Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις παρέλαβα το honor 6 από vickmall όλα φαίνονται καλά είναι με την έκδοση Η60-L02V100R001CHN00B119SP01 EMUI 2.3
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Επειδή γίνεται ένα μπέρδεμα από τά ποστς θά ήθελα νά σού κάνω μερικές ερωτήσεις.

1. Εχθές έκανα ροοτ τό τηλ γιά νά επεξεργαστώ τό local.prop μέ τό δικό σου tool δέν έκανε install ούτε τό cwm ούτε ροοτ, αναγκαστηκά τά έκανα μέ fastboot. Ολα οκ τα κινέζικα φεύγουν. Επανέφερα τό στοκ recovery καί είμαι ροοτ.

Τό ροοτ εμποδίζει τά update? Θά πρέπει νά γίνω unroot? Μέ ανοιχτό boot loader έχω κανονικά updates.

2. Τό build. prop γιατί τό αλλάζουμε?

3. Γιά κάποιον λόγω τό tool μού δούλεψε μόνο στην επαναφορά σέ stock recovery?

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή γίνεται ένα μπέρδεμα από τά ποστς θά ήθελα νά σού κάνω μερικές ερωτήσεις.

1. Εχθές έκανα ροοτ τό τηλ γιά νά επεξεργαστώ τό local.prop μέ τό δικό σου tool δέν έκανε install ούτε τό cwm ούτε ροοτ, αναγκαστηκά τά έκανα μέ fastboot. Ολα οκ τα κινέζικα φεύγουν. Επανέφερα τό στοκ recovery καί είμαι ροοτ.

Τό ροοτ εμποδίζει τά update? Θά πρέπει νά γίνω unroot? Μέ ανοιχτό boot loader έχω κανονικά updates.

2. Τό build. prop γιατί τό αλλάζουμε?

3. Γιά κάποιον λόγω τό tool μού δούλεψε μόνο στην επαναφορά σέ stock recovery?

 

1. Δεν έκανε install?? Τι εννοείς? Καταρχάς η τελευταία εκδοσή του tool δεν λειτουργεί offline. Για να δουλέψει το tool το κινητό πρέπει να είναι ανοιχτό κανονικά και συνδεδεμένο στο PC. Ίσως την πρώτη φορά βγει κάποιο μήνυμα στο κινητό που θα πρέπει να αποδεχτείς. Ίσως ακόμα χρειαστεί να το ανοίξεις μια φορά το tool να κάνει τα downloads, να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις (είναι το τίμημα του AutoUpdate που μου ζήτησαν οι Ρωσσοι).

Έχω πει πάμπολλες φορές τι εμποδίζει το installation των ΟΤΑ. Το root και ο unlocked bootloader δεν είναι από αυτά. CWM, local.prop και build.prop εμποδίζουν το installation, των μέχρι τώρα, ΟΤΑ.

2. Στο build.prop αρκετοί επεμβαίνουν για διάφορες αλλαγές. Δεν χρειάζεται γενικά να αλλαχθεί κάτι, παρ'ολα αυτά το αναφέρω πως εμποδίζει τα ΟΤΑ γιατί κάποιος μπορεί να έχει αλλάξει κάτι εκεί.

3. Δεν είναι λογικό αυτό αν μπόρεσε να flashαρει την stock recovery θα μπορούσε και το CWM ίσως δεν κατέβηκε το CWM? Αν υπήρχε το CWM στον φάκελο Recovery θα έπρεπε να το flashαρει εκτός αν σου έβγαλε κάποιο error.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

μια βοηθεια σας παρακαλω. το red-eye reduction που βρισκεται στο μενου της καμερας γιατι δεν μπορω να το βρω με τιποτα;

ευχαριστω

μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω;

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω;

 

Από ότι βλέπω και γω δεν έχει...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Romanos,

μόλις το παρέλαβα ...δίνεις οδηγίες σε παρακαλώ πως θα το περάσουμε???

Τι είναι αυτό μαύρο που έχει μέσα>>> εσένα σου ήρθε (καμιά βάση περάσματος)???

Έχεις κανένα βιντεάκι περάσματος>>

Άμα δεν το περάσεις εσύ πρώτα εγω δεν....περιμένω!

Σου λέω για το tochplus...κ.λ.π. από VMALL!!

Επιπλέον δωράκια...τα διαμαντάκια του για τις γυναίκες είναι τρέλα! Τα στηρίγματα είναι φοβερά, το καλωδιάκι για κανονικό USB καλό, αλλά και για το tuch pen τι να πω!

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη σελίδα είναι όλα.

