Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα δε διαβαζει την σιμ

 

Καθε μερα και ενα νεο συστημα:lol:

 

 

Δεν το αφήνεις και σε ησυχία..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τίποτα δεν εκανα. Ενα θέμα στο λοκ σκριν με πιάνο έβαλα με παιδεψε αρκετά και σήμερα δε διαβάζει τη σιμ......να του κάνω ενα ρισετ και ενα ,

Wipe data και να ξαναρχισω;;;;;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Το κατέβασα κι όλα καλά.

 

Όσον αφορά το OTG έχουμε θέμα ή το δικό μου απλά δεν το βλέπει; Φαραώ τη 3.15

 

Αν π.χ σύνδεσες usb στικάκι μέσω OTG, (ή οποιαδήποτε άλλη συσκευή αποθήκευσης), για να το αναγνωρίσει πρέπει να είναι διαμορφωμένο σε σύστημα FAT32 και με μέγεθος μονάδας εκχώρησης το "προεπιλεγμένο".

Συγνώμη που στα λέω ένα-ένα, αλλά είμαι στην δουλειά!

Edited by NikosGeo

ΟΣΟΝ ΖΗΣ ΦΑΙΝΟΥ, ΜΗΔΕΝ ΟΛΩΣ ΣΥ ΛΥΠΟΥ.

ΠΡΟΣ ΟΛΙΓΟΝ ΕΣΤΙ ΤΟ ΖΗΝ, ΤΟ ΤΕΛΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Αν π.χ σύνδεσες usb στικάκι μέσω OTG, (ή οποιαδήποτε άλλη συσκευή αποθήκευσης), για να το αναγνωρίσει πρέπει να είναι διαμορφωμένο σε σύστημα FAT32 και με μέγεθος μονάδας εκχώρησης το "προεπιλεγμένο".

Συγνώμη που στα λέω ένα-ένα, αλλά είμαι στην δουλειά!

 

Μπορείς και ntfs να διαβάσει αρκεί να έχεις εγκατεστημενο το stickmount (με root), καθώς και exfat αν εγκαταστήσεις το total commander και το usb plugin-tc (χωρίς root)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και ntfs να διαβάσει αρκεί να έχεις εγκατεστημενο το stickmount (με root), καθώς και exfat αν εγκαταστήσεις το total commander και το usb plugin-tc (χωρίς root)

 

Ευχαριστώ, φίλε Xander!

ΟΣΟΝ ΖΗΣ ΦΑΙΝΟΥ, ΜΗΔΕΝ ΟΛΩΣ ΣΥ ΛΥΠΟΥ.

ΠΡΟΣ ΟΛΙΓΟΝ ΕΣΤΙ ΤΟ ΖΗΝ, ΤΟ ΤΕΛΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε θεμα με αυτα τ.α θεματα;:D

 

Πολλά από τα lockscreen themes δεν με άφηναν καν να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο, γι αυτό σου λέω, βάλε αυτό που είχες αρχικά...!

Link to comment
Share on other sites

Πολλά από τα lockscreen themes δεν με άφηναν καν να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο, γι αυτό σου λέω, βάλε αυτό που είχες αρχικά...!

και μενα μου ετυχε

οποτε βρηκα ενα

και το αφηνω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την multi 24.0.1 για να πάω στη multi 31 πρέπει να κάνω μόνο wipe data (υπάρχει κάπου η διαδικασία)? Αξίζει ή να περιμένω να βγει νέα έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε η στιγμη να το παραγγειλω, αλλα φοβαμαι το τελωνιο, σε μια σελιδα εγραφαν οτι το στελνουν απο ευρωπη.

http://www.xiaomishop.com/content/8-why-buy-here-xiaomi συγκεκριμενα απο εδω, εχει παρει κανεις;

Αλλιως απο που μπορω να το παραγγειλω;

Αγγελιες εχει το φορουμ;

Edited by giwrgosky
Συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε η στιγμη να το παραγγειλω, αλλα φοβαμαι το τελωνιο, σε μια σελιδα εγραφαν οτι το στελνουν απο ευρωπη.

http://www.xiaomishop.com/content/8-why-buy-here-xiaomi συγκεκριμενα απο εδω, εχει παρει κανεις;

Αλλιως απο που μπορω να το παραγγειλω;

Αγγελιες εχει το φορουμ;

Άμα έχεις paypal παράγγειλε από vickmall με singapore post και δεν θα έχεις τέτοια θέματα που λες ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και ntfs να διαβάσει αρκεί να έχεις εγκατεστημενο το stickmount (με root), καθώς και exfat αν εγκαταστήσεις το total commander και το usb plugin-tc (χωρίς root)

