Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο φοραει custom rom (της China Unicom, σαν να λέμε Cosmote)

Δεν είμαι σίγουρος οτι θα φύγει εύκολα (αντιμετωπίζω παρόμοιο θέμα σε 3C 4G συναδέλφου - δεν το λύσαμε ακόμη...)

 

Πάντως δεν θα έχω θέματα συμβατότητας με Ελλάδα;Θα παίρνει αναβαθμίσεις κανονικά;

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις δίκιο το είχα ξεχάσει. Θα κάνω τις απαραίτητες αλλαγές. Ότι επιπλέον απορία έχετε μην διστάσετε.

 

Εγκατάσταση Google Play Store / Contact Sync / Calendar Sync

 

Η εγκατάσταση του Google Play Store και του Contact/Calendart Sync στην περίπτωση του Honor 6 είναι πραγματικά απλή και "αναίμακτη". Ανοίγουμε το App Center της Huawei και γράφουμε "google play services" το κατεβάζουμε και το αφήνουμε να κάνει εγκατάσταση, συνεχίζουμε και εγκαθιστούμε το google play store που έχει βγει από κάτω στην αναζήτηση. Στην συνέχεια κάνουμε αναζήτηση με τον όρο "google" και πατάμε πάνω στην εικόνα που μας εμφανίζεται με τις διάφορες υπηρεσίες της Google και εγκαθιστούμε τις εφαρμογές που εμφανίζουν ένα αναθρωπάκι και ένα ημερολόγιο. Αυτό ήταν :)

 

Δείτε τις εικόνες παρακάτω

 

Ρε παιδια ακολουθώ τον οδηγό αλλα δεν βρίσκω το contacts sync ούτε το calendar....στο app center γιατί???Δεν μπορω να βαλω τις επαφές του google στο κινητό....αλλα και τις αλλες υπηρεσίες....ημερολόγια συχρονισμό browser...

Link to comment
Share on other sites

Τρέχουσα έκδοση για... Η60-L12

V100R001CHNC00Β307 και τέλος!

Καλούτσικο το ΕΜUΙ 3.0----- 4G πετάει και δέρνει! Όλες οι κάρτες μου στο full! 32GB + 4G + 2G..και είναι δώρο σε γυναίκα...ε πάει τρελάθηκα!

Τελική τιμή του σε ευρώ με pay p. 314! Ευχαριστώ τους φίλους εδώ μέσα και ειδικά τον Romano!

Περιμένω τα καλούδια του π.χ. αλουμίνιο, ακουστικά, temp κ.λ.π.

Που είναι οι εφαρμογές της Google??

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του TouchPlus στο b2cbuying ανέβηκε στα 19$, άραγε αν δεν το προμηθευτούν και άλλα μαγαζιά που θα πάει η τιμή?

 

Τι κοροιδια είν αυτή...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ακολουθώ τον οδηγό αλλα δεν βρίσκω το contacts sync ούτε το calendar....στο app center γιατί???Δεν μπορω να βαλω τις επαφές του google στο κινητό....αλλα και τις αλλες υπηρεσίες....ημερολόγια συχρονισμό browser...

 

Κάτι κάνεις λάθος μάλλον, μόλις τώρα το δοκίμασα για επιβεβαίωση, τράβα ένα screenshot να δω τι βλέπεις.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν θα έχω θέματα συμβατότητας με Ελλάδα;Θα παίρνει αναβαθμίσεις κανονικά;

 

Η custom έκδοση του L02 έχει διαφορετικά updates.

Αν δεν σου δουλεύει η επαναφορά με τα 3 κουμπιά θα πρέπει να επαναφέρεις πρώτα με fastboot, σχετικό link στο 1ο post.

 

@asot το ίδιο ισχύει και για σένα, αλλά με την αντίστοιχη ROM του 3C.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το app center & το vmall μπορουμε να τα απενεργοποιησουμε και πως; χρειαζονται καπου; στην αναβαθμιση θα ξαναεμφανιστουν;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

@asot το ίδιο ισχύει και για σένα, αλλά με την αντίστοιχη ROM του 3C.

