Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αυτό δε δείχνει κάτι , στις εφαρμογές πρέπει να πας να δεις τι υπάρχει ενεργό (greenify έχεις , έχεις μπλοκάρει όμως εφαρμογές ; )

 

επίσης backup υπάρχει ενσωματωμένο και επίσης στην ρομ που είσαι τώρα πήγες με αναβάθμιση ; wipes έκανες ; επίσης clean εγκατάσταση να υποθέσω όχι

Βεβαίως και δείχνει. Δεν έχω τίποτα ανοιχτό και δουλεύω με 100-180 Ραμ!! Ενώ χωρίς να αλλάξω κάτι Δούλευα με 280-300 Ραμ.

 

Στις εφαρμογές που πάω δείχνει ανοιχτό μόνο τις εφαρμογές συστήματος. Πληκτρολόγια, mihome κτλ. Τίποτα δλδ περασμένο από μένα. Το greenify το δουλεύω σε τρεις συσκευές και έχω το 90% των εφαρμογών μου πράσινοποιημένες!

 

Όσον αφορά την αλλαγή της Ρομ εκανα πριν και μετά όλα τα wipes. Όποτε λάθος υποθετεις.

 

Υπάρχει κάποια Ρομ και ας μην είναι bug free αλλά να μην έχει fcs;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βεβαίως και δείχνει. Δεν έχω τίποτα ανοιχτό και δουλεύω με 100-180 Ραμ!! Ενώ χωρίς να αλλάξω κάτι Δούλευα με 280-300 Ραμ.

 

Στις εφαρμογές που πάω δείχνει ανοιχτό μόνο τις εφαρμογές συστήματος. Πληκτρολόγια, mihome κτλ. Τίποτα δλδ περασμένο από μένα. Το greenify το δουλεύω σε τρεις συσκευές και έχω το 90% των εφαρμογών μου πράσινοποιημένες!

 

Όσον αφορά την αλλαγή της Ρομ εκανα πριν και μετά όλα τα wipes. Όποτε λάθος υποθετεις.

 

Υπάρχει κάποια Ρομ και ας μην είναι bug free αλλά να μην έχει fcs;;;

Με την official V34 δεν έχω φάει κανένα FC (γενικώς ποτέ δεν έφαγα κανένα FC με καμία Official ROM)

Έχω παρατηρήσει ότι η Ελληνικές GTVs δημιουργούν πολλά FCs. Όσοι είστε σε Official version και συνεχίζεται να έχετε FCs δοκιμάστε να flashάρετε από fastboot την τελευταία έκδοση της English/Chinese.

 

Το βράδυ θα ανεβάσω και screenshot με τα ποσοστά της μπαταρίας.

 

Υ.Σ Δεν χρησιμοποιώ Greenify ή/και παρόμοιες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και δείχνει. Δεν έχω τίποτα ανοιχτό και δουλεύω με 100-180 Ραμ!! Ενώ χωρίς να αλλάξω κάτι Δούλευα με 280-300 Ραμ.

 

Στις εφαρμογές που πάω δείχνει ανοιχτό μόνο τις εφαρμογές συστήματος. Πληκτρολόγια, mihome κτλ. Τίποτα δλδ περασμένο από μένα. Το greenify το δουλεύω σε τρεις συσκευές και έχω το 90% των εφαρμογών μου πράσινοποιημένες!

 

Όσον αφορά την αλλαγή της Ρομ εκανα πριν και μετά όλα τα wipes. Όποτε λάθος υποθετεις.

 

Υπάρχει κάποια Ρομ και ας μην είναι bug free αλλά να μην έχει fcs;;;

 

ας ξεκινήσουμε με το screenshot που δεν μας δείχνει τίποτα :) , όπως λες πήγες στο μενού εφαρμογές , είδες τι τρέχει ; και αν ναι πρόσθεσες τα mb και σου βγήκαν λιγότερα από αυτά που όντως έχεις free ;

(εκεί δεν δείχνει μόνο του συστήματος, δείχνει όλες τις εφαρμογές που τρέχουν και με τα service τους)

 

μα αν έκανες full wipes (clean όπως λέω) πως γίνεται να ρωτάς για το backup ;

