Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε που έχει θέμα με το messenger αυτό θα σε βοηθήσει

 

αυτο τι μενού ειναι??Εμενα πανω στις ειδοποιήσεις γραφει Κανονες και Μητρώο. Δεν ξερω βεβαια αν ειναι απο emui 3.0 τωρα την περναω αν ειναι σε αυτή οκ τοτε θα το βρω....

Αν εχει θεμα με το 4G παντως και δεν ανοίγει γίνεται να παμε πισω??? ξαναρωτησα αν ξερει κανεις ??

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ΟΤΑ σήμερα η 3.0 επιτέλους αλλα με προβλημάτισε λίγο...

Τα αρνητικά που εντόπισα->

(1) το χρώμα (on/off) των επιλογων στο notification bar είναι αρκετά δυσδιάκριτο σε εξωτερικούς χώρους.

(2) η αφαίρεση του video capture button από το interface της κάμερας (χρειάζεται πρώτα σύρσιμο στην επιλογή video).

Στα θετικά->

(1)βελτίωση του σήματος, έπιανα 2G μέσα στο σπίτι και τώρα έχω 3G/H+ χωρίς να κόβετε.

(2)Απεριοριστη(?) χωρητικότητα φακέλων στην επιφάνια εργασιας

S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ΟΤΑ σήμερα η 3.0 επιτέλους αλλα με προβλημάτισε λίγο...

Τα αρνητικά που εντόπισα->

(1) το χρώμα (on/off) των επιλογων στο notification bar είναι αρκετά δυσδιάκριτο σε εξωτερικούς χώρους.

(2) η αφαίρεση του video capture button από το interface της κάμερας (χρειάζεται πρώτα σύρσιμο στην επιλογή video).

Στα θετικά->

(1)βελτίωση του σήματος, έπιανα 2G μέσα στο σπίτι και τώρα έχω 3G/H+ χωρίς να κόβετε.

(2)Απεριοριστη(?) χωρητικότητα φακέλων στην επιφάνια εργασιας

 

Μου την έδινε και εμένα, έβαλα ένα θέμα μαύρο από το EMUI Theme Store ή όπως λέγεται αυτό το πράγματα. Είναι πολύ ωραίο! Λογικά άμα ψάξει κάποιος στο κινέζικο θα υπάρχουν και guides για να φτιάξει ο καθένας το δικό του όπως ακριβώς του αρέσει.

Τώρα για το video button, γούστα είναι αυτά :P

http://i.imgur.com/U7IudBN.jpg

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω δεν ήρθε σε κανεναν αυτόματα γιαυτους που εχουν την εκδοση με τα 16gb rom το L02 Ηρθε μονο για το L12 (32gb)...

 

Καλό ειναι οι φίλοι που γραφουν οτι τους ηρθε η 3.0 , να λενε και το μοντέλο τους τι εχουν για να ξερουμε τι γινεται....

 

Παντως εγω ακουσα τα καλύτερα για την 3.0...Πρωτη φορα ακούω αρνητικα σχόλια...

Σωστα. Εμενα μου ηρθε σημερα το πρωι η 3.0, με το 16αρι ειμαι. Πραγματικα αλλο τηλεφωνο!!!!

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις την εβαλα και ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Δουλευει επιτελους κανονικα το messenger , που με ενδιέφερε. Το βλεπω ποιο γρηγορο ακομα και στο touch. Δεν ειδα καθυστερηση καθολου που ειπε ο φίλος ποιο πανω. Μου αρεσε το καινουριο look στα περισσοτερα ....στην μουσικη μπορω και κατεβαζω τραγουδια απο το δικτυο....δεν θυμαμαι αν την ειχε και πριν την λειτουργία αυτή. Ολα μεχρι στιγμης καλα. Δεν παρατηρησα καποιο προβλημα αν και ειναι νωρις. Θα επεκταθω αργοτερα σε αλλες επισημανσεις
Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπάρχει τρόπος να διαμορφώσουμε τις συντομευσεις στην κουρτίνα;
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα κ εγω ΟΤΑ το 3αρι . Antutu score με 2.3 41355 και τωρα 44055 !!!! Φιλε ρωμανος πως αλλαξες το χρωμα στο notification bar ??

 

κατέβασε το θέμα two-to-three

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το θέμα two-to-three

Καλο το two to three για τις συντομευσεις, αλλα οι ειδοποιησεις απο αλλες εφαρμογές φαινονται χαλια σ αυτο το θεμα...

