Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eνώ στο παρελθόν πήρα θήκη από Oppomart, η παραγγελία τώρα δεν μπορούσε να γίνει γιατί δεν έβγαζε shipping method. Τους έστειλα mail και απάντησαν ότι δεν υπάρχει τρόπος να το στείλουν Ελλάδα. Κουφό.

Κατέληξα στο minideal που αγόρασα και το δικό μου το καλοκαίρι, αν και είναι 15 ευρώ πιο ακριβό. :(

 

 

εγώ στο vickmall $349.99 :) διαπραγματευόμουν πριν λίγο, τους ζήτησα την τιμή του oppomart $339 μου έδιναν κουπόνι $4 και μετά από λίγο το έριξαν από $354.99 στα $349.99

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Μόλις παρέλαβα 2 Honor 6,ένα μαύρο και ένα λευκό.Πανέμορφα και τα δύο.Κάποιες αρχικές απορίες.

1)Ανοίγοντας τα παρατήρησα πως υπάρχει διαφορά στην απόδοση του λευκού.Με ίδιο επίπεδο φωτεινότητας και colour temperature,στη μαύρη συσκευή η απόδοση του λευκού είναι πιο θερμή. Είναι κάτι συνηθισμένο ή να το ψάξω περισσότερο;

2)Ενεργοποιώντας το λευκό κινητό,πριν εμφανίσει το λογότυπο Honor,εμφανίζει ένα κινεζικό λογότυπο και ακούγονται κάτι κινεζιές μαζί με το ''WO'' (ίσως κάποιου παρόχου).Στη μαύρη συσκευή όχι.Αυτά γίνεται να τα βγάλω.

3)Τέλος αναφέρω πως η κιτρινίλα που αναφέρεται από ορισμένους,υπάρχει όντως αλλά είναι ελάχιστη σε σημείο που δεν ενοχλεί.

 

H60-L02 και τα 2?

Μιας και έχεις και τα 2 χρώματα μπορείς να δεις αν πιέζοντας την οθόνη ή το πίσω γυαλί, από τη μέση και κάτω, κάνει νερά στην οθόνη?

Γιατί εμένα το μαύρο μου κάνει τα παιδιά με το άσπρο λένε πως δεν κάνει.

 

1) Δες τη θερμοκρασία χρώματος αν είναι στα ίδια επίπεδα (Ρυθμίσεις>Προβολή>Θερμοκρασία χρώματος).

2) Μπορεί να φύγει αν περάσεις την official Full ROM με 3κουμπια ή HiSuite.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν όλα ένταξει :heat:

γυρίσαμε πίσω στην B611 και κατευθείαν μου έβγαλε οτα την B302

http://i62.tinypic.com/vmrf2q.jpg

 

ξεκινάω τώρα να κάνω το update με ΟΤΑ και βλέπουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προσπάθησα μέσο του HIsUITE πήρα backup μου κατέβασε το update αλλα μου έβγαλε failed

το έβγαλα από το pc την έκανα μέσα από το menu και πάλι τα ίδια

γιατί συνβαίνει αυτό ρε παιδιά :mad:

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

H60-L02 και τα 2?

Μιας και έχεις και τα 2 χρώματα μπορείς να δεις αν πιέζοντας την οθόνη ή το πίσω γυαλί, από τη μέση και κάτω, κάνει νερά στην οθόνη?

Γιατί εμένα το μαύρο μου κάνει τα παιδιά με το άσπρο λένε πως δεν κάνει.

 

1) Δες τη θερμοκρασία χρώματος αν είναι στα ίδια επίπεδα (Ρυθμίσεις>Προβολή>Θερμοκρασία χρώματος).

2) Μπορεί να φύγει αν περάσεις την official Full ROM με 3κουμπια ή HiSuite.

 

Ναι,και τα δύο H60-L02.

Και ναι κάνουν νερά και τα δύο.Το κάνει και πάνω από τη μέση με μεγαλύτερη πίεση.Ίσως το κάνει σε όλους αν πιέσουν αρκετά.

Όσο για την θερμοκρασία είναι στο ίδιο επίπεδο.

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο.

Δεν είμαι root και επειδή δε κατέχω και πολλά για το root,δεν με βλέπω να κάνω σύντομα. Τα κινητά όπως είναι,να τους κάνω τις αναβαθμίσεις που τους έρχονται;Υπάρχει περίπτωση να είναι προτιμότερο να παραλείψω κάποια;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Τα βάζεις και τα 2 αρχεία στο /system/app

Αλλάζεις τα permissions σε rw-r--r--

Restart

Ευχαριστώ. Δεν είμαι ροοτ βέβαια αλλά αναγκαστικά θα το κάνουμε.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ναι,και τα δύο H60-L02.

