Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι custom rom. Το Huawei Honor 6 που έχετε στα χέρια σας είναι Custom έκδοση για μία εταιρία τηλεφωνίας στην Κίνα, η ROM που φοράει είναι η επίσημη του, για την έκδοση του. Νομίζω Link έχει αφήσει ο φίλτατος VirusPlus λίγο πιο πίσω.

 

μα αυτό λέω,δεν είναι custom,είναι branded

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα είχα της ίδιας εταιρείας το Lenovo A820 και έπερνε ότι και το κανονικό A820 όσον αφορά της Custom ROMS και τα Firmware. Άμα το ίδιο κάνει και το Honor 6 σου, απλά αλλάζει το boot animation σιγά τα ωα, αν όχι τότε αλλάζει το θέμα. Ίσως να μπορούμε να το κάνουμε unbranded L02, όπως έκανα σήμερα το Asus Zenfone 5, από έκδοση για Unicom China σε World Wide.

 

κοιτα emui 3 ,πήρε αυτήν που ανέβηκε εδώ,ota τις τελευταίες 2.3 τις έκανε,απλά την 3.0 την έκανα local

Link to comment
Share on other sites

μα αυτό λέω,δεν είναι custom,είναι branded

 

Sorry διάβασα μόνο το σχόλιο σου και όχι του VirusPlus. gregog7 δες άμα θα πάρει ΟΤΑ στις επόμενες αναβαθμίσεις αλλιώς ενδεχομένως να πρέπει να τις περνάς local τις αναβαθμίσεις. Μικρό το κακό αν είναι έτσι.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσε μια ιδέα ο virusPlus και σκαλισα τον φάκελο που μου είπε, έσβησα οτι ανέφερε σε unicom μπουταρισα μου έβγαλε το το λογότυπο της εταιρείας, αλλα χωρίς το κινούμενο λογότυπο της αλλά και χωρίς το honor. Το περίεργο είναι ότι φλασαρισα το cust. img της κανονικής ρομ και οταν άνοιξε έβγαλε όλο το πακέτο πάλι!!!! Μετά με τον Explorer εσβησα το bootimage απο τους φακέλους της unicom και μετεφερα άλλο φακελο που είχε το bootimage του honor. Θα το σκαλισω λίγο ακομη και θα δω

Στο δικό σου την 2.3 μέχρι που πηγε ota?

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσε μια ιδέα ο virusPlus και σκαλισα τον φάκελο που μου είπε, έσβησα οτι ανέφερε σε unicom μπουταρισα μου έβγαλε το το λογότυπο της εταιρείας, αλλα χωρίς το κινούμενο λογότυπο της αλλά και χωρίς το honor. Το περίεργο είναι ότι φλασαρισα το cust. img της κανονικής ρομ και οταν άνοιξε έβγαλε όλο το πακέτο πάλι!!!! Μετά με τον Explorer εσβησα το bootimage απο τους φακέλους της unicom και μετεφερα άλλο φακελο που είχε το bootimage του honor. Θα το σκαλισω λίγο ακομη και θα δω

Στο δικό σου την 2.3 μέχρι που πηγε ota?

 

Με το που βγήκε το leak της 3.0 ήμουν από τους πρώτους που το έβαλαν, αν θυμάμαι καλά, είχα κάνει 2-3 updates σε 2.3 Και τα υπόλοιπα ήταν όλα της 3.0, οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Sorry διάβασα μόνο το σχόλιο σου και όχι του VirusPlus. gregog7 δες άμα θα πάρει ΟΤΑ στις επόμενες αναβαθμίσεις αλλιώς ενδεχομένως να πρέπει να τις περνάς local τις αναβαθμίσεις. Μικρό το κακό αν είναι έτσι.