Οταν βρεθώ με τον συνάδελφο, θα το δοκιμάσουμε -

Πάντως, μου κάνει εντύπωση - προφανώς έχει να κάνει με τις "παρτίδες", ένα 3C που παρέλαβα 1 βδομάδα πριν, δεν είχε την custom rom της China Unicom...

το app center & το vmall μπορουμε να τα απενεργοποιησουμε και πως; χρειαζονται καπου; στην αναβαθμιση θα ξαναεμφανιστουν;

To App Center, γνώμη μου, μην το βγάλεις, όπως ξανα-ειπώθηκε προσφέρει updates καλύτερα από το Google Play (και αρκετά apps που ΔΕΝ είναι free @ Play Store!)

Το vmall (online shop Huawei), αφαιρείται εύκολα νομίζω....

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια προηγούμενου post παραθέτω και κάποιες φωτο για τα "θεματάκια" που παρατήρησα με την απόδοση λευκού χρώματος και τα logo έναρξης.

 

 

[ATTACH]51830[/ATTACH]

 

[ATTACH]51831[/ATTACH]

 

Επίσης όταν πατάω τα τρία κουμπιά μήπως και φύγει το κινεζικό logo, μου βγάζει αυτό.

[ATTACH]51832[/ATTACH]

Μάλλον κάτι δεν κάνω καλά :lost:

 

Τελικά έχουν τόση διάφορα ως προς την απόδοση του λευκου?Ενδιαφερομουν για το μαυρο αλλά η οθόνη μου αρέσει καλυτερα στο άσπρο.Κάποιος άλλος κάτοχος μπορεί να μας πει τη γνωμη του?

Link to comment
Share on other sites

Οταν βρεθώ με τον συνάδελφο, θα το δοκιμάσουμε -

Πάντως, μου κάνει εντύπωση - προφανώς έχει να κάνει με τις "παρτίδες", ένα 3C που παρέλαβα 1 βδομάδα πριν, δεν είχε την custom rom της China Unicom...

 

Και σε μένα που παρήγγειλα 2 honor 6 από to2c,το ένα ήρθε με custom rom ενώ το άλλο όχι. Ίσως τα προμηθευονται από όπου μπορουν και τους συμφέρει.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οι αναβαθμιση που γινεται δεν βαζει την ποιο προσφατη? Πρεπει να τις περασεις ολες για να παρεις την φρεσκια....που από ότι κατάλαβα ειναι η σταθερη με την EMUI 3.0? Ακομα δεν εχει γινει καμιά αναβαθμιση ειναι με την αρχικη.....Δεν ξέρει που να σταματησει ....να παει να ιις περάσει ολες χωρις φόβο?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνεις λάθος μάλλον, μόλις τώρα το δοκίμασα για επιβεβαίωση, τράβα ένα screenshot να δω τι βλέπεις.

Οκ ευχαριστω Romanos το κατάφερα τελικα και το βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οι αναβαθμιση που γινεται δεν βαζει την ποιο προσφατη? Πρεπει να τις περασεις ολες για να παρεις την φρεσκια....που από ότι κατάλαβα ειναι η σταθερη με την EMUI 3.0? Ακομα δεν εχει γινει καμιά αναβαθμιση ειναι με την αρχικη.....Δεν ξέρει που να σταματησει ....να παει να ιις περάσει ολες χωρις φόβο?

 

Τα ΟΤΑ τα περνάει ένα-ένα μέχρι να φτάσει στο τελευταίο.

Αν θες να πας κατευθείαν στην τελευταία έκδοση περνάς την πιο πρόσφατη FULL ROM με local update, HiSuite ή 3κουμπιά.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, γεια σας!

 

Αγόρασα το τηλέφωνο πριν λίγες μέρες από το vickmall και τώρα είναι καθοδόν!

Εκανα όμως το λάθος και κατά τη παραγγελία επέλεξα "Offical Multi-language ROM" .

Νόμισα ότι αυτή ήταν η Official ROM!:mad:

Ξέρει κανείς τι παίζει με τη ROM αυτή;

Παίρνει ενημερώσεις;

Μήπως να ετοιμάζομαι για ενα hard format μόλις το πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, γεια σας!

