Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:!: κατάφερα και έφτιαξα smart cover μετά από 1 ώρα πειραματισμού :D για την συγκεκριμένη λειτουργία το μονο που χρειάζεστε είναι ένα μαγνητάκι στην μπροστινή επιφάνεια (μονο με τον αρνητικό πολο προς την οθόνη), εκεί που συναντιούνται οι νοητές γραμμές από την θήρα υπερυθρων και την πάνω άκρη του volume button :!:
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κόλπο με τον κωδικό *#*#4636#*#* δουλεύει στο honor 6 με EMUI 3.0?

 

Δεν βγάζει κάτι ο κωδικός αυτός.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Romanos δεν το ξερα οτι ήσουν μεταφραστής στο deliveries. Πραγματικα εκπληκτική εφαρμογή εχω αγοράσει και τo cloud. Συγχαρητήρια για την δουλειά σου. Καποιες φορές στην ανανέωση των δεδομενων μου βγαζει για καποιες απο τις εγγραφές ''Σφαλμα κατα την φόρτωση των δεδομένων'' στιγμιαία... αν το ξανακανω ενα ενα μου τα ανανεωνει...δεν ξερω γαιτι...το εχεις παρατηρήσει?? λιγο oftopic αλλά αφου σε βρήκα και ασχολήθηκες....(ειναι η παροιμία που λεει βρήκαμε Παπα, να θάψουμε πεντε έξι......)

 

Για το facebook κατεβασα μια παλια και τωρα μου δουλευει... Δεν μπορω ομως να μπω στην ρυθμίσεις εφαρμογής του pages manager του Facebook μου κρασάρει...θελω να αλλαξω τον deafult ήχο και δεν μπορω...Αν το εχει λύσει κανεις ας μου πει.

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν μπόρεσε να ανανέωσει την παραγγελία λόγω αγάλματος στο site.

 

Για το άλλο δεν ξέρω για να σου απαντήσω.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έριξα διάβασμα σήμερα και ψιλο εχω μπει στο νοημα απλα έχω καποιες αποριες, αν μπορει καποιος να μου απαντησει θα ειμαι ευγνώμων :)

Έχω δευτερη μερα το τηλέφωνο στα χερια μου,χθες πρωτη μερα έκανα ΟΤΑ αναβαθμιση Β118SP02-->Β121SP06 και παρεμεινε εκει.μου απαντησε ο φίλος stakantzi που ειχε το ιδιο θεμα οτι γινεται αναβαθμιση με local update,το οποιο δεν ηξερα τι ειναι αλλα με το διαβασμα νομίζω οτι καταλαβα πως γινεται :)

Μιλησα με την Σελινα απο vickmall και μου ειπε θα μου στειλει στο mail μου την τελευταια ρομ να την περασω και ολα θα ειναι οκ. Μου εστειλε ενα λινκ που ειχε ενα αρχειο H60-L02_EMUI3.0_Android4.4_V100R001CHNC00B307.zip

1)Να προχωρήσω είναι ότι χρειάζομαι?Ρωταω γιατι στο galaxy που ειχα πριν, αναλογα με το ποιο firmware φορουσε το κινητο σου,περνουσες και την αντιστοιχη αναβαθμιση,οχι οποια να 'ναι

2)Η διαδικασια ειναι να κανω ενα φακελο dload στην καρτα μνημης, να περάσω μεσα το αρχείο που κατέβασα οπως ειναι και μετα θα εμφανιστει στο local update η αναβαθμιση?Δεν ξεζιπαρω το αρχειο σωστά?

3)Περνωντας αυτην την αναβαθμιση, θα παψει το κινητο μου να ειναι branded απο την κινεζικη εταιρεια ή καμια σχεση?

4)Ψαχνοντας να βρω τι παιζει με την αναβαθμιση που μου εστειλε η Σελινα,διαβασα οτι ειναι stable rom ,αυτο ειναι καλό?γιατι

στις αρχες του thread αναφερθηκε καποιος για stable και dev rom αλλα δεν ξερω τι ειναι!