Θα τσεκαρω για ota, αλλά μάλλον θα της περναω local για ειναι σπαστικό να αλλάζω αυτά που εχω σκαλισει, συν το cwm

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θέλω να πιστεύω εκτός του μικρού προβλήματος της αυτονομίας σε όσους αυτό υφίσταται, και της κάμερας που δεν είναι κακή αλλά παίρνει τόνους αναβάθμισης πιστεύω το κινητό είναι ο ορισμός του VFM στην κατηγορία του και στην επόμενη κατηγορία.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα τσεκαρω για ota, αλλά μάλλον θα της περναω local για ειναι σπαστικό να αλλάζω αυτά που εχω σκαλισει, συν το cwm

 

εχμμ οτι ισχύει για τα ΟΤΑ ισχύει και για τα local.

Δεν περνιέται local update με CWM .

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

εχμμ οτι ισχύει για τα ΟΤΑ ισχύει και για τα local.

Δεν περνιέται local update με CWM .

που θα πάει...θα τα μάθω κάποια στιγμή.:lol::lol:

παιδιά σας ευχαριστούμε για την καλή δουλειά που κάνετε,ειδικά η πρώτη σελίδα είναι σωστή βιβλιοθήκη

για το τηλ μας

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου ρωμανε. και εγω δεν ειχα βρει κατι αλλα ειπα να ρωτησω γιατι στο hands-on του forum το αναφερει ο mythozz.

 

Μετά από αυτά που απάντησε και ο Mythozz στο topic του Hands on και γω πιστεύω αυτό που λέει, μάλλον το κάνει αυτόματα το red eye reduction. Πλέον δεν είναι κάτι τόσο δύσκολο να γίνει On the fly που να απαιτεί και ξεχωριστή ρύθμιση.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτά που απάντησε και ο Mythozz στο topic του Hands on και γω πιστεύω αυτό που λέει, μάλλον το κάνει αυτόματα το red eye reduction. Πλέον δεν είναι κάτι τόσο δύσκολο να γίνει On the fly που να απαιτεί και ξεχωριστή ρύθμιση.

 

Προσωπικά δεν έχω δει κόκκινο μάτι σε photos. Οπότε μάλλον είναι default ενεργό.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διάβασα είχαμε το πρώτο περασμα touchplus ε; Απο απόκριση αφής στα πλήκτρα τι έχουμε;
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πού με ενοχλεί είναι ότι δεν το έχουν τα κινέζο μαγαζα παρά μόνο το B2cbuying πού το εκμεταλλεύεται απόλυτα.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πού με ενοχλεί είναι ότι δεν το έχουν τα κινέζο μαγαζα παρά μόνο το B2cbuying πού το εκμεταλλεύεται απόλυτα.

 

Γιαυτό λοιπόν κάνουμε υπομονή και δεν αφήνουμε τον κάθε κωλοκινεζο να μας κλέψει. Γκατζετακηδες είμαστε, όχι θύματα.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διάβασα είχαμε το πρώτο περασμα touchplus ε; Απο απόκριση αφής στα πλήκτρα τι έχουμε;

Όλα είναι σούπερ!

Τώρα... κερδισμένοι φαίνεται ότι είναι αυτοί που έχουν άσπρο τηλέφωνο! Οι άλλοι γιοκ δηλ. δεν πρέπει να το αγοράσουν!

Επιπλέον διαπίστωσα ότι δεν σηκώνει την πλαστική θήκη (που είχε σαν δώρο το τηλ. ή άλλη τέτοιου είδους) και το τηλέφωνο πρέπει να μείνει γυμνό (χωρίς θήκες...), αν κάποιος θέλει να το χρησιμοποιήσει! Έτσι χρειάζεται σίγουρα temp glass για το πίσω μέρος του και σίγουρα το αλουμίνιο (που περιμένω) περίβλημα για να δέσει καλύτερα το touch!

προσοχή στα τελειώματα στις γωνίες..γιατί εκεί φαίνεται ότι αφήνει φουσκάλες!!!! Προσοχή πως το πιάνετε όταν το ανοίξετε να το εφαρμόσετε στο τηλ.!

