Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν μου πει κάποιος πως περνιεται η στοκ ρομ το δοκιμαζω επιτόπου

 

Πρώτη σελίδα είναι όλα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εβαλες καποια εφαρμογή για αυτονομία και ίσως κλείνει το wifi οταν ειναι κλειστή η οθόνη. Εγω πχ ειχα βαλει την ds battery saver και μου κανε αυτο ακριβως...Οποτε ή αλλαζεις το προφιλ να μην ανοιγοκλεινει το wifi ή την πετας...

 

Δεν εχω βαλει καμοια εφαρμογη για αυτονομια η γενικα για μπαταρια, και στην εξοικονομηση το εχω στο κανονικο.Oλες οι εφαρμογες ειναι προστατευμενες.Εκτος αν υπαρχει καμοια κινεζικη αν και τις εχω απενεργοποιησει.

Το σιγουρο ειναι οτι μολις κλεισει η οθονη κλεινουν τα δεδομενα wifi/3g.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου πει κάποιος πως περνιεται η στοκ ρομ το δοκιμαζω επιτόπου

 

Έδωσα παραπάνω ένα link.

H διαδικασία στη πρώτη σελίδα απαιτεί unlocked bootloader και είναι διαφορετική από αυτήν των Κινέζων (εκτός αν είναι λάθος η μετάφραση).

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει καμοια εφαρμογη για αυτονομια η γενικα για μπαταρια, και στην εξοικονομηση το εχω στο κανονικο.Oλες οι εφαρμογες ειναι προστατευμενες.Εκτος αν υπαρχει καμοια κινεζικη αν και τις εχω απενεργοποιησει.

Το σιγουρο ειναι οτι μολις κλεισει η οθονη κλεινουν τα δεδομενα wifi/3g.

Γιά τά δεδομένα πρέπει νά πάς ρυθμίσεις -περισσότερα - δίκτυα κιν. τηλ. - κλικαρε πάντα ενεργά η περιαγωγή δεδομένων. Στό wifi πάλι πάντα ενεργώ.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει καμοια εφαρμογη για αυτονομια η γενικα για μπαταρια, και στην εξοικονομηση το εχω στο κανονικο.Oλες οι εφαρμογες ειναι προστατευμενες.Εκτος αν υπαρχει καμοια κινεζικη αν και τις εχω απενεργοποιησει.

Το σιγουρο ειναι οτι μολις κλεισει η οθονη κλεινουν τα δεδομενα wifi/3g.

Δεν ξερω αν εχεις κανει αυτό απο τις ρυθμίσεις Wlan πας κάτω κάτω στις συνθέτες ρυθμίσεις και βάλε να παραμένει ενεργό το wlan στην αναστολή λειτουργιας στην επιλογή παντα. Το εχεις κανει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Η περιαγωγη είναι άλλο πράγμα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιά τά δεδομένα πρέπει νά πάς ρυθμίσεις -περισσότερα - δίκτυα κιν. τηλ. - κλικαρε πάντα ενεργά η περιαγωγή δεδομένων. Στό wifi πάλι πάντα ενεργώ.

Για τα δεδομενα δεν το ειχα στο ''παντα ενεργα''.Το wifi ειναι στο ''παντα''.Τη ''βελτιστοποιηση wlan'' να την απενεργοποιησω?Ειναι ενεργοποιημενη

Edited by BOBO25
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα παραπάνω ένα link.

H διαδικασία στη πρώτη σελίδα απαιτεί unlocked bootloader και είναι διαφορετική από αυτήν των Κινέζων (εκτός αν είναι λάθος η μετάφραση).

Unlocked τον έχω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Κάτοχος μιας μέρας του κινητού και θα ήθελα τη βοήθεια κάποιου φίλου.

Μου έχει βγάλει ότι έχει OTA update, κάνω UNROOT, κατεβάζω το ΟΤΑ και με το που κάνω εγκατάσταση - επανεκκίνηση μένει στο CWM και αφού επιλέξω reboot δεν έχει πάρει τίποτε και ξανά πάλι.

Για να κάνω ΟΤΑ update θα πρέπει να γυρίσω σε stock;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Κάτοχος μιας μέρας του κινητού και θα ήθελα τη βοήθεια κάποιου φίλου.

Μου έχει βγάλει ότι έχει OTA update, κάνω UNROOT, κατεβάζω το ΟΤΑ και με το που κάνω εγκατάσταση - επανεκκίνηση μένει στο CWM και αφού επιλέξω reboot δεν έχει πάρει τίποτε και ξανά πάλι.

Για να κάνω ΟΤΑ update θα πρέπει να γυρίσω σε stock;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

1ο post? μπα ε?

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε VirusPlus. Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Το unroot ήταν "προσωπική σκέψη":)

Που ακριβώς στο πρώτο post;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε VirusPlus. Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Το unroot ήταν "προσωπική σκέψη":)

Που ακριβώς στο πρώτο post;

 

Boot Fastboot / Boot Recovery / Lock-Unlock Bootloader / CWM / Root / Extract Recovery / Restore Recovery / Virusplus Tool

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Άρα δηλαδή για να εγκαθιστούμε τα OTA updates θα πρέπει κάθε φορά να κάνουμε επαναφορά σε Stock Recovery;
Link to comment
Share on other sites

Άρα δηλαδή για να εγκαθιστούμε τα OTA updates θα πρέπει κάθε φορά να κάνουμε επαναφορά σε Stock Recovery;

 

Ναι. Καθώς και τα local.prop και build.prop αν τα έχεις πειράξει.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια VirusPlus!!!

