Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνοψιζοντας τα συν και τα πλην

 

Παλιο hongmi : καλυτερη οθονη, μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας

Νέο hongmi: πιο γρηγορο λογω καλυτερου επεξεργαστη

Η διαφορα τιμης δεν θα έπρεπε να ηταν μεγαλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συνοψιζοντας τα συν και τα πλην

 

Παλιο hongmi : καλυτερη οθονη, μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας

Νέο hongmi: πιο γρηγορο λογω καλυτερου επεξεργαστη

Η διαφορα τιμης δεν θα έπρεπε να ηταν μεγαλυτερη?

 

Άλλαξε και η οθόνη? Και εγώ που νόμιζα ότι μόνο τον επεξεργαστή άλλαξαν..

Link to comment
Share on other sites

Συνοψιζοντας τα συν και τα πλην

 

Παλιο hongmi : καλυτερη οθονη, μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας

Νέο hongmi: πιο γρηγορο λογω καλυτερου επεξεργαστη

Η διαφορα τιμης δεν θα έπρεπε να ηταν μεγαλυτερη?

 

Δεν ισχυει τιποτα απο αυτα που λες αν δεν παρει κάποιος το 1s για να δουμε χαρακτηριστικά του.

Επισης η οθονη (αναλυση και pixel) ειναι ιδια μην παραπληροφορείτε. το digitizer ή ειναι απλο ή ειναι gorila.

Ρολο για την καταναλωση παιζει και η διαχειρηση του software. Αν ειναι να μιλαμε γενικα αυτος τρωει πιο πολυ αυτός πιο λιγο δεν ειναι οτι πιο σωστο.

Edited by chalk
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Η multilanguage rom να έχει ελληνικά η όχι? Εαν δεν έχει υπάρχει άλλη rom unofficial με ελληνικά?

εχει Ελληνικα κανονικα.

 

''Μαλλον τα Κινεζομαγαζα μας κοροιδευουν λιγο με καποια specs. Περιμενω καποιες απαντησεις με mail και θα ξαναεπανελθω''.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και το παρήγγειλα πριν από λίγο από minideal.

Σε βίντεο που ανέβασε το minideal αναφέρεται η ύπαρξη του Gorilla Glass 2.Επίσης σε φώτο που ανέβηκε από υπάλληλο του minideal φαίνεται να υποστηρίζει και GLONASS.

Αναμένουμε λοιπόν...!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ασφαλής τρόπος root στο 1S ? Και στο finale υπάρχει λόγος για να το κάνουμε? Σε όλες τις συσκευές που πέρασαν απο τα χέρια μου το έκανα γιατί το ζητούσαν ορισμένες εφαρμογές ( AdAway, ES Task manager, Faster GPS, Root Browser, Titanium Backup, WiFi Connection Manager). Τώρα σαν αρχάριος με Miui 4.5.9 όπως το έκανα εγκατάσταση στο Galaxy S2 είδα οτι έχει δικό του Backup και άλλα καλούδια. Και υποθέτω ότι με ΟΤΑ update θα πρέπει να ξανακάνεις root . Επίσης έκανα την κουταμάρα να τρέξω το VRoot 1.7.4.4996, το Galaxy S2 έγινε root με μια κινεζιά soft και όχι supersu. Αλλά κατά την εγκατάσταση του VRoot αυτό ζητούσε επικοινωνία με περίεργα IP μέσα στο cloud Amazon. Και το καλύτερο μετά απο την επανεκκίνηση βγάζει μήνυμα New SIM Card Activasion, και θα πρέπει να στείλει international sms για ενεργοποίηση της νέας SIM. Και φυσικά δεν γίνεται..Λέτε να μας ρουφήξαν το ΙΜΕΙ?
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

http://www.xiaomiworld.com/xiaomi-hongmi-1s-wcdma-3g-snapdragon-400-quad-core-1g-ram-8g-rom-miui-v5-android-4-3.html

 

