Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

VirusPlus, μπορείς να εξηγήσεις λίγο αυτή την διαδικασία με τα 3 κουμπιά;

 

Βάζεις το UPDATE.APP στον φάκελο dload κλείνεις το κινητό και το ανοίγεις κρατώντας πατημένα και τα 3 κουμπιά.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια

Μελλοντικός κάτοχος του τηλεφώνου απο vickmall :) λογικά όπου να ναι έρχεται αφού απο τις 17 του μηνα ειμαι σε κλεισιμο απο ips :)

Θέλω να κάνω μια ερώτηση γτ με έχει πιασει ενα αγχος!!! στην παραγγελία μου έβαλα service αυτο που έλεγε για multilanguage (μου το προτεινε η Σελινα),έκανα ******* ή επειδη εχει απο μαμα multilanguage δεν εκαναν τιποτα οι κινεζοι?Για playstore δεν εβαλα γτ οπως λετε ειναι πολυ ευκολο να γινει!

Απο θήκη εκτός απο μια απο vickmall δερματινη πήρα και μια που νομιζω οτι και να γινει το τηλεφωνο δεν θα παθει κατι έτσι όπως την κόβω ειναι πολύ transformers :P http://www.aliexpress.com/item/For-HUAWEI-Honor-6-Aluminum-Metal-Tempered-Glass-Luxury-Mobile-Phone-Bags-Shell-Free-Screen-Film/2020143826.html

Καλώς να σου έρθει φίλε...όσον αφορά για την θήκη, επειδή την έχω αγοράσει και εγώ, σε παλιότερο post έχω αναφέρει τις εντυπώσεις μου, μιας και μάλλον δεν την έχει αγοράσει άλλος μέχρι τώρα...καλή για προστασία, αλλά δύσχρηστη για την καθημερινότητα!!!!

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση...

Σκέφτομαι να κάνω root το κινητό για να βγάλω κάποιες εφαρμογές που με εκνευρίζουν και μετά να το ξανακλειδώσω.

1) Αν πάρω επίσημο update θα ξανασχοληθώ με αυτές?

2) Με την εγγύηση τι παίζει? τη χάνω?

 

Δύο ήταν οι ερωτήσεις τελικά... :D

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση...

Σκέφτομαι να κάνω root το κινητό για να βγάλω κάποιες εφαρμογές που με εκνευρίζουν και μετά να το ξανακλειδώσω.

1) Αν πάρω επίσημο update θα ξανασχοληθώ με αυτές?

2) Με την εγγύηση τι παίζει? τη χάνω?

 

Δύο ήταν οι ερωτήσεις τελικά... :D

 

Ακριβώς δυο posts παραπάνω αναφέρω πως ο bootloader δεν ξανακλειδώνει αν το κινητό δεν είναι σε stock κατάσταση.

1. Ναι

2. Λογικά με ότι αναφέρει στο site της η huawei δεν τη χάνεις.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωμα/Κλείδωμα Bootloader:

(Οι οδηγίες στα Αγγλικά είναι εδώ.)

[*]Παίρνουμε τον κωδικό ξεκλειδώματος από εδώ.

[*]Κατεβάζουμε αυτό το zip, αποσυμπιέζουμε οπουδήποτε και ανοίγουμε το cmd.exe.

[*]Συνδέουμε το κινητό σε fastboot με το PC και γράφουμε στο cmd

 

 

Ρε παιδιά... για να βρώ το κωδικό ξεκλειδώματος με πάει σε ένα site με κινέζικα. Επιλέγω τα Αγγλικά στο site αυτό για να καταλάβω τι λέει και τελικά καταλήγω εδω και μετά εδώ όπου δε βρίσκω το μοντέλο μας.

Που είναι αυτός ο κωδικός ξεκλειδώματος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς δυο posts παραπάνω αναφέρω πως ο bootloader δεν ξανακλειδώνει αν το κινητό δεν είναι σε stock κατάσταση.

1. Ναι

2. Λογικά με ότι αναφέρει στο site της η huawei δεν τη χάνεις.

 

ΝΑΙΙΙΙ????? Δηλαδή αν κάτσω να κάνω όλα αυτά για να ξηλώσω αυτές τις εφαρμογές, με το πρώτο update θα μου τις φορτώσουν ξανά? :mad:

Χαζοί είναι? Για ποιο λόγο? Εγώ θα τις βγάζω, αυτοι θα τις βάζουν?

