Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω βάλει την 3.19 δύο μέρες τώρα. Πολύ καλή και σταθερή, με εξαίρεση ότι μου έχει κολλήσει στις κλίσεις μου 3 φορές μέχρι τώρα. Μετά η βγάζω μπαταρία η κάνει μόνο του επανακινηση. Το έχει κανείς άλλος αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Έχω βάλει την 3.19 δύο μέρες τώρα. Πολύ καλή και σταθερή, με εξαίρεση ότι μου έχει κολλήσει στις κλίσεις μου 3 φορές μέχρι τώρα. Μετά η βγάζω μπαταρία η κάνει μόνο του επανακινηση. Το έχει κανείς άλλος αυτό?

 

Ακριβως το ιδιο επαθα και εγω φιλε μου

Κατα τα αλλα παρατηρησα οτι ζεστενεται το τηλ μετα απο αρκετη χρηση

Λεω να βαλω την 3,18

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο επαθα και εγω φιλε μου

Κατα τα αλλα παρατηρησα οτι ζεστενεται το τηλ μετα απο αρκετη χρηση

Λεω να βαλω την 3,18

Αν δεν συνεχίσει να γίνεται πολλές φορές θα περιμένω την επόμενη ρομ, αλλιώς θα γυρίσω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες απο Λευκαδα πάλι, βγάζω bindeo και δεν μου αφήνει να κάνω αναπαραγωγή. Μπορώ να το διορθωσω?

Ευχαριστώ για τις προηγούμενες βοήθειες..........

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι χαλασμένο το αρχείο δοκίμασε τον mx player.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω βάλει την 3.19 δύο μέρες τώρα. Πολύ καλή και σταθερή, με εξαίρεση ότι μου έχει κολλήσει στις κλίσεις μου 3 φορές μέχρι τώρα. Μετά η βγάζω μπαταρία η κάνει μόνο του επανακινηση. Το έχει κανείς άλλος αυτό?

 

Εμένα μου έχει δημιουργήσει μεγάλο θέμα. Όταν δέχομαι ή κανω κλήσεις μου βγάζει μήνυμα "phone app stopped working", ή "η διεργασία τηλέφωνο σταμάτησε". Η συσκευή κολλάει και δεν απποκρίνεται με κανένα κουμπί.

Κάποιες φορές έχανε το σήμα και από τα δύο δίκτυα και μου ζήταγε πάλι pin.

Και μερικές φορές έχω βγάλει την μπαταρία να ξεκολλήσει.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα. Έχω βάλει την 3.19 δύο μέρες τώρα. Πολύ καλή και σταθερή, με εξαίρεση ότι μου έχει κολλήσει στις κλίσεις μου 3 φορές μέχρι τώρα. Μετά η βγάζω μπαταρία η κάνει μόνο του επανακινηση. Το έχει κανείς άλλος αυτό?

 

Ακριβως το ιδιο επαθα και εγω φιλε μου

 

Έχει συμβεί σε αρκετούς, δυστυχώς η 3.19 δεν είναι τόσο bug free όπως έδειχνε στην αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω πολλά fc's και με τη multi33 σήμερα.

 

Υπάρχει κάποια σταθερή Ρομ χωρίς fc ή είναι θέμα κινητού ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα κινητού, είναι θέμα rom, πειράζουν το ένα... χαλάει το άλλο.

Τι να πω. Κρίμα γιατί το κινητό είναι σούπερ.

 

Επίσης με την ίδια Ρομ και τις ίδιες εφαρμογές πάνω δεν βλέπω να μπαίνει το κινητό σε deep sleep. Ξυπναω το πρωι και το βλέπω -15% από το βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ήταν η κυριότερη ανησυχία μου, ήθελα οπωσδήποτε σε περίπτωση που μιλάω στην μια sim να ειδοποιούμαι όταν με καλούν στην άλλη. Και εννοώ να ειδοποιούμαι εκείνη την στιγμή και όχι αργότερα με μήνυμα.

Δεδομένου ότι πρόκειται για συσκευές dual sim standby τα οποία δεν έχουν αυτή την δυνατότητα, το θέμα λύθηκε με προωθήσεις κλήσεων. Συγκεκριμένα στις ρυθμίσεις έβαλα "Όταν δεν εντοπίζεται" να χτυπά στην έτερη sim (εννοείται έκανα την ρύθμιση και στις δύο sim).

 

Εάν δεν σου κάνει ο κόπος σε παρακαλώ, μπορείς να πεις αναλυτικά πως γίνεται, να μην φαίνεται η μια κάρτα απενεργοποιημένη, όταν μιλάς στην άλλη;

π.χ. Ρυθμίσεις --> που; στο Sim Manager; Και μετά;

 

Ευχαριστώ

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι να πω. Κρίμα γιατί το κινητό είναι σούπερ.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει και κάποια aosp rom για τη συσκευή, θα απογειωνόταν από θέμα ταχύτητας μιας και οι miui roms είναι παραδοσιακά πιο βαριές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά της γυναίκας μου που φοράει την 3.11 δεν έχει κάτι μέχρι στιγμής είναι μια χαρά .Όταν κάνω καθαρισμό δίνει παντα 360+mb και μετα απο επανεκκίνηση έχει 470+mb.

