Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζητάω χίλια συγγνώμη σε όλους είναι καθαρά χαζομάρα μου, η απάντηση μου ήταν τελείως βιαστική για το λόγο ότι δεν είχα καταλάβει ότι το πρώτο μου thread είχε δημοσιευθεί με αποτέλεσμα να μην δω τις απαντήσεις σας οι οποίες με υπέρ καλύπτουν και σας ευχαριστω. Εάν γίνεται παρακαλώ πείτε μου πως μπορώ να τις σβήσω. Πραγματικά ντρέπομαι. Edited by psilos92
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ζητάω χίλια συγγνώμη σε όλους είναι καθαρά χαζομάρα μου, η απάντηση μου ήταν τελείως βιαστική για το λόγο ότι δεν είχα καταλάβει ότι το πρώτο μου thread είχε δημοσιευθεί με αποτέλεσμα να μην δω τις απαντήσεις σας οι οποίες με υπέρ καλύπτουν και σας ευχαριστω. Εάν γίνεται παρακαλώ πείτε μου πως γίνεται να τις σβήσω. Πραγματικά ντρέπομαι.

 

Σίγα δεν είναι ντροπή, όπως είπε και ένας καθηγητής μου όταν με έκοψε από δικό του λάθος, shit happens, τα λέμε στο επόμενο εξάμηνο. Feel free να ρωτήσεις οτιδήποτε. :D

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω το μεσημερι το κινητο απο vickmall και εδω και κανα μισαωρο που το επεξεργαζομαι αφηνει αριστες εντυπωσεις:)

Να πω πως είχα κανει την βλακεια να ζητησω να μου περασουν την official multilanguage και στο τσατ η Σελινα μετα απο μερες μου ειπε ότι δεν κανουν κατι,απλα περναν το playstore!Όταν ηρθε βεβαια το κινητο το playstore δεν υπηρχε οποτε ο Θεός και η ψυχη τους αυτοι οι Κινεζοι :P Έχει και σε μενα οταν ανοιγει το κινητο αυτο το Κινεζικο λογοτυπο και δεν ξερω αν ευθυνεται σε αυτο το οτι επελεξα την official multilanguage!Tα δε δωρα που μου ηρθαν ειναι ψιλο οτι να ναι,αλλα μου ειπε και αλλα μου εβαλαν αλλα οκ δεν με πειραζει :D Πήρα επίσης 2 θηκες και καποια στιγμη αργοτερα θα ανεβασω και φωτο φαινονται αρκετα καλες!

Προσπαθώ στην αρχικη οθονη να αλλάξω την τοποθεσια μου για να μην γραφει την Κινεζικη πολη αλλα μου βγαζει οτι η τοποθεσια δεν βρεθηκε :( Ελπιζω να μην τρεχει κατι με το gps!

Link to comment
Share on other sites

έκανα μια ενημερωση ΟΤΑ που μου εβγαλε νομίζοντας πως θα παω μετα στην ΕΜUI 3 αλλα απλα εκανε μια αναβαθμιση Β118SP02-->Β121SP06 και τωρα δεν μου βγαζει αλλη,ειμαι ακομα στην EMUI2.3
Link to comment
Share on other sites

έκανα μια ενημερωση ΟΤΑ που μου εβγαλε νομίζοντας πως θα παω μετα στην ΕΜUI 3 αλλα απλα εκανε μια αναβαθμιση Β118SP02-->Β121SP06 και τωρα δεν μου βγαζει αλλη,ειμαι ακομα στην EMUI2.3

Φίλε μου κι εγώ αυτή την αναβάθμιση έκανα αλλά εκ νέου update για την 3.0 δεν μου ήρθε και την πέρασα με local.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κι εγώ αυτή την αναβάθμιση έκανα αλλά εκ νέου update για την 3.0 δεν μου ήρθε και την πέρασα με local.

