Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με την απόδοση της μπαταρίας να αναφέρω κι εγώ πως θεωρώ ότι είναι αν μη τι άλλο ικανοποιητική.Νομίζω πως θα καλύψει τουλάχιστον για μια μέρα(8π.μ έως 12μ.μ) όσους κάνουν έντονη χρήση του κινητού,και για σχεδόν δύο μέρες(8π.μ έως 12μ.μ της επόμενης μέρας) για όσους κάνουν απλή χρήση του κινητού.Και για να μην παρεξηγηθώ οι ώρες που αναφέρω είναι ενδεικτικές.

Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, στα παρακάτω screen shots(2 διαφορετικές μετρήσεις), η συσκευή ήταν μονίμως ενεργοποιημένη με 2 κάρτες sim και χωρίς προστασίας οθόνης(στα 1080),πάνω από μία ώρα κλήσεις,φωτεινότητα στο αυτόματο,μόνιμα συνδεδεμένο το bluetooth με ακουστικά,με πολύ wifi και αρκετά δεδομένα αλλά όχι συνεχώς ενεργοποιημένα,δίχως αυτόματο συγχρονισμό,ελάχιστο gps, εξοικονόμηση ενέργειας στο έξυπνο,με τις μισές επιλογές του ελέγχου κίνησης ενεργοποιημένες.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα, η πλαστικη θηκη που εμποδιζει?

Η δική μας θήκη (έτσι για όλες αντίστοιχες?) το αναγκάζει να βγει από την θέση του......(και είναι σίγουρο ότι δεν έκανα LOL!!!)

Παρατήρησα ό,τι όχι μόνο το βάζεις και είσαι ήσυχος αλλά τουναντίον θέλει και κάπου - κάπου επανακινήσεις.... (άνοιξε - κλείσε το εσωτερικό κουμπί ενεργοποίησης του touch)! Μου φαίνεται ότι θα μπείτε σε μπελάδες παρά θα ευχαριστηθείτε την ευχρησία του ......

Το μπροστινό temp glass δεν το πέρασα γιατί, αν με νευριάσει και τόσο το touch θα το σφυρίξω......κάποια στιγμή!

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα για το Hardware της βγάζει μέτριες προς το κακό φωτογραφίες και μετά από τόσα Update ούτε 4K έδωσαν που με νοιάζει πολύ λίγο, αλλά ο αλγόριθμός που έχουν για sharpening βιάζει κάθε pixel. Οι φωτογραφίες θα μπορούσαν να είναι πολύ-πολύ καλύτερες, και δεν το λέμε μόνο εμείς και οι κινέζοι το λένε στο forum της Huawei.

 

Εμένα μου φαίνονται άψογες οι φωτογραφίες ειδικα τοσο καλο γαλάζιο του ουρανού δεν εχω ξαναδεί απο κινητό. Συνήθως κατι ξασπρισμένα βγαζουν γαλάζια....και οχι οπως ειναι το χρωμα... Μην ζητάμε και φωτογραφία απο DSLR ειπαμε ολα σε ενα κινητο φωτογραφική μην τα θέλουμε και αλα....

Link to comment
Share on other sites

Κανενα πληκτρολογιο android l? Και πια εφαρμογη για μηνύματα χρησιμοποιειτε γτ εβαλα το handcent αλλα δεβ ξερω πως δουλευει η επιλογη για δικαρτα Edited by Minas_Kriti
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνονται άψογες οι φωτογραφίες ειδικα τοσο καλο γαλάζιο του ουρανού δεν εχω ξαναδεί απο κινητό. Συνήθως κατι ξασπρισμένα βγαζουν γαλάζια....και οχι οπως ειναι το χρωμα... Μην ζητάμε και φωτογραφία απο DSLR ειπαμε ολα σε ενα κινητο φωτογραφική μην τα θέλουμε και αλα....

 

Θα το ξαναπώ γιατι δεν διάβασες αυτό που έγραψα . Η καμερα για το hardware της βγάζει μέτριες φωτογραφίες, δεν έκανα σύγκριση με DSLR ούτε με τίποτα άλλο. Ο αλγόριθμος για το sharpening να το πω απλά είναι πολύ επιθετικός. Οι φωτογραφίες θα μπορούσαν να είναι πολύ καλυτερες.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπώ γιατι δεν διάβασες αυτό που έγραψα . Η καμερα για το hardware της βγάζει μέτριες φωτογραφίες, δεν έκανα σύγκριση με DSLR ούτε με τίποτα άλλο. Ο αλγόριθμος για το sharpening να το πω απλά είναι πολύ επιθετικός. Οι φωτογραφίες θα μπορούσαν να είναι πολύ καλυτερες.

