Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα,θα μπορουσε καποιος να μου δωσει ενα λινκ για την μεμβρανη με την οποια θα μπορω να εχω τα νεα πληκτρα και τα αλλα κολπακια που εφερε το emui 3.0

Ευχαριστω ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το extreme edition δεν νομίζω να το βρει κανείς, επίσης αν θυμάμαι είναι και "συλλεκτικό" αφού κυκλοφόρησε σε μόλις 999 ή 9999 συσκευές. Άμα δεις της Xiaomi το Power Bank στα 10400 mAh που είναι αυθεντικότατο θα καταλάβεις πολύ εύκολα και γρήγορα πως αυτό που πόσταρες δεν είναι 20.000 μάλλον για 2.000 πάει και αν :p

Σ' ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου...είσαι αρχηγός!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ρε παιδια κιτρινίλα αν βαλετε την θερμοκρασία στο χρώμα στο τερμα δεξια δεν υπαρχει. Αν ανοίξετε και το φως ειδικα στο τερμα τελος...κιτρινίλες.......

 

Άντε με πείσατε, το παρήγγειλα από vickmall.

Ένα θολό σημείο πάντως είναι αν η οθόνη όντως είναι Gorilla glass III. Στο επίσημο site λεει ότι είναι 3ης γενιάς corning glass, αλλά στα διάφορα κινεζομαγαζιά δεν το γράφουν συνήθως.

Το πίσω μέρος τελικά είναι γυαλί ή πλαστικό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 3.0 γίνεται άλλο τηλέφωνο πραγματικά, καμία σχέση με πριν, ολα αλλαξαν ως προς το καλύτερο φυσικά...!!!
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Άντε με πείσατε, το παρήγγειλα από vickmall.

Ένα θολό σημείο πάντως είναι αν η οθόνη όντως είναι Gorilla glass III. Στο επίσημο site λεει ότι είναι 3ης γενιάς corning glass, αλλά στα διάφορα κινεζομαγαζιά δεν το γράφουν συνήθως.

Το πίσω μέρος τελικά είναι γυαλί ή πλαστικό?

Το συζητήσαμε αρκετές φορές είναι gorilla glass 3 το μπροστά, το πίσω δεν ξέρουμε. BTW άμα περιμένεις απο τον κάθε τυχάρπαστο Κινέζο για specs σε βλέπω να καταλήγεις με κανένα fake σε λιγάκι.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ρε παιδια κιτρινίλα αν βαλετε την θερμοκρασία στο χρώμα στο τερμα δεξια δεν υπαρχει. Αν ανοίξετε και το φως ειδικα στο τερμα τελος...κιτρινίλες....

 

Το μονο που μου την σπαει ειναι ακομα δεν μπορεσα να βρω ακρη με την εφαρμογή pages manager....και με την αλλαγη στις ειδοποιήσεις στον ήχο. Τιποτα δοκίμασα απο την 1.0 εκδοση εως την 11 και την τελεταία και σε ολες κρασαρει οταν παω να μπω στις ρυθμίσεις...Αν το εχει κανεις εγκατεστημένο ας προσπαθήσει να μπει στις ρυθμίσεις της εφαρμογής να μου πει αν θα του κρασαρει....Την χρησιμοποιω στην δουλεια μου και μου ειναι απαραίτητη...Αν δεν ήταν σιγα μην καθόμουν να ασχοληθώ, θα την πετούσα.....Δεν βρίσκω και καμια εναλλακτικη απο το play store να κανει την ίδια δουλεια.... Το ιδιο κολπα μου κανει και το messenger του facebook ο κύκλος όταν χτυπαει το κουδουνάκι εμφανίζεται στιγμιαία και μετα εξαφανίζεται...

 

Οι εφαρμογες του facebook πραγματι κολλάνε στα settings. Οι ειδοποιήσεις και το κυκλάκι του messenger αντιμετωπίζονται με τις καταλληλες ρυθμίσεις στα δικαιώματα των εφαρμογών. Ψάξτο λιγάκι στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου και δώσε δικαιώματα στις εφαρμογές αυτές και για να μην μπλοκάρονται οι ειδοποιήσεις και για να είναι προστατευόμενες οι εφαρμογές και άπαξ και εκκινηθούν δεν τερματίζονται.(το κυκλάκι χάνεται γιατί δεν είναι ο messenger στις προστατευόμενες εφαρμογές και το κινητό τερματίζει οτιδήποτε δεν το δηλώσεις προστατευόμενο)

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!

 

http://www.b2cbuying.com/huawei-honor-6-touchplus-film.html

 

EliasManthos,To λινκ για την αγορά της μεμβράνης. Εγώ το αγόρασα πριν 5-6 μέρες στα 15 δολάρια και το περιμένω.