 

Για τον bootloader (να τον κλειδώσω) εννοώ να το επαναφέρω πλήρως μετά το ξήλωμα αυτών των εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

@olgaki93 Το κινητό μας υπάρχει στο κινέζικο site που σε πάει το tool. Το αγγλικό δεν το έχει. Κανε google translate τη σελίδα. Η αγγλική και η κινεζική σελίδα της EMUI είναι τελείως διαφορετικές.

Θα πρέπει να ξέρεις πως κάποια ΟΤΑ δεν γίνονται καν install άμα έχεις αφαιρέσει system apps. Καλύτερα να τα freezαρεις.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

@olgaki93 Το κινητό μας υπάρχει στο κινέζικο site που σε πάει το tool. Το αγγλικό δεν το έχει. Κανε google translate τη σελίδα. Η αγγλική και η κινεζική σελίδα της EMUI είναι τελείως διαφορετικές.

Θα πρέπει να ξέρεις πως κάποια ΟΤΑ δεν γίνονται καν install άμα έχεις αφαιρέσει system apps. Καλύτερα να τα freezαρεις.

 

ΟΤΑ είναι οι επίσημες αναβαθμίσεις. Έτσι δεν είναι?

Freezάρω? Δηλαδή να τα κάνω απενεργοποίηση στις πληροφορίες εφαρμογής?

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ είναι οι επίσημες αναβαθμίσεις. Έτσι δεν είναι?

Freezάρω? Δηλαδή να τα κάνω απενεργοποίηση στις πληροφορίες εφαρμογής?

 

Ναι και ναι αν και κάποιες θέλουν ειδικό πρόγραμμα όπως το TitaniumBackup ή κάποιο αντίστοιχο,δεν απενεργοποιούνται ολα απο τη διαχείριση εφαρμογών.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ναι. ΟΤΑ - on the air ναι είναι επίσημα από την HUAWEI. Και ναι στα υπόλοιπα

 

Over The Air :)

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα χθες εκανα αναβαθμιση σε EMUI 3.0 στην 611 sp3 μου ηρθε κανονικα η αναβαθμιση 302 την εκανα ολα καλα ολα ωραια ( τα σπαει το EMUI 3.0 )

Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εχω πληκτρολογιο, τωρα εκανα κατι κ το απενεργοποιησα η πρεπει να κανω κατι για να το ενεργοποιησω δεν ξερω. Παντως οταν πηγαινω στην επιλογη της γλωσσας εκει που λεει προεπιλεγμενο πληκτρολογιο παταω πανω αλλα δε μου ανοιγει κατι. Τα φωτα του οποιος ξερει και μπορει ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα χθες εκανα αναβαθμιση σε EMUI 3.0 στην 611 sp3 μου ηρθε κανονικα η αναβαθμιση 302 την εκανα ολα καλα ολα ωραια ( τα σπαει το EMUI 3.0 )

Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εχω πληκτρολογιο, τωρα εκανα κατι κ το απενεργοποιησα η πρεπει να κανω κατι για να το ενεργοποιησω δεν ξερω. Παντως οταν πηγαινω στην επιλογη της γλωσσας εκει που λεει προεπιλεγμενο πληκτρολογιο παταω πανω αλλα δε μου ανοιγει κατι. Τα φωτα του οποιος ξερει και μπορει ευχαριστω

 

 

καλημερα και εμενα σε Β611sp03 αλλα ακομα δεν μου εχει ερθει ΟΤΑ η 302 :(

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

εδώ και ένα μήνα, είμαι κάτοχος το μοντέλου Η60-L02 και είμαι πολύ εντυπωσιασμένος από το κινητό.

Γενικά έχω πρόβλημα με τη σύνδεση στο wi-fi του router μου και διαβάζωντας τα forum δεν μπορεσα να βρω κάτι συγκεκριμένο παρά μόνο αναφορές σε παρόμοια προβλήματα.

 

Αναλυτικά για το πρόβλημα:

Το πρόβλημα το είχα από την αρχή και χειροτέρευσε μα τα OTA updates, γενικά το κινητό συνδέεται random για μερικά δευτερόλεπτα ή λεπτά στο wifi και μετά αποσυνδέεται από μόνο του και μετά από κανά λεπτό μπορεί να συνδεθεί πάλι.