 

review για την κάμερα του χονορ 6 στο λινκ:

 

http://www.anandtech.com/show/8425/huawei-honor-6-review/10

 

δυστυχώς τα αποτελέσματα δεν είναι ικανοποιητικά ...

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

review για την κάμερα του χονορ 6 στο λινκ:

 

http://www.anandtech.com/show/8425/huawei-honor-6-review/10

 

δυστυχώς τα αποτελέσματα δεν είναι ικανοποιητικά ...

 

Καλά το anandtech το έχει θάψει γενικά το honor6.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Κανενα πληκτρολογιο android l? Και πια εφαρμογη για μηνύματα χρησιμοποιειτε γτ εβαλα το handcent αλλα δεβ ξερω πως δουλευει η επιλογη για δικαρτα

 

Εφαρφογη για μηνύματα dual sim go sms pro version 6

Edited by Minas_Kriti
Link to comment
Share on other sites

Απο play store

Α οκ αλλά το go sms δεν υποστηρίζει και πολλά δικαρτα κινητά.ειδικά με την τελευταία αναβάθμιση έγινε γενικά τραγικό

Link to comment
Share on other sites

Α οκ αλλά το go sms δεν υποστηρίζει και πολλά δικαρτα κινητά.ειδικά με την τελευταία αναβάθμιση έγινε γενικά τραγικό

 

Ναι το διαβασα καπου αυτο. Στο honor 6 παντως δουλευει. Ξερουμε αν υποστηριζει 160 χαρακτηρες;

Edited by Minas_Kriti
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνονται άψογες οι φωτογραφίες ειδικα τοσο καλο γαλάζιο του ουρανού δεν εχω ξαναδεί απο κινητό. Συνήθως κατι ξασπρισμένα βγαζουν γαλάζια....και οχι οπως ειναι το χρωμα... Μην ζητάμε και φωτογραφία απο DSLR ειπαμε ολα σε ενα κινητο φωτογραφική μην τα θέλουμε και αλα....

 

Συνεχίζοντας μιας και τώρα βρέθηκα μπροστά σε pc...

 

Eκτός από εμένα αναφέρει και το anandtech το ίδιο πράγμα.

 

In perfect lighting conditions the camera has no issues in terms of exposure, but here we see a definite lack of detail. The IMX214 should have been able to produce a shaper image here, but instead we see a lot of fuzziness compared to other phones.

 

Πάμε να το σπάσουμε σιγά σιγά το παραπάνω απόσπασμα.

 

In perfect lighting conditions the camera has no issues in terms of exposure, but here we see a definite lack of detail.

 

Τι μας λέει εδώ το anandtech ή όπως γράφεται. Μας λέει πως ο αισθητήρας κάνει καλή φωτομέτρηση και πράγματι η φωτομέτρηση του είναι από τις καλύτερες που έχω δει σε κινητά. Ενώ καταλήγει πως δεν υπάρχει λεπτομέρεια. Γιατί δεν υπάρχει λεπτομέρεια; Γιατί ο αλγόριθμος που έχουν βάλει για sharpening είναι άκρως επιθετικός βιάζοντας πραγματικά τα πίξελ, ενώ κάτι αντίστοιχο γίνεται και στις βραδυνές λήψεις με τον αλγόριθμο για noise reduction, αλλά εκεί είναι αναμενόμενο και αποδεκτό.

 

The IMX214 should have been able to produce a shaper image here, but instead we see a lot of fuzziness compared to other phones.

 

Το IMX214 το φοράει το Oppo 7/7a και το One Plus One. Έχουμε δει όλοι τι φωτογραφίες βγάζουν σε διάφορα reviews και είναι πραγματικά πολύ καλής ποιότητας. Όμως η ανάπτυξη που έκανε η Huawei ή οι αλγόριθμοι που αγόρασε πραγματικά είναι για τα μπάζα :X . Άμα δεν ξες να φτιάξεις, αγόρασε της προκοπής ή κάνε το outsourcing κάπου, δεν είναι κακό, ούτε θα το μάθει κάποιος. Αυτά που βγάζει η κάμερα είναι μέτρια προς το κακό και συνεπώς απαράδεκτα για το hardware της, μπορεί εμένα και εσένα να σε καλύπτουν αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα έπρεπε να βγάζει πολύ πιο καλές φωτογραφίες. Για το 4K video δεν ανοίγω καν συζήτηση. Τέλος να επισημάνω πως πάλι αναφέρεται στη ψιλοθολούρα που υπάρχει ως fuzziness.