Το φλασακι μου είναι σε fat32 αλλά δεν το διαβάζει. Θα προσπαθήσω το stickmount.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το 1s με την multi εξαρχής(στα αγγλικά μάλιστα) φοβούμενος τα παρατράγουδα λόγω ασχετοσύνης και εκτός του οτι το τηλέφωνο δεν παρουσιάζει τα αναφερθέντα fc -κολλήματα κλπ έχω σχεδόν πάντα απο 340 εως420mb ελεύθερη μνήμη κ antutu σταθερά πάνω απο 20200 (πιστεύω πως έκανα λάθος που δεν το πήρα με την αγγλοκινεζικη κ χάνω τα ota update αλλά αφού δουλεύει άψογα προς το παρόν δεν το πειραζω).Το μόνο που έχω βρει σαν ψεγάδι είναι η ποιότητα αναπαραγωγής βίντεο (youtube vimeo κλπ ) κ δεν ξέρω αν είναι θέμα software η υλικού..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είμαι με την multi 24.0.1 για να πάω στη multi 31 πρέπει να κάνω μόνο wipe data (υπάρχει κάπου η διαδικασία)? Αξίζει ή να περιμένω να βγει νέα έκδοση?

 

Στο πρώτο post υπάρχουν όλες οι χρήσιμες πληροφορίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω επιμενω

Σημερα εφυγε η μπαρα απο πανω .πρεπει να το γλυστρησω προς τα κατω για να δω μπαταρια, α η ωρα ειχε φυγει απο προχτες

Το newsum μια ανοιγει μια οχι (ισως να φταιει η εφαρμογη)

H περιστροφη ανοιγοκλεινει μονη της , οπως και τα δεδομενα

Σκρινσοτ δοκιμασα οπως μου ειπαν εδω συμφορουμιτες αλλα δε δουλευει

 

Οθονη, τη βαζω στο 5 λεπτο να σβηνει , μετα παει απο μονη της στα δευτερολεπτα και σβηνει οπτε γουσταρει

Μηνυματα και τηλεφωνο απο το handsent & xdialer παει στα δικα του

 

Να πεταξω τα app2sd & link2sd & το greenify (που δεν ξερω να το δουλευω;)

 

Κατι αλλο περιεγο δεν εχω βαλει

 

κανω κατι λαθος;:X

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το στήνεις από την αρχή στα μέτρα σου.

Εχει ρισετ;

Που την βρισκω;

Θενκς μαστορα

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Εχει ρισετ;

Που την βρισκω;

Θενκς μαστορα

 

Ρυθμίσεις - αντιγραφα και επαναφορά - επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

 

Όσον αφορά το greenify από όσο γνωρίζω, δουλεύει μόνο σε mtk επεξεργαστές. Για το δικό μας τηλ μόνο προβλήματα δημιουργεί.

 

προσωπικά έχω την ελληνική ρομ 3.18 χωρίς το παραμικρό θέμα.

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σε μία δυο μέρες θα το έχω και εγώ στα χέρια μου. Ποια ρομ ελληνική μου προτείνεται με τα λιγότερα προβλήματά?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παιδιά. Σε μία δυο μέρες θα το έχω και εγώ στα χέρια μου. Ποια ρομ ελληνική μου προτείνεται με τα λιγότερα προβλήματά?

 

Την τελευταία 3.18.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ισχυει οτι με την original rom κανεις update online απο το κινητο ενω με την multi (που ειναι ροοταρισμενο) δεν γινεται και πρεπει να κατεβασεις το update, να το περασεις μετα στο κινητο κτλ?

ετσι μου ειπαν οι κινεζοι

Link to comment
Share on other sites

παιδια ισχυει οτι με την original rom κανεις update online απο το κινητο ενω με την multi (που ειναι ροοταρισμενο) δεν γινεται και πρεπει να κατεβασεις το update, να το περασεις μετα στο κινητο κτλ?

ετσι μου ειπαν οι κινεζοι

 

Μπορεις να ζητησεις να μην σου ρουταρουν το κινητο και απλα να σου βαλουν την εκδοση που θελεις , ειτε την αγγλοκινεζικη ειτε την πολυγλλωση.

Εσυ τι θελεις , θες να εχεις δικαιωματα root ή οχι ; Αν ναι θα περνας εσυ τις ενημερωσεις , αν οχι το κινητο θα την κανει μονο του.

 

Προσωπικα και για μενα ειναι το 1ο smartphone δεν το ζητησα ρουταρισμενο , δεν το εχω ρουταρει ακομα, εχω την αγγλοκινεζικη και ειμαι οκ, με τα οποια ελλατωματα εχουν ακομα οι εκδοσεις του λειτουργικου.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πέρασα την 3.18.

 

Antutu 17300 ενώ με την 3.15 έπιασε 20700.

 

Παρατήρησα και ένα ανεπαίσθητο lag όταν ανοίγει φακέλους εφαρμογών στην Home Screen, με την 3.15 αυτό ήταν σφαιράτο.

 

Θα επανέλθω παίδες...

 

Υ.Γ Όταν έκανα το update σε 3.18 δεν έκανα τα Wipes φοβούμενος μήπως χάσω εφαρμογές και δεδομένα. Ισχύει ή δεν χάνεις τίποτα ακόμα και με τα wipe data και cache;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...