Το παλεύα όλο το πρωί και τελικά τα κινέζικα πριν κάνει Bοοt δεν φεύγουν, θα κάνω μια προσπάθεια ακόμη και μετά το αφήνω στην ησυχία του

Τωρα είμαι με unlocked bootloader, cwm, root.

Μήπως πρέπει να επαναφέρω πρώτα την stock recovery και μετα να φλασαρω τα υπόλοιπα;

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

Επίσης επειδή δεν βρήκα κάποιο minimal car holder μιας και δεν έχει βγει κάτι για το κινητό μας εκτός των universals, λέω να πάω σε αυτή του S4.

 

http://www.ebay.com/itm/Useful-Car-Windshield-Holder-Mount-Cradle-Stand-For-Samsung-Galaxy-S4-SIV-i9500-/301355289532?pt=US_Mounts_Holders&hash=item462a2ccbbc

 

Σύγκρινα διαστάσεις και είδα ότι είναι το πιο κοντινό στο δικό μας επώνυμο κινητό.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5125&idPhone2=6461

 

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει car holder άλλου κινητού που ταιριάζει με το ''κλικ'' που λέμε, με το δικό μας ας δώσει πληροφορίες.

 

φίλε σου έγραψα και προηγουμένως...τσέκαρε και αυτό

 

Παίδες συνεχίζω τις εντυπώσεις των διαφόρων αξεσουαρ που αγόρασα για το τηλέφωνό μας...

Βάση αυτοκινήτου και φορτιστής!!!

http://www.ebay.com/itm/26...%3AMEBIDX%3AIT

 

Σήμερα το παρέλαβα και μπορώ να πώ ότι είναι παρα πολύ καλή ποιότητα η βάση και ο φορτιστής...κάθεται πολύ καλά στους αεραγωγούς του αυτοκινήτου μου, και έχει αντάπτορα για φόρτιση δύο συσκευών, η μια με 2.1 ΜΑ και η άλλα με 1 ΜΑ...προσοχή μόνο στις φωτογραφίες που δείχνει το προιόν για να ταιριάζει στο δικό σας αυτοκίνητο, ανάλογα με τις γρίλιες που έχουν οι αεραγωγοί σας!!!! Επίσης, αυξομειώνεται το πλάτος της βάσης για να χωράει μέχρι και GPS, πάντως τουλάχιστον 2-3 εκ. εκατέρωθεν απο το πλάτος του Honor 6. Η βάση είναι μικρή και άρα διακριτική, και προσαρμόζεται δεξιά - αριστερά και σε πάνω - κάτω, για να βλέπετε το τηλέφωνο απο όπου σας βολέυει...επίσης το καλώδιο έχει καλό μήκος για να το φορτίζετε καθώς οδηγάτε χωρίς πρόβλημα....

 

Γενικά για την τιμή του είναι κορυφαία αγορά!!!

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Rootαρα... και τωρα αρχισαν τα παγωματα εφαρμογων

@virusplus μηπως να εβαζες στο αρχικο ποστ τις φωτο με τις εφαρμογες που εχεις παγωσει?

Link to comment
Share on other sites

Rootαρα... και τωρα αρχισαν τα παγωματα εφαρμογων

@virusplus μηπως να εβαζες στο αρχικο ποστ τις φωτο με τις εφαρμογες που εχεις παγωσει?

 

Δεν νομίζω πως έχει νόημα... Εγώ έχω παγώσει αυτές που θεωρώ άχρηστες για μένα. Ο καθένας θεωρεί διαφορετικά apps άχρηστα...

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το tochplus και ουάου...........

Είναι εύκολα ακόμη και εάν κάνετε λάθος, όπως εγώ! Καμία φούσκα και επιτέλους μεγάλη οθόνη, χωρίς τα πλήκτρα της, και όλα στο άσπρο πλαίσιο!!!!!!!!!!! Έκανα τις ρυθμίσεις και έτοιμος!

Έβαλα και στην θύρα USB τον αντάπτορα για σύνδεση με κανονικό USB strick και είμαι έτοιμος να απολάυσω ταινία από το USB!

Honor 6 είσαι τρέλα (το δικό μου να δω πότε θα πάρω )!!!! χαχαχα!

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω και γω δεν έχει...

ευχαριστω για την απαντηση σου ρωμανε. και εγω δεν ειχα βρει κατι αλλα ειπα να ρωτησω γιατι στο hands-on του forum το αναφερει ο mythozz.

Link to comment
Share on other sites

μόλις τελείωσα όλα τα ΟΤΑ updates τελικά το emui 3.0 είναι πάρα πολύ καλό
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Αυτής της εταιρείας το λογότυπο βγαίνει πριν το honor http://www.wostore.com/?p=4

 

Αν flashαρεις το cust.img πάλι δεν φεύγουν?