Συγνωμη αν ρωταω καποια πραγματα αυτονόητα αλλα όπως ειπα ειμαι λιγακι ασχετος και καθε βοηθεια δεκτη.

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Έριξα διάβασμα σήμερα και ψιλο εχω μπει στο νοημα απλα έχω καποιες αποριες, αν μπορει καποιος να μου απαντησει θα ειμαι ευγνώμων :)

Έχω δευτερη μερα το τηλέφωνο στα χερια μου,χθες πρωτη μερα έκανα ΟΤΑ αναβαθμιση Β118SP02-->Β121SP06 και παρεμεινε εκει.μου απαντησε ο φίλος stakantzi που ειχε το ιδιο θεμα οτι γινεται αναβαθμιση με local update,το οποιο δεν ηξερα τι ειναι αλλα με το διαβασμα νομίζω οτι καταλαβα πως γινεται :)

Μιλησα με την Σελινα απο vickmall και μου ειπε θα μου στειλει στο mail μου την τελευταια ρομ να την περασω και ολα θα ειναι οκ. Μου εστειλε ενα λινκ που ειχε ενα αρχειο H60-L02_EMUI3.0_Android4.4_V100R001CHNC00B307.zip

1)Να προχωρήσω είναι ότι χρειάζομαι?Ρωταω γιατι στο galaxy που ειχα πριν, αναλογα με το ποιο firmware φορουσε το κινητο σου,περνουσες και την αντιστοιχη αναβαθμιση,οχι οποια να 'ναι

2)Η διαδικασια ειναι να κανω ενα φακελο dload στην καρτα μνημης, να περάσω μεσα το αρχείο που κατέβασα οπως ειναι και μετα θα εμφανιστει στο local update η αναβαθμιση?Δεν ξεζιπαρω το αρχειο σωστά?

3)Περνωντας αυτην την αναβαθμιση, θα παψει το κινητο μου να ειναι branded απο την κινεζικη εταιρεια ή καμια σχεση?

4)Ψαχνοντας να βρω τι παιζει με την αναβαθμιση που μου εστειλε η Σελινα,διαβασα οτι ειναι stable rom ,αυτο ειναι καλό?γιατι

στις αρχες του thread αναφερθηκε καποιος για stable και dev rom αλλα δεν ξερω τι ειναι!

Συγνωμη αν ρωταω καποια πραγματα αυτονόητα αλλα όπως ειπα ειμαι λιγακι ασχετος και καθε βοηθεια δεκτη.

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

1) Προχώρα αν θες ΕΜUΙ 3.0.

2) Το κάνεις unzip είναι μέσα ο dload φάκελος με το UPDATE.app

3) Καμία σχέση.

4) Οι Β3xx είναι stable οι Β6xx είναι dev. Η Β307 είναι η τελευταία. Οι dev είναι beta.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

1) Προχώρα αν θες ΕΜUΙ 3.0.

2) Το κάνεις unzip είναι μέσα ο dload φάκελος με το UPDATE.app

3) Καμία σχέση.

4) Οι Β3xx είναι stable οι Β6xx είναι dev.

 

Eυχαριστώ πολύ φίλε virusplus για την βοηθεια σου στην περιπτωση μου και γενικα για την προσφορα σου σε αυτο το thread

Link to comment
Share on other sites

VirusPlus ξαφνικά μου εμφανίζεται αυτό στις ρυθμίσεις δικτύου όπως είχες εσύ. Τι είχαμε πει ότι έφταιγε? Να είναι η αλλαγή του local.prop?
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

VirusPlus ξαφνικά μου εμφανίζεται αυτό στις ρυθμίσεις δικτύου όπως είχες εσύ. Τι είχαμε πει ότι έφταιγε? Να είναι η αλλαγή του local.prop?

