Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ξέρετε πως βγάζουμε αυτόν τον σπαστικό ήχο(είναι ένα ολόκληρο τραγούδι) όταν έρχεται μια ειδοποίηση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρυθμίσεις και στην προστασία οθόνης

Εκεί δεν γίνεται τίποτα φίλε... έφαγα κράξιμο γι' αυτό που είπες...

Ξέρει κανείς να μου πει πως αλλάζω την ανάλυση της οθόνης σε full HD??? Σοβαρά τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις που λέει προστασία οθόνης ο διακόπτης πρέπει να ειναι κλειστός. Αν είναι κλειστό και εκεί που λέει σχετικά με το τηλέφωνο γράφει ανάλυση 720 επί κάτι, τότε άνοιξε τον διακόπτη προστασία οθόνης θα σου κάνει επανεκκίνηση, μόλις ανοίξει το τηλέφωνο θα πρέπει να έχεις την ίδια ανάλυση με πριν όμως ο διακόπτης θα δείχνει ενεργοποιημένος, πάτα το διακόπτη και κάνε ξανά επανεκκίνηση και είσαι Οκ
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση της 2.3 πρέπει να είμαι για να μου έρθει OTA η 3.0;

 

Και αν δεν είμαι σε αυτή που πρέπει μπορώ παραταυτα να την περάσω με local update ;

 

Στέφανος

Κάποιος;;

 

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

 

Δεύτερον, γνωρίζει κανείς πως φεύγουν τα κινέζικα δίπλα από τα νούμερα/ονόματα στις εισερχόμενες/εξερχόμενες κλήσεις;

 

Ρυθμίσεις ==> Σύστημα ==> Γλώσσα και Εισαγωγή ==> Πληκτρολόγιο και Μέθοδοι Εισόδου ==>Απενεργοποιείς την κινεζική γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος;;

 

Στέφανος

 

Θα περιμένεις και θα σου ερθει. Αν μας πεις και ποιο μοντέλο εχεις και απο τα σετ του ποια αναβάθμιση ακριβως εχεις τωρα , θα σου πουμε αν χρειαστει να κανει καποια ενδιαμεση (θα σου την προτείνει και απο μονο του βεβαια). Η διαδικασια του local update περιγράφετε στις προιγουμενες σελιδες , εμπεριέχει ρισκο αν θες μπορεις να την κανεις. Αν δεν εισαι εξοικιωμενος με τις διαδικασιες αυτες , καλο ειναι να περιμενεις γιατι μπορει να brigαρεις το τηλεφωνο σου .

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις και θα σου ερθει. Αν μας πεις και ποιο μοντέλο εχεις και απο τα σετ του ποια αναβάθμιση ακριβως εχεις τωρα , θα σου πουμε αν χρειαστει να κανει καποια ενδιαμεση (θα σου την προτείνει και απο μονο του βεβαια). Η διαδικασια του local update περιγράφετε στις προιγουμενες σελιδες , εμπεριέχει ρισκο αν θες μπορεις να την κανεις. Αν δεν εισαι εξοικιωμενος με τις διαδικασιες αυτες , καλο ειναι να περιμενεις γιατι μπορει να brigαρεις το τηλεφωνο σου .

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ.

 

Έχω την b118sp02 και απλά ρωτάω αν θα πρέπει να τις κάνω μία μία ή να περιμένω κατευθείαν την 3.0. Έχω το 02 μοντέλο όπως και οι περισσότεροι εδώ.

 

Είμαι αρκετά εξοικειωμένος με το setαρισμα το έχω κάνει σε πολλά κινητά αλλά η αλήθεια είναι πώς η διαδικασία των παιδιών περιγράφεται λίγο ανακατεμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ.

 

Έχω την b118sp02 και απλά ρωτάω αν θα πρέπει να τις κάνω μία μία ή να περιμένω κατευθείαν την 3.0. Έχω το 02 μοντέλο όπως και οι περισσότεροι εδώ.