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Με 02 και πήγα σε 3.0 με ΟΤΑ. Άντε να την ψάξουμε λίγο.

 

Πριν πατώντας την συντόμευση που σου έδειχνε τις ανοιχτές εφαρμογές και μπορούσες να τις τερματίσεις σου έλεγε και την κατανάλωση μνήμης. Τώρα δεν υπάρχει. Που βλέπουμε πόση μνήμη καταναλώνει την κάθε στιγμή;

 

Για τον φίλο που ρώτησε ποιον αντάπτορα να πάρει για τον φορτιστή να τους πει ότι ειναι από κίνα ο φορτιστής (νομίζω ίδιο με την αμερική είναι τα σιδεράκια). Για να μην του δώσουν πχ το αγγλικό με τις τρεις τρύπες. Αν και λογικά μώλις το δει θα το καταλάβει.

 

Για τον φίλο που ρώτησε για την αναδιοργάνωση των συντομεύσεων. Αν τις ανοίξεις και ανοίξεις και όλο το μενού κάτω δεξιά έχει ένα τετράγωνο με μία πλάγια γραμμή. Αν την πατήσεις θα μπορείς να αλλάξεις την θέση των συντομεύσεων.

Link to comment
Share on other sites

κ που παμε φιλε leo για τα θεματα ??

Στο app Θέματα της Huawei.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις κολλημα στο συγχρονισμο mail? Απο χθες δεν κατεβαζε μαιλ και μολις ανοιξα την εφαρμογη και εκανα χειροκεινητο κατεβασε καμια 10αρια (με stock mail app). Ρομανε ξερεις καμια ρυθμιση για αυτο? Γιατι σε προστατευομενες εφαρμογες , δικαιωματα κλπ δεν εμφανιζει καν την εφαρμογη των email.
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις κολλημα στο συγχρονισμο mail? Απο χθες δεν κατεβαζε μαιλ και μολις ανοιξα την εφαρμογη και εκανα χειροκεινητο κατεβασε καμια 10αρια (με stock mail app). Ρομανε ξερεις καμια ρυθμιση για αυτο? Γιατι σε προστατευομενες εφαρμογες , δικαιωματα κλπ δεν εμφανιζει καν την εφαρμογη των email.

 

Δεν ήξερα πως υπάρχει άνθρωπος που χρησιμοποιεί stock email app, ειδικά όταν υπάρχουν εφαρμογές όπως το K9 Mail, Gmail και άλλες τόσες πολύ καλές εφαρμογές στον τομέα τους. Όπως και να έχει, την εφαρμογή την έχεις προστατευμένη; Κοίτα στις ρυθμίσεις έχει κάποιες επιλογές για τις εφαρμογές, ποιες θα έχουν αναδυόμενα παράθυρα και άλλα τέτοια, ίσως εκεί κάτι να την μπλοκέρνει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

To site του b2c ειναι απαραδεκτο (δεν μπορω να βρω αλλη λεξη για να το περιγραψω).Δουλευει μονο καποιες ωρες τη μερα και με δυσκολια στο κατεβασμα εικονων. Ολη την καλη θεληση του κοσμου να εχω , ετσι δουλεια δεν κανουμε. Κανα αλλο εχουμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ήξερα πως υπάρχει άνθρωπος που χρησιμοποιεί stock email app, ειδικά όταν υπάρχουν εφαρμογές όπως το K9 Mail, Gmail και άλλες τόσες πολύ καλές εφαρμογές στον τομέα τους. Όπως και να έχει, την εφαρμογή την έχεις προστατευμένη; Κοίτα στις ρυθμίσεις έχει κάποιες επιλογές για τις εφαρμογές, ποιες θα έχουν αναδυόμενα παράθυρα και άλλα τέτοια, ίσως εκεί κάτι να την μπλοκέρνει.

 

Χαχαχαχ παλυ πρωτοτύπησα !! . Δεν την εμφανιζει σε προστατευομενες κλπ. anyway θα τους κανω petition.

Link to comment
Share on other sites

Με 02 και πήγα σε 3.0 με ΟΤΑ. Άντε να την ψάξουμε λίγο.

