Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έρχεται δεν σας έρχεται κάντε ένα local update.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρυθμίσεις ==> Σύστημα ==> Γλώσσα και Εισαγωγή ==> Πληκτρολόγιο και Μέθοδοι Εισόδου ==>Απενεργοποιείς την κινεζική γλώσσα.

Παλι εμφανιζονται.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ΟΤΑ για EMUI 3.0 έχει δοθεί εδώ και 2 μέρες (από τα reports εδώ και στο xda).

Έρχεται από την last EMUI2.3 (120SP03).

Όσοι δεν την έχετε πάρει ακόμα ή είστε σε προηγούμενη έκδοση από την 120SP03 ή το κινητό σας είναι σε λάθος ROM ή από εσάς ή τον reseller σας.

Αφού η Huawei έδωσε official την Full RΟΜ περάστε την local όπως λέει κι ο Romanos.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον οταν το άνοιξα έκανε δύο απανωτά ΟΤΑ update, σταμάτησε στο b120sp03, τι μπορεί να φταίει; Πως τις άλλες δύο τις έκανε κανονικά και τώρα δεν βρίσκει τίποτα; Δεν με πειράζει να περιμενω
Link to comment
Share on other sites

Παλι εμφανιζονται.:mad:

Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος να φύγουν τα κινέζικα στις επαφές. Ας με διορθωσει κάποιος αν κανω λάθος.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον οταν το άνοιξα έκανε δύο απανωτά ΟΤΑ update, σταμάτησε στο b120sp03, τι μπορεί να φταίει; Πως τις άλλες δύο τις έκανε κανονικά και τώρα δεν βρίσκει τίποτα; Δεν με πειράζει να περιμενω

 

Περίμενε όσο θες, αλλά αφού δεν σου έχει έρθει μέχρι τώρα όσο και να περιμένεις... δεν... κάποιο πρόβλημα υπάρχει και δεν σου έρχεται... βαλτην με local ή από HiSuite

 

Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος να φύγουν τα κινέζικα στις επαφές. Ας με διορθωσει κάποιος αν κανω λάθος.

 

Μπορείτε να δώσετε screenshot για πια κινέζικα στις επαφές μιλάτε?

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Τα κινέζικα στα οποία αναφέρεστε είναι η τοποθεσία που καλέσατε ή σας καλέσανε. Για παράδειγμα εμένα στις επαφές χωρίς +30 αναφέρει Θεσσαλονίκη (ή την πόλη που κάλεσα) αλλά αν η επαφή έχει +30 εμφανίζει το 希腊 που σημαίνει Ελλάδα. Τώρα ξέρετε τι να κάνετε για να το λύσετε ;) αν σας ενοχλεί τόσο... :cool:

 

http://i.imgur.com/5viReju.jpg

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα κινέζικα στα οποία αναφέρεστε είναι η τοποθεσία που καλέσατε ή σας καλέσανε. Για παράδειγμα εμένα στις επαφές χωρίς +30 αναφέρει Θεσσαλονίκη (ή την πόλη που κάλεσα) αλλά αν η επαφή έχει +30 εμφανίζει το 希腊 που σημαίνει Ελλάδα. Τώρα ξέρετε τι να κάνετε για να το λύσετε ;) αν σας ενοχλεί τόσο... :cool:

 

Μα κι εγώ βλέπω "Ελλάδα" στα κινητά και την περιοχή στα σταθερά... δεν εχω δει ποτέ κινεζικά στις επαφές όσο το έχω στα χεριά μου το κινητό. Δεν έχω +30 στις επαφές μου βέβαια.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Τα κινέζικα στα οποία αναφέρεστε είναι η τοποθεσία που καλέσατε ή σας καλέσανε. Για παράδειγμα εμένα στις επαφές χωρίς +30 αναφέρει Θεσσαλονίκη (ή την πόλη που κάλεσα) αλλά αν η επαφή έχει +30 εμφανίζει το 希腊 που σημαίνει Ελλάδα. Τώρα ξέρετε τι να κάνετε για να το λύσετε ;) αν σας ενοχλεί τόσο... :cool:

 

http://i.imgur.com/5viReju.jpg

Thanks man. Ταξιδεύω συχνά έξω οπότε τα χρειάζομαι τα προθεματα. Τουλάχιστον τωρα ξερω τι σημαίνουν τα κινέζικα :P

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Thanks man. Ταξιδεύω συχνά έξω οπότε τα χρειάζομαι τα προθεματα. Τουλάχιστον τωρα ξερω τι σημαίνουν τα κινέζικα :P

 

και με +30 πάντως ελληνικά βλέπω (αλλά έχω πειραγμένα local.prop και build.prop).