Επειδη εχω ερθει απο samsung και δεν εχω ιδεα απο ολα αυτα,κανεις κατι ιδιαιτερο στο local update?γιατι παταω στο local update και μου λεει οτι δεν βρεθηκαν διαθεσιμες ενημερωσεις!:(

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας...

Έχω το honor H60-L04 ξέρει κανείς αν μπορούμε να

Βάλουμε κάποια ρομ κουστομ...

 

Γενικά για τα νέα Honor Δεν κυκλοφορούν πολλές custom, εκτός από κάποιες MIUI ο λόγος είναι ότι τους περισσότερους η EMUI τους βολεύει. Υπάρχει κάτι που δεν σου αρέσει; Στο needrom δεν υπάρχει ούτε official ούτε custom για την έκδοση L04. Λογικά μελλοντικά θα δεις κάποιες custom rom καθώς αυτό είναι το ευρωπαικό μοντέλο και όλο και κάποιοι Devs θα ασχοληθούν καθώς πρόκειται για τρομερό value for money κινητό.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ασχετο

ξέρετε καμιά καλή εφαρμογή για tracknumbers?ειχα το trackchecker 2 σε άλλη συσκευή,αλλά σταμάτησε να το βγάζει στο google play

Deliveries η καλυτερη ολων

Link to comment
Share on other sites

Γενικά για τα νέα Honor Δεν κυκλοφορούν πολλές custom, εκτός από κάποιες MIUI ο λόγος είναι ότι τους περισσότερους η EMUI τους βολεύει. Υπάρχει κάτι που δεν σου αρέσει; Στο needrom δεν υπάρχει ούτε official ούτε custom για την έκδοση L04. Λογικά μελλοντικά θα δεις κάποιες custom rom καθώς αυτό είναι το ευρωπαικό μοντέλο και όλο και κάποιοι Devs θα ασχοληθούν καθώς πρόκειται για τρομερό value for money κινητό.

 

Όλα είναι οκ απλά ήθελα να ξέρω αν μπορώ να βάλω το εμυι 3 και

γενικά να πειραματιστω και με άλλες ρομ.

Του έκανα ροοτ, Ο οδηγός που υπάρχει εδώ κάνει για το δικό μου;

Αν θέλω να το επαναφέρω τελείως που θα βρώ τι γνήσια ρόμ για το

Τηλέφωνο μου έψαξα δεν βρήκα κάτι για λ04.

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου..

Link to comment
Share on other sites

Deliveries η καλυτερη ολων

 

Συμπλήρωσα κάποιες μεταφράσεις που λείπανε.

 

Όλα είναι οκ απλά ήθελα να ξέρω αν μπορώ να βάλω το εμυι 3 και

γενικά να πειραματιστω και με άλλες ρομ.

Του έκανα ροοτ, Ο οδηγός που υπάρχει εδώ κάνει για το δικό μου;

Αν θέλω να το επαναφέρω τελείως που θα βρώ τι γνήσια ρόμ για το

Τηλέφωνο μου έψαξα δεν βρήκα κάτι για λ04.

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου..

 

Θεωρητικά οι οδηγοί θα δουλέψουν, καλύτερα να περιμένεις την απάντηση του VirusPlus που έχει ασχοληθεί περισσότερο σε αυτό τον τομέα.

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ξέρω δεν είναι πολύ, αλλά είναι μία αρχή.

Κατάφερα να αλλάξω το χρώμα του κειμένου στο notification bar

http://i.imgur.com/nVPWPJe.jpg

 

Η αλλαγή έγινε μετατρέποντας το θέμα που είχα ήδη. Θα το προχωρήσω και ίσως καταφέρω να φτιάξω κάποιο όμορφο θέμα και να το μοιραστώ μαζί σας.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

@ Romanos

Φτιάξε κατι δυνατό :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Kapour13

Κατεβαζεις την 3 από την πρώτη σελίδα με την χρήση κάποιου download manager, την ξεζιπαρεις, περνάς το φακελο dload στο κινητό, πατάς local update και είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας...