 

Tyrell , εγώ δεν έχω lags μετά το ξεκλείδωμα. Κοίταξε το μήπως μένουν ανοιχτές ενεργοβόρες εφαρμογές. Δεν ακούστηκε ανάλογο πρόβλημα και από άλλους. Το κινητό ειναι σφαίρα δεν μου σκαλώνει πουθενά. Και είμαι από αυτούς που τερματίζουν την μπαταρία μέσα σε μια μέρα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση οθόνης του είναι 720Χ1280???

Πως αλλάζει η ανάλυση σε full HD???

 

ρυθμίσεις και στην προστασία οθόνης

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα με το messenger δεν μπορω να το καταλαβω... Απο οταν πηρα το κινητο με την 2.3 μεχρι και τωρα με την 3.0 δεν εχω καταφερει να το φτιαξω. Το εχω συνηθησει πλεον
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, επίσης ξέρει κανείς που θα βρω ανταπτορα για τον φορτιστή γιατί αυτός που έδιναν δώρο μου χάλασε
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, επίσης ξέρει κανείς που θα βρω ανταπτορα για τον φορτιστή γιατί αυτός που έδιναν δώρο μου χάλασε

 

σε ένα μαγαζί με ηλεκτρονικά καλώδια και έτσι

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, επίσης ξέρει κανείς που θα βρω ανταπτορα για τον φορτιστή γιατί αυτός που έδιναν δώρο μου χάλασε

 

Σε οποιοδήποτε κατάστημα με ηλεκτρονικά κοντά στο σπίτι σου με κόστος ~1 € μπορεί να λέω και πολλά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Tyrell , εγώ δεν έχω lags μετά το ξεκλείδωμα. Κοίταξε το μήπως μένουν ανοιχτές ενεργοβόρες εφαρμογές. Δεν ακούστηκε ανάλογο πρόβλημα και από άλλους. Το κινητό ειναι σφαίρα δεν μου σκαλώνει πουθενά. Και είμαι από αυτούς που τερματίζουν την μπαταρία μέσα σε μια μέρα. :rolleyes:

 

Οντως αν εχεις πολλες ενεργοβορες εφαρμογες σε προστατευομενη λειτουργια εχει μια αισθηση lag οταν το ανοιγεις. Με εκκαθαριση απο task manager ειναι οκ. Ειναι φυσιολογικο αυτο ακομα και με windows kai 12 gb ram αν εχει 10 εφαρμογες ανοικτες (Game cliends , media player , κανα 2 exell , κλπ) ε θα σκαλωσει .

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ζητήσω κάτι συγκεκριμένο η είναι για όλους τους φορτιστές ο ίδιος;

 

Όλα το ίδιο. Ρώτα όμως καλύτερα και στο μαγαζί που θα πας.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογες του facebook πραγματι κολλάνε στα settings. Οι ειδοποιήσεις και το κυκλάκι του messenger αντιμετωπίζονται με τις καταλληλες ρυθμίσεις στα δικαιώματα των εφαρμογών. Ψάξτο λιγάκι στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου και δώσε δικαιώματα στις εφαρμογές αυτές και για να μην μπλοκάρονται οι ειδοποιήσεις και για να είναι προστατευόμενες οι εφαρμογές και άπαξ και εκκινηθούν δεν τερματίζονται.(το κυκλάκι χάνεται γιατί δεν είναι ο messenger στις προστατευόμενες εφαρμογές και το κινητό τερματίζει οτιδήποτε δεν το δηλώσεις προστατευόμενο)

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!

 

 

Φίλε μου αυτο που περιγράφεις για το Messenger το δοκίμασες και δουλεψε στο δικό σου???? γιατι εγω εχω κανει τα παντα απο αυτα που ειπες πριν ακομα μου τα πεις, αλλα παλι εξαφανίζετε το στρόγγυλο εικονίδιο. Μαλιστα πηγα ξανα στην διαχείριση δικαιωμάτων και απο την καρτέλα εφαρμογές βρήκα την εφαρμογή facebook messenger και την facebook pages και τις εκανα και τις δυο τικ στο πανω....εμπιστ αυτήν την εφαρμογή. Αρα πλήρη προσβαση. Μετα ξαναπήγα παλι στις ρυθμίσεις προστατευμένες εφαρμογές και εκανα τικ και στις δυο. Επίσης πηγα και στο Διαχείρηση ειδοποιήσεων και εκει εκανα αποδοχή και στις δυο (εδω εχει τρεις επιλογες αποδοχη, ειδοποίηση, περιορισμός.....δεν ξερω αν εβαλα σωστα την αποδοχή και τι δουλεια κανει η ειδοποιηση...anyway) Aυτα εκανα και παλι μου το εξαφανίζει....

