Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τό βρήκα αυτό μέ τά τραγούδια, απλά έπρεπε νά διαλέξω μέτριας ποιότητας. Μέ τό Viber πρέπει νά μπεις στήν εφαρμογή για νά μήν σού εμφανίζει ξανά ειδοποίηση, γιατί όταν τό διαγραφεις από ειδοποιήσεις νομίζει ότι δέν τό ειδες καί τό ξαναβγαζει.

 

Καταλαβα αλλα την πρωτη μερα που μου εστειλε το μηνυμα πχ 1 Νοεμβρίου ειχα μπει στην εφαρμογή και το ειδα. Αλλα το βγαζει ξανα και ξανα και οχι μονο αυτο πχ εχω το 3g watchdog για την ειδοποιηση για τα δεδομενα κινητού και αυτο τα ιδια αλλα και αλλες εφαρμογές ενω τις βλεπω ξαναβγάζουν την ίδια ειδοποίηση πχ το ημερολόγιο το gmail και πολλα αλλα. Δεν ξερω τι παιζει....είναι λιγο σπαστικο...Μήπως εχω καμια επιλεγμένη επιλογή και μου τα βγαζει συνέχεια??Λεω εγω τωρα....

 

Η μπαταρία πως σας φαίνεται με την EMUI 3.0???Βελτιωμένη ή χειροτερα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία εμένα μου φαίνεται ατελείωτη σε σχέση με το thl που είχα πριν, τώρα είμαι στο σκαλισμα και δεν πέφτει πολύ γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω οδηγίες για το number fixer για οποιον θελει να βγαλει μαζικα το προθεμα της χώρας +30 απο τα τηλέφωνα του ωστε να μην του βγαζει κινέζικα δίπλα στις επαφές , στο μητρώο στις κλήσεις...

1.Κατεβαζουμε το number fixer απο το play store και το κανουμε εγκατάσταση

2. Το ανοίγουμε και παμε Delete area/country code

3. Εκεί βαζουμε ποσους αριθμούς έχουν τα τηλέφωνα μας χωρίς το + επιλέγουμε 12 στο κατω το αφήνουμε κενο

4. πατώντας οκ μας βγαζει την λιστα με τα τηλεφωνα ολα που εχουν +3069..... βαζουμε μεσα στο Area code to remove το +30 και παταμε Fix All 5. Μετα απο καποια ωρα εξαρτάται τον αριθμό των τηλεφώνων σας βγαζει οτι ολα διορθώθηκαν. Αυτό ήταν

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία εμένα μου φαίνεται ατελείωτη σε σχέση με το thl που είχα πριν, τώρα είμαι στο σκαλισμα και δεν πέφτει πολύ γρήγορα

 

εγω παλι προσπαθω να συγκρίνω με το Xiaomi Mi3 αλλα δεν βλεπω τεράστια διαφορα....Αρκετο σκαλισμα αλλα μου κραταει απο το πρωι ως το Βραδυ. Περιμενα λιγο καλυτερα....Τωρα βλεπω μου βγαζει 29% και γραφει απο κατω1η 6ω 18λ 0δ με μπαταρία....και απορώ γιατι το εβγαλα απο τον φορτιστή το πρωι στις 11 ....Τι μετρηση ειναι αυτή πως περασε 1 μερα???και??Ουτε 14 ωρες δεν εχει....Λίγο κουφο. Εχει καταλαβει κανείς τι γινετε??

Μαλλον να καταλαβω οτι απο τοτε που εχει ανοίξει το κινητο μετραει....ισως... Χρονος ενεργής οθονης γραφει 6ω 36λ και κατι δευτερα....αυτο παλι τι ενοεί??? Παλι απο την στιγμή που το εχω ανάψει??? Δεν υπαρχει καποιος χρονος να μετραει απο την στιγμή που το βγαζεις απο τον φορτιστή???

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι προσπαθω να συγκρίνω με το Xiaomi Mi3 αλλα δεν βλεπω τεράστια διαφορα....Αρκετο σκαλισμα αλλα μου κραταει απο το πρωι ως το Βραδυ. Περιμενα λιγο καλυτερα....Τωρα βλεπω μου βγαζει 29% και γραφει απο κατω1η 6ω 18λ 0δ με μπαταρία....και απορώ γιατι το εβγαλα απο τον φορτιστή το πρωι στις 11 ....Τι μετρηση ειναι αυτή πως περασε 1 μερα???και??Ουτε 14 ωρες δεν εχει....Λίγο κουφο. Εχει καταλαβει κανείς τι γινετε??

Μαλλον να καταλαβω οτι απο τοτε που εχει ανοίξει το κινητο μετραει....ισως... Χρονος ενεργής οθονης γραφει 6ω 36λ και κατι δευτερα....αυτο παλι τι ενοεί??? Παλι απο την στιγμή που το εχω ανάψει??? Δεν υπαρχει καποιος χρονος να μετραει απο την στιγμή που το βγαζεις απο τον φορτιστή???