Στο build.prop έχω αλλαγμένο και το:

ro.config.hw_nlp=com.amap.android.location

Δοκίμασε να παγώσεις το TouchPlusContacts αν μπορείς unrooted.

Τα παγωμένα app μου είναι τα εξής:

[ATTACH]52011[/ATTACH] [ATTACH]52012[/ATTACH]

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς άλλος που δεν του έχει έρθει η 3 ή μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό;

 

Χθες μου ήρθε κι εμένα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το κατεβάζω από τον υπολογιστή για local update, πάντως από ταχύτητα σκιζουν οι σερβερς τους :)

Το κατεβαζω με download manager γιατί αλλιώς το κόβω όλο σφάλματα θα έβγαζε

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χθες μου ήρθε κι εμένα.

Ευχαριστώ φίλος

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβάζω από τον υπολογιστή για local update, πάντως από ταχύτητα σκιζουν οι σερβερς τους :)

Το κατεβαζω με download manager γιατί αλλιώς το κόβω όλο σφάλματα θα έβγαζε

 

Όλες τις Official ROMs και τα ΟΤΑ τα κάνω mirror εδώ.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβαζω με download manager γιατί αλλιώς το κόβω όλο σφάλματα θα έβγαζε

 

 

Το αναφέρουμε στην πρώτη σελίδα :rolleyes:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν έχω προσπαθήσει να ενεργοποιήσω το κινητό μέσω του ξυπνητηριού όντας απενεργοποιημένο, δεν τα κατάφερα. Από airplane mode ξέρω ότι γίνεται. Από πλήρως απενεργοποιημένη κατάσταση δεν μου ανοίγει. Κάτι κάνω λάθος ή δεν γίνεται και προσπαθώ άδικα;
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν έχω προσπαθήσει να ενεργοποιήσω το κινητό μέσω του ξυπνητηριού όντας απενεργοποιημένο, δεν τα κατάφερα. Από airplane mode ξέρω ότι γίνεται. Από πλήρως απενεργοποιημένη κατάσταση δεν μου ανοίγει. Κάτι κάνω λάθος ή δεν γίνεται και προσπαθώ άδικα;

 

Πώς το προσπαθείς?

Το κινητό, από πλήρως απενεργοποιημένο, ανοίγει σε airplane 1 λεπτό πριν από την ώρα που έχεις βάλει το ξυπνητήρι.

Αν βάζεις το ξυπνητήρι να χτυπήσει σε ένα λεπτό και κλείνεις το κινητό για να το δοκιμάσεις δεν θα ανοίξει.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο και κάνουμε gesture προς τα πάνω μπορούμε να αλλάξουμε τα default εικονίδια του φακού αριθμομηχανής κτλ που έχει;
Link to comment
Share on other sites

Πώς το προσπαθείς?

Το κινητό, από πλήρως απενεργοποιημένο, ανοίγει σε airplane 1 λεπτό πριν από την ώρα που έχεις βάλει το ξυπνητήρι.

Αν βάζεις το ξυπνητήρι να χτυπήσει σε ένα λεπτό και κλείνεις το κινητό για να το δοκιμάσεις δεν θα ανοίξει.

 

Ούτε μπροστά να ήσουν και να έβλεπες τι έκανα. :)

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ούτε μπροστά να ήσουν και να έβλεπες τι έκανα. :)

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Έτσι το δοκίμαζα και εγώ στην αρχή :p

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Με local update όλα καλά και επιτέλους στην EMUI 3, λίγο ios θυμίζει, όπως και πριν βέβαια. Αλλά είναι τέλειο
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να αφήσεις το υφακι αν θες ανταπόκριση.

Το εξογκωμα στο κάτω μέρος, εκεί που είναι ο κρίκος, είναι πολύ ενοχλητικό όταν το κρατάς με το ένα χέρι.

Κριμα γιατι μ αρεσε, αρα δηλαδη πιστευεις οτι δεν αξιζει γενικα? Απο προστασια τι λεει προσφερει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Βρε φίλε, το δοκίμασες να κατεβάσεις τραγούδι? Γιατί σε εμένα το έχει σαν επιλογή αλλά δεν με αφήνει να κατεβάσω, όπως το HUAWEI cloud λέει δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή.