Έχω το honor H60-L04 ξέρει κανείς αν μπορούμε να

Βάλουμε κάποια ρομ κουστομ...

 

Από που το πήρες; και αν από Ευρώπη τι παίζει με εγγύηση;

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα αυτά τα μικρό προβλήματα που αντιμετωπίζετε, τα στέλνετε στο hicare;

Εγώ στέλνω συνέχεια ότι βρίσκω κ εκτός του ότι απαντάνε, βλέπω και τις αλλαγές!

Πως γράφτηκες στο hicare; Εγώ όταν βάζω email, password μου βγάζει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Πως γράφτηκες στο hicare; Εγώ όταν βάζω email, password μου βγάζει αυτό

Το hicare δε χρειάζεται id. Στέλνεις σχολια κατευθείαν.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Για Δεκέμβριο δεν ξέρω αλλά ναι η Wind βγάζει 4G τους επόμενους μήνες, δυστυχώς το φάσμα που αγόρασε η Wind για το 4G είναι στα 1800 MHz που το κινητό μας δεν υποστηρίζει.

 

Αφου στα specs το gsm arena γραφει : "LTE 1800 / 2100 / 2500*

(Bands 1, 3, 41) - H60-L02, H60-L12"

 

Η WIND απέκτησε δικαιώματα για δύο τμήματα (2 x 10 MHz) στη ζώνη των 800MHz και επίσης για τέσσερα τμήματα (2 x 20MHz) στη ζώνη των 2600MHz, συνολικής αξίας €121,825 εκατ.

 

Τελικα η Wind θα παίξει το 4G της στα 800 και 2600 δεν νομίζω να δούμε Wind 4G στο κινητό μας.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νέο HiSuite 2.3.28.

mirror

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Virus βρήκες κανένα αρχείο Default.ttf ή Default.*

σε κάποιο φάκελο σχετικά με fonts?

 

----------------------------------------------------

 

Επίσης για όποιον θέλει φτηνή και καλή καρτούλα για το κινητό του, τσίμπησα μία από το ebay

http://www.ebay.com/itm/371064371515?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

στα 14 ευρώ πολύ ωραία καρτουλά με τις ταχύτητες να αγγίζουν κόκκινο. Σε benchmark μου έδειξε 36.1 MB/s Read και Write 17.4 MB/s

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται το γαλάζιο? :P

 

http://i.imgur.com/YTXrjdu.jpg

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Virus βρήκες κανένα αρχείο Default.ttf ή Default.*

σε κάποιο φάκελο σχετικά με fonts?

 

Μπα δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Όλα τα fonts γενικά είναι στο /system/fonts/ αλλά default.ttf δεν υπάρχει. To default theme (Bloom) δεν έχει μέσα fonts και μου κάνει εντύπωση τώρα που το λες γιατί φαίνεται πως παίρνει default fonts. Εκτός αν εννοεί πως παίρνει τα default fonts του συστήματος.

Tα default fonts του KitKat είναι τα roboto γενικά.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Όλα τα fonts γενικά είναι στο /system/fonts/ αλλά default.ttf δεν υπάρχει. To default theme (Bloom) δεν έχει μέσα fonts και μου κάνει εντύπωση τώρα που το λες γιατί φαίνεται πως παίρνει default fonts. Εκτός αν εννοεί πως παίρνει τα default fonts του συστήματος.

Tα default fonts του KitKat είναι τα roboto γενικά.

 

Χμ.... καλά θα δω τι θα κάνω ευχαριστώ :D

 

Θα μπορούσα να έχω το SystemUi.apk unpacked? Να του ρίξω μία ματιά;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χμ.... καλά θα δω τι θα κάνω ευχαριστώ :D

 

Θα μπορούσα να έχω το SystemUi.apk unpacked? Να του ρίξω μία ματιά;

 

Τι εννοείς unpacked?

SystemUI

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς unpacked?

SystemUI

 

Θα το κάνω εγώ unpack με το apktool. Thanks :D

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...