 

Το κινητό έχει δύο ενδείξεις όταν πας μπαταρία. Η πρώτη με το γράφημα σου δείχνει πόσες ώρες έχεις ανοιχτό το κινητό από τη τελευταία σου full φόρτιση, μέχρι 100, και ο χρόνος ενεργής οθόνης ότι ακριβώς αναφέρει. Πόσο δλδ είχες ανοιχτή την οθόνη σου σε αυτές τις χ-ψ ώρες αναμονής που σου δείχνει το γράφημα.

 

Άρα για να δεις πόσο μετράει από τη στιγμή που το βγάζεις από την μπρίζα, θα πρέπει να είσαι στο 100%. (αν και δεν ενδείκνυται)

Link to comment
Share on other sites

Απο την τελευταια φουλ φορτιση;Μα το εβγαλα απο την πριζα στις 11 το πρωι πως ειναι δυνατον να μετρησε 1 ημερα 6 ωρες και 18' .

Αρα ειναι λαθος η μετρηση. Γιατι το εβγαλα με 100 % φορτισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε και να έβγαινε αυτή η συσκευή με stock android αντί για αυτό το EMUI!:worry: Δε βλέπω και κινητικότητα από custom roms επίσης.....:( Αλήθεια, να εισαχθεί επίσημα Ελλάδα υπάρχει περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να προτεινει μια μπροστινη tempered glass που δεν επηρεαζει το touch?
Link to comment
Share on other sites

και με +30 πάντως ελληνικά βλέπω (αλλά έχω πειραγμένα local.prop και build.prop).

Στο build.prop έχω αλλαγμένο και το:

ro.config.hw_nlp=com.amap.android.location

Δοκίμασε να παγώσεις το TouchPlusContacts αν μπορείς unrooted.

Τα παγωμένα app μου είναι τα εξής:

[ATTACH]52011[/ATTACH] [ATTACH]52012[/ATTACH]

Το παγωσα αλλα το ίδιο είναι... Μονο με delete country code αλλάζει... Καλα δε με ενοχλεί και τοσο σιγα...

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Το παγωσα αλλα το ίδιο είναι... Μονο με delete country code αλλάζει... Καλα δε με ενοχλεί και τοσο σιγα...

 

Κοίτα, κάτι από αυτά που έχω αλλάξει δουλεύει αλλά δεν ξέρω τι... άμα το εντοπίσω θα ενημερώσω..

και με country code πάντως ελληνικά τα βλέπω.

[ATTACH]52036[/ATTACH]

 

Στο προηγούμενο ποστ μου με τα παγωμένα apps το προτελευταίο που έχει κάτι κινέζικα και μετά 3.0

είναι το baidu location ίσως ευθύνεται αυτό.

[ATTACH]52037[/ATTACH]

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Aκομα και να μην υπαρχει το +30 στις επαφες, μπαινει απο το δικτυο κατα τις κλησεις με αποτελεσμα να εμφανιζονται τα κινεζικα. Πρεπει να λυθει μαλλον διαφορετικα και ριζικα με επομενο update.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο με τις επαφες (τα κινεζικα ) εμφανιστηκε τωρα με την αναβαθμισει σε emui 3.00 γιατι εμεις που δεν εχουμε παει ακομα σε 3.00 και ειμαστε στην emui 2,3 δεν εχουμε καποιο προβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο με τις επαφες (τα κινεζικα ) εμφανιστηκε τωρα με την αναβαθμισει σε emui 3.00 γιατι εμεις που δεν εχουμε παει ακομα σε 3.00 και ειμαστε στην emui 2,3 δεν εχουμε καποιο προβλημα ?

 

Τι πρόβλημα βρε παιδιά, ενόχληση ναι αλλά όχι και πρόβλημα. Λες και δεν μπορείς να λειτουργήσεις το κινητό σου άμα αναφέρει την Ελλάδα με 2 χαρακτήρες κινέζικους. Είπαμε πως απαλλάσεστε από την ενόχληση σε προηγούμενα ποστς.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aκομα και να μην υπαρχει το +30 στις επαφες, μπαινει απο το δικτυο κατα τις κλησεις με αποτελεσμα να εμφανιζονται τα κινεζικα. Πρεπει να λυθει μαλλον διαφορετικα και ριζικα με επομενο update.

 

Κοίτα η ROM και το Honor6 γενικά (πλην του L04) δεν είναι International και δεν απευθύνετε σε αγορές εκτός Κίνας. Αν περιμένεις να βγάλουν τα κινέζικα από το L02,L12,L01,L11 γενικά θα περιμένεις για πάντα.