Έχω κάνει μόνο OTA updates, τώρα είμαι στην τελευταία έκδοση: H60-L02V100R001CHNC00B120SP03.

Το πρόβλημα τα έχω και σε άλα wifi που έχω συνδεθεί.

'Εχω δοκιμάσει όλες τις advanced παραμέτρους και να συνδεθώ με static ip όπου είναι λίγο καλύτερο αλλά πάλι κάνει disconnects.

Το modem μου είναι το netgear DG834G και έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα, ανοιχτό wifi (no password), όλους του τύπους ασφαλείας, αλλαγές καναλιού συχνότητας (1-13) και διάφορες άλλες επιλογές.

 

Το πρόβλημα έχει να κάνει με το software ή μπορεί να έχω κάπιο πρόβλημα με το κινητό? Υπάρχει κάποια λύση? Αν το αναβαθμίσω στην έκδοση 3 του EMUI θα λυθεί το πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας,

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δε νομίζω είχα τέτοιο πρόβλημα ούτε καν στην Β120 που είσαι αλλά κάνε αρχικά ένα backup και δοκίμασε να κάνεις ένα ρεστορ. Αλλιώς κατέβασέ από τη πρώτη σελίδα την emui 3.0 και κάνε αναβάθμιση με local update από hisuite και εύχομαι να σου φτιάξει.

Τώρα όσον αφορά πληκτρολόγιο κατέβασα από το google store το TouchPal το οποίο τα σπάει. Άαα και η 302 μου την έβγαλε σε OTA από τις ρυθμίσεις στην αναβάθμιση λογισμικού

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

εδώ και ένα μήνα, είμαι κάτοχος το μοντέλου Η60-L02 και είμαι πολύ εντυπωσιασμένος από το κινητό.

Γενικά έχω πρόβλημα με τη σύνδεση στο wi-fi του router μου και διαβάζωντας τα forum δεν μπορεσα να βρω κάτι συγκεκριμένο παρά μόνο αναφορές σε παρόμοια προβλήματα.

 

Αναλυτικά για το πρόβλημα:

Το πρόβλημα το είχα από την αρχή και χειροτέρευσε μα τα OTA updates, γενικά το κινητό συνδέεται random για μερικά δευτερόλεπτα ή λεπτά στο wifi και μετά αποσυνδέεται από μόνο του και μετά από κανά λεπτό μπορεί να συνδεθεί πάλι.

Έχω κάνει μόνο OTA updates, τώρα είμαι στην τελευταία έκδοση: H60-L02V100R001CHNC00B120SP03.

Το πρόβλημα τα έχω και σε άλα wifi που έχω συνδεθεί.

'Εχω δοκιμάσει όλες τις advanced παραμέτρους και να συνδεθώ με static ip όπου είναι λίγο καλύτερο αλλά πάλι κάνει disconnects.

Το modem μου είναι το netgear DG834G και έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα, ανοιχτό wifi (no password), όλους του τύπους ασφαλείας, αλλαγές καναλιού συχνότητας (1-13) και διάφορες άλλες επιλογές.

 

Το πρόβλημα έχει να κάνει με το software ή μπορεί να έχω κάπιο πρόβλημα με το κινητό? Υπάρχει κάποια λύση? Αν το αναβαθμίσω στην έκδοση 3 του EMUI θα λυθεί το πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας,

Τάσος

Εμενα για faulty hardware μου φαίνεται. Προσωπικά θα δοκιμαζα και emui 3.0 roms (για επιβεβαίωση) και αν δεν εφτιαχνε θα το εστελνα πισω.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

...Το modem μου είναι το netgear DG834G και έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα, ...

Σε άλλα modems, πως συμπεριφέρεται?

πχ. καταστήματα, free wifi, κλπ...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα modems, πως συμπεριφέρεται?

πχ. καταστήματα, free wifi, κλπ...

 

δυστηχώς έχω το ίδιο πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

δυστηχώς έχω το ίδιο πρόβλημα..

 

είχα κάποια παρόμοια προβλήματα με το wifi σε κάποιες εκδόσεις, δοκίμασε να κάνεις clean installation με την full ROM με 3κουμπιά.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...