 

Είμαι αρκετά εξοικειωμένος με το setαρισμα το έχω κάνει σε πολλά κινητά αλλά η αλήθεια είναι πώς η διαδικασία των παιδιών περιγράφεται λίγο ανακατεμένα.

Για ανοιξε το update απο ρυθμισεις και κανε "online ελεγχο" . Σου βγαζει καμια?

κατευθειαν δεν νομιζω να παει. Καπποιος ανεφερε οτι εκανε 3 μεχρι να φτασει στην 3.0 .

Link to comment
Share on other sites

Για ανοιξε το update απο ρυθμισεις και κανε "online ελεγχο" . Σου βγαζει καμια?

κατευθειαν δεν νομιζω να παει. Καπποιος ανεφερε οτι εκανε 3 μεχρι να φτασει στην 3.0 .

Μου βγάζει την 119sp01. Απλά ήθελα να επιβεβαιώσω αυτό που άκουσα. Ευχαριστώ πολύ.

 

Μια άλλη απορία που δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί. Πρέπει να είμαι σε κάποια συγκεκριμένη έκδοση λογισμικού για να μπορώ να κάνω local update στην 3.0 ή μπορώ από όπου ναναι; Μιλάω πάντα για την stable που βγήκε τώρα.

 

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανεις αυτη το αλουμινενιο περιβλημα : http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=311043835911&alt=web

 

Το έχω εγώ, είναι ψιλό κουραστικό

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος;;

 

Στέφανος

Με local update πας σε όποια θέλεις με επιφύλαξη αυτό που λέω . Εγώ από την Β118 πέρασα στην Εμυι 3.0 την πρώτη developer τότε με hisuite ολόκληρη rom.

 

Η δεύτερη ηλιοθεραπεια σήμερα είχε καλύτερα αποτελέσματα κατά της κιτρινιλας .... ..

Edited by Blue_Engineer
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις που λέει προστασία οθόνης ο διακόπτης πρέπει να ειναι κλειστός. Αν είναι κλειστό και εκεί που λέει σχετικά με το τηλέφωνο γράφει ανάλυση 720 επί κάτι, τότε άνοιξε τον διακόπτη προστασία οθόνης θα σου κάνει επανεκκίνηση, μόλις ανοίξει το τηλέφωνο θα πρέπει να έχεις την ίδια ανάλυση με πριν όμως ο διακόπτης θα δείχνει ενεργοποιημένος, πάτα το διακόπτη και κάνε ξανά επανεκκίνηση και είσαι Οκ

Σωστότατος και ωραίος! Απορώ πως τα ξέρετε όλα αυτά??? Πανεπιστήμιο σκέτο ....επιστήμονες....Μπράβο και σ' ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω εγώ, είναι ψιλό κουραστικό

Τι είναι ρε παιδιά που λέτε...βάζεις το αλουμίνιο (περίβλημα) στο τηλ. και κουράζεσαι??

ρε τι τραβάμε.... ή μήπως το χρώματά του σε κουράζουν??

Γιατί αν περάσεις και το temp glass πίσω μπρος τότε θα δέσει το γλυκό! ή

Μήπως εννοεί ο "ποιητής" φίλος κάτι άλλο?? Για εξηγήσου...

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει την 119sp01. Απλά ήθελα να επιβεβαιώσω αυτό που άκουσα. Ευχαριστώ πολύ.

 

Μια άλλη απορία που δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί. Πρέπει να είμαι σε κάποια συγκεκριμένη έκδοση λογισμικού για να μπορώ να κάνω local update στην 3.0 ή μπορώ από όπου ναναι; Μιλάω πάντα για την stable που βγήκε τώρα.

 

Στέφανος

Καλό θα ήταν να περάσεις με οτα ότι σου ζητάει.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πω; θα περάσουμε με σιγουριά (χωρίς φυσαλίδες κ.λ.π.) το TouchPlus Smart Screen Protection Film???