.Οι επόμενες έχουν κάτι περισσότερο αξίζει να τις περάσω εφόσων δεν έχει κάποιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...σκεφτομαι την αγορα κινητου...ειμαι Xiaomi και MIUI Fan και σκεφτομαι την αγορα ενος κινητου...τι εχετε να προτεινετε ? redmi 1s ? redmi Note ? coolpad F1 η μηπως καποιο αλλο. αλλα να μην περναει τα 150 ευρω η αγορα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα παιδια...σκεφτομαι την αγορα κινητου...ειμαι Xiaomi και MIUI Fan και σκεφτομαι την αγορα ενος κινητου...τι εχετε να προτεινετε ? redmi 1s ? redmi Note ? coolpad F1 η μηπως καποιο αλλο. αλλα να μην περναει τα 150 ευρω η αγορα...

 

Γράφεις σε λάθος θέμα, απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά της γυναίκας μου που φοράει την 3.11 δεν έχει κάτι μέχρι στιγμής είναι μια χαρά .Όταν κάνω καθαρισμό δίνει παντα 360+mb και μετα απο επανεκκίνηση έχει 470+mb.

.Οι επόμενες έχουν κάτι περισσότερο αξίζει να τις περάσω εφόσων δεν έχει κάποιο θέμα;

 

 

Μην πειραξεις τίποτα, όλοι έχουμε θέματα με τις τελευταίες, και αφού σου αφήνει ελεύθερη και τόση ρομ ένας λόγος παραπανω. Καλυτερα να περιμένεις να διορθωθούν τα παρόντα προβλήματα και μετα πέρνα καινούρια αν θες να το αναβαθμίσεις οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει η κολλητη μου το red rice και ειναι πολυ ευχαριστημενη. αν παω για αγορα του redmi 1s τι να περιμενω να δω ? οχι εμφανισιακα...πειτε μου υπερ και κατα...σκεφτομαι πολυ αμεσα...να παρω κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν συνεχίσει να γίνεται πολλές φορές θα περιμένω την επόμενη ρομ, αλλιώς θα γυρίσω και εγώ.

 

Τελικά άρχισε να μου σπάει τα νεύρα.....και έτσι γυρίσαμε στην 3.18...:O

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο σαιτ βλεπετε εσεις που ειναι το δεμα σας, εγω ενω στο track-trace στην αρχη με το εμφανιζε, τωρα δεν με δειχνει τιποτα. Στα ελτα με λεει μονο κλεισιμο απο ips.

Και κατι ακομα, εψαξα να βρω ποσο sar εχει το κινητο αλλα δεν βρηκα κατι, γνωριζετε τιποτα για αυτο; θα με πειτε τωρα, μετα που το παραγγειλες το κοιτας, απλα πληροφοριακα για να γνωριζω πανω κατω.

Link to comment
Share on other sites

Μην πειραξεις τίποτα, όλοι έχουμε θέματα με τις τελευταίες, και αφού σου αφήνει ελεύθερη και τόση ρομ ένας λόγος παραπανω. Καλυτερα να περιμένεις να διορθωθούν τα παρόντα προβλήματα και μετα πέρνα καινούρια αν θες να το αναβαθμίσεις οπωσδήποτε.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.Σαν πρόβλημα θεωρώ την μεταφορά στην sd που δεν γίνεται αν και η γυναικα μου δεν κκατεβάζει εφαρμογές πιο πολύ για φωτο.Θα δοκιμασω την cam360.:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άρχισε να μου σπάει τα νεύρα.....και έτσι γυρίσαμε στην 3.18...:O

Και εγώ που την πέρασα φίλε και είδα την υγεία μου. Φαίνεται σταθερή και από χθες το μεσημέρι που την έχω λειτουργεί απροβλημάτιστα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τη multi 33 και έχω συναντήσει αρκετά θέματα. Κάτι με τρώει τη μνήμη και έχω drain μπαταρίας...

 

Αρχικά ελευθέρωνα μνήμη πήγαινε στο 300+ μετά 200+ και τώρα στο 150-180 ! Χωρίς να αλλάξω κάτι στο κινητό! Κάθε χθες και καλύτερα... Εντωμεταξυ έχω greenify.

 

Μάλλον θα γυρίσω στη 3.15. Υπάρχει τρόπος να έχω backup και να έχω το κινητό όπως ακριβώς το έχω τώρα στη μουλτι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δείτε.......

 

[ATTACH]48432[/ATTACH]Δείτε.......

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]48432[/ATTACH]Δείτε.......

 

ναι αυτό δε δείχνει κάτι , στις εφαρμογές πρέπει να πας να δεις τι υπάρχει ενεργό (greenify έχεις , έχεις μπλοκάρει όμως εφαρμογές ; )

 

επίσης backup υπάρχει ενσωματωμένο και επίσης στην ρομ που είσαι τώρα πήγες με αναβάθμιση ; wipes έκανες ; επίσης clean εγκατάσταση να υποθέσω όχι

Link to comment
Share on other sites

Ποιές εφαρμογές μπορούμε να μπλοκαρουμε άφοβα

 

 

 

Εγώ μπλοκρω τα παντα πέρα από τα πληκτρολογιο, το μέιλ και το viber, γενικα εφαρμογες που θες να τις ειδοποιήσεις τους δεν τις αδρανοποιεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...