 

χμμ τώρα που το ξανασκέφτομαι... ίσως και να μην χρειάζεται...

Αν δεν έκανες restore την stock recovery και θες να δοκιμάσεις κάτι άλλο... πες μου.

Αν και νομίζω η επαναφορά της stock recovery είναι πιο εύκολη λύση.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα δοκιμή έχω δυο κάρτες στο honor από διαφορετικές εταιρείες. Πήρα στην μια από το σταθερό απάντησα κανονικά και ενώ μιλούσα πήρα από άλλο τηλεφωνο στο honor στην άλλη sim. Μου ήρθε η κλήση κανονικά στο honor και μάλιστα μου έδωσε επιλογή απάντησης της δεύτερης κλήσης απάντησα λοιπόν βάζοντας σε αναμονή με τραγουδάκι την άλλη κάρτα. Από το άλλο τηλεφωνο όταν πήρα στο honor ακουγόταν ένας ήχος αναμονής.... Άρα το τηλέφωνο είναι dual active γιατί στο standby δεν θα δέχονταν κλήση αλλά θα αποριπτονταν με κάποιο μήνυμα από την εταιρεία ως κλειστο. Εδώ σου δίνει την δυνατότητα να εναλλασεις τις γραμμές μεταξύ τους κατά την διάρκεια των κλήσεων..... Δοκιμάστε το για να καταλάβετε τι εννοώ.

 

Δεύτερη δοκιμή ενώ μιλούσα απο το honor με την μια κάρτα sim στο σταθερό, χωρίς να κλείσω την γραμμή στο honor πλέον έκανα κλήση σε άλλο νούμερο σε κινητό από την άλλη γραμμή sim. μόλις το έκανα μπήκε αυτόματα πάλι τραγούδι αναμονής στο πρώτο τηλεφωνο , το σταθερο που μιλούσα και έκανε κλήση κανονικά στο δεύτερο κινητο......Απάντησα κανονικά από το άλλο κινητό αφού χτύπησε προφανώς..... Μετά μου δίνε στην οθόνη δυνατότητα αλλαγής από την μια στην άλλη.... Πολύ καλό δεν το έχω ξαναδεί..... Ίσως είναι απο τα λίγα τηλέφωνα με τέτοια δυνατότητα.....

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος να έχει στην μια sim μόνο data (π.χ. internet on the go) και στην άλλη sim τηλεφωνία; Αυτά μπορούν να λειτουργούν ταυτόχρονα; Δηλαδή να έχεις internet απο την μια sim και να δέχεσαι ταυτόχρονα κλήση απο την άλλη sim;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

μια βοηθεια σας παρακαλω. το red-eye reduction που βρισκεται στο μενου της καμερας γιατι δεν μπορω να το βρω με τιποτα;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της κάμερας πάτησα υδατογράφημα και μετά μου κλείνει συνεχώς την κάμερα-φωτό με πετάει εκτός λειτουργία και δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω.Πως γίνεται να απενεργοποιήσω το υδατογράφημα??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Παιδιά είναι εύκολο να ξανα-ανεβάσει κάποιος Link από κάποιο δοκιμασμένο μπρος-πίσω tempered glass;

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της κάμερας πάτησα υδατογράφημα και μετά μου κλείνει συνεχώς την κάμερα-φωτό με πετάει εκτός λειτουργία και δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω.Πως γίνεται να απενεργοποιήσω το υδατογράφημα??

 

Πηγαινε Ρυθμίσεις -> Διαχειριση εφαρμογών , βρες την καμερα και κανε εκκαθαριση δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της κάμερας πάτησα υδατογράφημα και μετά μου κλείνει συνεχώς την κάμερα-φωτό με πετάει εκτός λειτουργία και δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω.Πως γίνεται να απενεργοποιήσω το υδατογράφημα??

 

Είτε γυρίζεις την γλώσσα στα αγγλικά και μετά ελληνικά και στο ενδιάμεσο αλλάζεις το mode της κάμερας .αλλιώς κάνεις καθαρισμό δεδομένων της κάμερας από τις ρυθμίσεις εφαρμογών. Δεν χάνονται οι φωτογραφίες, παρά μόνο οι ρυθμίσεις της κάμερας.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Παιδιά είναι εύκολο να ξανα-ανεβάσει κάποιος Link από κάποιο δοκιμασμένο μπρος-πίσω tempered glass;

 

Επίσης επειδή δεν βρήκα κάποιο minimal car holder μιας και δεν έχει βγει κάτι για το κινητό μας εκτός των universals, λέω να πάω σε αυτή του S4.

 

http://www.ebay.com/itm/Useful-Car-Windshield-Holder-Mount-Cradle-Stand-For-Samsung-Galaxy-S4-SIV-i9500-/301355289532?pt=US_Mounts_Holders&hash=item462a2ccbbc

 

Σύγκρινα διαστάσεις και είδα ότι είναι το πιο κοντινό στο δικό μας επώνυμο κινητό.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5125&idPhone2=6461

 

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει car holder άλλου κινητού που ταιριάζει με το ''κλικ'' που λέμε, με το δικό μας ας δώσει πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...