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα το honor 6 από vickmall όλα φαίνονται καλά είναι με την έκδοση Η60-L02V100R001CHN00B119SP01 EMUI 2.3

 

 

Φιλε μου ποσες μερες εκανε να σου ερθει απο την μαγευτικη Κινα;

Εισαι ικανοποιημενος;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ποσες μερες εκανε να σου ερθει απο την μαγευτικη Κινα;

Εισαι ικανοποιημενος;

 

Στο 20ημερο κάνει με απλό ταχυδρομείο από τα γνωστά κινεζομάγαζα.

 

Το κινητό είναι σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

μετά από 12 ώρες χρήσης του κινητού τα περισσότερα που μπορώ να πω είναι θετικά αν και δεν έχω δει όλα τα feature ακόμα, τα μόνα αρνητικά που έχει μέχρι στιγμής είναι η φωτεινότητα είναι χαμηλή και ότι όταν η μπαταρία είναι σε χαμηλά επίπεδα δεν αναβοσβήνει η led ειδοποίηση
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

μετά από 12 ώρες χρήσης του κινητού τα περισσότερα που μπορώ να πω είναι θετικά αν και δεν έχω δει όλα τα feature ακόμα, τα μόνα αρνητικά που έχει μέχρι στιγμής είναι η φωτεινότητα είναι χαμηλή και ότι όταν η μπαταρία είναι σε χαμηλά επίπεδα δεν αναβοσβήνει η led ειδοποίηση

 

Νομίζω κάτω από 10% ανάβει κόκκινο το Led.

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι σούπερ!

Τώρα... κερδισμένοι φαίνεται ότι είναι αυτοί που έχουν άσπρο τηλέφωνο! Οι άλλοι γιοκ δηλ. δεν πρέπει να το αγοράσουν!

 

Πάντως στο B2cbuying οι φωτογραφίες που έχει τοποθετημένο το touchplus δείχνουν μαύρη συσκευή.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάτω από 10% ανάβει κόκκινο το Led.

 

εμένα δυστυχώς δεν έκανε τίποτα και κάτω από 10%

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου ποσες μερες εκανε να σου ερθει απο την μαγευτικη Κινα;

Εισαι ικανοποιημενος;

 

22/10 έκανα την παραγγελία 24/10 έφυγε 4/11 έφτασε ελλάδα 7/11 το είχα στα χέρια μου

 

ναι είμαι ικανοποιημένος

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

22/10 έκανα την παραγγελία 24/10 έφυγε 4/11 έφτασε ελλάδα 7/11 το είχα στα χέρια μου

 

ναι είμαι ικανοποιημένος

 

 

Ευχαριστω πολυ για την αμμεσοτητα σου.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι σούπερ!

Τώρα... κερδισμένοι φαίνεται ότι είναι αυτοί που έχουν άσπρο τηλέφωνο! Οι άλλοι γιοκ δηλ. δεν πρέπει να το αγοράσουν!

Επιπλέον διαπίστωσα ότι δεν σηκώνει την πλαστική θήκη (που είχε σαν δώρο το τηλ. ή άλλη τέτοιου είδους) και το τηλέφωνο πρέπει να μείνει γυμνό (χωρίς θήκες...), αν κάποιος θέλει να το χρησιμοποιήσει! Έτσι χρειάζεται σίγουρα temp glass για το πίσω μέρος του και σίγουρα το αλουμίνιο (που περιμένω) περίβλημα για να δέσει καλύτερα το touch!

προσοχή στα τελειώματα στις γωνίες..γιατί εκεί φαίνεται ότι αφήνει φουσκάλες!!!! Προσοχή πως το πιάνετε όταν το ανοίξετε να το εφαρμόσετε στο τηλ.!

 

Να φανταστώ ότι το tempered glass της οθόνης το ξεχνάμε;

Μπορείς να βάλεις καμία φωτογραφία;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...