Δεν είμαι root και επειδή δε κατέχω και πολλά για το root,δεν με βλέπω να κάνω σύντομα. Τα κινητά όπως είναι,να τους κάνω τις αναβαθμίσεις που τους έρχονται;Υπάρχει περίπτωση να είναι προτιμότερο να παραλείψω κάποια;

 

Η εγκατάσταση με τα 3 κουμπιά δεν θέλει root. Είναι ο επίσημος τρόπος της Huawei για full restoration του κινητού. Όσο αναφορά τις αναβαθμίσεις έχω δει πολλούς που ρωτάνε όλη την ώρα αν πρέπει να της κάνουν ή όχι. Οι αναβαθμίσεις είναι βελτιωτικές. Προσωπικά δεν την καταλαβαίνω αυτή την ερώτηση, πλήρωσα τα διπλά λεφτά από κάποιο άλλο no name 8πύρινο κινέζικο κινητό γι'αυτου του είδους την υποστήριξη, τα Updates. Οι χρήστες της Samsung, της HTC, της LG, της Apple... το σκέφτονται να πάρουν τα updates?? H Xiaomi πουλάει γιατί δίνει OTA κάθε βδομάδα, εσείς γιατί το σκέφτεστε τόσο?? Πραγματικά δεν καταλαβαίνω.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

τα κατάφερα λοιπόν

μετά την διαδικασία λοιπόν στο post #2274

αφού τελειωσε δεν μου το έκανα μου έβγαζε failed όπως θα δείτε σε προηγούμενα post μου

πέρασα το update στο φάκελο dload και το έκανα manual

με τα 3 κουμπιά και την πέρασε κανονικά την b611 μετά με ΟΤΑ πέρασα την B302

τώρα πάμε λοιπόν να κάνουμε την b307 και βλέπουμε :D

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

τα κατάφερα λοιπόν

μετά την διαδικασία λοιπόν στο post #2274

αφού τελειωσε δεν μου το έκανα μου έβγαζε failed όπως θα δείτε σε προηγούμενα post μου

πέρασα το update στο φάκελο dload και το έκανα manual

με τα 3 κουμπιά και την πέρασε κανονικά την b611 μετά με ΟΤΑ πέρασα την B302

τώρα πάμε λοιπόν να κάνουμε την b307 και βλέπουμε :D

 

Ρε συ αρχηγέ στο post μου #2274 στο βήμα 6 το λέω αυτό και μάλιστα διευκρινίζω από κάτω πως, ενώ είναι προαιρετικό, αν δεν το κανείς θα έχεις, πιθανότατα, προβλήματα.

Γιατί θα έχεις προβλήματα? Γιατί οι ROMs και τα OTAs περιέχουν verlist.img τα οποία ουσιαστικά είναι αρχεία που τσεκάρουν τις εκδώσεις. Αν παραληφθεί το βήμα 6 έχεις ουσιαστικά μισή-μίση ROM άρα τα OTA θα βγάζουν fail 99%.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αρχηγέ στο post μου #2274 στο βήμα 6 το λέω αυτό και μάλιστα διευκρινίζω από κάτω πως, ενώ είναι προαιρετικό, αν δεν το κανείς θα έχεις, πιθανότατα, προβλήματα.

 

:fool::fool::fool::fool::fool:

ok μαθαίνω σιγά σιγά :(

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δεν είμαι ροοτ βέβαια αλλά αναγκαστικά θα το κάνουμε.

 

Μπορείς να φλασάρεις το system.img από fastboot που δεν θέλει root (θέλει unlock bootloader) και θα επανέρθει η εφαρμογή.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μεινει στην B120SP03 δεν το εχω πειραξει καθολου , ουτε root ουτε τπτ. να περιμενω καμια αναβαθμιση;
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μεινει στην B120SP03 δεν το εχω πειραξει καθολου , ουτε root ουτε τπτ. να περιμενω καμια αναβαθμιση;

 

Περιμένεις την επίσημη EMUI3.0 αύριο αν η Huawei τηρήσει το ETA της.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

O kernel στο 3ο δεξιά tab.

