Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω δει κι εγώ. Αυτό ακριβώς πως λειτουργεί; κολλάς κάτι πάνω στο κινητό μόνιμα;

Η συσκευή κολλάει σε αυτή τη πράσινη επιφάνεια, όταν στεγνώσει αυτή και δε κολλάει πια, απλά τη βρέχεις ελάχιστα και ξανά κολλάει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η συσκευή κολλάει σε αυτή τη πράσινη επιφάνεια, όταν στεγνώσει αυτή και δε κολλάει πια, απλά τη βρέχεις ελάχιστα και ξανά κολλάει

Χμμ και πίσω στο κινητό δεν αφήνει σημάδια; λίγο επιφοβο το ακούω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Το ερώτημά μου πιθανόν να είναι off topic αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω απάντηση αλλού. Έχει ενεργοποιήσει κανείς στο honor 6 φωνητική κλήση και φωνητική πληκτρολόγηση και μάλιστα στα ελληνικά; Αν ναι μπορείτε να μου πείτε που θα βρω πώς γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.σκεφτομαι να παρω το τηλεφωνο ...τι να προσεξω και απο που ειναι καλυτερα να το παραγκειλω???ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Πω πω με κούφανες!!!!!!

Τι μόνο επιστήμονες είστε...αλλά έχετε και PHD!!! Ευχαριστώ!

Μου φαίνεται θα στείλω e-mail στην huwaei για να σας προσλάβει στην Ελλάδα... φοβερό τιμ εδώ μέσα! Ευτυχώς για μας!

............

Που μπορώ να βρω το extreme edision?? Θα έπερναν ο Romanos, virus και οι άλλοι εδώ ή θα προτιμούσαν καμία άλλη κινέζικη ναυαρχίδα μέχρι 5ιντσ???

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Το κινέζικο EMUI έχει H60-L02.

[ATTACH]52134[/ATTACH]

 

:respect::respect::respect:

 

Και κατι τελευταιο ( μαλλον :)?) .....πως δουλευει το προγραμματακι που εχει στο πρωτο ποστ ? Το τελευταιο......:confused:

 

το Multi-tool εννοω.......

Edited by fanmar
Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεση κινέζικων από τη lock screen (χωρίς ROOT):

1. Κατεβάζουμε αυτό και το ξεζιπαρουμε (έχουμε έναν φάκελο "magazine" που έχει μέσα έναν άλλον φάκελο "Balance(magazine)" με 2 αρχεία "01.apply" και "04.apply").

2. Βάζουμε τον φάκελο "magazine" στο κινητό μας στον φάκελο "HWThemes" που βρίσκεται στην SD.

3. Restart (θα σας ζητήσει να κάνει update τις εικόνες το "Θέματα", κάντε το)

4. Scroll Up στο lock screen > Ρυθμίσεις > Εγγραφές και επιλέγουμε μόνο τα "Travel" και "Fashion"

φιλε μου το αρχειο που εχεις ανεβασει δεν λειτουργει υπαρχει καπου αλλου?

Edited by skaros1
τυπογραφικο λαθος
Link to comment
Share on other sites

:respect::respect::respect:

 

Και κατι τελευταιο ( μαλλον :)?) .....πως δουλευει το προγραμματακι που εχει στο πρωτο ποστ ? Το τελευταιο......:confused:

 

το Multi-tool εννοω.......

 

Ανοίγεις το "Honor6MultiTool.bat" κι επιλέγεις τι θες να κάνεις.

Αν εννοείς αυτό με το "πως δουλεύει?".

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου το αρχειο που εχεις ανεβασει δεν λειτουργει υπαρχει καπου αλλου?

 

Τι δεν λειτουργεί? μια χαρά κατεβαίνει.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

 

Τι δεν λειτουργεί? μια χαρά κατεβαίνει.

 

Μάλλον δεν το έχεις κάνει share, γιατί βγάζει Error 403.

403. That’s an error.

 

We're sorry, but you do not have access to this page. That’s all we know.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το έχεις κάνει share, γιατί βγάζει Error 403.

 

Όπα sorry... τώρα είναι οκ νομίζω.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Όπα sorry... τώρα είναι οκ νομίζω.

 

Επιβεβαιώνω ότι όλα είναι κομπλε :D

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χμμ και πίσω στο κινητό δεν αφήνει σημάδια; λίγο επιφοβο το ακούω.

 

Όχι, απλά κολλάει. Στη τελική αφού έχεις τη διάφανη θήκη βάλτο εκεί και μετά στο πιαστρο

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το για να καταλάβετε ό,τι δεν θα έχετε ποτέ σπασμένες οθόνες και καταστροφές στο πίσω μέρος!

..και όταν θα το ξαναπουλήσετε θα είναι σαν καινούργιο!

Link to comment
Share on other sites

Ισως καταντησω κουραστικος, αλλα επανερχομαι, μιας και τις 2 προηγουμενες φορες, δεν πηρα καποια απαντηση: υπαρχει καποιος τροπος (εκτος απο 3rd part apps), ωστε να εχω φωτογραφια πληρους οθονης, οταν με καλουν η καλω??