 

Κοιταξε το δοκίμασα και παιζει το τραγούδι απευθείας οταν ομως παω να το κατεβασω μου λεει οτι δεν εχει καρτα sd αλλά το κατεβαζει τελικα στην μνήμη του τηλεφώνου. Μπήκα μεσα και βρήκα το τραγούδι. Μάλιστα εβαλα aslanidou και μου βγαλε πολλα τραγούδια της Μελίνας....Αρα βγαζει και ελληνικά...Εβαλα παρεπιπτοντως Gavalas...και παλι μου βγαλε και παλια λαικα.....Μια χαρα....δουλευει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω καταλαβει πως λειτουργούν λιγο οι ειδοποιήσεις. Καμια φορα μου βγαζει την ιδια ειδοποιηση ξανα και ξανα. Δεν ξερω γιατι ενα μηνυμα πχ μου εστειλε η κορη μου στο viber και μου το εβγαλε τοτε το εσβησα μου το ξαναβγαζει καθημερινα....Αν συρεις δεξια ή αριστερα καποιες φορες λεει οτι δεν θα ξαναλαβεις το ιδιο μηνυμα απο αυτήν την εφαρμογή. Αυτο τι σημαίνει οτι ξανα πλεον πχ δεν θα ξαναειδοποιηθώ ποτε απο αυτο το πρόγραμμα ή την συγκεκριμένη ειδοποιηση....Λίγο μπερδεμενα μου φαίνονται στην κουρτίνα....οι ειδοποιήσεις...με τον κάδο κατω καποια κλεινουν καποια οχι....Τι παιζει ας μου εξηγήσει καποιος που το εχει καταλαβει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα κινέζικα στα οποία αναφέρεστε είναι η τοποθεσία που καλέσατε ή σας καλέσανε. Για παράδειγμα εμένα στις επαφές χωρίς +30 αναφέρει Θεσσαλονίκη (ή την πόλη που κάλεσα) αλλά αν η επαφή έχει +30 εμφανίζει το 希腊 που σημαίνει Ελλάδα. Τώρα ξέρετε τι να κάνετε για να το λύσετε ;) αν σας ενοχλεί τόσο... :cool:

 

http://i.imgur.com/5viReju.jpg

 

Παντως αν θελει κανείς να διορθώσει τους αριθμούς τηλεφώνων μην το κάνει χειροκινητα σε ολες τις επαφές του υπαρχει το Number Fixer ως εφαρμογή απο το play store που διορθώνει μαζικα τα νουμερα των επαφών μας είτε βαζοντας το +30 είτε βγαζοντάς το....

Link to comment
Share on other sites

Το viber νομίζω πρέπει να το πατήσεις να ανοίξει η εφαρμογή, δηλαδή να το διαβάσεις εντός της εφαρμογής
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε το δοκίμασα και παιζει το τραγούδι απευθείας οταν ομως παω να το κατεβασω μου λεει οτι δεν εχει καρτα sd αλλά το κατεβαζει τελικα στην μνήμη του τηλεφώνου. Μπήκα μεσα και βρήκα το τραγούδι. Μάλιστα εβαλα aslanidou και μου βγαλε πολλα τραγούδια της Μελίνας....Αρα βγαζει και ελληνικά...Εβαλα παρεπιπτοντως Gavalas...και παλι μου βγαλε και παλια λαικα.....Μια χαρα....δουλευει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω καταλαβει πως λειτουργούν λιγο οι ειδοποιήσεις. Καμια φορα μου βγαζει την ιδια ειδοποιηση ξανα και ξανα. Δεν ξερω γιατι ενα μηνυμα πχ μου εστειλε η κορη μου στο viber και μου το εβγαλε τοτε το εσβησα μου το ξαναβγαζει καθημερινα....Αν συρεις δεξια ή αριστερα καποιες φορες λεει οτι δεν θα ξαναλαβεις το ιδιο μηνυμα απο αυτήν την εφαρμογή. Αυτο τι σημαίνει οτι ξανα πλεον πχ δεν θα ξαναειδοποιηθώ ποτε απο αυτο το πρόγραμμα ή την συγκεκριμένη ειδοποιηση....Λίγο μπερδεμενα μου φαίνονται στην κουρτίνα....οι ειδοποιήσεις...με τον κάδο κατω καποια κλεινουν καποια οχι....Τι παιζει ας μου εξηγήσει καποιος που το εχει καταλαβει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παντως αν θελει κανείς να διορθώσει τους αριθμούς τηλεφώνων μην το κάνει χειροκινητα σε ολες τις επαφές του υπαρχει το Number Fixer ως εφαρμογή απο το play store που διορθώνει μαζικα τα νουμερα των επαφών μας είτε βαζοντας το +30 είτε βγαζοντάς το....

Τό βρήκα αυτό μέ τά τραγούδια, απλά έπρεπε νά διαλέξω μέτριας ποιότητας. Μέ τό Viber πρέπει νά μπεις στήν εφαρμογή για νά μήν σού εμφανίζει ξανά ειδοποίηση, γιατί όταν τό διαγραφεις από ειδοποιήσεις νομίζει ότι δέν τό ειδες καί τό ξαναβγαζει.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...