Τελικά πιστεύω πως ο λόγος που τα βλέπω στη Ελληνικά είναι οι αλλαγή στο /data/cust/prop/local.prop

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Virus λες να υπάρχει η δυνατότητα να περάσουμε την ROM του L04 στο L02 προσθέτοντας τα απαραίτητα modules για το L02 ? (dual sim ktlp)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Virus λες να υπάρχει η δυνατότητα να περάσουμε την ROM του L04 στο L02 προσθέτοντας τα απαραίτητα modules για το L02 ? (dual sim ktlp)

 

Ναι αν ασχοληθεί κάποιος developer με το Honor6 δεν είναι δύσκολο φαντάζομαι.

Όμως μετά από σχετική συζήτηση που είχα στο XDA ίσως να μην μας συμφέρει κάτι τέτοιο γιατί το L02 παίρνει γρήγορα updates και απ ότι είπαν το ίδιο ισχύει και για τα προηγούμενα μοντέλα της Huawei, οι κινέζικες εκδώσεις δηλαδή παίρνουν συχνότερα και γρηγορότερα updates απο τις international.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν ασχοληθεί κάποιος developer με το Honor6 δεν είναι δύσκολο φαντάζομαι.

Όμως μετά από σχετική συζήτηση που είχα στο XDA ίσως να μην μας συμφέρει κάτι τέτοιο γιατί το L02 παίρνει γρήγορα updates και απ ότι είπαν το ίδιο ισχύει και για τα προηγούμενα μοντέλα της Huawei, οι κινέζικες εκδώσεις δηλαδή παίρνουν συχνότερα και γρηγορότερα updates απο τις international.

 

Χμ... έχεις δίκιο. Βλέπω και τα χάλια του Ascend G750... :wacko:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οι ενημερώσεις είναι ανάλογα τη συσκευή, την κατηγορία της δλδ.

Για τώρα δεν αξίζει, μόνο αργότερα καμιά cm/miui. Και νομίζω πώς προς τα εκεί πρέπει να στραφουν οι προσπάθειες.

Link to comment
Share on other sites

μόλις πάτησε το κινητό ελλάδα ελπίζω να το έχω μέχρι το τέλος της εβδομάδας

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 22-10-2014 14:11 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-11-2014 10:50 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Οι ενημερώσεις είναι ανάλογα τη συσκευή, την κατηγορία της δλδ.

Για τώρα δεν αξίζει, μόνο αργότερα καμιά cm/miui. Και νομίζω πώς προς τα εκεί πρέπει να στραφουν οι προσπάθειες.

 

CM ή κάποια άλλη AOSP θέλω να δω κι εγώ.

MIUI υπάρχει ήδη, αλλά η EMUI είναι ουσιαστικά κόπια της MIUI.

Παρεμπιπτόντως, δεν μου άρεσαν ποτέ τα πειραγμένα android UI προτιμούσα το AOSP, ιδικά την MIUI την έβρισκα δύσχρηστη, τελικά η huawei με την EMUI έχει κάνει καλή δουλειά, με βόλεψε αρκετά και μπορώ να πω πως πλέων μου αρέσει πιο πολύ και από AOSP ROM.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Θέλοντας να περάσω μέσω OTA στην 3.0 μου ήρθε αναβάθμιση και από B118Sp02 πήγα στην B121sp06.

 

Πατάω για νέα έκδοση και μου γράφει πως δεν υπάρχει. Πως θα πάω OTA στην 3.0 τώρα? Θα πρέπει να περιμένω;

Link to comment
Share on other sites

Θέλοντας να περάσω μέσω OTA στην 3.0 μου ήρθε αναβάθμιση και από B118Sp02 πήγα στην B121sp06.

 

Πατάω για νέα έκδοση και μου γράφει πως δεν υπάρχει. Πως θα πάω OTA στην 3.0 τώρα? Θα πρέπει να περιμένω;

 

B121sp06???

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρώνω κι εγώ το κινητό,διάβασα σε πολλά αξιόπιστα site πως ο επεξεργαστής του είναι κατώτερος από τον snapdragon που έχει το z7 max πχ. Βέβαια είδα κι αυτό εδώ http://www.gizchina.com/2014/10/13/huawei-announced-huawei-honor-6-extreme-edition/ και λέω να κάνω λίγο υπομονή και να πάρω τη νέα έκδοση...
Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρώνω κι εγώ το κινητό,διάβασα σε πολλά αξιόπιστα site πως ο επεξεργαστής του είναι κατώτερος από τον snapdragon που έχει το z7 max πχ. Βέβαια είδα κι αυτό εδώ http://www.gizchina.com/2014/10/13/huawei-announced-huawei-honor-6-extreme-edition/ και λέω να κάνω λίγο υπομονή και να πάρω τη νέα έκδοση...

 

Το extreme edition δεν νομίζω να το βρει κανείς, επίσης αν θυμάμαι είναι και "συλλεκτικό" αφού κυκλοφόρησε σε μόλις 999 ή 9999 συσκευές.

 

Οι διαφορές στον επεξεργαστή κατ'εμέ προσωπικά είναι ελάχιστες και άνευ σύγκρισης. :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...