 

Όλα αυτά φιλικά, χωρίς καμία αίσθηση για vs και αντιπαράθεση.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπώ γιατι δεν διάβασες αυτό που έγραψα . Η καμερα για το hardware της βγάζει μέτριες φωτογραφίες, δεν έκανα σύγκριση με DSLR ούτε με τίποτα άλλο. Ο αλγόριθμος για το sharpening να το πω απλά είναι πολύ επιθετικός. Οι φωτογραφίες θα μπορούσαν να είναι πολύ καλυτερες.

 

Δεν ξέρω για σενα φίλε Romanos παντως για μένα βγαζει τέλειες..φωτογραφίες με αψογα χρώματα...Τωρα τι ενοεις επιθετικο sharpening ....δεν μπορω να καταλαβω τι ενοείς....Αλλα και αυτο που λες οτι ''βιάζει τα pixel'' παλι δεν το καταλαβα...Ισως χρειαζετα να εχει καποιος παραπανω γνώσεις στην φωτογραφία και ..Σιγουρα εισαι ποιο γνώστης... αλλα εμενα μου φαίνονται οι φωτογραφίες του ποιο τελειες και απο το xiaomi που ειχα....Αυτό λεω οτι καθενας ανάλογα τι ζητάει....το dSLr παραδειγμα το φερα....Ενοείτε οτι δεν κανεις συγκριση με DSLR, αλλα ΑΠΟΨΗ μου ειναι ....μην τα θέλουμε και ολα σε ενα κινητο....Ψιρίζουμε την μαιμου νομιζω...ψαχνουμε να βρουμε την υποπαραγραφο της υποπαραγράφου...

 

Εμένα σημαντικότερο μου φαίνεται οτι μικρίναν τα γραμματα στην 3.0 ειδικα στην κουρτίνα αλλά και αλλού....Ισως ακομα δεν εχω καταλαβει την φιλοσοφία της ΕΜUi γιατι προέρχομαι απο MIUI ....αλλα τελος παντων....

Δεν μπορω πχ να καταλαβω την φιλοσοφία στις ειδοποιήσεις...γιατι ενω τις σβήνω μου συνεχιζει να μου βγαζει τα ιδια μηνύματα ξανα και ξανα....πχ μου βγαζε μια ειδοποιηση οτι η ταδε εφαρμογή καταναλωνει πολυ ενεργεια τη σβήνω τη σερνω δεξια ή αριστερα αλλα ξανα μετα μου την πεταει....Και οχι μονο αυτες αλλα και αλλες....πχ σε καποιες ειδοποιησεις σου βγαζει μηνυμα οτι αν το διωξεις δεν θα σε ξαναειδοποιεί αυτη η εφαρμογή αν ομως δεν το θες το σκεφτεσε να το κανω ???? να μην το κανω...

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για σενα φίλε Romanos παντως για μένα βγαζει τέλειες..φωτογραφίες με αψογα χρώματα...Τωρα τι ενοεις επιθετικο sharpening ουτε καν την ορολογια δεν ξέρω αυτο που λες...Σιγουρα εισαι ποιο γνώστης αλλα εμενα μου φαίνονται ποιο τελειες και απο το xiaomi που ειχα....Αυτό λεω οτι καθενας ανάλογα τι ζητάει....το dSLr παραδειγμα το φερα....Ενοείτε οτι δεν κανεις συγκριση αλλα μην τα θέλουμε και ολα σε ενα κινητο....Ψιρίζουμε την μαιμου νομιζω...ψαχνουμε να βρουμε την υποπαραγραφο της υποπαραγράφου...

 

Δεν λέω πως το κινητό σαν κινητό δεν βγάζει καλές φωτογραφίες. Οι φωτογραφίες του κατ'εμε και σε σύγκριση με τα προηγούμενα κινητά μου είναι υπερτέλειες. Αλλά όταν πληρώνω το 100% της τιμής, θέλω και το 100% του προϊόντος και η συγκεκριμένη εταιρεία σε αυτό το τομέα (φωτ. μηχανής) απλά τα ΣΚΑΤΩΣΕ, τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο. Η κάμερα θα έπρεπε να αποδίδει 100% και αποδίδει 40-60% αναλόγως τη σκηνή.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω πως το κινητό σαν κινητό δεν βγάζει καλές φωτογραφίες. Οι φωτογραφίες του κατ'εμε και σε σύγκριση με τα προηγούμενα κινητά μου είναι υπερτέλειες. Αλλά όταν πληρώνω το 100% της τιμής, θέλω και το 100% του προϊόντος και η συγκεκριμένη εταιρεία σε αυτό το τομέα (φωτ. μηχανής) απλά τα ΣΚΑΤΩΣΕ, τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο. Η κάμερα θα έπρεπε να αποδίδει 100% και αποδίδει 40-60% αναλόγως τη σκηνή.