Άμα γενικά σβησεις τον cust φάκελο με root explorer εξαφανίζονται τα boot screen.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Αυτής της εταιρείας το λογότυπο βγαίνει πριν το honor http://www.wostore.com/?p=4

 

οπότε δεν φοράει custom rom αλλά branded της unicom

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το tochplus και ουάου...........

Είναι εύκολα ακόμη και εάν κάνετε λάθος, όπως εγώ! Καμία φούσκα και επιτέλους μεγάλη οθόνη, χωρίς τα πλήκτρα της, και όλα στο άσπρο πλαίσιο!!!!!!!!!!! Έκανα τις ρυθμίσεις και έτοιμος!

Έβαλα και στην θύρα USB τον αντάπτορα για σύνδεση με κανονικό USB strick και είμαι έτοιμος να απολάυσω ταινία από το USB!

Honor 6 είσαι τρέλα (το δικό μου να δω πότε θα πάρω )!!!! χαχαχα!

 

Τελικά είναι απλή ζελατίνα ή σκληρό πλαστικό?

Στο σκοτάδι τι γίνεται τα βλέπεις τα κουμπιά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οπότε δεν φοράει custom rom αλλά branded της unicom

 

H unicom έχει custom ROM εδώ. Βέβαια όταν την είχα περάσει δεν είχα διαφορετικό boot logo.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γιατί πλέον δεν μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές μου από το gmail?? Δεν βλέπω την επιλογή

 

οκ το βρήκα είδα την αρχική σελίδα να δω αν είχατε γράψει τίποτα

 

ερώτηση...εφαρμογές απο που θα κατεβάζω απο google play ή απο το άλλο??

Edited by koystado
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι απλή ζελατίνα ή σκληρό πλαστικό?

Στο σκοτάδι τι γίνεται τα βλέπεις τα κουμπιά?[color="#bbc"

Σκληρό πλαστικό (όχι τόσο σαν το temp glass).

τα κουμπιά πάνε στο άσπρο μέρος του Honor και ναι φαίνονται κανονικά στο σκοτάδι...άσε που δεν το καταλαβαίνεις άμα δεν το ξέρεις ότι υπάρχει πλαστικό...

Link to comment
Share on other sites

Σκληρό πλαστικό (όχι τόσο σαν το temp glass).

τα κουμπιά πάνε στο άσπρο μέρος του Honor και ναι φαίνονται κανονικά στο σκοτάδι...άσε που δεν το καταλαβαίνεις άμα δεν το ξέρεις ότι υπάρχει πλαστικό...

 

Εγώ που έχω το μαύρο δηλαδή, δεν θα τα βλέπω ούτε τη μέρα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

 

H unicom έχει custom ROM εδώ. Βέβαια όταν την είχα περάσει δεν είχα διαφορετικό boot logo.

 

δηλαδή η huawei ανεβάζει επίσημα custom rom στο site της?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή η huawei ανεβάζει επίσημα custom rom στο site της?

 

Δεν είναι custom rom. Το Huawei Honor 6 που έχετε στα χέρια σας είναι Custom έκδοση για μία εταιρία τηλεφωνίας στην Κίνα, η ROM που φοράει είναι η επίσημη του, για την έκδοση του. Νομίζω Link έχει αφήσει ο φίλτατος VirusPlus λίγο πιο πίσω.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

μπήκε και temp glass και στον φακό για προστασία από σκόνη κ.λ.π.

Turbo κινητό!

Να δοκιμάσω να περάσω πρώτα το temp glass και μετά το touch ή θα τα μαμήσω όλα και θα πάρω τον ...????

είναι σαν το: η κότα έκανετο αυγό ή......

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι custom rom. Το Huawei Honor 6 που έχετε στα χέρια σας είναι Custom έκδοση για μία εταιρία τηλεφωνίας στην Κίνα, η ROM που φοράει είναι η επίσημη του, για την έκδοση του. Νομίζω Link έχει αφήσει ο φίλτατος VirusPlus λίγο πιο πίσω.

είναι κακό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

είναι κακό αυτό;

 

Κοίτα είχα της ίδιας εταιρείας το Lenovo A820 και έπερνε ότι και το κανονικό A820 όσον αφορά της Custom ROMS και τα Firmware. Άμα το ίδιο κάνει και το Honor 6 σου, απλά αλλάζει το boot animation σιγά τα ωα, αν όχι τότε αλλάζει το θέμα. Ίσως να μπορούμε να το κάνουμε unbranded L02, όπως έκανα σήμερα το Asus Zenfone 5, από έκδοση για Unicom China σε World Wide.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...