Για την ωρα, και με EMUI 3.0 (B307), η φωτογραφια που αντιστοιχει σε καθε επαφη, εμφανιζεται σ' ενα μικρο κυκλακι, κκατι που κανει δυσκολο το να "καταλαβεις" οπτικα το ποιος σε καλει, με την πρωτη ματια.

Ελπιζω στη βοηθεια οποιου γνωριζει κατι σχετικα κι ευχαριστω προκαταβολικα!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ισως καταντησω κουραστικος, αλλα επανερχομαι, μιας και τις 2 προηγουμενες φορες, δεν πηρα καποια απαντηση: υπαρχει καποιος τροπος (εκτος απο 3rd part apps), ωστε να εχω φωτογραφια πληρους οθονης, οταν με καλουν η καλω??

Για την ωρα, και με EMUI 3.0 (B307), η φωτογραφια που αντιστοιχει σε καθε επαφη, εμφανιζεται σ' ενα μικρο κυκλακι, κκατι που κανει δυσκολο το να "καταλαβεις" οπτικα το ποιος σε καλει, με την πρωτη ματια.

Ελπιζω στη βοηθεια οποιου γνωριζει κατι σχετικα κι ευχαριστω προκαταβολικα!!!:)

 

όχι δεν υπάρχει

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μερες με την emui 3.0 δεν μου άρεσαν τα μικρα γραμματα στις ειδοποιησεις της κουρτίνας....πολυ ψιλα και δυσκολευομαι καθώς εχω μια σχετική πρεσβυωπία...Καμια λύση σε αυτό.??εχω βαλει απο τις γραμματοσειρές τα τεράστια αλλα δεν λυνεται το θεμα. Γενικά λίγο με χάλασε που ολα ειναι λιγο μικροκαμωμενα. Οπως λεει και ο φιλος παραπανω το κυκλακι στις επαφές οταν κανεις κλήση ή οταν δεχεσε ....και καποια ακομα.....

 

Η μπαταρία με πηγε δυο μερες ακριβώς. 1η 12ωρες και 52λ με μπαταρία μου γραφει...Νομιζω καλα....χρονος ενεργής οθόνης 3 ωρες και 28 λεπτα.:)

 

Καποιος φιλος που θελει οδηγίες για φωνητική αναγνωριση γίνεται και δουλευει κανονικα η φωνητική αναγνωριση μεσω google φωνητικής αναγνωρισης αλλα για να βρειτε την Ελληνική γλώσσα απο το μενου Γλωσσα και εισαγωγή. Κάνετε το εξής

Εγκατάσταση το Google (google now) απο το play store

Τρεξιμο και περασμα του Google now. Μετά κάτω τερμα στο google now στις τρεις τελιτσες πατε και ρυθμίσεις - φωνή - Γλωσσες και επιλέγετε την Ελληνική. Μετα απο αυτο πλεον αν πατε στις ρυθμίσεις και γλωσσα και εισαγωγή μπορειτε να επιλέξετε την φωνητική πληκτρολόγηση της Google και αν πατε πλεον στο μενου ποιο κάτω φωνητική αναζήτηση πλεον θα βλεπετε την Ελληνική γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

Η λίστα που αναφέρεις αφορά apps με αναδυόμενα παράθυρα, έχει το hangouts αναδυόμενα παράθυρα? όχι, οπότε τι να προσθέσεις?

 

 

 

Δες αν είναι ενεργοί οι διακόπτες, για τις εφαρμογές που λες στο:

Διαχείριση Συσκευής > Εξοικ. ενέργειας > Λεπτομ. στοιχείων > Να εκτελείται μετά την απενεργ. οθόνης.

 

Το κοιταξα και αυτό και είναι ήδη ενεργοποιημένο να εκετελείτε μετά την απενεργοποίηση της οθόνης. Εγώ θέλω απλά να έρχεται ειδοποίηση μέσω δόνησης αλλά και του LED notification.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες συνεχίζω τις εντυπώσεις των διαφόρων αξεσουαρ που αγόρασα για το τηλέφωνό μας...

Βάση αυτοκινήτου και φορτιστής!!!

http://www.ebay.com/itm/261591361756?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Σήμερα το παρέλαβα και μπορώ να πώ ότι είναι παρα πολύ καλή ποιότητα η βάση και ο φορτιστής...κάθεται πολύ καλά στους αεραγωγούς του αυτοκινήτου μου, και έχει αντάπτορα για φόρτιση δύο συσκευών, η μια με 2.1 ΜΑ και η άλλα με 1 ΜΑ...προσοχή μόνο στις φωτογραφίες που δείχνει το προιόν για να ταιριάζει στο δικό σας αυτοκίνητο, ανάλογα με τις γρίλιες που έχουν οι αεραγωγοί σας!!!! Επίσης, αυξομειώνεται το πλάτος της βάσης για να χωράει μέχρι και GPS, πάντως τουλάχιστον 2-3 εκ. εκατέρωθεν απο το πλάτος του Honor 6. Η βάση είναι μικρή και άρα διακριτική, και προσαρμόζεται δεξιά - αριστερά και σε πάνω - κάτω, για να βλέπετε το τηλέφωνο απο όπου σας βολέυει...επίσης το καλώδιο έχει καλό μήκος για να το φορτίζετε καθώς οδηγάτε χωρίς πρόβλημα....