L02

L12

Τώρα μας λειπει ένας developer.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει το local.prop της Β307 γιατί το αλλαξα χωρίς να κρατήσω backup;

 

Τα ανεβάζω όλα εδώ.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

τέλος καλο όλα καλά μετά από μια περιπετειώδες μέρα πλέον λοιπόν το τηλέφωνο ήρθε στα συγκαλά του

του είχα βάλει λοιπόν την Β611_SP03 μετά λοιπόν από την διαδικασία του post #2274 το τηλέφωνο ξαναγύρισε στην B611

του έκανα τα ανάλογα ώστε να μπορέσω να πάρο με ΟΤΑ τις επόμενες αναβαθμίσεις και πλέον θέλω να πιστεύω ότι το τηλέφωνο πλεών θα έχει ΟΤΑ θέλω να δω με το τελευταίο αυτό update την λειτουργία τις μπαταρίας όταν είχα την Β611_SP03 μαζί με λειτουργία εξοικονόμηση ενέργειας κατά την διάρκεια τις μέρας όπως θα δείτε και σε προηγούμενα μου post κοντά στις 2,5 μέρες

για να δούμε λοιπόν πως θα πάει με αυτό το update μέχρι να έρθει το επίσημο EMUI

http://i60.tinypic.com/10dtm3m.jpg

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό είναι σε χρήση χωρίς restart για καμιά 4-5 μέρες χωρίς τίποτα ανοιχτό (όπως φαίνεται) έχει την χρήση της RAM στα 1,1 -1,2 γίγα. Μετά από restart πάει στο 800 μέγα. Λογικό αυτό. Ξέρεις κανείς με ποιο τρόπο κλείνουμε ότι τρέχει και υπάρχει αυτή η διαφορά; Είτε χειροκίνητα είτε με κάποια εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και μιλάμε για αναβαθμίσεις εγώ που φοράω σε 2.3 την B118SP02 θα πάω κατευθείαν με OTA σε επίσημη EMUI 3.0 ή θα πρέπει να κάνω τις αναβαθμίσεις που προηγήθηκαν για να μου έρθει;

 

Να πω πως στην έκδοση Rom που βρίσκομαι, η μπαταρία με έχει καταενθουσιάσει! Με αρκετά δυνατή χρήση μου βγάζει 5-5.5 ώρες οθόνης! Είναι απίστευτο για μένα για 5αρα οθόνη και 8πύρηνο. Να πω επίσης πως έχω την ανάλυση 1080 (θα δοκιμάσω και 720) από περιέργεια να δω πόσο περισσότερο θα μου πάει. Εσείς με την 3.0 beta πόσο σας πάει μέσο όρο;

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό είναι σε χρήση χωρίς restart για καμιά 4-5 μέρες χωρίς τίποτα ανοιχτό (όπως φαίνεται) έχει την χρήση της RAM στα 1,1 -1,2 γίγα. Μετά από restart πάει στο 800 μέγα. Λογικό αυτό. Ξέρεις κανείς με ποιο τρόπο κλείνουμε ότι τρέχει και υπάρχει αυτή η διαφορά; Είτε χειροκίνητα είτε με κάποια εφαρμογή;

Autokiller memory optimizer για καλυτερη διαχειρηση μνημης https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rs.autokiller . Χρειαζεται να εισαι rooted (δες και το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lim.android.automemman κανει την ιδια δουλεια). Επισης το greenify https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify για να κανεις hibernate apps τα οποια δεν χρησιμοποιεις συχνα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

H60-L02 και τα 2?

Μιας και έχεις και τα 2 χρώματα μπορείς να δεις αν πιέζοντας την οθόνη ή το πίσω γυαλί, από τη μέση και κάτω, κάνει νερά στην οθόνη?

Γιατί εμένα το μαύρο μου κάνει τα παιδιά με το άσπρο λένε πως δεν κάνει.

 

1) Δες τη θερμοκρασία χρώματος αν είναι στα ίδια επίπεδα (Ρυθμίσεις>Προβολή>Θερμοκρασία χρώματος).

2) Μπορεί να φύγει αν περάσεις την official Full ROM με 3κουμπια ή HiSuite.

 

Σε συνέχεια προηγούμενου post παραθέτω και κάποιες φωτο για τα "θεματάκια" που παρατήρησα με την απόδοση λευκού χρώματος και τα logo έναρξης.

 

 

[ATTACH]51830[/ATTACH]

 

[ATTACH]51831[/ATTACH]

 

Επίσης όταν πατάω τα τρία κουμπιά μήπως και φύγει το κινεζικό logo, μου βγάζει αυτό.

[ATTACH]51832[/ATTACH]

Μάλλον κάτι δεν κάνω καλά :lost:

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του TouchPlus στο b2cbuying ανέβηκε στα 19$, άραγε αν δεν το προμηθευτούν και άλλα μαγαζιά που θα πάει η τιμή?
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν πατάω τα τρία κουμπιά μήπως και φύγει το κινεζικό logo, μου βγάζει αυτό.

[ATTACH]51832[/ATTACH]

Μάλλον κάτι δεν κάνω καλά :lost:

Το τηλέφωνο φοραει custom rom (της China Unicom, σαν να λέμε Cosmote)

Δεν είμαι σίγουρος οτι θα φύγει εύκολα (αντιμετωπίζω παρόμοιο θέμα σε 3C 4G συναδέλφου - δεν το λύσαμε ακόμη...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...