 

Αγόρασα το τηλέφωνο πριν λίγες μέρες από το vickmall και τώρα είναι καθοδόν!

Εκανα όμως το λάθος και κατά τη παραγγελία επέλεξα "Offical Multi-language ROM" .

Νόμισα ότι αυτή ήταν η Official ROM!:mad:

Ξέρει κανείς τι παίζει με τη ROM αυτή;

Παίρνει ενημερώσεις;

Μήπως να ετοιμάζομαι για ενα hard format μόλις το πάρω;

Έτσι το παραλαβαμε, αν όχι ολοι, οι περισσότεροι... Έχει και ελληνικά η multilang. Μην αγχώνεσαι.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγω με ολοφρεσκο μηχανημα......:D

18 το παραγγειλα και σημερα το πρωι το ειχα στα χερια μου......:rolleyes:

Απο Vickmall εγινε η παραγγελια.

Εκανα και τις 3 αναβαθμισεις που ειχε και ειμαι στην αναμονη για την 3,0......:O

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγω με ολοφρεσκο μηχανημα......:D

18 το παραγγειλα και σημερα το πρωι το ειχα στα χερια μου......:rolleyes:

Απο Vickmall εγινε η παραγγελια.

Εκανα και τις 3 αναβαθμισεις που ειχε και ειμαι στην αναμονη για την 3,0......:O

 

Στην EMUI2.3 δεν ήρθε update η Β307?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγω με ολοφρεσκο μηχανημα......:D

18 το παραγγειλα και σημερα το πρωι το ειχα στα χερια μου......:rolleyes:

Απο Vickmall εγινε η παραγγελια.

Εκανα και τις 3 αναβαθμισεις που ειχε και ειμαι στην αναμονη για την 3,0......:O

Ρε φιλε τι να σου πω οτι ζηλευω...εγω τα παρηγγειλα 8/10 απο to2c και ακομα να φανει στην Ελλαδα

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η 307 ειναι η stable της Huawei για το κινητο μας; η περιμενουμε κατι νεο;

 

ετσι γραφει εδω κ μαλιστα με σημερινη ημερομηνια ( καντε κλικ στο μεσαιο )

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=76

Link to comment
Share on other sites

Στο 32GB πρόσθεσα και αυτή 64GB TF Flash Class 10 New Memory Card Micro SD Microsdhc των EUR 9.47 και...

ΤΟΥΜΠΑΝΟ... και μάλιστα χωρίς καθυστέρηση (όχι πολύ φορτωμένη, αλλά κατεβάζω apps και games και θα δείξει)!

To GPS φοβερό και γρήγορο! Το wifi του είναι αργό ή μου φαίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουν τόση διάφορα ως προς την απόδοση του λευκου?Ενδιαφερομουν για το μαυρο αλλά η οθόνη μου αρέσει καλυτερα στο άσπρο.Κάποιος άλλος κάτοχος μπορεί να μας πει τη γνωμη του?

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η διαφορά μεταξύ μαύρων και λευκών συσκευών γενικά ή έτυχε σε αυτές που πήρα εγώ.Αν κάποιος έχει την δυνατότητα να συγκρίνει......ίσως σε κάποια συνάντηση μελών του site.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι

η Β120SP03 ειναι η τελευταια.....

 

Και σε μένα τρεις αναβαθμίσεις ήρθαν,με τελευταία την Β120SP03.

Να υποθέσω πως με ΟΤΑ παίρνουμε όλες τις αναβαθμίσεις απλά ετεροχρονισμένα.Σωστά.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Στο 32GB πρόσθεσα και αυτή 64GB TF Flash Class 10 New Memory Card Micro SD Microsdhc των EUR 9.47 και...

ΤΟΥΜΠΑΝΟ... και μάλιστα χωρίς καθυστέρηση (όχι πολύ φορτωμένη, αλλά κατεβάζω apps και games και θα δείξει)!

To GPS φοβερό και γρήγορο! Το wifi του είναι αργό ή μου φαίνεται....

 

Εχεις ενα λινκ μ αυτην την τιμη ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...