 

Γενικά για την τιμή του είναι κορυφαία αγορά!!!

 

Καλημέρα...για τον φίλο Stakantzi που έψαχνε για βάσεις αυτοκινήτου...

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου έχει τύχει δύο φορές ως τώρα, μετά από πολύ ώρα μη χρήσης του σαν να πέφτει σε αδράνεια. Δηλαδή να μην ανοίγει με το απλό πάτημα αλλά να θέλει παρατεταμενο πάτημα του power button. Ανοίγει δείχνοντας το σήμα αλλά χωρίς τα κινέζικα λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και το δικο μου επιτελους!!!

μια ερωτηση γιατι στις 170 σελιδες χαθηκα...

Αν rootαρω , απ'οτι ξερω χανω τις OTA ενημερωσεις σωστα? Μπορω ομως να τις περασω με local update?

Link to comment
Share on other sites

...

 

Καποιος φιλος που θελει οδηγίες για φωνητική αναγνωριση γίνεται και δουλευει κανονικα η φωνητική αναγνωριση μεσω google φωνητικής αναγνωρισης αλλα για να βρειτε την Ελληνική γλώσσα απο το μενου Γλωσσα και εισαγωγή. Κάνετε το εξής

Εγκατάσταση το Google (google now) απο το play store

Τρεξιμο και περασμα του Google now. Μετά κάτω τερμα στο google now στις τρεις τελιτσες πατε και ρυθμίσεις - φωνή - Γλωσσες και επιλέγετε την Ελληνική. Μετα απο αυτο πλεον αν πατε στις ρυθμίσεις και γλωσσα και εισαγωγή μπορειτε να επιλέξετε την φωνητική πληκτρολόγηση της Google και αν πατε πλεον στο μενου ποιο κάτω φωνητική αναζήτηση πλεον θα βλεπετε την Ελληνική γλωσσα.

 

Ευχαριστώ gtok34 για την απάντηση. Σχετικά με τη φωνητική κλήση υπάρχει κάποια λύση;

Έχω EMUI 3.0. Αναλυτικότερα, στις επαφές, στο πεδίο της αναζήτησης υπάρχει δεξιά το εικονίδιο του μικροφώνου που αν το πατήσεις αναμένει να καταγράψει τη φωνή σου. Ότι και να πω κι όπως κι αν έχω γράψει ένα όνομα (ελληνικά και λατινικά) δεν βρίσκει την επαφή. Τέλος, δεν έχω βρει τρόπο να εγγράφεις τη φωνή σου και να αντιστοιχίζεις αυτό που έγραψες σε μια επαφή, ώστε εκφωνώντας το να καλείς την επαφή (τρόπος λειτουργίας της φωνητικής κλήσης σε Windows Mobile συσκευές εδώ και σχεδόν 10 χρόνια). Επίσης, αν έχεις handsfree bluetooth, είναι χρήσιμο να ενεργοποιείται η φωνητική κλήση μέσω κάποιον χτυπημάτων στο πλήκτρο του handsfree (συνήθως δύο). Υποστηρίζεται αυτό στην όποια λύση;

Edited by panikos73
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και το δικο μου επιτελους!!!

μια ερωτηση γιατι στις 170 σελιδες χαθηκα...

Αν rootαρω , απ'οτι ξερω χανω τις OTA ενημερωσεις σωστα? Μπορω ομως να τις περασω με local update?

 

Το σχετικό link για το post μου που αφορά το root και το tool μου, που έχει μπει στο 1ο post απαντά την ερώτηση σου.

Γι'αυτον τον λόγο έχουν μπει κάποια links στο 1ο post, για να μην "χάνεστε" και να μην ξαναγράφουμε τα ίδια και τα ίδια όλη την ώρα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου έχει τύχει δύο φορές ως τώρα, μετά από πολύ ώρα μη χρήσης του σαν να πέφτει σε αδράνεια. Δηλαδή να μην ανοίγει με το απλό πάτημα αλλά να θέλει παρατεταμενο πάτημα του power button. Ανοίγει δείχνοντας το σήμα αλλά χωρίς τα κινέζικα λόγια.

 

Αυτο μου συμβαινει κ εμενα , κ μαλιστα αρκετες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου έχει τύχει δύο φορές ως τώρα, μετά από πολύ ώρα μη χρήσης του σαν να πέφτει σε αδράνεια. Δηλαδή να μην ανοίγει με το απλό πάτημα αλλά να θέλει παρατεταμενο πάτημα του power button. Ανοίγει δείχνοντας το σήμα αλλά χωρίς τα κινέζικα λόγια.

 

Αυτο μου συμβαινει κ εμενα , κ μαλιστα αρκετες φορες.

 

Για πόση ώρα μη χρήσης αναφέρεστε;Έχετε δοκιμάσει αν δέχεται κλήσεις όταν συμβαίνει αυτό;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...