 

Δεν ξέρω φίλε μου τι να πω μαλλον θα εχεις δίκιο...Ισως δεν το βλεπω γιατι δεν εχω τις γνώσεις....Εμενα μου αρέσουν παντως οι φωτογραφίες του.

 

Για τα αλλα που ανεφερα μηως εχεις καμια ιδέα??Για τα ψιλα γραμματα στην κουρτίνα μήπως αλλαζουν ίσως με καποιο θέμα ή με κατι αλλο??? Αλλα και με τα μηνύματα που καποια φευγουν και καποια σου βγαζουν το γνωστό μήνυμα ''απαλειφή συνεχούς ειδοποίησης'' τι ενοεί ο ποιητής οτι δεν θα μου ξαναστείλει μήνυμα πλεον αυτη η ειδοποίηση??? Και αν την διώξω δεν θα μου ξαναρθει οπως λεει?

 

Με την μπαταρία του εχω παθει πλακα απο τις 9 το πρωί μεχρι τωρα 2 τα μεσανυχτα ολη μερα και ειναι στο 80% με αρκετή χρήση...τηλέφωνα....facebook, email, browsing..

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε μου τι να πω μαλλον θα εχεις δίκιο...Ισως δεν το βλεπω γιατι δεν εχω τις γνώσεις....Εμενα μου αρέσουν παντως οι φωτογραφίες του.

 

Ανεβάζω σχετικά photocomparison για να δείτε πιο εύκολα τις διαφορές εσύ και όσοι άλλοι το θελήσουν.

 

Για τα αλλα που ανεφερα μηως εχεις καμια ιδέα??Για τα ψιλα γραμματα στην κουρτίνα μήπως αλλαζουν ίσως με καποιο θέμα ή με κατι αλλο??? Αλλα και με τα μηνύματα που καποια φευγουν και καποια σου βγαζουν το γνωστό μήνυμα ''απαλειφή συνεχούς ειδοποίησης'' τι ενοεί ο ποιητής οτι δεν θα μου ξαναστείλει μήνυμα πλεον αυτη η ειδοποίηση??? Και αν την διώξω δεν θα μου ξαναρθει οπως λεει?

 

Με την μπαταρία του εχω παθει πλακα απο τις 9 το πρωί μεχρι τωρα 2 τα μεσανυχτα ολη μερα και ειναι στο 80% με αρκετή χρήση...τηλέφωνα....facebook, email, browsing..

 

Άμα μου τραβήξεις screenshot για αυτό που αναφέρεσαι ''απαλειφή συνεχούς ειδοποίησης'' θα σου πω τι είναι γιατί δεν θυμάμαι να το έχω πετύχει.

 

Τα ψιλά γράμματα δεν νομίζω να αλλάζουν

 

----------------------------------------------------------------------

 

Κάνοντας κλικ εδώ, μπορείτε να κατεβάσετε το photocomparison για το πως περίπου θα έπρεπε να τραβάει το κινητό μας και πως τραβάει.

Μέσα στο zip θα βρείτε 2 φακέλους crops και full. Μέσα σε αυτούς τους φακέλους υπάρχουν 3 υποφακέλοι με το θέμα που έχει η κάθε φωτογραφία.

Οι crops περιέχουν crops @ 100% των φωτογραφιών ενώ οι full είναι σε πλήρη ανάλυση. Σημείωση επειδή δεν είχα από το honor 6 σε πλήρη ανάλυση έκανα resize την αντίστοιχη του oppo7.

 

http://i.imgur.com/aG29uL1.png

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

εμένα δυστυχώς δεν έκανε τίποτα και κάτω από 10%

 

 

Στο 8% πρωτη και στο 4% δευτερη ειδοποιηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως παιδιά εγώ δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος απο τη μπαταρία στην 307... Μπαταρία και κάμερα χρηζουν άμεσης βελτίωσης από τη Huawei...

 

Για την καμερα εν μερη συμφωνώ οτι εχει μεγαλα περιθωρια. Προσφατος σε.φωτο με αριστο εως πολυ φωτισμο και σε τοπιο (την ακροπολη εβγαζα απο μακρια) παρουσιαζε θορυβο σχετικα ευκολα . Η μπαταρια του παλι θεωρω οτι ειναι ικανοποιητικοτατη

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλα, η πλαστικη θηκη που εμποδιζει?

