πρόβλημα - δέχονται επιστροφές?

Εγώ προσωπικά, χωρίς να έχω το τηλέφωνο, δεν νομίζω ότι αξίζει 270 € με την πιθανότητα να σου κάτσει τέτοια οθόνη.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να φύγει απο πανω αριστερά στη μπάρα ειδοποίησεων το λογότυπο του παρόχου;;

Ρυθμίσεις >προβολή >εμφάνιση όνομα πάροχου

 

Την κιτρινιλα την έχουν όλες οι οθόνες μας, είναι κατασκευαστικο το θέμα. Άλλοι το παρατηρούμε και άλλοι όχι. Άλλωστε μόνο σε άσπρο φόντο φαίνεται και πιστεύω πως γι αυτό τοποθετησαν οι Κινέζοι τα κουμπιά μέσα στην οθόνη και δεν έβαλαν αφής στο κενό κάτω.

 

Είναι ένα ψεγαδι ελάχιστο μπροστά στην αξία του τηλεφώνου, συμβιβαζεσαι και ζεις με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση,ενδιαφερομαι για το συγκεκριμένο κινητο honor 6.Μου φαινεται πολυ καλη επιλογη γιατι θελω να αγορασω ενα κινητο τουμπανο.

Μπηκα σε 3 σαιτ το (pandawill,to2c,minideal) βλεπω μικρες διαφορες στην τιμη μιλωντας για το 16GB ROM

(273 PANDAWILL,277 TO2C,287 MINIDEAL).

Για το 32 GB ROM αντιστοιχα ειδα (344,303,331)

Ποια η σημαντική διαφορα αναμεσα στα 2 κινητα;Τι αξιοπρόσεκτο σου προσφερει το κινητο με τα 32GB ROM?

Εαν επιλεξω το 32GB να το παρω απο το TO2C που ειναι οικονομικοτερο η απο αλλο σαιτ ποιο αξιοπιστο

Ευχαριστω για την βοηθεια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση,ενδιαφερομαι για το συγκεκριμένο κινητο honor 6.Μου φαινεται πολυ καλη επιλογη γιατι θελω να αγορασω ενα κινητο τουμπανο.

Μπηκα σε 3 σαιτ το (pandawill,to2c,minideal) βλεπω μικρες διαφορες στην τιμη μιλωντας για το 16GB ROM

(273 PANDAWILL,277 TO2C,287 MINIDEAL).

Για το 32 GB ROM αντιστοιχα ειδα (344,303,331)

Ποια η σημαντική διαφορα αναμεσα στα 2 κινητα;Τι αξιοπρόσεκτο σου προσφερει το κινητο με τα 32GB ROM?

Εαν επιλεξω το 32GB να το παρω απο το TO2C που ειναι οικονομικοτερο η απο αλλο σαιτ ποιο αξιοπιστο

Ευχαριστω για την βοηθεια σας!!!

 

Στα 32GB εκτός από τον επιπλέον χώρο έχεις και NFC αυτές είναι οι διαφορές τους.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις >προβολή >εμφάνιση όνομα πάροχου

 

Την κιτρινιλα την έχουν όλες οι οθόνες μας, είναι κατασκευαστικο το θέμα. Άλλοι το παρατηρούμε και άλλοι όχι. Άλλωστε μόνο σε άσπρο φόντο φαίνεται και πιστεύω πως γι αυτό τοποθετησαν οι Κινέζοι τα κουμπιά μέσα στην οθόνη και δεν έβαλαν αφής στο κενό κάτω.

 

Είναι ένα ψεγαδι ελάχιστο μπροστά στην αξία του τηλεφώνου, συμβιβαζεσαι και ζεις με αυτό.

 

Δεν υπαρχει ρε παιδια κιτρινίλα αν βαλετε την θερμοκρασία στο χρώμα στο τερμα δεξια δεν υπαρχει. Αν ανοίξετε και το φως ειδικα στο τερμα τελος...κιτρινίλες....

 

Το μονο που μου την σπαει ειναι ακομα δεν μπορεσα να βρω ακρη με την εφαρμογή pages manager....και με την αλλαγη στις ειδοποιήσεις στον ήχο. Τιποτα δοκίμασα απο την 1.0 εκδοση εως την 11 και την τελεταία και σε ολες κρασαρει οταν παω να μπω στις ρυθμίσεις...Αν το εχει κανεις εγκατεστημένο ας προσπαθήσει να μπει στις ρυθμίσεις της εφαρμογής να μου πει αν θα του κρασαρει....Την χρησιμοποιω στην δουλεια μου και μου ειναι απαραίτητη...Αν δεν ήταν σιγα μην καθόμουν να ασχοληθώ, θα την πετούσα.....Δεν βρίσκω και καμια εναλλακτικη απο το play store να κανει την ίδια δουλεια.... Το ιδιο κολπα μου κανει και το messenger του facebook ο κύκλος όταν χτυπαει το κουδουνάκι εμφανίζεται στιγμιαία και μετα εξαφανίζεται...

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ψειρακια ρε παιδια παντως τα γραμματα..Το εβαλα σε τεραστιο μεγεθος..Ας ελπισουμε να το διορθωσουν. Κατα τα αλλα πολυ καλη ως τωρα η εκδοση 3.0.

Εχει καποια lags στο τηλεφωνο και την εναλλαγη των μενου οταν ξυπναει απο κλειδωμα. Μου θυμισε samsung. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω όλα αυτά τα μαγαζιά σε apk. Αν θέλετε στείλτε μου να σας τα δώσω Pm.

 

Με adaway θα μου βγάζει αυτό το scam;

φυσικά και όχι!!!!!!! μην αναφέρεστε και πολύ σε αυτά τα "market " (δεν επιτρέπεται από το φόρουμ...σβήνονται τα μηνύματα...)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις >προβολή >εμφάνιση όνομα πάροχου

Στην "προβολη" δεν βλέπω εμφάνιση όνομα παρόχου. Μήπως είναι κάπου αλλού;

 

EDIT: Ok μολις πηρα την 3.0 και τωρα την έχει αυτή την επιλογή.

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...