 

Πριν πατώντας την συντόμευση που σου έδειχνε τις ανοιχτές εφαρμογές και μπορούσες να τις τερματίσεις σου έλεγε και την κατανάλωση μνήμης. Τώρα δεν υπάρχει. Που βλέπουμε πόση μνήμη καταναλώνει την κάθε στιγμή;

 

Για τον φίλο που ρώτησε ποιον αντάπτορα να πάρει για τον φορτιστή να τους πει ότι ειναι από κίνα ο φορτιστής (νομίζω ίδιο με την αμερική είναι τα σιδεράκια). Για να μην του δώσουν πχ το αγγλικό με τις τρεις τρύπες. Αν και λογικά μώλις το δει θα το καταλάβει.

 

Για τον φίλο που ρώτησε για την αναδιοργάνωση των συντομεύσεων. Αν τις ανοίξεις και ανοίξεις και όλο το μενού κάτω δεξιά έχει ένα τετράγωνο με μία πλάγια γραμμή. Αν την πατήσεις θα μπορείς να αλλάξεις την θέση των συντομεύσεων.

Σε ποια έκδοση της 2.3 πρέπει να είμαι για να μου έρθει OTA η 3.0;

 

Και αν δεν είμαι σε αυτή που πρέπει μπορώ παραταυτα να την περάσω με local update ;

 

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις την εβαλα και ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Δουλευει επιτελους κανονικα το messenger , που με ενδιέφερε. Το βλεπω ποιο γρηγορο ακομα και στο touch. Δεν ειδα καθυστερηση καθολου που ειπε ο φίλος ποιο πανω. Μου αρεσε το καινουριο look στα περισσοτερα ....στην μουσικη μπορω και κατεβαζω τραγουδια απο το δικτυο....δεν θυμαμαι αν την ειχε και πριν την λειτουργία αυτή. Ολα μεχρι στιγμης καλα. Δεν παρατηρησα καποιο προβλημα αν και ειναι νωρις. Θα επεκταθω αργοτερα σε αλλες επισημανσεις

Βρε φίλε, το δοκίμασες να κατεβάσεις τραγούδι? Γιατί σε εμένα το έχει σαν επιλογή αλλά δεν με αφήνει να κατεβάσω, όπως το HUAWEI cloud λέει δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανεις αυτη το αλουμινενιο περιβλημα : http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=311043835911&alt=web
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο πραγματάκια...

 

Σήμερα έσκασε στα μούτρα μου αυτός ο φορτιστής: http://www.ebay.com/itm/400630137401?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fsch%2Fi.html%3F_from%3DR40%26_sacat%3D0%26_nkw%3D400630137401%26_rdc%3D1

 

οπότε προσοχή εάν έχει παραγγείλει κάποιος τον ίδιο. Ευτυχώς δεν τίναξε το κινητό στον αέρα.

 

Δεύτερον, γνωρίζει κανείς πως φεύγουν τα κινέζικα δίπλα από τα νούμερα/ονόματα στις εισερχόμενες/εξερχόμενες κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο πραγματάκια...

 

Σήμερα έσκασε στα μούτρα μου αυτός ο φορτιστής: http://www.ebay.com/itm/400630137401?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fsch%2Fi.html%3F_from%3DR40%26_sacat%3D0%26_nkw%3D400630137401%26_rdc%3D1

 

οπότε προσοχή εάν έχει παραγγείλει κάποιος τον ίδιο. Ευτυχώς δεν τίναξε το κινητό στον αέρα.

 

Δεύτερον, γνωρίζει κανείς πως φεύγουν τα κινέζικα δίπλα από τα νούμερα/ονόματα στις εισερχόμενες/εξερχόμενες κλήσεις;

Μπηκα στα feedback του πωλητη κ ειδα πως εχουν και αλλοι παραπονα απο το φορτιστη .Καντου κ εσυ ενα αρνητικο ,καλο ειναι για να προσεχουμε , δεν ειναι αστεια αυτα

Link to comment
Share on other sites

...Σήμερα έσκασε στα μούτρα μου αυτός ο φορτιστής: http://www.ebay.com/itm/400630137401?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fsch%2Fi.html%3F_from%3DR40%26_sacat%3D0%26_nkw%3D400630137401%26_rdc%3D1

οπότε προσοχή εάν έχει παραγγείλει κάποιος τον ίδιο. Ευτυχώς δεν τίναξε το κινητό στον αέρα.

Μην το αφήσεις έτσι! Κυνήγα τον μέσω PayPal

Πάντως, πωλητής με 97,6% feedback και φορτιστής 1,55 ευρώ (με ταχυδρομικά), ε, ρισκάρεις...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...