Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τέτοια τιμή (περίπου 115 ευρώ) και specs θα κάνει περίπατο σε σχέση με τον ανταγωνισμό...

 

O ανταγωνισμος εχει ανεβει ομως παρα πολυ φιλε,με 130-140 ευρω αγοραζει κανεις σημερα οχταπυρινα με 2gb ραμ !

Link to comment
Share on other sites

Το Jiake V8 απο geekbuying.com στα 189.99$ ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε κινητα με ονομα φιλε Kwnana. Πιο ολοκληρωμενο σε αυτα τα χρηματα σιγουρα δεν υπαρχει. Εχει αποδειξει με τις αγορες του οτι ειναι ισως το Κινεζικο με τα λιγοτερα προβληματα και την μεγαλυτερη αξιοπιστια, εξου και η xiaomi μια απο τις μεγαλυτερες και καλυτερες εταιριες της Κινας.

Ετσι ειναι τα πραγματα . 2g ram και οχταπυρινα αμετρητα στην Κινα, το θεμα ειναι τι λενε, και το σημαντικοτερο τι αναγκες εχει ο καθενας απο ενα κινητο.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

to2c-minideal-vickmall-geekbuying
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

to2c-minideal-vickmall-geekbuying

 

το τελευταιο σου πρωτο,το τριτο σου δευτερο,το πρωτο σου τριτο,το δευτερο σου...δεν εχω αγορασει απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Μiα χαρα ειναι ολα . οπου βρει καλύτερη τιμη το παίρνει.

Επισης το geek δεν το εχει ακομα και αν κρινω απο τιμη του hongmi ειναι μακραν η χειροτερη.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μία σχέση Αγάπης -Μίσους που κράτησε 3 μήνες , λέω να αλλάξω το Zoppo 700. Το τηλέφωνο με κάλυψε σε όλα εκτός απο το γνωστό bug των Mediatek του GPS:(. Και πιό συγκεκριμένα σε σχέση με προγράμματα τύπου Sport Tracker, Endomondo (καταγραφή οτι νάναι), Runtastic (κάπως καλύτερα). Θέλω να πιστέψω οτι το 1S με τον Snapdragon θα συμπεριφερθεί σωστά.
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

H Endomondo είχε υποσχεθεί στο FB ότι με την τελευταία αναβάθμιση θα λυθούν αυτά τα προβλήματα, Δεν έγινε τπτ?

Με το καλό όποιος το πάρει να μας πει εντυπώσεις,

Αν κ θεωρώ τα 2000μα λίγα για την συσκευή, αν κ νομίζω ο επεξεργαστής του καταναλώνει λιγότερη μπαταρία από τους ΜΤΚ

Edited by alex82
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εχθές έγινε η παραγγελία του από Minideal.....για 121€ καλό φαίνεται....

 

ΥΓ: Ελπίζω καλύτερο από αυτό της υπογραφής....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

H Endomondo είχε υποσχεθεί στο FB ότι με την τελευταία αναβάθμιση θα λυθούν αυτά τα προβλήματα, Δεν έγινε τπτ?

Με το καλό όποιος το πάρει να μας πει εντυπώσεις,

Αν κ θεωρώ τα 2000μα λίγα για την συσκευή, αν κ νομίζω ο επεξεργαστής του καταναλώνει λιγότερη μπαταρία από τους ΜΤΚ

Με μια εντολή στο build.prop αρχείο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981 ή μέσω του gravitybox το πρόβλημα αυτό λύνεται.Απο εκεί και πέρα όμως παραμένει το πρόβλημα της κακής κεραίας gps που έχουν πολλά mtk κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

 

Παραγγελία την Τετάρτη στο spemall και ήδη βρίσκεται στο δρόμο για Ελλάδα. Έκδοση Άγγλο κινεζική. Σε συνεννόηση με το κατάστημα μου είπαν, όταν θα έχουν την multi θα μου την στείλουν μαζί με οδηγίες για το πως να την περάσω (αν και δεν καίγομαι... ). Εν αναμονή λοιπόν του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μία σχέση Αγάπης -Μίσους που κράτησε 3 μήνες , λέω να αλλάξω το Zoppo 700. Το τηλέφωνο με κάλυψε σε όλα εκτός απο το γνωστό bug των Mediatek του GPS:(. Και πιό συγκεκριμένα σε σχέση με προγράμματα τύπου Sport Tracker, Endomondo (καταγραφή οτι νάναι), Runtastic (κάπως καλύτερα). Θέλω να πιστέψω οτι το 1S με τον Snapdragon θα συμπεριφερθεί σωστά.

 

Εγώ είδα ότι υποστηρίζει και GLONASS το κινητάκι αυτό! Πιστεύω ότι το κινητάκι θα πετάει μαζί και το gps του!

 

Το μόνο που με παραξενεύει είναι η μεγάλη του απόδοση στο antutu... To Xiaolajiao la3s που φοράει ίδιο επεξεργαστή (MSM8228) αλλά χαμηλότερα χρονισμένο (1,4) και με 2gb έχει χαμηλότερη απόδοση (περίπου 17000). Υπερχρόνισαν τον επεξεργαστή; Δεν θα ανέβει και η κατανάλωση έτσι;

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μία σχέση Αγάπης -Μίσους που κράτησε 3 μήνες , λέω να αλλάξω το Zoppo 700. Το τηλέφωνο με κάλυψε σε όλα εκτός απο το γνωστό bug των Mediatek του GPS:(. Και πιό συγκεκριμένα σε σχέση με προγράμματα τύπου Sport Tracker, Endomondo (καταγραφή οτι νάναι), Runtastic (κάπως καλύτερα). Θέλω να πιστέψω οτι το 1S με τον Snapdragon θα συμπεριφερθεί σωστά.