 

τεσπα εγώ έχω μείνει στην 3.8 (δεν έχω κανένα πρόβλημα) , περιμένω να βγει η 6 (αν δούμε κανά νέο μες στην εβδομάδα φυσικά) για να αλλάξω

Link to comment
Share on other sites

Με την official V34 δεν έχω φάει κανένα FC (γενικώς ποτέ δεν έφαγα κανένα FC με καμία Official ROM)

Έχω παρατηρήσει ότι η Ελληνικές GTVs δημιουργούν πολλά FCs. Όσοι είστε σε Official version και συνεχίζεται να έχετε FCs δοκιμάστε να flashάρετε από fastboot την τελευταία έκδοση της English/Chinese.

 

Το βράδυ θα ανεβάσω και screenshot με τα ποσοστά της μπαταρίας.

 

Υ.Σ Δεν χρησιμοποιώ Greenify ή/και παρόμοιες εφαρμογές.

 

Θα συμφωνήσω με τον προ λαλισαντα

στο λίγο διάστημα που το έχω , στην Official (V33) δεν έχω φάει κανένα fc

από Ram έχω μεταξύ 300-160 ελεύθερα

την ελληνική δεν την έχω περάσει για να έχω άποψη

Από μπαταρία προσωπικά είμαι ευχαριστημενος 1.5 μέρα στο νερό βγάζει (χρησιμοποιώ greenify) με ανοιχτό το wifi Όλη ημέρα χωρίς όμως να έχω συνεχόμενη χρήση του και με αρκετή ομιλία sms και whats up

 

θα θελα να δω τα screenshot της μπαταρίας για να το συγκρίνω με τα δικά μου :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και τα Screenshots

http://i58.tinypic.com/k3b2tf.png

http://i57.tinypic.com/33zabfb.png

Είμαι χωρίς Root & Greenify, το βράδυ το τηλέφωνο μπαίνει σε Airplane mode.

~Official V34~

Edited by bilakos10
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα λινκ από την επίσημη χωρίς fcs που μπορούμε να το βρούμε;

 

στην πρωτη σελιδα του νηματος..

 

http://en.miui.com/download-226.html αγγλοκινεζικη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα λινκ από την επίσημη χωρίς fcs που μπορούμε να το βρούμε;

Flashάρεις μέσω recovery (και κάνεις wipe την cache) ή χρησιμοποιείς τον Updater.

 

http://en.miui.com/download-226.html

Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη σελιδα του νηματος..

 

http://en.miui.com/download-226.html αγγλοκινεζικη

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Θα την περάσω με τη πρώτη ευκαιρία να τσεκαρω και γω για fcs και θα σας πω!

Flashάρεις μέσω recovery (και κάνεις wipe την cache) ή χρησιμοποιείς τον Updater.

 

http://en.miui.com/download-226.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους κ απο μένα!

Έχω παραγγείλει και γω ενα redmi 1s για τη γυναικα μου απο vickmall και είμαι σε αναμονή.

Ωστόσο παιζοντας με τις ρυθμίσεις τη εφαρμογής AirDroid που κατέβασα απο το play store διαπίστωσαν οτι έχει επιλογή για ενεργοποίηση 160 χαρακτήρων στα SMS και δούλεψε στο δικο μου κινεζικό UMI X1 που έχω τώρα.

Μήπως μπορεί κάποιος κατοχος του redmi 1s να το τσεκαρει αν δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους κ απο μένα!

Έχω παραγγείλει και γω ενα redmi 1s για τη γυναικα μου απο vickmall και είμαι σε αναμονή.

Ωστόσο παιζοντας με τις ρυθμίσεις τη εφαρμογής AirDroid που κατέβασα απο το play store διαπίστωσαν οτι έχει επιλογή για ενεργοποίηση 160 χαρακτήρων στα SMS και δούλεψε στο δικο μου κινεζικό UMI X1 που έχω τώρα.

Μήπως μπορεί κάποιος κατοχος του redmi 1s να το τσεκάρει αν δουλεύει?