που είναι αυτή η ρύθμιση;;;; έκανες κάποια αλλαγή σε κάτι;;;

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

VirusPlus ξαφνικά μου εμφανίζεται αυτό στις ρυθμίσεις δικτύου όπως είχες εσύ. Τι είχαμε πει ότι έφταιγε? Να είναι η αλλαγή του local.prop?

 

Ναι η αλλαγή στο local.prop είναι. Δεν είναι πρόβλημα παρ'ολα αυτά.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε υπόψη καμία πολύ λεπτή θήκη; έχω και αυτή, η οποία είναι η καλύτερη κατά τη γνώμη μου, απλά θα ήθελα να είναι λίγο πιο λεπτή.
Link to comment
Share on other sites

Ναι η αλλαγή στο local.prop είναι. Δεν είναι πρόβλημα παρ'ολα αυτά.

για πείτε πως μπορούμε να εμφανίσουμε την επιλογή για 3g κλπ θέλει ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να αγοράσω φορτιστή EU. Αυτός που είχε στη συσκευασία ήταν 2Α. Έχω βρεί αυτόν http://www.aliexpress.com/item/100-Original-1A-USB-EU-Home-Travel-Wall-Charger-Adapter-For-Huawei-Phone-Huawei-Mate-p6/1985467042.html , αλλά είναι 1Α. Διάβασα ότι θα φορτίζει πιο αργά.Ισχύει όντως κάτι τέτοιο και αν ναι μιλάμε για διπλάσιο χρόνο φόρτισης;
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

για πείτε πως μπορούμε να εμφανίσουμε την επιλογή για 3g κλπ θέλει ρουτ;

 

Αυτό το μενυ και να εμφανιστεί δεν είναι χρηστικό σε κάτι.

Ναι θέλει root και οι αλλαγές είναι αυτές.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να αγοράσω φορτιστή EU. Αυτός που είχε στη συσκευασία ήταν 2Α. Έχω βρεί αυτόν http://www.aliexpress.com/item/100-Original-1A-USB-EU-Home-Travel-Wall-Charger-Adapter-For-Huawei-Phone-Huawei-Mate-p6/1985467042.html , αλλά είναι 1Α. Διάβασα ότι θα φορτίζει πιο αργά.Ισχύει όντως κάτι τέτοιο και αν ναι μιλάμε για διπλάσιο χρόνο φόρτισης;

 

Ναι διπλάσιο χρόνο θεωρητικά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μενυ και να εμφανιστεί δεν είναι χρηστικό σε κάτι.

Ναι θέλει root και οι αλλαγές είναι αυτές.

ok τα θέματα πως τα κατεβάσατε;

Link to comment
Share on other sites

ok τα θέματα πως τα κατεβάσατε;

 

Κανονικά δεν απαιτεί HuaweiID.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πλέον και εγω κατοχος μετα από 33 μέρες αναμονής απο to2c. Ηρθε με emui 2,3 και μετα απο συνεχομενες αναβαθμισεις εφτασα στην 307..ευχαριστω τον virusplus για το εργαλειο του...με βοηθησε στο root..εχω μείνει έκπληκτος απο το κινητό έχοντας περάσει από ενα s2..νομιζω τελικα οτι ειναι το καλυτερο value for money.
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

ok τα θέματα πως τα κατεβάσατε;

Εμενα εχει ενα εικονιδιο στην αρχικη που λεει θεματα..εχω κατεβασει ηδη δυο τρια θεματα

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι διπλάσιο χρόνο θεωρητικά.

 

Ευχαριστώ.Οπότε άκυρο το 1Α. Θα ψαξω για 2Α.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει ενα εικονιδιο στην αρχικη που λεει θεματα..εχω κατεβασει ηδη δυο τρια θεματα

Το app του φορουμ που το βρήκες?

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το UPDATE.APP στον φάκελο dload κλείνεις το κινητό και το ανοίγεις κρατώντας πατημένα και τα 3 κουμπιά.

 

pou tha vroume ton fakelo dload

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...