 

Αν το δοκίμασες και σου δούλεψε τι να πω δεν ξερω Η επιστήμη σηκώνει ψηλα τα χέρια.......θα προσπαθήσω να το δοκιμασω όταν θα ερθει και η 3.0....Προφανώς αυτοί εχουν την 3.0 ήδη στο κινητό τους... τους ήρθε στο L12 σε ΟΤΑ και όσοι την εχουν στο L02 την εβαλαν χειροκίνητα ετσι.????..Γιατι ακομα δεν ήρθε τίποτα στο δικό μου ΟΤΑ ....που εχω L02

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνιδιοκτήτες..Έχω και εγώ το κινητό εδώ και δυο εβδομάδες και σήμερα το πρωί μου ήρθε η 3.0..Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα κιόλας.. Κάτι που δεν μου άρεσε είναι ότι στις συντομεύσεις δεν δουλεύει το πλήκτρο 4G.. Στην 2.3 όταν ήμουν σε 2G πατούσα το πλήκτρο 4G και γυρνούσε απευθείας σε 3G..Τώρα πρέπει να κρατήσω πατημένο το πλήκτρο 4G και να μπώ στο μενού για να το αλλάξω...

Επίσης μου φαίνεται ότι η αφή δεν είναι τόσο ευαίσθητη όσο πριν... Θα το παρακολουθήσω αυτό μήπως και είναι ιδέα μου, τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε πηγαδι κατουρησα και δεν μου ρχεται η 3,0 ?:mad::mad:

 

Μα νομίζω δεν ήρθε σε κανεναν αυτόματα γιαυτους που εχουν την εκδοση με τα 16gb rom το L02 Ηρθε μονο για το L12 (32gb)...

 

Καλό ειναι οι φίλοι που γραφουν οτι τους ηρθε η 3.0 , να λενε και το μοντέλο τους τι εχουν για να ξερουμε τι γινεται....

 

Παντως εγω ακουσα τα καλύτερα για την 3.0...Πρωτη φορα ακούω αρνητικα σχόλια...

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνιδιοκτήτες..Έχω και εγώ το κινητό εδώ και δυο εβδομάδες και σήμερα το πρωί μου ήρθε η 3.0..Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα κιόλας.. Κάτι που δεν μου άρεσε είναι ότι στις συντομεύσεις δεν δουλεύει το πλήκτρο 4G.. Στην 2.3 όταν ήμουν σε 2G πατούσα το πλήκτρο 4G και γυρνούσε απευθείας σε 3G..Τώρα πρέπει να κρατήσω πατημένο το πλήκτρο 4G και να μπώ στο μενού για να το αλλάξω...

Επίσης μου φαίνεται ότι η αφή δεν είναι τόσο ευαίσθητη όσο πριν... Θα το παρακολουθήσω αυτό μήπως και είναι ιδέα μου, τι να πω...

 

ποιο πληκτρο εχει πλήκτρο για 4G???Μαλλον ενοείς ίσως καποιο widjet στην επιφάνεια....Αυτο καμια φορα το εκανε και σε ενα παλιο δικο μου..Δοκίμασε να καταργήσεις το widjet και να το ξαναβάλεις. Εγω ανοιγω κλείνω απο την κουρτίνα πανω στην καρτέλα Εναλλαγή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το L02 έχω με τα 16gb από Vickmall και μου ήρθε σήμερα το πρωί η 3.0...

 

το επιβεβαιώνω αν και δεν μου βγαλε ειδοποιηση. Μπαίνοντας μου την εβγαλε. Αρα και στα δυο πλεον L02 και L12 εχει ερθει η ενημέρωση OTA. Ασχετα αν φαινεται ή οχι το Notification message Μπεστε μεσα και κατεβαστε την. Το κανω τωρα και θα αναφερω εντυπωσεις...Το θεμα ειναι αν στραβώσει και δεν μας αρέσει να μπορουμε να γυρίσουμε πισω....Αυτό γίνεται???

Link to comment
Share on other sites

ποιο πληκτρο εχει πλήκτρο για 4G???Μαλλον ενοείς ίσως καποιο widjet στην επιφάνεια....Αυτο καμια φορα το εκανε και σε ενα παλιο δικο μου..Δοκίμασε να καταργήσεις το widjet και να το ξαναβάλεις. Εγω ανοιγω κλείνω απο την κουρτίνα πανω στην καρτέλα Εναλλαγή.

 

Κι εγώ για την ''κουρτίνα'' λέω, από εκεί το αλλάζω...Συντομεύσεις λέει επάνω...Στην 2.3 άλλαζε από εκεί απευθείας ενώ τώρα δεν το κάνει...Το εικονίδιο 4G είναι πιό ''αχνό'' σε σχέση με τα άλλα που είναι πιο σκούρα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...