 

Νομίζω έχει συζητηθεί πολύ αυτό το θέμα , δεν φταίνε οι mediatek αλλά οι εταιρίες που δεν βάζουν καλές κεραίες. Το redmi , το huawei honor 3c και κάποια ακόμα απο τις καλές εταιρίες δεν έχουν κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

H Endomondo είχε υποσχεθεί στο FB ότι με την τελευταία αναβάθμιση θα λυθούν αυτά τα προβλήματα, Δεν έγινε τπτ?

Με το καλό όποιος το πάρει να μας πει εντυπώσεις,

Αν κ θεωρώ τα 2000μα λίγα για την συσκευή, αν κ νομίζω ο επεξεργαστής του καταναλώνει λιγότερη μπαταρία από τους ΜΤΚ

Ο Snapdragon 400 είν πιο ενεργοβορος από τον MT6589T, 2000mAh ειναι αρκετά πάντως για το κινητό.

Το Jiake V8 απο geekbuying.com στα 189.99$ ;)

Εδω μιλάμε για σοβαρά κινητά, όχι κυριακής χαράς δευτέρας λύπης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εχθές έγινε η παραγγελία του από Minideal.....για 121€ καλό φαίνεται....

 

ΥΓ: Ελπίζω καλύτερο από αυτό της υπογραφής....

Συγκρινεις ανόμια. Το lenovo υπερεχει στο design παρα στα χαρακτηριστικά. Εμένα πάντως πιο πολύ μου αρεσει το lenovo και ας ειναι mid-range smartphone

Link to comment
Share on other sites

....Εδω μιλάμε για σοβαρά κινητά, όχι κυριακής χαράς δευτέρας λύπης

 

Παναθεμά σε, μου βγήκε ο χυμός από τη μύτη....:lol::lol:

 

Συγκρινεις ανόμια. Το lenovo υπερεχει στο design παρα στα χαρακτηριστικά. Εμένα πάντως πιο πολύ μου αρεσει το lenovo και ας ειναι mid-range smartphone

 

Δεν αναφερόμουν στο design που είναι πάντα υποκειμενικό θέμα......για τα λειτουργικά χαρακτηριστικά τους εννοώ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παράγγειλα εχθές παιδιά απο minideals με ρουταρισμα και θήκη στα 127E. Μετά απο 4 μέρες βγάζοντας τα μάτια μου σε ολα τα site της Κίνας για να βρώ ενα καλο κινητό γυρω στα 100Ε, κατάληξα σε αυτό . Μεγάλη διαφορα απο τα άλλα κινητά.

Ο μόνος ενδοιασμός μου ήταν η μπαταρία, αλλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά με έπεισαν.... Σε αναμονή της Κίνας λοιπόν... :rolleyes:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή 9/5 έφυγε και το δικό μου από Vickmall.

Εν αναμονή να έρθει να σας πούμε πρώτες εντυπώσεις.

Αν και η λογική μου έλεγε το Honor 3C, η Χiaomi με κέρδισε από την αρχή.

Χρήστη σαν και μένα το 1Gb Ram υπερκαλύπτει πιστεύω.

Θα το δουλέψω λίγο και αν με καλύπτει όπως είναι stock, θα το αφήσω unrooted.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Κινητα οπως;

 

Οπως το Octacore, 2gb ram, gorilla glass 2, 13 mpix Sony καμερα coolpad f1 στα 132 ευρω!

Kι αντε ντε μου οτι και αυτη ειναι ανωνυμη Κινεζικη εταιρια σε σχεση με την Xiaomi!

Coolpad Reports New Record Revenue at HK$19.6 Billion

* * * * * *

Ranks No. 3 in Sales of 3G Smartphones in China!!!!!!!!!!!

Samsung, which sells smartphones at various price points from high-end to low-end, held onto its No. 1 position in China with a 19% share in the fourth quarter, followed by Lenovo Group0992.HK +0.12% with a 13% share. Coolpad — the smartphone brand of Shenzhen-based Yulong Computer Telecommunication Scientific — and Huawei Technologies came third and fourth, taking up 11% and 10% respectively.

 

Lagging just outside of the top five in the quarter is upstart smartphone maker, Xiaomi, with 6% of the market

Link to comment
Share on other sites

.............

Εδω μιλάμε για σοβαρά κινητά, όχι κυριακής χαράς δευτέρας λύπης

Πολυ σοβαροτητα εχει μαζευτει εδω μεσα και θα .......... παθουμε τιποτε μερικοι εδω μεσα :X

Μπορουμε νομιζω να ειμαστε λιγο πιο ευγενικοι, ειδικα οταν πρεπει να δινουμε και το παραδειγμα λογω θεσης :!::!::!::!:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σοβαροτητα εχει μαζευτει εδω μεσα και θα .......... παθουμε τιποτε μερικοι εδω μεσα :X

Μπορουμε νομιζω να ειμαστε λιγο πιο ευγενικοι, ειδικα οταν πρεπει να δινουμε και το παραδειγμα λογω θεσης :!::!::!::!:

 

Δεν θέλω να κάνω τον δικηγόρο αλλά ο συμφορουμίτης δεν το έθεσε σωστά και μάλλον ήθελε να πει ότι από την στιγμή που κυκλοφορούν συσκευές όπως hongmi 1s, red rice, honor 3c, zte geek , coolpad F1 κ.λ.π από πιο επώνυμες εταιρείες σε παρόμοιες τιμές/χαρακτηριστικά γιατί να ρισκάρει κάποιος με κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...