Στο σάιτ της XIAOMI γράφει για glonass κλπ

Aλλά έχει διαφορετικό επεξεργαστή...απο αυτόν που έχει αυτό που έχει το MINIDEAL

Edited by man99
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και γω πολύ σοβαρά να το παραγγείλω μάλλον από minideal. Απ΄τη μία λέω να περιμένω μερικές μέρες για να ακούσω κριτικές και να σιγουρευτώ αν όντως εχει γκορίλα γκλας αλλά απ΄την άλλη βλέπω ότι αυτές τις μέρες είναι σε προσφορά και μάλλον μετά θα το πάρω πιο ακριβά.. :confused:
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό δεν είναι το site της Xiaomi. Κατάστημα που πουλά τα κινητά Xiaomi είναι. Εξ΄άλλου αποκλείεται το site της Xiaomi να πούλαγε τα δικά της κινητά 40$ ακριβότερα από τα υπόλοιπα μαγαζιά που το εμπορεύονται.

Και επίσης η απορία μας δεν είναι το glonass (το οποίο έχει σίγουρα), αλλά αν είναι gorilla glass.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Έχει Ελληνικά το κινητό;

από που προτείνεται να το πάρω;

σ'αυτά τα λεφτά Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο ε;

Link to comment
Share on other sites

Έχει Ελληνικά το κινητό;

από που προτείνεται να το πάρω;

σ'αυτά τα λεφτά Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο ε;

Έχει στην multilanguage έκδοση.

έχουμε πει λίγο πιο πισω

Στα συγκεκριμένα χρήματα μάλλον όχι.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Το καταστημα που πλεον θεωρω πιο αξιοπιστο και απο το minideal.Απιστευτη εξυπηρετηση,εξαιρετικες τιμες

http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-1s-smartphone-red-rice-1s-msm8228-quad-core-1-6ghz-miui-v5-1g-ram-8g-rom-4-7-inch-hd-screen-3g-wcdma-grey.html

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το minideal στέλνει το κινητό με multi language η με την Αγγλοκινεζικη; Σε comment που άφησα στο site τους δεν ανέφερα γλώσσα...
Link to comment
Share on other sites

χθες παράγγειλα και εγώ από Vickmall, μου έστειλαν σε 2 ώρες tracking number.

 

έχει παραγγείλει κάποιος από εκεί? σε πόσες μέρες φάνηκε το δέμα να ταξιδεύει...???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το minideal στέλνει το κινητό με multi language η με την Αγγλοκινεζικη; Σε comment που άφησα στο site τους δεν ανέφερα γλώσσα...

 

Το δεύτερο.. Στείλε τους μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

χθες παράγγειλα και εγώ από Vickmall, μου έστειλαν σε 2 ώρες tracking number.

 

έχει παραγγείλει κάποιος από εκεί? σε πόσες μέρες φάνηκε το δέμα να ταξιδεύει...???

 

σε 2-3 μέρες βάρια 4 φαίνεται, δεν ειναι θεμα του Vickmall η του κάθε πωλητή αλλά πότε θα σκαναριστεί απο τη μεταφορική

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο.. Στείλε τους μήνυμα

 

Είναι multilanguage,το γράφει στην περιγραφή....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Είναι multilanguage,το γράφει στην περιγραφή....

 

Νομίζω το στάνταρ είναι το αγγλικό κινέζικο.. Εγώ που θα το παραγγείλω θα το ζητήσω πάντως

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγείλλει το κινητό από την προηγούμενη εβδομάδα σε chinese-english, και επειδή δεν έχω μεγάλη εμπειρία θέλω να ρωτήσω αν το root είναι απαραίτητο, δηλαδή πέρα από κάποια προγράμματα που το απαιτούν, θα δώσει κάτι παραπάνω στην απόδοση του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το στάνταρ είναι το αγγλικό κινέζικο.. Εγώ που θα το παραγγείλω θα το ζητήσω πάντως

 

Από εδώ βλέπεις ότι γράφει πολλές γλώσσες

 

http://www.minideal.net/original-xiaomi-hongmi-red-rice-1s-dual-sim-wcdma-quad-core-smartphone-with-4-7inch-screen.html

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει απο την Τριτη απο To2c και λογο παρα πολλών παραγγελιών του 1s δεν μου εχει δωσει ακομα ουτε tracking. Σημερα το πολυ αυριο μου ειπαν οτι θα το στειλουν.

 

Πήρα Tracking κομπλέ

Edited by chalk
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...