 

δεν λειτούργησε με την μαμά εφαρμογή

να ενημερώσω ξανά ότι με το handcent παίζει με 160 χαρακτήρες (κεφαλαία)

Link to comment
Share on other sites

δεν λειτούργησε με την μαμά εφαρμογή

να ενημερώσω ξανά ότι με το handcent παίζει με 160 χαρακτήρες (κεφαλαία)

 

το handcent δεν είναι αρκετά βαρύ για να το έχεις για την μια sim ;

(καλά εγώ το θυμάμαι παλιά που δε μπορούσε ούτε σωστό backup να πάρεις)

αν είναι να έχεις μόνο την μια sim βάλε καλύτερα το 8sms

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις παρήγγειλα απο bangood το κινητό εχετε να προτείνετε καμια θήκη και προστατευτικό οθόνης?
Link to comment
Share on other sites

Να και η 36.0 , βέβαια και οι 3 τελευταίες είναι μικροδιορθωσεις της 31.0 . Άντε και από βδομάδα να έχουμε την ν6.0 μιουι που να ειναι 4.4 για το κοκκινο ρυζακι μας. Edited by canoni
Link to comment
Share on other sites

το handcent δεν είναι αρκετά βαρύ για να το έχεις για την μια sim ;

(καλά εγώ το θυμάμαι παλιά που δε μπορούσε ούτε σωστό backup να πάρεις)

αν είναι να έχεις μόνο την μια sim βάλε καλύτερα το 8sms

Ήθελα να το πω και τι προηγούμενη φορά πού το πρότεινες αλλά ξεχάστηκα, δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω να στέλνει 160 χαρακτήρες ενώ με το handcent είναι οκ. Δείχνει πιο βαρύ αλλά το συγκεκριμένο κινητό δεν δείχνει να χει θέμα

...με τη μία μόνο sim.

Να πω την αλήθεια μια σιμ έχω και έτσι δε γνωρίζω..

Να και η 36.0 , βέβαια και οι 3 τελευταίες είναι μικροδιορθωσεις της 31.0 . Άντε και από βδομάδα να έχουμε την ν6.0 μιουι που να ειναι 4.4 για το κοκκινο ρυζακι μας.

Έχεις δει κάπου να λένε οτι θα υποστηρίζει και το συγκεκριμένο μοντέλο; το έψαχνα τη προηγούμενη εβδομάδα αλλά δεν βρήκα πουθενά αναφορά ότι θα το δώσουν και για τα hongmi:(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις δει κάπου να λένε οτι θα υποστηρίζει και το συγκεκριμένο μοντέλο; το έψαχνα τη προηγούμενη εβδομάδα αλλά δεν βρήκα πουθενά αναφορά ότι θα το δώσουν και για τα hongmi:(

 

Θα αναβαθμιστούν όλες οι συσκευές εκτός του πρώτου mi1/s λόγω περιορισμένης μνήμης. Όλα τα υπόλοιπα, και το redmi 1s θα αναβαθμιστεί κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα αναβαθμιστούν όλες οι συσκευές εκτός του πρώτου mi1/s λόγω περιορισμένης μνήμης. Όλα τα υπόλοιπα, και το redmi 1s θα αναβαθμιστεί κανονικά.

Που είναι η σχετική ανακοίνωση της Xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να το πω και τι προηγούμενη φορά πού το πρότεινες αλλά ξεχάστηκα, δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω να στέλνει 160 χαρακτήρες ενώ με το handcent είναι οκ. Δείχνει πιο βαρύ αλλά το συγκεκριμένο κινητό δεν δείχνει να χει θέμα

 

 

Ρυθμισεις -> Αφαίρεση Unicode -> Αφαίρεση όλων των χαρακτήρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φορουμ.Έχω φέρει 2 RedMi 1S για 2 φίλες και τώρα τα ετοιμάζω για να τα παραδώσω.Με την Ελληνική GTV 3.19 παρατήρησα πολλά fcs οπότε και είπα να δοκιμάσω την Multi v34.Το μόνο που δεν μου άρεσε στην Multi είναι στην εφαρμογή του τηλεφώνου, που όταν πληκτρολογώ νούμερα μου εμφανίζει κινέζικες επαφές.Γίνεται να απενεργοποιηθούν ή να βάλω την Ελληνική GTV 3.18.Γνώμες / Βοήθεια??

