Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα το 2ο Redmi 1S για τον αδερφό μου. Το συνδέω στο pc και αντί να το δει όπως βλέπει το δικό μου ψάχνει για driver (γιατί άραγε, αφού υποτίθεται υπάρχει ήδη εγκατεστημένος)

Μου βγάζει MTP Failed. Και το βλέπει σαν CD Rom.

Καμιά ιδέα ;

 

Δοκίμασες να αλλάξεις το usb debugging;

 

Το δοκίμασα αλλά τίποτα. Το δικό μου το βλέπει κανονικά, το καινούργιο όχι :blink:

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα μια που δειχνει στις φωτογραφιες απο το vickmall, 2 ευρω και κατι ειχε. Οτι και να ναι, ειναι μικρο το ποσο. Το περιμενω πως και πως να ερθει, το πηρα με την αγγλικη ρομ, και οταν ερθει λογικα θα περασω την ελληνικη.

Με εστειλαν μειλ οτι εγινε και η αποστολη, τωρα τελευταια ειναι πολυ γρηγορες οι μεταφορες απο κινα, ενωπαντα εκανε κοντα μηνα, μια θηκη που παραγγειλα για το ταμπλετ εκανε 10 μερες.

Τα ακουστικα piston αξιζουν ντα παρω; η να παρω ενα handfree απο εδω και να τελειωνω;

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά τίποτα. Το δικό μου το βλέπει κανονικά, το καινούργιο όχι :blink:

 

αν δοκιμάζεις με άλλο καλώδιο δοκίμασε με το δικό του που έρχεται μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κάποιος το link με την διαδικασία για να περνάμε τις φώτο απευθείας στην SD Card;

 

Δεν θυμάμαι το site να το ψάξω...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κάποιος το link με την διαδικασία για να περνάμε τις φώτο απευθείας στην SD Card;

 

Δεν θυμάμαι το site να το ψάξω...

 

Περνάς την εφαρμογή Lenovo Super Camera (κατά κοινή παραδοχή είναι καλλίτερη από την stock εφαρμογή) η οποία έχει επιλογή να τις αποθηκεύει στην sd.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν δοκιμάζεις με άλλο καλώδιο δοκίμασε με το δικό του που έρχεται μαζί.

 

To δοκιμάζω με το καλώδιο το οποίο ήρθε με το δικό μου 1S.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κάποιος το link με την διαδικασία για να περνάμε τις φώτο απευθείας στην SD Card;

 

Δεν θυμάμαι το site να το ψάξω...

Αυτός ο τρόπος είναι δοκιμασμένος.Να ξέρεις όμως οτι σε κάθε αναβάθμιση θα πρέπει να τον επαναλαμβάνεις

μέχρι και το βήμα 2.

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ των δύο 1S. Η οθόνη του καινούργιο έχει τουλάχιστον 30% περισσότερη φωτεινότητα (εννοείται ρυθμισμένα στο ίδιο επίπεδο).

Το δικό μου αγορασμένο το Μάιο και του αδερφού μου τον Ιούλιο. Μάλλον την βελτίωσαν.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο τρόπος είναι δοκιμασμένος.Να ξέρεις όμως οτι σε κάθε αναβάθμιση θα πρέπει να τον επαναλαμβάνεις

μέχρι και το βήμα 2.

 

Ευχαριστώ πολύ! Αυτό έψαχνα!

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα μια που δειχνει στις φωτογραφιες απο το vickmall, 2 ευρω και κατι ειχε. Οτι και να ναι, ειναι μικρο το ποσο. Το περιμενω πως και πως να ερθει, το πηρα με την αγγλικη ρομ, και οταν ερθει λογικα θα περασω την ελληνικη.

Με εστειλαν μειλ οτι εγινε και η αποστολη, τωρα τελευταια ειναι πολυ γρηγορες οι μεταφορες απο κινα, ενωπαντα εκανε κοντα μηνα, μια θηκη που παραγγειλα για το ταμπλετ εκανε 10 μερες.

Τα ακουστικα piston αξιζουν ντα παρω; η να παρω ενα handfree απο εδω και να τελειωνω;

 

Και εγω τα ζαχαρωνω τα συγκεκριμενα φιλε μου.. Απ οτι εχω ακουσει εχουν παρα πολυ καλη ποιοτητα ηχου.. Μιλαμε παντα για τα Pistons II http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones_p/meri8529.htm εδω τα βρηκα πιο φθηνα απ ολα τα μαγαζια π κοιταξα

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα ζαχαρωνω τα συγκεκριμενα φιλε μου.. Απ οτι εχω ακουσει εχουν παρα πολυ καλη ποιοτητα ηχου.. Μιλαμε παντα για τα Pistons II http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones_p/meri8529.htm εδω τα βρηκα πιο φθηνα απ ολα τα μαγαζια π κοιταξα

 

Τα ακουστικά της Xiaomi εκτός από το ότι έχουν φοβερή ποιότητα ήχου αποτελούν και κόσμημα!!