 

Ο τροπος που αγκαλιαζει το κινητό , δημιουργεί δυο πολυ μικρες φυσαλιδες στις κατω γωνιες. Με imak θηκη δεν εντοπισα για την ωρα προβλημα γιατι δεν "καβαλαει" τις μπροστα γωνιες του κινητου.

Edited by chkritop
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος από τα παιδιά που έχουν το κινέζικο boot animation (wo) και είναι στην Β307, μπορεί να μου στείλει ή να ποσταρει το build.prop του?

To animation υπάρχει και στην δική μου συσκευή (και μάλλον σε όλες) αλλά δεν το έχω δει ποτέ κατά την εκκίνηση.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

και μετα απο τοσο διαβασμα μπορω να πω οτι εχω πραγματικα μπλεχτει. καλα λενε καμια φορα να μην διαβαζουμε τοοοοσα πολλα.

ειμαι αναμεσα στο Huawei Honor 6 και στο ZTE Nubia Z7 mini.

ενω αρχικα πραγματικα θεωρουσα πολυ συμαντικο το οτι το Huawei εχει 3G RAM διαβαζοντας (ειδικα στα αρχικα ποστ) οτι ειχε αρκετα μικροθεματακια γενικα. στα τελευταια ποστ δεν εχει γινει καποια σχετικα για ολα αυτα, αλλα δεν ξερω, λογο του οτι αυτα εχουν επιλυθει η λογο του οτι κανει δεν αναφερθηκε !!

επισεις χωρις να ειμαι γνωστης απο φωτογραφειες, νομιζω οτι καταλαβαινω στο απολυτο τον Romanos. προηγουμενο κινητο μου ηταν το HTC one S και ξερω καλα τι συμαινει καλη φωτοργαφια. ειμαι της λογικης οτι αφου το πληρωνω να εχω την ευχαριστηση να το αξιοποιησω. αλλιως δινω αρκετα λιγοτερα χρηματα και πεφτω λιγο σε αναλυση και .....οκ.

 

το ερωτημα προς εσας που το εχεται ηδη στα χερια σας, ειναι, εσεις τι θα κανατε στην θεση μου !! γιατι μεταξυ των 2 υπαρχει και μια σχετικη διαφορα τιμης.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Romane, αν χρησιμοποιούμε άλλο πρόγραμμα για τη λήψη φωτογραφιών πχ αυτο της Google δεν θα αλλάξει ο αλγόριθμος που βγαίνει η φωτογραφία;

Αν ασχοληθεί κάποιος developer μπορεί με αλλαγές στα αρχεία του συστήματος να πετύχει αυτό το 100% του hardware της κάμερας..;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε μου τι να πω μαλλον θα εχεις δίκιο...Ισως δεν το βλεπω γιατι δεν εχω τις γνώσεις....Εμενα μου αρέσουν παντως οι φωτογραφίες του.

 

Για τα αλλα που ανεφερα μηως εχεις καμια ιδέα??Για τα ψιλα γραμματα στην κουρτίνα μήπως αλλαζουν ίσως με καποιο θέμα ή με κατι αλλο??? Αλλα και με τα μηνύματα που καποια φευγουν και καποια σου βγαζουν το γνωστό μήνυμα ''απαλειφή συνεχούς ειδοποίησης'' τι ενοεί ο ποιητής οτι δεν θα μου ξαναστείλει μήνυμα πλεον αυτη η ειδοποίηση??? Και αν την διώξω δεν θα μου ξαναρθει οπως λεει?

 

Με την μπαταρία του εχω παθει πλακα απο τις 9 το πρωί μεχρι τωρα 2 τα μεσανυχτα ολη μερα και ειναι στο 80% με αρκετή χρήση...τηλέφωνα....facebook, email, browsing..

 

Μπορείς νσ τραβήξεις κάποια screen shots της κατανάλωσης και να μας πεις με τι ρυθμίσεις πετυχαίνεις αυτή την κατανάλωση;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Είμαι ακριβώς στο ίδιο στάδιο και εγώ με τον geioannou. Μεταξύ Nubia και Honor 6. Μάλιστα και εγώ ενα HTC θα αντικαταστήσω (Desire HD) μετά από 4 χρόνια. Με την ίδια λογική θέλω να κινηθώ και τώρα και η ερώτηση είναι αν το Honor 6 αξίζει τα λεφτά του που είναι λίγο πιο πάνω από το budget μου. Με δεδομένο ότι δεν θα πάιξω πολύ με τις ρομ, με νοιάζουν το GPS, η υπολογιστική ισχύ, απλά αξιοπρεπείς φωτογραφίες και μια καλή μπαταρία. Θα το συνιστούσατε για τα λεφτά του?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...