Ξέρει κανείς??? Κανένα βίντεο ή καμιά συνάντηση για να μας το τοποθετήσουν οι έμπειροι φίλοι μας εδώ??? Υπάρχει κίνδυνος κατστροφής του!

Τελικά μπορεί να περαστεί πάνω από το Temp Glass???

Link to comment
Share on other sites

Σωστότατος και ωραίος! Απορώ πως τα ξέρετε όλα αυτά??? Πανεπιστήμιο σκέτο ....επιστήμονες....Μπράβο και σ' ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι είναι ρε παιδιά που λέτε...βάζεις το αλουμίνιο (περίβλημα) στο τηλ. και κουράζεσαι??

ρε τι τραβάμε.... ή μήπως το χρώματά του σε κουράζουν??

Γιατί αν περάσεις και το temp glass πίσω μπρος τότε θα δέσει το γλυκό! ή

Μήπως εννοεί ο "ποιητής" φίλος κάτι άλλο?? Για εξηγήσου...

Καλό θα ήταν να αφήσεις το υφακι αν θες ανταπόκριση.

Το εξογκωμα στο κάτω μέρος, εκεί που είναι ο κρίκος, είναι πολύ ενοχλητικό όταν το κρατάς με το ένα χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όσο και αν έχω προσπαθήσει να ενεργοποιήσω το κινητό μέσω του ξυπνητηριού όντας απενεργοποιημένο, δεν τα κατάφερα. Απο airplane mode ξέρω ότι γίνεται. Από πλήρως απενεργοποιημένη κατάσταση δεν μου ανοίγει. Κάτι κάνω λάθος ή δεν γίνεται και προσπαθώ άδικα; Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Φοράει κανείς αυτό το bumper case;

 

http://www.aliexpress.com/item/Genuine-NILLKIN-Armor-Border-Series-Frame-Shockproof-Bumper-Case-For-Huawei-Honor-6-Glory-6/2039365173.html

Edited by lcoperfield
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ.

 

Έχω την b118sp02 και απλά ρωτάω αν θα πρέπει να τις κάνω μία μία ή να περιμένω κατευθείαν την 3.0. Έχω το 02 μοντέλο όπως και οι περισσότεροι εδώ.

 

Είμαι αρκετά εξοικειωμένος με το setαρισμα το έχω κάνει σε πολλά κινητά αλλά η αλήθεια είναι πώς η διαδικασία των παιδιών περιγράφεται λίγο ανακατεμένα.

 

Φίλε μου κι εγώ την B118 είχα και έκανα χτες 3 αναβαθμίσεις για να γίνει ......... Β118->Β119->Β120-------->Β307 (emui 3.0)

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι ρε παιδιά που λέτε...βάζεις το αλουμίνιο (περίβλημα) στο τηλ. και κουράζεσαι??

ρε τι τραβάμε.... ή μήπως το χρώματά του σε κουράζουν??

Γιατί αν περάσεις και το temp glass πίσω μπρος τότε θα δέσει το γλυκό! ή

Μήπως εννοεί ο "ποιητής" φίλος κάτι άλλο?? Για εξηγήσου...

 

Και εγώ νομίζω ότι είσαι λίγο ερειστικός..

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Φτιάξε λίγο τον σύνδεσμο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κι εγώ την B118 είχα και έκανα χτες 3 αναβαθμίσεις για να γίνει ......... Β118->Β119->Β120-------->Β307 (emui 3.0)

Ευχαριστώ φίλε!

 

Επειδή τα έκανες όλα OTA φοβάμαι μήπως σε άφησε κανένα κατάλοιπο. Μπορείς να μου πεις αν είναι όλα stable με το κινητό σου;

 

Επίσης τι διαφορές είδες στην αυτονομία. Εγώ με νορμάλ χρήση στην 118 έχω σταθερά 5-5.5 ώρες οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε λίγο τον σύνδεσμο

 

Το εφτιαξα το λινκ. Sorry :O

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

 

Tο φοράω εγώ.

Είχα ποσταρει και σχετικές photos παλιότερα, εδώ.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...