Στα χρήματα αυτά είναι φοβερή πρόταση!

Βέβαια νομίζω ότι έχει βγει και version 3 από τα pistons αν δεν κάνω λάθος...

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά της Xiaomi εκτός από το ότι έχουν φοβερή ποιότητα ήχου αποτελούν και κόσμημα!!

Στα χρήματα αυτά είναι φοβερή πρόταση!

Βέβαια νομίζω ότι έχει βγει και version 3 από τα pistons αν δεν κάνω λάθος...

 

Δεν εχουν βγει τα 3 φιλε μου.. παντως με δελεαζεις ακομα πιο πολυ... πανω π πηγα να το ξεχασω....:P Στην απορια μου π ειχα διατυπωσει προηγουμενως ξερει κανεις κατι? Αν στην κινεζικη ρομ υπαρχει ελληνικο πληκτρολογιο...

Link to comment
Share on other sites

Περνάς την εφαρμογή Lenovo Super Camera (κατά κοινή παραδοχή είναι καλλίτερη από την stock εφαρμογή) η οποία έχει επιλογή να τις αποθηκεύει στην sd.

 

 

νομιζω πως και η better camera αποθηκευει στο sd

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιος ο λόγος να ψάχνεις για νέα εφαρμογή όταν υπάρχει έτοιμη λύση για να αποθηκεύονται όλα στην εξωτερική κάρτα μνήμης; Υπάρχει ο οδηγός στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα το redmi note octa core 2g ram.και οταν ανοιγω το wifi το ρουτερ μου κολαη σβηνουν τα λαμπακια και κομπλαρι .ενω με αλλεσ ασυρματεσ συσκευεσ δεν υπαρχη προβλημα με το ρουτερ.συνδεμενο λαπτοπ και 2 s4 . Edited by mixos2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πηρα σημερα το redmi note octa core 2g ram.και οταν ανοιγω το wifi το ρουτερ μου κολαη σβηνουν τα λαμπακια και κομπλαρι .ενω με αλλεσ ασυρματεσ συσκευεσ δεν υπαρχη προβλημα με το ρουτερ.συνδεμενο λαπτοπ και 2 s4 .

 

Γράφεις σε λάθος μέρος, απευθύνσου στο σωστό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388830

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με πεισατε και μενα, με βλεπω μολις ερθει και το σεταρω να τα παραγγελνω και εγω. Ειναι πολυ ωραια τα ατιμα.

Το αλλο σχεδιο που εχει το merimobiles, εχουν παλι μικροφωνο και τα εχει μιση τιμη, να υποθεσω ειναι η πρωτη εκδοση που εβγαλαν;

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να ψάχνεις για νέα εφαρμογή όταν υπάρχει έτοιμη λύση για να αποθηκεύονται όλα στην εξωτερική κάρτα μνήμης; Υπάρχει ο οδηγός στο πρώτο post.

 

H προτροπή για χρήση της Lenovo Super Camera είναι επειδή είναι η κορυφαία στο είδος της και απλά τυχαίνει και λύνει και αυτό το πρόβλημα με την αποθήκευση των φωτό.

Link to comment
Share on other sites

H προτροπή για χρήση της Lenovo Super Camera είναι επειδή είναι η κορυφαία στο είδος της και απλά τυχαίνει και λύνει και αυτό το πρόβλημα με την αποθήκευση των φωτό.

Καλημέρα! Έχεις κάποιο λινκ με την εφαρμογή; Διάβασα ότι αυτό που κυκλοφορεί κρασαρει όταν πας να τραβηξεις πανοραμική.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα! Έχεις κάποιο λινκ με την εφαρμογή; Διάβασα ότι αυτό που κυκλοφορεί κρασαρει όταν πας να τραβηξεις πανοραμική.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2706350

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα απο Λευκάδα..... Πως βλέπουμε εαν έχουμε fake?

Όταν κατεβάζουμε απο το play πχ παιχνίδια, οι εφαρμογές πειγενουν στην Ραμ 1giga η στην μνήμη 5 γιγα? Γιατί βλέπω οτι η ram είναι 86% γεμάτη. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες καλημέρα απο Λευκάδα..... Πως βλέπουμε εαν έχουμε fake?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5469343#post5469343

 

Όταν κατεβάζουμε απο το play πχ παιχνίδια, οι εφαρμογές πειγενουν στην Ραμ 1giga η στην μνήμη 5 γιγα? Γιατί βλέπω οτι η ram είναι 86% γεμάτη. Ευχαριστώ

 

Η ram έχει να κάνει με το τι δουλεύει στο background, είναι με άλλα λόγια η προσωρινή μνήμη για τη λειτουργία της συσκευής, οι εφαρμογές εγκαθίστανται στην rom, τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο δηλαδή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...