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε ότι εφαρμογή έχεις που υποτίθεται σου κάνει εξοικονόμηση ενέργειας.. (και τις τρεις αυτές) Καμία δεν δουλεύει όπως πρέπει και πιστεύω τα αποτελέσματα που φέρνουν είναι placebo. Επίσης αν έχεις εφαρμογές τύπου Antivirus διώξτες και αυτές.. Αν εγκαθιστάς εφαρμογές από το playstore με καλή βαθμολογία δε θα έχεις πρόβλημα με ιούς.

Αν θες να κάνεις εξοικονόμηση σβηνε τα data, Bluetooth, συγχρονισμό όποτε δεν τα χρησιμοποιείς και πήγαινε την φωτεινότητα οθόνης όσο πιο χαμηλά μπορείς.

Επίσης κατέβασε το greenify και κάνε freeze εφαρμογές που τρέχουν συνέχεια στο παρασκήνιο και τις οποίες δεν χρησιμοποιείς συνέχεια.

Αν δεν σταματήσουν τα προβλήματα που έχεις κάνε άλλο ένα reset και μη περάσεις καμιά εφαρμογή μέχρι να δεις αν όλα δουλεύουν κανονικά, τότε πέρνα μια μια τις εφαρμογές σου και θα δεις ποια σου βγάζει προβλήματα.. Πολλές εφαρμογές που κυκλοφορούν στο Play store είναι για τα σκουπίδια και δημιουργούν προβλήματα

 

θα το κανω ΚΑΙ αυτο διοτι η μπαταρια δειχνει απελπιστικα λιγη

θα αφησω ΜΟΝο το greenify αν και πρεπει να το διαβασω πρωτα

οσον αφορα blutooth data και συγχρονισμους τα αναβω:lol: ΜΟΝΟ οταν ειναι απολυτως απαραιτητα

πρεπει να διαβασω πως δουλευει το greenify

 

AAAAAAAAA

και το πληκτρολογιο το απλο το γκουγκλ απο τη μαμα του ανοιγοκλεινει ΟΠΟΤΕ γουσταρει

ευτυχως που τεμπελιαζω δλδ

Edited by PETTROS
κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φορουμ.Έχω φέρει 2 RedMi 1S για 2 φίλες και τώρα τα ετοιμάζω για να τα παραδώσω.Με την Ελληνική GTV 3.19 παρατήρησα πολλά fcs οπότε και είπα να δοκιμάσω την Multi v34.Το μόνο που δεν μου άρεσε στην Multi είναι στην εφαρμογή του τηλεφώνου, που όταν πληκτρολογώ νούμερα μου εμφανίζει κινέζικες επαφές.Γίνεται να απενεργοποιηθούν ή να βάλω την Ελληνική GTV 3.18.Γνώμες / Βοήθεια??

 

Ευχαριστώ...

 

Η 3.18 που έχω είναι αρκετά σταθερή με πολύ λίγα προβλήματα αλλά ακόμα θέλει κάποιες διορθώσεις...πάντως για την ώρα καλή είναι.

Link to comment
Share on other sites

Η 3.18 που έχω είναι αρκετά σταθερή με πολύ λίγα προβλήματα αλλά ακόμα θέλει κάποιες διορθώσεις...πάντως για την ώρα καλή είναι.

Έχει όμως τα θεματακια της με fcs και αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Η 3.18 που έχω είναι αρκετά σταθερή με πολύ λίγα προβλήματα αλλά ακόμα θέλει κάποιες διορθώσεις...πάντως για την ώρα καλή είναι.

 

Έχει όμως τα θεματακια της με fcs και αυτή.

 

Μου εμφανίστηκε update για την 3.20 μέσω OTA. Κατεβάζω να δω πως πάει αυτή....

Link to comment
Share on other sites

Μία απο τα ίδια και η 3.20

Η μόνη λύση για τα fcs (αν και προσωρινή) φαίνεται να είναι το restart. Προφανώς είναι θέμα διαχείρησης της μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...